Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2018

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Şanlıurfa tarihi geçmiş olan, ülkemizin en köklü şehirlerinden birisidir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehir özellikle kendine özgü yemekleri ve tarihi eserleri ile ilgi çekmektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin kalabalık şehirleri arasında yer alan şehrin en son sayımlara göre nüfusunun yaklaşık olarak 2 milyon olduğu tespit edilmiştir.

Şehir kalabalık olduğu için iş bulmak da aynı derecede zorlaşmaktadır. İstihdam yönünden düşük oranlara sahip olan Şanlıurfa’da belediyeden gelen son haberler iş arayan kişilere bir umut olmuştur.

2009 yılından beri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini yürütmekte olan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapılacağını açıklayarak müjdeyi verdi. Çok sayıda açık pozisyon bulunduğunu belirten Çiftçi, 2017 yılı içinde belirli sayıda memur ve işçi alımı yapacaklarını duyurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işsizlik oranında azaltmaya gitmek için belediyede çalışmak üzere memur ve işçi alımı yapacak. Yapılacak iş başvuruları arasından pozisyonlar için aranan şartlara en uygun kişiler seçecek ve devlet güvencesi altında bu kişilere iş sağlanacak. Personel alımı için hangi şartların arandığı netleşmese bile yazımızı okuyarak 2017 personel alımı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait resmi internet sitesi üzerinden duyurusu yapılan habere göre alımlar yalnızca merkez bölgede değil taşra bölgelerde de yapılacak. Alımlar ilçe belediye merkezlerinde yapılacak.

İşçi başvurularının ne zaman ve nasıl yapılacağı gibi bilgiler ise yine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinde yayınlanacak. iş başvurusunda bulunmayı düşünen kişilerin bu resmi siteyi başvuru süresi boyunca takip etmesi ve diğer yerlere itibar etmemesi önerilmektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi ilanında belirli ilçeler üzerinden alım yapılacağı belirtildi. Belediyenin personel alımı yapılacak ilçelerinin sayısı ise oldukça fazla. Çok fazla kişiye iş imkanı verecek bu yerleşim yerleri arasında Eyyübiye, Haliliye, Karaköprü, Akçakale, Birecik, Harran, Suruç, Bozova, Ceylanpınar, Halfeti, Hilvan,Siverek ve Viranşehir ilçeleri yer alıyor.

Bu bölgelerin tamamında alınacak personellerin tekniker, işçi, zabıta memuru ve itfaiye görevlisi sektörlerinden olması gerektiği biliniyor. Bu sektörlerin dışında yapılacak alımlar ise yine iş başvuru ilanında ortaya çıkacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personel alımı şehrin birçok taşra bölgesinde kişilere iş imkanı sağlanacak. İş başvurusu yapacak kişiler için aranan şartlar arasında üniversite mezunu olmak ise öncelikli bir şart olmayacak.

Bazı pozisyonlara göre lise mezunu kişilere ve ilkokul mezunu kişilere de istihdam sağlanacak. Belediyeye yönelik işlerde KPSS( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) şartı aranırken  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak personel alımında bu şartın öncelikli olarak aranmayacağı belirtiliyor.

Tek şart olarak iş başvurusunda bulunacak kişilerin belirtilen iş başvuru tarihleri arasında başvuru yapmış olması ve mülakatta da başarılı olması bekleniyor. İş başvuruları yapıldıktan sonra adaylar belirli gün ve saatlerde mülakata çağrılacak.

Mülakat sonuçları da sonrasında açıklanacak. Mülakat personel alımı sırasında büyük bir önem arz ediyor. Mülakatta başarılı olamayan kişiler, diğer şartları yerine getirmiş olsa bile işe alınmayacak.

Şanlıurfa Güncel İş İlanları​

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işçi ve memur alımı dışında şehirde belli başlı güncel iş ilanları da bulunmaktadır. Bu ilanlardan birisi Şanlıurfa İli bekçi alımı ilanıdır. Bu ilana göre başvuracak kişilerin en az ilkokul mezunu olması gerekiyor.

Diğer ilanlar arasında ise PTT işçi alımı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ve Zabıta memuru alımı ilanıdır. Zabıta memurluğu için başvuracak kişilerin en az lise mezunu olması gereklidir. Bunun dışında yer alan şartlara resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki ilgili firma veya kuruluşların üzerine tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şanlıurfa iline ait güncel personel alımları paylaşımları için Facebook sayfamızı beğenin.

Siverek Belediyesi Personel Alımı

Şanlıurfa’nın en kalabalık ilçesi olan Siverek, ilçe belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalar ile gittikçe daha popüler olma yolunda ilerlerken belediyenin sağladığı istihdam alanlarına başvuru yapabilmek adına belediyenin insan kaynaklarıyla iletişime geçebilirsiniz. Ulaşım, denetim, yönetim, ofis içi iş akışı alanında gerçekleştirilecek olan yeni personel alımı; belirli süre ve kota dahilinde devam ederek insan kaynakları üzerinden değerlendirilecektir.

Viranşehir Belediyesi Personel Alımı

Viranşehir Belediyesi’nin yürüttüğü personel alım çalışmalarını, öğrenebilmek ve belediyedeki açık pozisyonlara başvuru gerçekleştirmek için belediyenin insan kaynaklarıyla iletişime geçebilirsiniz. Mimari, planlama, hukuk, denetim, yönetim alanlarında personel alımı yapacak olan belediye; mevcut pozisyonlar ile alakalı gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Bilgilendirme ardından belediyede çalışabilmek için iş başvurusu yapabilirsiniz.

Akçakale Belediyesi Personel Alımı

Akçakale Belediyesi tarafından denetim, yönetim, ulaşım, güvenlik, idari işler alanında gerçekleştirilecek olan personel alımlarına belediyenin insan kaynakları üzerinden başvurarak belediyede çalışma fırsatını elde edebilirsiniz. Bu sebeple mevcut pozisyonları öğrenebilmek adına belediyeyle iletişime geçmeli ve konu hakkında bilgi sahibi olmalısınız; zira personel alımları yalnızca belirli zaman dilimlerinde geçerlilik arz edip karşılık bulur.

Suruç Belediyesi Personel Alımı

Hukuk, denetim, planlama, mimari, güvenlik alanlarında yeni ekip arkadaşları arayan Suruç Belediyesi’nde çalışabilmek için belediyenin insan kaynakları veya halkla ilişkiler bölümüne iş başvurusu yapabilirsiniz. Yapılacak olan iş başvurusu, eksiksiz evrak le yapılmalıdır ki aksi takdirde başarı kazanabilmeniz mümkün olmaz. Ayrıca başvuru yapacağınız işin hangi şartları dilediğini de öğrenmeniz büyük önem taşır.

Şanlıurfa belediyesinde çalışacak olan insanlar, daimi işçi olarak, sözleşmiş personel veya geçici personel olarak alınmaktadırlar. Şanlıurfa Belediyesi personel alımı için çalışabilecek pozisyonlar ise şöyledir;

 • İşçi,
 • Zabıta memuru,
 • Tekniker,
 • İtfaiye alanlarında alımlar gerçekleştirilecektir.

109 Comments

 1. kemal 10 Ocak 2015
 2. abdulkerim karahan 19 Ocak 2015
 3. sinan 20 Ocak 2015
 4. ahmet 2 Şubat 2015
 5. ahmet 2 Şubat 2015
 6. hasan yakismaz 2 Şubat 2015
 7. Ömer dağ 13 Ağustos 2015
 8. veysel 29 Nisan 2016
 9. veysel yardimci 29 Nisan 2016

Leave a Reply