Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Kurumsal ve resmi bir yapısı olan Çankaya Büyükşehir Belediyesi, yılın farklı dönemlerinde personel alımları yapar. İçerisinde farklı iş kolları, pozisyonlar olduğu için, herhangi birinde gereksinim olabilir. Bu durum gerçekleştiğinde gerekli izinler alındıktan sonra duyurular yapılır.

Adayların yapması gereken, öncelikle güncel olarak bunları takip etmedir. Zira tarihi kaçırılan bir ilana başvuru da yapılamaz.

Çankaya Belediyesi Personel Alımı

Çankaya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru Alımı Yapacak

Çankaya  Belediye  Başkanlığı  bünyesinde  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununa  tabi olarak  istihdam  edilmek  üzere;  Belediye  Zabıta  Yönetmeliği  hükümlerine  göre  aşağıda  unvanı, sınıfı,  derecesi,  adedi,  nitelikleri,  KPSS  puan  türü,  KPSS  taban  puanı  ve  diğer  şartları  taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, yukarıda sayılan başvuru belgelerini 13.09.2021 tarihinden 17.09.2021 tarihine kadar (mesai saatleri arasında) Şehit Gönenç Caddesi No: 20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ve mail yolu ile veya eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri    uygun    olmadığı    halde    yapılan    başvurular,    belediyemizce    değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru sırasında HES (hayat eve sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır. Adayların boy ve kilo ölçümleri şahsen başvuru sırasında tarafımızdan yapılacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Çankaya Büyükşehir Belediye’si çalışanı olmak istiyorsanız, işçi başvuru yapabileceğiniz pozisyonlar arasındadır. Kurumda bu yönde bir ihtiyaç olursa, gerekli duyurular yapılır. Burada adayların hangi genel ve özel şartları taşıması gerektiği ve merak edilen tüm başvuru detayları yer alır. Resmi olması nedeniyle, çalışma saatleri diğer Belediye’lerde olduğu gibidir.  

Çankaya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Her devlet kurumunda olduğu gibi, Çankaya Büyükşehir Belediye’si de 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” çerçevesinde istihdam yapar. Bu nedenle adaylar öncelikle söz konusu kanunun hangi konuları bulundurduğunu bilmelidir. 

Resmi olması nedeniyle, adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek, bir puan alması talep edilebilir. Dolayısıyla adaylar sınav başvuru tarihi geldiğinde kaydolarak, KPSS’ye girmeli ve yeterli puanı almalıdır. Bununla birlikte bazı durumlarda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmadığı da bilinir. Eğer istenmiyorsa, ilanda bahsedilir.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi ilanı verdiğinde, genel ve özel şartları detaylarıyla beraber verir. Dolayısıyla adaylar hepsini kontrol ederek, uyum sağladığı pozisyonlara başvurmalıdır. Zira aksi durumda kabul edilmeme olabilir. 

Alımlarda başvuru esnasında bir takım belge de talep edilebilir. Adaylar bunların hepsine göz atarak, tamamlamalıdır. Eğer eksik veya hatalı belge varsa, başvuru işlemlerinin bitmesi uzayabilir. İlanlara başvuru yapılabilecek bir son gün olması nedeniyle bu bir sorun olabilir. 

Bu nedenle adaylar, evrakları hazırlayınca, başvuru öncesinde tekrar teyit etmelidir.  

Çankaya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Çankaya Büyükşehir Belediye’sine başvurmak için öncelikle ilanlar araştırılmalıdır. Bunun için internetten erişilebilecek olan Resmi Gazete düzenli incelenmelidir. Belediye de kendi resmi sayfası vasıtasıyla bunları paylaşabilir. Dolayısıyla burası da düzenli şekilde kontrol edilmelidir. 

Kuruma gidilmek suretiyle de iş ilanı olup, olmadığına yönelik bilgi alınabilir. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Çankaya Büyükşehir Belediye’sinde çalışabileceğiniz pozisyonlardan bazıları,

 1. Zabıta
 2. İşçi
 3. Temizlikçi
 4. Memur
 5. Arşivci
 6. Park ve bahçe işçisi
 7. Güvenlikçi
 8. Çaycı
 9. Yardımcı 
 10. Şoför şeklindedir.

Çankaya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankaya Büyükşehir Belediye’si bir iş ilanı yayınladığında, 

 1. Hangi pozisyonlara alım yapılacağı,
 2. Başvuru tarihi,
 3. Başvuru yeri,
 4. Başvuru şekli,
 5. Genel şartlar,
 6. Özel Şartlar,
 7. İstenen evraklar,

Gibi bilgiler detaylı olarak verilir. Dolayısıyla adaylar, bunların hepsini tek tek incelerse, gerekli tüm bilgileri anında edinebilir.

Çankaya Güncel İş İlanları

Çankaya, ülkemizin başkenti olan Ankara’da yer alır. Eğer iş arıyorsanız ve resmi kurumlarda açık pozisyonları araştırıyorsanız, ek olarak değerlendirebileceğiniz özel sektör de vardır. Burada iş ilanları takip etme ve başvuru, internet üzerinden yapılabilir. Günümüzde özel sektördeki işletme ve firmaların iş ilanı vermede kullandığı bazı kariyer siteleri,

 1. Kariyer.net,
 2. SecretCV.com,
 3. Yenibiris.com gibidir.

Bunlara bakıldığında Ankara içerisinde şu ilanların olduğu görülür;

 1. Aşçı
 2. Optisyen
 3. Müşteri temsilcisi
 4. Bölge satış yöneticisi
 5. Servis mühendisi
 6. Satış mühendisi
 7. Satış danışmanı
 8. Departman lideri
 9. Bölge müdürü
 10. Satış temsilcisi
 11. Muhasebe şefi
 12. Mali işler uzmanı

Detayları görmek isteyen adaylar, kariyer sitelerini kontrol edebilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de çankaya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

15 Comments

 1. Merhaba 22 yaşımdayım babam çalışmıyor askerliğimi tamamladım B sınıfı ehliyetim var düzenli çalışabilecegim iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 2. Merhaba çankaya belediyesi bünyesindeki kreş vb yerlerde çalışmak istiyorum.Üniversite önlisans mezunuyum.Aşçılık büro elemanı çocuk bakımı sertifika Proğramlarıni bitirdim öğrenci servis rehberliği yaptım.

 3. Merhabalar işsizim işe çok ihtiyacım var Çankaya belediyesinde çalışmak istiyorum öğrencim lisede yiyecek içecek hizmetlerini okudum aşçılık ve garson Yaşım 27 şuan üniversite okuyorum açıktan sosyoloji bölümünü çok ihtiyacım var işe yardımcı olursanız sevinirim

 4. Meraba kolay gelsin. Ben özel sektörde çalışıyorum.malum pandemiden dolayı işverenler çıkarmak için bekliyor.işsizlik ödeneği aldım oda kesildi.güvenlik görevlisi,temizlik veya markette kasiyer olarak belediye de çalışmak istiyorum.bir kızım var kiradayım ben bakıyorum rica ediyorum zorda olan herkese inşallah el uzatırsınız.teşekür ederim.

 5. Belediyede temizlik personeli olarak çalışmak istiyorum iş sızım yaşım 39 her iş yaparim

 6. Öncelikle kolay gelsin E sınıfı ehliyet sahibiyim otomobil tamircisiyim 37 yaşındayım evli ve 3 çocuk babasıyım Bana uygun bir işiniz varsa çalışmak isterim şimdiden teşekkürler

 7. Ben şuan özel bir sektörde çalışmaktayım.diş hekiminin yanında ama pandemi olduğundan dolayı maaşımı alamıyorum.sizden ricam Çankaya beledyesine işe girmek istiyorum.çay ve temizlik personeli olarak.2 çocuğum var yetişemiyorum.Eşiminde işi yok.

 8. Ben şuan özel bir sektörde çalışmaktayım.Diş hekiminin yanında ama pandemi olduğundan dolayı maaş alamıyorum.Ben çay ve temizlik personeli olarak Çankaya beledyesine işe girmek istiyorum.Eşiminde işi yok 2 tane çocuğum var.sizden ricam beni işe alırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.herkese selamlar.

 9. Merhaba iş ilanız için başvuru yapmıştım söförlük için c sınıfı ehliyetim var ve src belgelerim var Çankaya Belediyesinde çalışmak istiyorum.
  evliyim 2 çoçok sahibiyim
  İYİ ÇALIŞMALAR

  • Merhabalar 2007 2013 arası ank büyük şehir belediyesinde şoför olarak çalıştım efendim siyasi görüşümden dolayı işten çıkarıldım çankaya belediyesinde çalışmak istiyorum agır vasıta şoförüyüm kamyon src piskoteknik bütün evraklarım var tecrübeliyim yaşım 40 iki çocuk babasıyım degerlendirmeye alırsanız çok sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*