İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş başvurusu yaparak sizde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ın gücünden güç alabilirsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Bakanlık bu sene çok sayıda personel alımı yapacağını belirtti. Bakanlığın resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre hem bu sene hem de önümüzdeki sene içerisinde çok sayıda alım yapılacak. İlgili bakanlığın memur alımı için ise gerekli olan birtakım aranan şartlar gerekmektedir. Bu şartlar ile başvuru işlemini sizler de gerçekleştirebilirsiniz.

Alımın yapılacağı alanlar ise maliye bölümü, kamu yönetimi bölümü, çalışma ekonomisi bölümü, istatistik bölümü, iktisat bölümü ile beraberinde işletme bölümü olarak belirlenmiştir. İşçi alımı için ise KPSS puanının yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Sonrasında ise başvuru işlemini kolaylıkla gerçekleştirerek ikinci aşama olan mülakat aşamasına geçebilirsiniz.

İki aşamalı bir sınavdan yazılı ve sözlü olarak geçtikten sonra sıralamanıza göre alım yapılmaktadır. Yazılı sınav KPSS olarak belirlenmiş ve bu sınavdan yeterli puan alanlar mülakata çağırılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı için ise adaylardan birtakım şartlar istenilmektedir. Bu şartlar ise oldukça basit olan ve gerçekleştirilebilecekler şartlardır. Bu şartları yerine getirdikten sonra başvurunuzu yapabilir ve mülakatlara girme şansını elde edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir