Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ege bölgesinin en önemli şehirlerinden birisi olan Muğla tatil cennetti olarak adlandırılmaktadır. Birçok yazlık bölgeye sahip olan şehir doğa güzellikleri ile meşhurdur. Muğla’nın 2017 yılında yapılan nüfus sayımı sonuçlarına göre şehrin nüfusu 1 milyona yaklaşmıştır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı da uzun yıllardan beri aynı isim tarafından yönetilmektedir. Şehrin yönetimindeki isim Osman Gürün’dür. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamalara göre bu yıl içinde çok sayıda personel alımı yapılacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımı ile ilgili personel alımı var mı, memur alımı var mı, kaç kişi alınacak gibi soruları merak ediyorsanız yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Muğla Büyükşehir belediyesi takdir toplayan, başarılı işlere imza atmış örnek bir kurumdur. İstihdam alanında yaptığı yenilikler ile bilinen belediye farklı ilçelerde personel alımı yapacağını duyurdu. Bu haberler heyecan duyan yüzlerce insan ise şimdi başvuru tarihini ve alım şartlarını bekliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi işçi alımlarının ne zaman başlayacağını daha henüz belirlemediği için başvuru tarihi de belli değildir. İş başvurusu yapmayı düşünen kişilerin kendi bilgilerini içeren, iş deneyimlerini yer aldığı bir özgeçmiş hazırlaması gereklidir. Bu özgeçmiş formunu kullanarak belediyeye gidebilir, insan kaynakları departmanına hazırladığınız özgeçmişinizi bırakabilirsiniz. Muğla Büyükşehir Belediyesi bu yıl belirli ilçelerde alım yapacaktır.

Belediyenin memur ve işçi alımı yapacağı beldeler arasında Datça, Bodrum, Dalaman, Köyceğiz, Kavaklıdere, Fethiye, Marmaris, Milas, Ortaca, Menteşe, Ula, Yatağan ve Seydikemer yer almaktadır. Bu bölgelerde farklı kademelerde olmak üzere alım yapılacaktır.

Başvuru ilanlarının henüz açıklanmadığı işçi alımlarında KPSS puanına göre iki farklı biçimde personel alımı yapılacağı açıklandı. Bunun yanı sıra ilanlarda yalnızca üniversite mezunları için kadro açılmayacak. Lise mezunu ve ilkokul mezunu kişilere göre de pozisyonlar iş ilanlarında yer alacak.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Muğla Büyükşehir belediyesi il merkezinin yanı sıra belirtilen ilçelerde de işçi alımı yapacak. Belediye bünyesinde çalışacak kişiler arasında öğretmen, zabıta, aşçı, şoför, temizlik işçisi, iftaiye elemanı, ilaçlama işçisi, hizmetli gibi birçok farklı alana hitap eden iş kolu bulunuyor.

Bu pozisyonlar hem KPSS puanına göre hem de mezun olunan kuruma göre değerlendirilecek. İlkokul mezunları için farklı iş kolları üniversite ve lise mezunları için ise farklı iş kollarında başvurular alınacak. Başvura tarihleri ile birlikte alınan tüm başvurular en kısa süre içinde değerlendirilecek ve işe alınan personel belli olacak.

Büyükşehir Belediyesine bağlı biçimde çalışacak olan işçilerin bazılarına sözleşme yapılacak. Bununla birlikte belediye yetkileri geçici personel alımı yapılacağını da açıkladı. Geçici personeller ile hemen sözleşme yapılmayacak.

Muğla Güncel İş İlanları

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde ilköğretim mezunu kişilerin başvuru için Yatağan ilçesini tercih etmesi bekleniyor. Yatağan ilçesinde ilköğretim mezunu belirli sayıda işçi alımı yapılacağı açıklandı. Bölge bölge bakıldığında Bodrum’da ise servis şoförü, tanıtım görevlisi ve güvenlik görevlisi alımları yapılacağı duyuruldu.

Bu pozisyonlarda çalışmak istiyorsanız belediyeye başvuru yapmalısınız. Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanına göre Milas Belediyesi’nde hizmet ve ulaşım sektöründe, Fethiye Belediye’sinde hesap uzmanı ve muhasebe alanında, Menteşe Belediyesi’nde ise hukuk, denetim ve planlama sektöründe işçi yapımı yapılacağı duyuruldu.

Bu işlere başvurmak için online işçi başvuru formunu doldurabilir ve tek tek belediyelere giderek özgeçmiş formunuzu bırakabilirsiniz. İşçi alımları yıl içinde sürekli olarak farklılık göstermektedir.

Boş bir pozisyona özgeçmiş bilgilerinizin uyması halinde size en kısa süre içinde geri dönüş yapılacaktır. Belediye tarafından yapılacak personel alımı ile ilgili ilanlar yakın zaman içinde hazırlanacak ve yayınlanacaktır. Belediye’nin web sitesini düzenli olarak takip etmelisiniz.

Muğla şehri içerisinde güncel personel alımı paylaşımları için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Bodrum Belediyesi Personel Alımı

Bodrum Belediyesi’nde farklı alanların dahil olduğu herhangi bir iş kolunda çalışmak isteyen kişiler, belediyenin o anki açık pozisyonlarından kendileri adına uygun olanı tercih edebilir; fakat bu işlem adına öncelikle belediyeye çalışabilmek amacıyla başvuru yapmaları gerekir. Servis şoförü, güvenlik görevlisi, tanıtım personeli alacak olan belediyeye insan kaynakları üzerinden başvuru yaparak ilk adımı atabilirsiniz.

Fethiye Belediyesi Personel Alımı

Fethiye Belediyesi, mevcut personel sayısında artış sağlayarak kendisiyle birlikte çalışan kişilerin olduğundan daha kaliteli performans vermesini amaçlamaktadır ve bu düşünceyle işçi alımları gerçekleştirecektir. Muhasebe, hesap uzmanı, denetim alanlarında gerçekleşecek olan alımlar adına belediyenin insan kaynaklarına başvuruda bulunabilirsiniz veya bunun öncesinde belediyeyi arayarak dahi fikir edinebilmeniz mümkün!

Milas Belediyesi Personel Alımı

Milas Belediyesi, ilçe halkına istihdam yaratmak ve kendi çalışma esnekliğini artırabilmek için personel alımları yaparak belediyenin mevcut çalışan sayısında artışa gidecektir. Deneyim, hizmet, ulaşım alanlarında yapılacak olan personel alımından faydalanabilmek adına belediyenin insan kaynaklarına başvurabilirsiniz. Ayrıca açık pozisyonların döneme göre değiştiğini bilmeli ve buna müteakiben elinizi çabuk tutarak hareket etmelisiniz.

Menteşe Belediyesi Personel Alımı

Hukuk, planlama, denetim alanlarında personel alımı yaparak mevcut çalışan sayısını artıracak olan Menteşe Belediyesi’ne insan kaynakları üzerinden iş başvurusu yapıp belediyede çalışabilmek adına ilk adımı atabilirsiniz. Belediyedeki mevcut işler için aranan şartları öğrenebilmek maksadıyla belediyeye bir telefon açabilmeniz mümkün ya da ilgili departmana e- posta göndererek dahi konu hakkında aydınlanabilirsiniz.

Bilgi için: http://www.mugla.bel.tr/

47 Comments

 1. atilla duman 13 Temmuz 2014
 2. Tuğba GİDER 14 Temmuz 2014
 3. ali akcil 17 Temmuz 2014
 4. yunus 22 Temmuz 2014
 5. nevzat yıldırım 6 Ağustos 2014
 6. nevzat yıldırım 6 Ağustos 2014
 7. REŞİT DURNA 16 Ağustos 2014
 8. MEHMET ESEN 2 Eylül 2014
 9. Mehmet KURT 4 Eylül 2014
 10. RİFAT ARSLAN 4 Ekim 2014
 11. Ali acar 5 Ekim 2014
 12. alper köroğlu 10 Ekim 2014
 13. mustafa 22 Ekim 2014
 14. Okan akkoç 5 Kasım 2014
 15. Ahmet 10 Kasım 2014
 16. cem demirtaş 18 Kasım 2014
 17. saide 26 Kasım 2014
 18. sezin çay 20 Aralık 2014
 19. mehmet. duymaz 14 Ocak 2015
 20. Ayşegül AKAR 8 Şubat 2015
 21. HANDE KORKMAZ 10 Nisan 2015
 22. fahri 27 Mart 2016

Leave a Reply