Çankaya Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Çankaya  Belediyesin‘de çalışmak isteyen adaylara müjde. Çankaya Belediyesi bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Çankaya Belediye personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Çankaya Belediyesi Personel Alımı

 

Başlıklar

Çankaya Belediyesi İşçi Alımı

Ankara Çankaya Belediyesi, işçi alımı yapmak için başvuru yapmak isteyen adaylar için internet üzerinden bir başvuru formu sunmaktadır. Adaylar, bu formu doldurarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, Ankara Çankaya Belediyesi binasını ziyaret ederek de başvuru yapabilirsiniz.

Başvuruda bulunurken yanınızda bulunması gereken evraklar arasında T.C. kimlik kartı veya nüfus cüzdanı, erkek adaylar için askerliğin tamamlandığına dair belge, ikametgah belgesi, gerekli ise diploma ve gerekli ise uygun sınıfa ait sürücü belgesi bulunmaktadır.

Çankaya Belediyesi Memur Alımı

Çankaya Belediyesi, devlet kurumları gibi, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” kapsamında personel istihdamı yapmaktadır. Bu sebeple, adaylar öncelikle bu kanunun içeriğini ve uygulamalarını bilmelidir.

Çankaya Belediyesi iş başvuruları resmi olarak yapılır ve bazı durumlarda adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı istenebilir. Bu nedenle, adaylar sınav tarihlerini ve kayıt işlemlerini takip etmeli ve yeterli puanı almalıdır. Ancak bazı durumlarda KPSS şartı aranmayabileceğini de unutmamak gerekir, bu durumlar ilanlarda belirtilir.

Belediyenin açtığı iş ilanlarında genel ve özel şartlar belirtilir ve adaylar bu şartları inceleyerek uygun pozisyonlar için başvuruda bulunmalıdır. Aksi halde başvurunun kabul edilmeme ihtimali vardır.

Başvuru sırasında talep edilen belgeler de vardır ve adaylar bunların tamamını hazırlamalı ve doğruluğunu teyit etmelidir. Eksik veya yanlış belgeler nedeniyle başvuru işlemleri uzayabilir ve son tarih yaklaştıkça bu sorun olabilir. Bu nedenle adaylar evrakları hazırlayınca, başvuru öncesinde tekrar teyit etmelidir.

Çankaya Belediyesi İş İlanları

Çankaya Belediyesine başvurmak için öncelikle ilanlar araştırılmalıdır. Bunun için internetten erişilebilecek olan Resmi Gazete düzenli incelenmelidir. Belediye de kendi resmi sayfası vasıtasıyla bunları paylaşabilir. Dolayısıyla burası da düzenli şekilde kontrol edilmelidir. 

Kuruma gidilmek suretiyle de iş ilanı olup, olmadığına yönelik bilgi alınabilir. 

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Çankaya Belediyesinde çalışabileceğiniz pozisyonlardan bazıları,

 1. Zabıta
 2. İşçi
 3. Temizlikçi
 4. Memur
 5. Arşivci
 6. Park ve bahçe işçisi
 7. Güvenlikçi
 8. Çaycı
 9. Yardımcı 
 10. Şoför

Çankaya Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çankaya Belediyesi bir iş ilanı yayınladığında, 

 1. Hangi pozisyonlara alım yapılacağı,
 2. Başvuru tarihi,
 3. Başvuru yeri,
 4. Başvuru şekli,
 5. Genel şartlar,
 6. Özel Şartlar,
 7. İstenen evraklar,

Gibi bilgiler detaylı olarak verilir. Dolayısıyla adaylar, bunların hepsini tek tek incelerse, gerekli tüm bilgileri anında edinebilir.

Çankaya Güncel İş İlanları

Çankaya, Türkiyenin başkenti olan Ankara’da yer alır. Eğer iş arıyorsanız ve resmi kurumlarda açık pozisyonları araştırıyorsanız, ek olarak değerlendirebileceğiniz özel sektör de vardır. Burada iş ilanları takip etme ve başvuru, internet üzerinden yapılabilir. Günümüzde özel sektördeki işletme ve firmaların iş ilanı vermede kullandığı bazı kariyer siteleri,

 1. Kariyer.net,
 2. SecretCV.com,
 3. Yenibiris.com gibidir.

Bunlara bakıldığında Ankara içerisinde şu ilanların olduğu görülür;

 • Aşçı
 • Optisyen
 • Müşteri temsilcisi
 • Bölge satış yöneticisi
 • Servis mühendisi
 • Satış mühendisi
 • Bölge müdürü
 • Satış temsilcisi
 • Muhasebe şefi
 • Mali işler uzmanı
 • Satış danışmanı
 • Departman lideri

Detayları görmek isteyen adaylar, kariyer sitelerini kontrol edebilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de çankaya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

16 Comments

 1. Merhaba ankara mamakta yasıyorum evliyim 2 çoçuk sahibiyim C. sınıfı ehliyetim ve src belgesi var.
  Çankaya belediyesinde. çalışmak istiyorum gerçekten işe çok ihtiyacım. var ünüverseteye hazırlanan kızım var.
  Yardımcı olursanız Çoksevinirim.
  İyigünler.
  0552 011 99 67

 2. Merhaba 22 yaşımdayım babam çalışmıyor askerliğimi tamamladım B sınıfı ehliyetim var düzenli çalışabilecegim iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

 3. Merhaba çankaya belediyesi bünyesindeki kreş vb yerlerde çalışmak istiyorum.Üniversite önlisans mezunuyum.Aşçılık büro elemanı çocuk bakımı sertifika Proğramlarıni bitirdim öğrenci servis rehberliği yaptım.

 4. Merhabalar işsizim işe çok ihtiyacım var Çankaya belediyesinde çalışmak istiyorum öğrencim lisede yiyecek içecek hizmetlerini okudum aşçılık ve garson Yaşım 27 şuan üniversite okuyorum açıktan sosyoloji bölümünü çok ihtiyacım var işe yardımcı olursanız sevinirim

 5. Meraba kolay gelsin. Ben özel sektörde çalışıyorum.malum pandemiden dolayı işverenler çıkarmak için bekliyor.işsizlik ödeneği aldım oda kesildi.güvenlik görevlisi,temizlik veya markette kasiyer olarak belediye de çalışmak istiyorum.bir kızım var kiradayım ben bakıyorum rica ediyorum zorda olan herkese inşallah el uzatırsınız.teşekür ederim.

 6. Belediyede temizlik personeli olarak çalışmak istiyorum iş sızım yaşım 39 her iş yaparim

 7. Öncelikle kolay gelsin E sınıfı ehliyet sahibiyim otomobil tamircisiyim 37 yaşındayım evli ve 3 çocuk babasıyım Bana uygun bir işiniz varsa çalışmak isterim şimdiden teşekkürler

 8. Ben şuan özel bir sektörde çalışmaktayım.diş hekiminin yanında ama pandemi olduğundan dolayı maaşımı alamıyorum.sizden ricam Çankaya beledyesine işe girmek istiyorum.çay ve temizlik personeli olarak.2 çocuğum var yetişemiyorum.Eşiminde işi yok.

 9. Ben şuan özel bir sektörde çalışmaktayım.Diş hekiminin yanında ama pandemi olduğundan dolayı maaş alamıyorum.Ben çay ve temizlik personeli olarak Çankaya beledyesine işe girmek istiyorum.Eşiminde işi yok 2 tane çocuğum var.sizden ricam beni işe alırsanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.herkese selamlar.

 10. Merhaba iş ilanız için başvuru yapmıştım söförlük için c sınıfı ehliyetim var ve src belgelerim var Çankaya Belediyesinde çalışmak istiyorum.
  evliyim 2 çoçok sahibiyim
  İYİ ÇALIŞMALAR

  • Merhabalar 2007 2013 arası ank büyük şehir belediyesinde şoför olarak çalıştım efendim siyasi görüşümden dolayı işten çıkarıldım çankaya belediyesinde çalışmak istiyorum agır vasıta şoförüyüm kamyon src piskoteknik bütün evraklarım var tecrübeliyim yaşım 40 iki çocuk babasıyım degerlendirmeye alırsanız çok sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*