Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Muğla Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir olması ile birlikte farklı sektörlerde yer alan iş gücüne destek vermiş ve korumuştur. Bu durum ise belediyenin mevcut personel ihtiyacını arttırmış ve değişik istihdam ortamları yaratılmasına zemin hazırlamıştır. Günümüzde gittikçe artan işsizlik probleminin bu şekilde giderilmesini sağlar. Belediyede çalışmak yüksek iş hakları ve güvenli bir iş alanı sunduğundan geniş çevreler tarafından tercih edilir.

İş ihtiyacında bulunan kişiler için, farklı iş ilanları ile en doğru mesleği seçmeye yardımcı olunur.  Kamu görevlisi olmak için ilk adım bu şekilde atılabilir.  Muğla nüfusunun hızlı artışı ve çeşitli alanlarda yaşanan personel yetersizliği, mevcut iş ilanlarının oranını arttırmıştır.

Belediyenin insan kaynakları işe alım bölümünün yayınladığı ilanlar ile uygun iş ilanları vatandaş ile buluşmuş olur.  Muğla Büyükşehir Belediyesi yılın farklı aylarında yayınladığı ilanlar ile yıllık olarak birçok kişiye istihdam alanı sağlar. İşe alımlar kadrolu ve sözleşmeli olduğu gibi taşeron şeklinde de olabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Muğla Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi mevcut internet sitesine ek olarak İŞKUR ile koordineli bir şekilde iş ilanları yayınlar. Farklı sektör ve poziyonlar için verilebilen bu ilanlar, kişiliklerden farklı nitelikler bekler.   Taşeron işçi ya da sözleşmeli memur alımları için farklı özellik ve noktaların olması gerekir. Muğla Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı ilanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının bulunması
 • 18 yaşını bitirmiş olması
 • Kamuya zarar verici bir suçta bulunmaması
 • Askerlikten terhis olunması ya da muaf tutulması

Belediye kadrolarında çalışan kadrolu memurların yanında sözleşmeli ve taşeron işçiler de çalışır. Belediye işleyişini sağlıklı ilerletme adına bu gereklidir. Belediyeye bağlı olarak çalışmayan taşeron işçiler, sözleşmeli memurlar gibi haklara sahiptir. Taşeron işçilerin hakları da yasalarla korunur ve hak ihlallerinden korunur.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Muğla Büyükşehi̇r Beledi̇ye Başkanliği personel alımı yapacak! KPSS Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar yapılacak..

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği” ve “Belediye Zabıta Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Detaylar için tıklayın.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan farklı işlerde çalışmak isteyen kişiler, düzenli ve planlı bir şekilde iş ilanlarını takip etmelidir. İş ilanlarının takibi niteliklere uygun olan işlere anında başvuru yapılması açısından önemlidir. Böylece başvuru kabul süreci de hızlanmış olur.

Muğla Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapılırken, var olan mevcut niteliklere sahip olunup olunmadığı iyice ölçülmelidir. Gerekli şartları taşıdığına inanan kişiler başvuruda bulunabilir. İş ilanları genel olarak belediyenin internet sitesinde yayınlanır. Buna ek olarak koordineli bir biçimde, İŞKUR üzerinden ilanlara başvurulabilir.

Sitemiz üzerinden de tüm Manisa Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını görüntülemeniz mümkündür.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Muğla Büyükşehir Belediye’sinde çalışabileceğiniz çok sayıda pozisyon vardır. Bazıları,

 1. Zabıta,
 2. Park ve bahçe işçisi,
 3. Güvenlikçi,
 4. Çaycı,
 5. Yardımcı, 
 6. Temizlikçi,
 7. Memur,
 8. İşçi,
 9. Arşivci,
 10. Şoför şeklindedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi yılın çeşitli zamanlarında, farklı departmanlar için iş ilanları yayınlar. Gerekli personel desteğini sağlayabilmek için yayınlanan bu ilanlar, uygun koşulları sağlayan herkesin başvurusu için halka açıktır. Başvuruların yapılmasından bir müddet sonra, mülakat süreci beklenir ve bu aşamada kişilerin iş için ehil olup olmadıkları tartılır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımı belediyenin insan kaynakları bölümüne giderek de yapılabilir. İnsan kaynakları ile yapılacak görüşmenin sonunda özgeçmiş bırakılır ve bu şekilde de mevcut iş olmasa dahi diğer iş ilanları için de değerlendirilmeye alınmış olursunuz.

Belediyenin en çok talep gören işe alım alanı Muğla Belediyesi şoför alımı olarak öne çıkar.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Muğla Büyükşehir belediyesi, ihtiyaç duyduğu ve güvenlik tedbirini arttırmak istediği zamanlarda zabıta alımı yapar.  Zabıtalar günün her anı çeşitli bölgelerde denetim sağlar ve bazı durumlarda kişilere ceza yazma hakkına sahiptirler. Her türlü düzen bozucu hareket, zabıtaların varlığı ile önlenmiş olunur.

zabıta alımları

Muğla zabıta alımları da güvenlik alanında alınmış olan desteği ifade eder.Gerekli kalite ve nitelikte olan kişiler, bu ilan için başvuru yapabilme şansına sahiptir. İlanların düzenli takibi, işe anında başvurmak ve seçilmek açısından önemlidir.  Belirli niteliklere sahip herkes, zabıta olmak için başvuruda bulunabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler özel olarak geceleri olmak üzere, görev aldıkları bölgelerin güvenliğinden sorumlu kişilerdir. Genellikle çalışma saatleri akşam 10 gibi başlar ve sabah 6 ya kadar devam eder. Ancak bazı durumlarda, bu çalışma saatleri değişiklik gösterebilir.

bekçi alımları

Muğla bekçi alımı, geniş çevreler tarafından takip edilen bir iş ilanıdır. Uygun niteliklere sahip olan kişiler başvuruda bulunabilir. Bekçi olmanın en önemli şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Uyuşturucu ya da kaçak madde kullanımı yapanları yakalamak ve cezai işlem uygulamak
 • Yasa dışı bir şekilde kumar oynayan kişileri tespit edip yakalamak
 • Cadde sokak ve bahçelerin genel güvenliğini sağlamak

Çalışma şartlarının seviyesi ve hangi alanda görevlendirileceği belediyenin mevcut ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir. Bekçi maaşları alınan ikramiye ve farklı etkenler doğrultusunda değişiklik gösterse de, genelde 5 bin ile 5.200 TL civarında bir rakam ortaya çıkar.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde artan işsizliğin bir sonucu olarak üniversite mezunu kişiler, farklı alanlarda iş bulmanın hayalini kurmaya başladı. Bu iş kollarının başında ise belediyede çalışmak gerekir. Sözleşmeli olarak çalışan kişilerin zamanla kadroya geçmesi de mevcut kişileri heyecanlandırmaktadır.

Muğla Büyükşehir belediyesi memur alımı farklı pozisyonlarda ve farklı tarihlerde yayınlanabilir. Başvuru şekilleri de şahsen ya da internet üzerinden yapılabilmektedir.

Detaylı bilgileri yazımızda paylaştık. Bu bilgiler doğrultusunda, sitemiz üzerinden iş ilanlarını incelemeniz yeterlidir.

Muğla Güncel İş İlanları

Muğla içerisinde özel sektörde de iş ilanları vardır. Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi siteler üzerinde bazıları şöyle görülür;

 1. Yönetici Asistanı
 2. Kurye
 3. Satış Temsilcisi
 4. Bölge Satış Şefi
 5. Satış Alan Yöneticisi
 6. Mağaza Müdürü
 7. Araç Muayene Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de İzmir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Başvurmak isteyen adaylar, tüm bilgileri ve gerekli başvuruları kariyer sitelerinden yapabilir.

1 Comment

 1. Selçuk üniversitesi yapı denetimi bölümü mezunuyum teknikerim hem yapı denetim şirketinde hemde inşaat sahasında yıllar boyunca çalıştım tecrübeliyim aktif iş arayışım mevcuttur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*