Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Muğla Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir olması ile birlikte farklı sektörlerde yer alan iş gücüne destek vermiş ve korumuştur. Bu durum ise belediyenin mevcut personel ihtiyacını arttırmış ve değişik istihdam ortamları yaratılmasına zemin hazırlamıştır. Günümüzde gittikçe artan işsizlik probleminin bu şekilde giderilmesini sağlar. Belediyede çalışmak yüksek iş hakları ve güvenli bir iş alanı sunduğundan geniş çevreler tarafından tercih edilir.

İş bulma sıkıntısı çekenlere, en uygun işi seçmelerinde yardımcı olmak için farklı iş ilanları sunulur. Kamu görevlisi olmak isteyenler için de bu yöntem oldukça faydalıdır. Son yıllarda Muğla’da nüfus hızla arttığı için personel ihtiyacı da artmıştır. Bu nedenle iş ilanları sayısı da artmıştır.

Belediyenin insan kaynakları işe alım bölümünün yayınladığı ilanlar ile uygun iş ilanları vatandaş ile buluşmuş olur.  Muğla Büyükşehir Belediyesi yılın farklı aylarında yayınladığı ilanlar ile yıllık olarak birçok kişiye istihdam alanı sağlar. İşe alımlar kadrolu ve sözleşmeli olduğu gibi taşeron şeklinde de olabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR iş birliğiyle iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlar farklı sektörler ve pozisyonlar için geçerlidir ve kişilerden farklı nitelikler beklenir. Taşeron işçi ya da sözleşmeli memur alımları için özellik ve kriterler farklılık gösterir. Muğla Büyükşehir Belediyesi ise işçi alımı ilanlarını farklı kategorilere ayırmaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının bulunması
 • 18 yaşını bitirmiş olması
 • Kamuya zarar verici bir suçta bulunmaması
 • Askerlikten terhis olunması ya da muaf tutulması

Belediye memurları yanında sözleşmeli ve taşeron işçiler de çalışır. Bu, belediye işleyişini sağlamak için gerekli bir durumdur. Taşeron işçiler, sözleşmeli memurlar gibi haklara sahiptir ve yasalarla korunurlar. Böylece herkes haklarından emin olabilir ve hak ihlallerinden korunabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yeni personel alımı yapacak. Başvurular KPSS Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar kategorisinde yapılabilir. Eğer sen de bu fırsattan yararlanmak istiyorsan başvurunu hemen gerçekleştirebilirsin.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Devlet Memurları Kanunu kapsamında çalışacak personeller aramaktadır. Aşağıda belirtilen kadrolara, sınav ve atama yönetmeliği ile zabıta yönetmeliğine uygun olarak, açıktan atama yoluyla alımlar yapılacaktır. Kadroların adedi, unvanı, sınıfı, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartlar doğrultusunda memur alınacaktır.

Detaylar için tıklayın.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde farklı işlerde çalışmak isteyenler iş ilanlarını düzenli takip etmelidir. İlanları kaçırmamak, uygun işlere hızlıca başvurmak için önemlidir. Bu sayede başvuruların kabul süreci de hızlanacaktır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde iş başvurusu yaparken, öncelikle kendimize uygun özelliklere sahip olup olmadığımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eğer gerekli niteliklere sahip olduğumuzu düşünüyorsak, belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabiliriz. Ayrıca İŞKUR üzerinden de ilanlara koordineli bir şekilde başvurabiliriz. Bu sayede, istediğimiz işe daha kolay ulaşabilir ve hayallerimizi gerçekleştirebiliriz.

Sitemizde Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tüm iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde işe girebileceğiniz birçok farklı iş imkanı mevcut. Örneğin, park ve bahçelerde çalışabilir, temizlik personeli olarak görev alabilir ya da teknik pozisyonlarda yer alabilirsiniz. Seçeneklerin çokluğu size uygun bir iş imkanı bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 1. Zabıta,
 2. Park ve bahçe işçisi,
 3. Güvenlikçi,
 4. Çaycı,
 5. Yardımcı,
 6. Temizlikçi,
 7. Memur,
 8. İşçi,
 9. Arşivci,
 10. Şoför şeklindedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, değişik zamanlarda farklı departmanlar için iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlarla, personel eksikliklerini gidermeyi hedefliyorlar. Herkesin başvurularının kabul edilebilmesi adına uygun şartları sağlayan tüm adaylara açık olan bu ilanlar, belediye tarafından duyuruluyor. Başvuruların ardından kurum, mülakat sürecine geçiyor ve adayların iş için uygun olup olmadıkları değerlendiriliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, personel alımı için başvuru yapmak isterseniz belediyenin insan kaynakları bölümüne başvuru yapabilirsiniz. Görüşme sonunda özgeçmişiniz bırakılır ve böylece ilgili pozisyon için değerlendirilmeye alınmış olursunuz. Ayrıca, mevcut bir iş olmasa bile diğer iş ilanları için de değerlendirilmeniz mümkündür.

Muğla Belediyesi, en çok talep gören iş alanı olarak şoför işe alımını göstermektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, güvenliği sağlamak ve ihtiyacı olduğunda denetim yapmak için zabıta alımı gerçekleştirir. Zabıtalar, her an her yerde emniyeti korur ve bazı durumlarda ceza yazabilirler. İyi düzen ve uyumlu hareket, zabıtaların kontrolü sayesinde sağlanır.

zabıta alımları

Muğla’da zabıta alımları güvenlik için destek sağlıyor. Eğer gerekli nitelikleri taşıyorsan, sen de bu alımlara başvuru yapabilirsin. Bu ilanları düzenli takip etmek, işe anında başvurup seçilmek için önemlidir. Herhangi bir belirtilmiş niteliği taşıyan herkes zabıta olmak için başvuruda bulunabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler, belirli bölgelerin güvenliğinde özellikle gece çalışan kişilerdir. Genellikle işe akşam 10’da başlarlar ve sabah 6’ya kadar devam ederler. Ancak bazı özel durumlarda çalışma saatleri farklı olabilir.

bekçi alımları

Muğla’da bekçi alımı, birçok kişi tarafından takip edilen bir iş ilanıdır. Başvurular için belirli nitelikleri taşıyan kişiler başvuruda bulunabilirler. Bekçi olmak için en önemli şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Uyuşturucu ya da kaçak madde kullanımı yapanları yakalamak ve cezai işlem uygulamak
 • Yasa dışı bir şekilde kumar oynayan kişileri tespit edip yakalamak
 • Cadde sokak ve bahçelerin genel güvenliğini sağlamak

Belediye çalışanlarının iş koşulları ve hangi alanda çalışacakları, belediyenin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bekçi maaşları, aldıkları ek ödüllere ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Ancak genellikle 5 bin ile 5.200 TL arasında bir ücret düşünülebilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda işsizlik artmış ve üniversite mezunları, iş bulmak için çeşitli yollar arar hale gelmiştir. Bazıları ise belediyede çalışmayı hayal eder. Orada çalışanlar, zaman içinde kadroya geçme şansı yakalayabilirler. Bu durum da kişileri heyecanlandırmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi her zaman farklı pozisyonlar için memur alımları yapabilir. Bu ilanlar farklı tarihlerde yayınlanabilir ve başvurular hem şahsen hem de internet üzerinden yapılabilir.

Yeterli bilgiyi sizin için yazdık. Şimdi, sitemizdeki iş ilanlarını inceleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Muğla Güncel İş İlanları

Muğla’da özel sektörde iş fırsatları mevcuttur. Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi web sitelerinde birçok ilan yayınlanmaktadır.

 1. Yönetici Asistanı
 2. Kurye
 3. Satış Temsilcisi
 4. Bölge Satış Şefi
 5. Satış Alan Yöneticisi
 6. Mağaza Müdürü
 7. Araç Muayene Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de İzmir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Aday olanlar, iş fırsatları için gerekli bilgileri ve başvuruları kariyer sitelerinden rahatlıkla yapabilirler.

26 Comments

 1. Slm ben Muğla da ikametgah ediyorum otellerde çalıştım aşçı yardımcısı olarak cafe de çalıştım mutfakci olarak
  Ehliyet var (E .A2) olarak (Güvenlik belgem) var (kalorifer belge) var şöfolügude iyidir belediyede çalışmak istiyorum teşekkürler

 2. Veteriner saglık teknıkerıyım muglada ıkamet edıyorum 27 yasında b ehlıyetım var.mugla ve cevresını ıyı bılıyorum..Buyuk Sehir Belediyesinde calismak istiyorum ..

 3. ben muğla fethiye de ikametgah ediyorum 23 yaşındayım lise mezunu b ehliyem ingilizce ve mugla büyük şehir den iş bekliyorum sevgilerimle ve saygılarımla

 4. Ben Muğla’nın Göktepe Mahallesinden yazıyorum yaş 29 daha önce ortem de geçici olarak çalıştım bir sezon eğer Muğla Belediyesi’nde bana bir iş verebilirmisiz şiden Teşekkürler imi iletiyorum. 05412142196

 5. Selam 2002 yılından beri jandarma da görev yapıyorum yıl sonu sözleşmem bitiyor Muğla’ya çok sevdiğim için yerleşmek istiyorum kendim Osmaniyeliyim sicilimde meslek hayatımda bir tane siyah nokta yok uygun bi kadroda Muğla belediyesinde çalışmak isterim saygılar 05052428454

 6. Marmariste insaat ustasiyim 22 yildir burdayim belediyenizin hizmet kadrosunda calismak istiyorum 34 yasindayim marmaris yapida calisiyorum.0532 688 9713

 7. Marmariste Insaat Muhendisiyim Buyuk Sehir Belediyesinde calismak istiyorum Tel:05065935126

 8. Marmariste insaat ustasiyim 22 yildir burdayim marmaris yapiyla calisiyorum belediyenizde hizmet kadrosunda calismak istiyorum 34 yasindayim.0532 688
  9713

 9. slm ben muğla yataganda ikamet etmekteyım su tesisatcıyım su işleri mutacat ederim yatağanın butun çevresini bılıyorum görev olursa hazırım şimdiden reşekkurler..05364451269

 10. MUĞLA DALAMAN İLÇEMİZDE YAŞAMAKTAYIM MESLEĞİM SIHHI TESİSATÇI 1986 YILINDAN BERİ BU MESLEĞİMİ YAPMAKTAYIM USTALIK BELGEM VE USTA EĞİTİCİ BELGEM VAR İŞİMDE UZMANIM AYRICA A 2 D E SINIFLARI EHLİYETİM VAR UYGUN GÖRÜRSENİZ BELEDİYEDE İŞALMAKTAN GURURDUYARIM SAYGILARIMLA BİLGİLERİNİZE ARZ EDERİM TLF 05435516567

 11. 15 yıldır fettiye ve çevre ilçelerde beton parke işleri yapmaktayim işimde uzmanım muglanın 85 köyünü çok iyi bilirim parkeyle ilgili bir iş olursa benden uzmanını bulamazsınız iyi çalışmalar 0543 458 2525

 12. merhaba ben vural muğla dalamanda ikamet etmekte olup. 2 yıllık aöf halkala ilişkiler bölümünde okumakta olup mezunuiyet için 3 dersim kaldı. 15 yıldır turzmde çalışmakta olup İYİ DERECDE HOLLANDACA VE İNGİLİZCE BİLEMKTE OLUP Ek olarak silahlı özel güvenlik belgem ve gayrimenkul danışmanlığı sertifikalrım mevcut. ayrıca b2 sınıfı ehliyetim de var
  ps: bilgisayar kullanmada da aktifim.uygun bir görev olursa sizin için görev almak isterim şimdiden teşekkürler GSM: 0507 283 35 19

 13. Fen işleri müracaat ederim ortaokul mevzunu oto tamirci belgesi vardir.Bilgisiyar kullaniyorum. 05545963884 Muğla Menteşe Göktepe Mahallesi.

 14. kımse kusura bakmasında adamlar yanı uzmanlar ellerinde işleri var çalışıyorlar yok efendım işten bunaldım falan dıyerek ıstıfa edıp zabıtaya falan geçmeye çalışıyorlar sorsan lıse ya da ilkokul mezunları bu ulkede bır işe yerleşmeye çalışan gençler var unıversıte mezunları var başkasının haklarını yemeyınnn

 15. Adim huseyin uysal mugla caybuku mahallesinde ikametgah ediyorum ehliyetim A’2 E’D’G kamyon tir jisibi ustasiyim uyumlu bi is olursa 0538 339 55 96 yasim 32 saygilar.

 16. merkez ortaköyde ikamet etmekteytım. ilkögretim mezunuyum guvenlık ve e ehlıyetım mevcut.elımde belge olmasada elekrık ustasıyım.aydem de acma kesmne olarak çalıstım muglanın tum sokak ve koylerını bılıyorum. uygun bı iş olursa görev yapmak isterim iyi çalısmalar

 17. Endüstri Meslek Lisesi Elektrik- Elektronik Teknolijisi Endüstriyel Bakım Onarım Bölümü , Mehmet Aif Ünüversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik Teknolojisi (2)yıllık mezunuyum , Açık ögretim fakültesi son sınıf İşletme Okuyorum. Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Zabıta,İtfaiye,vs.Personeli Olarak Çalışmak istiyorum.SAYGILARIMLA.

 18. Ferdi zeybek daha once güneş enerjisi de çalıştım su isleri fen işleri olabilir .

 19. 28 yasındayım 4 yıl uzman cavuşluk yaptım kendi istegimle ayrrıldım.belediyenizde durumuma uygun kadroya atanmak istiyorum.05326850865 iyi calışmalar..

 20. Muğla köycegizliyim istanbulda sirkettesoför olarak çalışmaktayım memleketimde çalışmakbenimicindahaiyiolacakteşekkürederim 05321797621

 21. 27 yaşındayım 3 yıldır Muğla’da yım aslen giresunluyum Muğlayı çok sevdiğim için burda kaldım. Iktisat mezunuyum uygun görmeniz halinde sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. 0507 729 98 19

 22. 3 yıla yakın uzman çavuş olarak görev yaptım kendi isteğim ile istifa ettim 25 yaşındayım durumuma uygun kadroya atanmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim 05445063836

  • Biyosidal uygulama belgem var belediye bunyasinde calismak istiyorum 37 yasindayim

 23. muğla yatağan turgut mahallesinde ikametgah etmekteyim lise mezunuyum e elliyetim bulunmakta aydemde elk.sayacı okudum su sayacıda endeksörle okuyabilirim muğlanın ilçe ve köylerinide biliyorum zorluk yaşayacağımı sanmıyorum sizlerle calışmaktan mutluluk duyarım. 05307768605 teşekkür ederim

 24. 27 YASINDAYIM MUĞLA DA İKAMET EDİYORUM. 3 YILA ASKIN UZMAN ÇAVUŞ GÖREVİNDE BULUNUP KENDİ İSTEĞİMLE FESH ETTİM. DURUMUMA UYGUN KADROYA ATANMAK İSTİYORUM. 532 713 39 38 İYİ ÇALIŞMALAR….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*