Adana Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Adana Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Adana Büyükşehir Belediyesi Adana’da yaşayan herkesin çalışmak istediği bir alan. Adana Büyükşehir Belediyesi 2017 birçok personel alımı yapacağını (işçi, memur ve eleman alımı) belirtti. Adana’da yaşayanları son derecede heyecanlandıran bu haber ile ilgili tüm detaylar iş başvuru formu, iş başvuru şartları, iş başvuru tarihleri bunların hepsi haberimizin devamında.

Adana Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Adana Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Adana konumu açısından bulunduğu bölgede yer alan 2.5 milyona yakın nüfusu ile ülkemizdeki en kalabalık büyük şehirlerinden bir tanesi. Elde edilen bilgilere göre ülkedeki en kalabalık 6. Büyük şehir olduğu biliniyor.

Adana’nın büyük şehir dönemine geçmesi ise 3306 sayılı yasa ile 1986 yılında gerçekleşmiş. Şu an için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı görevinde Hüseyin Sözlü bulunur. Adana Büyükşehir Belediyesi yayınlamış olduğu açıklamalarda 2017 senesinde belediye bünyesine birçok personel alacağını belirtti.

Yapılan açıklamalarda personel alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacağını tüm kamuoyuna duyurdu. Yapılan açıklamalar ile ilgili tüm detaylara iş başvuru tarihlerine, iş başvuru formlarına ve iş başvuru şartlarına ve tüm bunlar ile ilgili bilgileri haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Adana Büyükşehir Belediyesi personel alımı (işçi, memur ve eleman alımı) ile ilgili bütçeyi hazır hale getirmiştir. Adana Büyükşehir Belediyesi yapılacak işçi alımlarda herhangi bir yazılı sınav yapmayacağını açıklaması ise birçok iş arayan kişinin yüzünü güldürdü.

Adana Büyükşehir Belediyesi sadece baş vuru şartlarına uyan adayların bire bir sözlü mülakat ile alacak. Yapılan açıklamada belirlenen kadrolar ile ilgili çok çeşitli eleman alımı yapılacağı belirtildi. Bu açıklamalardan elde edilen bilgilere göre ise alınacak olan personellerin vasıflı veya vasıfsız olabilecekleri anlaşılıyor.

Yani bazı pozisyonlar için üniversite diploması şartı aranırken, bazı pozisyonlar için lise veya ilkokul diploması şartı yeterli olabiliyor. Bu açıdan da Adana’da yaşayan birçok işsiz vatandaşın heyecan ile beklediği iş alım süreçleri olduğunu açık yüreklilik ile söyleyebiliriz.

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta memuru, güvenlik görevlisi, temizlik işçisi gibi pozisyonlar eleman alımı yapacak. Yapılan alımlara ise baş vuru şartlarını taşıyan herkes katılabilecek. Personel alımları ise yapılan mülakatlar sonucunda belli olabilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları

Ülkede en kalabalık ve sanayi açısından en çok gelişim göstermiş olan şehirlerinden bir tanesi olan Adana, belediyesi ile de örnek bir şehir haline gelmiştir. Adana Büyükşehir Belediyesinin göstermiş olduğu bu başarı ise hiç kuşkusuz tüm belediye çalışanlarının başarısı olarak görülüyor.

Tabi bunda Adana Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kadrosunun seçimini büyük bir titizlik ile yapmasının payı da büyük. İnsan kaynaklarının bu denli çalışmasının yanı sıra Belediye’nin çok iyi yönetilmesini de ekleyebiliriz.

Adana Büyükşehir Belediyesi sadece merkez için değil Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Yüreğir ilçelerinde de eleman alımı yapılacak.

Üstelik Adana Büyükşehir Belediyesi ilanlarında son zamanlarda birçok farklı ilanın da verildiği görülüyor. Mühendis, hemşire, ebe, sekreter, inşaat görevlisi, sosyolog, temizlik işçisi gibi bölümlerden de eleman alımı yapıldığı görebiliriz. Belediyenin ise iş başvuru şartları bölüme göre değişiklik gösteriyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi iş kadrolarına baş vurmak isteyen tüm adaylar hazırladıkları öz geçmişlerini belediye binasına bırakabilir. Bu her zaman büyük bir avantajdır. Çünkü iş pozisyonu açıldığında ilk önce bu öz geçmişler değerlendirilir.

Farklı olarak Adana Büyükşehir Belediyesi İşkur ve benzeri yollarla da iş ilanları veriyor. Güncel bilgiler için bu kanalları da takip etmenin ve yapılan ilanlardan haberdar olmanın her zaman için büyük bir faydası vardır.

Seyhan Belediyesi Personel Alımı

Seyhan Belediyesi, Adana’nın en kalabalık ilçesini yöneterek 700 binden fazla kişiye yaşam alanı paydası verir. Belediye, son dönemde doğan işçi açıklarından dolayı: güvenlik görevlisi, aşçı, servis şoförü, teknisyen başta olmak üzere birçok personel alımı yapacaktır. Belediyeyi telefon yoluyla arayarak personel açığından yararlanabilir ve belediyede çalışma imkanını elde etmenin avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Yüreğir Belediyesi Personel Alımı

Yüreğir Belediyesi, Adana’nın en kalabalık ikinci ilçesine ev sahipliği yapar ve ilçe genelinde yaklaşık olarak 420 bin kadar yurttaşımız hayat sürer. Belediyede doğan kadro açığı, halkla ilişkiler ile idari işler bölümünde yoğun olarak görülür. Belediyedeki mevcut açığı doldurabilmek maksadıyla başvuru yapabilmek için Yüreğir Belediyesi’nin telefonlarını arayabilirsiniz. Ayrıca belediyeye e-posta atarak da iletişime geçebilmeniz mümkün.

Çukurova Belediyesi Personel Alımı

Çukurova, Anadolu’nun bereketli topraklarını yurdun dört köşesine sebze ve meyve olarak dağıtır. Her yıl bölgeye göç eden işçiler, çoğu zaman bölgenin güzelliğine kapılarak burada kalmayı seçer. Çukurova Belediyesi, dönemsel artan nüfusa göre işçi alımı gerçekleştirmek için halkla ilişkiler ve idari işler bölümünde personel alımı yapar. Ayrıca belediyenin çağrı merkezi de işçi açığının sıkça yaşandığı yerler arasında bulunur.

Ceyhan Belediyesi Personel Alımı

Ceyhan, Adana’nın yoğun nüfuslu ilçeleri arasında yer alır ve buna göre ilçede personel eksikliği yaşanan bazı alanlar bulunur. Belediye, bünyesinde çalıştırmak üzere teknik personel alımı gerçekleştirirken; aynı zamanda elektronik bölümünde çalışan bireylere de ihtiyaç duyar. Tabi bunun yanında servis şoförü ve aşçı açığı da sıkça görülür. Belediyede çalışabilmek için telefon ile e-posta servisini kullanarak ilk adımı atabilirsiniz.

Sarıçam Belediyesi Personel Alımı

Sarıçam Belediyesi, son dönemde gerçekleştirilen atılım hamleleri ile eski dönemlere nazaran daha popüler hale gelerek ilçedeki istihdam alanını genişletir. Belediye, yapmış olduğu kültürel faaliyetler ile hem halın sosyal gelişimini hem de mevcut işçi açığını dikkate alan çalışmalar yapıp; halkın kendisine gösterdiği ilgiyi karşılamaya çalışır. Belediye bünyesinde doğan açık pozisyonlarda yer almak için belediyeyle irtibata geçebilirsiniz. Aşçı, güvenlik görevlisi, muhasebeci, bilgisayar uzmanı gibi pozisyonlar; son dönemde rağbet görüyor.

Kozan Belediyesi Personel Alımı

Kozan, Adana’nın son dönem içerisinde gelişen; fakat geçmişte dahi önemli bir alanı karşılayan bölgeleri arasında bulunur. Kozan Belediyesi, sosyal yardım platformunda çalışmak üzere personel alımı talep ederken; aynı zamanda sekreter, güvenlik görevlisi, muhasebeci, hemşire pozisyonları için de ilan veriyor. Belediyenin bünyesinden çalışabilmek adına bazı şartları yerine getirmeniz ya da sizden beklenen performansı düzen şekilde uygulamanız gerekir. Gerekli bilgi, belediyeyi aramanızla size verilecektir.

130 Comments

  1. recep 30 Ağustos 2016
  2. Serdal celik 11 Eylül 2017
  3. Serdar 22 Şubat 2018
  4. Cansu 18 Mayıs 2018

Leave a Reply