Man Türkiye Personel Alımı ve İş İlanları 2020


Man Türkiye, Almanya merkezli ağır ticari araç üreticisi Man Truck &Bus AG’nin Türkiye bölümü olarak 1966 yılında kurulmuştur. Şirketin Almanya dışındaki ilk fabrikasıdır. Ankara’nın Akyurt ilçesinde yer almakta, yılların iş birliği devam etmektedir. 1870 yılından itibaren Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren MAN, 1912 yılında Galata Köprüsünün yenilenmesinde görev almıştır.

Cumhuriyet döneminde Türkiye kamyon pazarının %20’sine sahip olmuş, 1966 yılında Almanya’dan ithal edilen parçalarla Türkiye’de üretim yapılmaya başlanmıştır. 25 Mayıs 1967 yılında fabrika üretime başlamış, kamyonla birlikte kısa süre sonra otobüs üretimi de yapılır olmuştur. 1981 yılından itibaren Türkiye’de üretilen araçlar Orta Doğunun pek çok ülkesine ihraç edilir olmuştur. Halen kamyon ve otobüs üretimine devam etmektedir.

man turkiye personel alımı

Man Türkiye İş İlanları

Man Türkiye iş imkanlarıolarak çok geniş bir seçenek sunuyor. Her yıl çok sayıda istihdam sağlıyor. Kariyer olanaklarını Profesyoneller, Mezunlar, Öğrenciler, Proje Yaz Stajı, Bitirme Projesi gibi çeşitli kategorilerde sunuyor. Üretim, imalat, satış, bakım, onarım, kalite departmanlarıyla faaliyetlerine devam eden firma, başta makine mühendisliği, işletme, otomotiv, endüstri mühendisliği bölümleri mezunları başta olmak üzere çok geniş bir alanda kariyer imkânı sağlıyor. 160’ın üzerinde AR-GE personeli Münih’teki merkez mühendislik birimleri ile iş birliği içerisinde ürün ve üretim geliştirme faaliyetlerine devam ediyor.


Nasıl Başvurulur?

Man Türkiye, uluslararası bir firma olduğu için personel alımlarında son derece seçici davranıyor. Yine tüm Dünya’da bilinen bir firma olmasının da etkisiyle beklenenin çok daha üstünde iş başvurusu oluyor. Firmanın sadece bu işe alma süreci ve sonrasındaki süreç için özel ilgisi olduğunu söyleyebiliriz. Kapsamlı bir oryantasyon süreciyle birlikte Almanca dil kursu, iş başı eğitimleri gibi süreçler yürütüyorlar.

Profesyonel ve mezunlar için ileri derecede İngilizce ya da Almanca bilmeyi ön şart olarak sunuyorlar. Firmanın ilanlarına kariyer.net platformu üzerinden başvuruluyor. Eğer kariyer.net üyeliğiniz varsa açık pozisyonları takip edebilir, aranan şartları inceleyebilir, size en uygun pozisyona başvurarak insan kaynaklarının uygun örmesi halinde dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Mühendis,
 • Mağaza elemanı,
 • Kalite kontrol uzmanı,
 • Güvenlik görevlisi.

Pozisyon Açıklamaları:

 • Mühendis: Tasarım, elektrik elektronik, homologasyon, enerji sistemleri, fren sistemleri gibi firmanın üretim hizmetlerinde projeler geliştirmek, araştırmalar yapmak.
 • Mağaza elemanı: Firmanın ürünlerinin satışında ve pazarlanmasında görev almak…
 • Kalite kontrol uzmanı: Firmanın ürünlerinin kontrollerini gerçekleştirerek standartlara uygunluğunu denetlemek…
 • Güvenlik görevlisi: Firmanınmüdürlüğü ve fabrikasında güvenlikten sorumlu olmak, personel ve misafir güvenliğini sağlamak…

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cumartesi 08:30 – 19:00, Pazar günleri tatil. (Bazı departmanlar vardiya usulü çalışmaktadır.)

Alım Yapılacak Şehirler: Ankara.

7 yorum

 1. FABRİKANIZDA UYGUN GÖRÜLEN BÖLÜMDE ÇALIŞMAK İSTERIM

  EHLIYET : B
  TARİHİ:08.09.89
  SRC BELGELERIM MEVCUTTUR

  ÖMER GÜMRAH DOGUM TARIHI:12.05.71 TEL:0536 955 07 12

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*