İski Personel Alımı ve İş İlanları 2022

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olarak açılan İski, kurulduğu tarihten bu yana kaliteli hizmetlerine devam etmektedir. Personel gereksinimi olunca gerekli duyurular yapılır. Resmi bir kurum olmasıyla beraber, ilanlar da bu şekilde verilir. 

İski İş İlanları

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi başvurusu yapmak istiyorsanız, öncelikle güncel iş ilanları kontrol edilmelidir. Kurum resmi olduğu için, resmi kanallar araştırılmalıdır. Başvurular belirli tarihler arasında olduğu için, her gün kontroller yapılmalıdır.

Bu bağlamda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi sitesi güncel olarak takip edilmelidir. Söz konusu kurumlara giderek, ilanlar üzerine bilgi alınabilir. Ek olarak https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kurum-disi-kamu-isci-alimi-ilani/ linki de Türkiye geneli ilanları takip etmenizi sağlar.

Nasıl Başvurulur? 

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi olması nedeniyle memur alımları da yapar. Dolayısıyla adaylar 657 sayılı Devlet Memurları Kanununu bilmeli, neleri kapsadığını okumalıdır. İnternet üzerinden araştırma yapılarak bulunabilir.

Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmiş ve gerekli puanı almış olması şart verilebilir. Bu nedenle ilgililerin mutlaka KPSS’ye girmesi önerilir. Ancak bu sınav istenmezse, kurum tarafından ilanda bahsedilir. 

İlan verildiğinde müracaat etmek isteyen adayların bilmesi gereken her konuya yer verilir. Bunlardan bazıları şöyledir;

 1. Kaç kişi alınacağı
 2. Alım yapılacak pozisyonlar
 3. Başvuru yapılacak yer
 4. Başvuru tarihleri
 5. Genel Şartlar
 6. Özel Şartlar
 7. Başvuru şekli
 8. Başvuru için gerekli evraklar

Dolayısıyla başvurmak isteyen adaylar, ilanları detaylı biçimde okumalıdır. Burada öncelikle başvuru tarihlerine göz atmak önerilir. Zira her ilanın son başvur günü vardır. Adaylar kendilerini buna göre hazırlayarak, müracaat edebilir.

Ardından da başvuru yapılabilecek pozisyonlara bakılır. Eğer size uygun pozisyon varsa, ardından genel ve özel şartlar incelenir. Bu alandaki tüm maddelerin sizinle uyuşması önerilir. Ayrıca İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi başvuru için bazı evrakların hazırlanmasını da isteyebilir. 

Bu durumda hangi belgelerin olduğu, kurum tarafından ilanda yazılır. Adaylar hepsini kontrol ederek, eksiksiz ve hatasız toplamalıdır. Zira aksi durumda başvuru tamamlanamayabilir. 

18 Comments

  • Silivri’de oturuyorum iş arıyorum İski de çalışmak istiyorum yaşım 34 adım ümit tlf 0530 041 20 49 kolay gelsin saygılar.

  • Merhaba ismi salih Töngel 21 yaşin dayim iş. Ariyorum. Meslek iş makinesi operatörü. İstanbul Bahçelievler oturuyorum

 1. 1986 istanbul esenyurt çınar mahlesinde oturuyorum 14 sene esenyurt belediyesinde temizlik ve garsonluk yaptım 2017 yılın sonunda hiç bir suçum yok ken benim işime son verdiler kiradayim su an çalışmıyorum bana is konusunda yardim ci olursanız çok sevinirim bana burdan ulaşabilirsiniz saygılarımla

 2. mehmet aydın 1986 beri esenyurt çınar mahlesinde hikmet etmekteyim 1979 dogum luyum 14 sene esenyurt belediyesinde temizlik ve garsonluk yaptın 2017 yılın sonunda hiç bir sebep yok ken işime son verdiler kiradayim is ihtiyacım var bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 3. mehmet aydın 1986 beri esenyurt çınar mahlesinde hikmet etmekteyim 1979 dogum luyum 14 sene esenyurt belediyesinde temizlik ve garsonluk yaptın 2017 yılın sonunda hiç bir sebep yok ken işime son verdiler kuradayim is ihtiyacım var bana yardımcı olursanız çok sevinirim

 4. Merhaba
  Ben İstanbul/Pendik bölgesinde ikamet etmekteyim,yaklaşık 8 aydır çalışmıyorum işe ihtiyacım var ve kamuda deneyim kazanmak istiyorum mezun olalı 4 yıl oldu hala kendi mesleğimin getirisinde olan bir meslek dalında çalışma imkanı bulamadım.İrtibat dahilinde cv paylaşımında bulunmak istiyorum.

 5. Adım erol 29 yaşındayım istanbul büyük çekmcede otryorum ünverteyi açıktan okyorum işr ihtyacım var.

 6. 20 yıllık tesisatcıyım suya iyi yön veririm.kaçak kulanan suları bulma su kesme su sayac okuma ehliyette var patlak tamir hepsine hakimim kangal boru benim işim.

 7. Ben 2019 yılında Ömerli İski bünyesinde sözleşmeli olarak çalıştım ancak seçimlerden sonra belediye başkan değişimde bizim sözleşmeler iptal edildi ve işsiz kaldım maalesef. Tekrardan aynı görevde çalışmak için yardımlarınızı rica ediyorum.

 8. ben bu sene çalışmak istiyorum benim terçüban var benim yaşın 36 05416328827

 9. merhaba İstanbul atasehirde ikamet ediyorum sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım.iletişime geçmek isterim

 10. İstanbul Sultanbeyli de oturuyorum İstanbul Ümraniye iski şubesi altında 15 yıldan fazla çalıştım görevim kanalizasyon açma tanker dolumu üzerine çalıştım. 3 ay önce sebepsiz yere işten çıkarıldım. Kiradayım iski altında işe ihtiyacım var. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz. HASAN ERDOĞAN

  • İstanbul Sultanbeyli de oturuyorum İstanbul Ümraniye iski şubesi altında 15 yıldan fazla çalıştım görevim kanalizasyon açma tanker dolumu üzerine çalıştım. 3 ay önce sebepsiz yere işten çıkarıldım. Kiradayım iski altında işe ihtiyacım var. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz. HASAN ERDOĞAN 1970 doğumluyum

 11. 15 yil isbak tasorun firmada altyapı imalat isleri yaptim trafik isiklarinin kurulumunu yaptim İbrahim tel.5445942834 Samandıra Sancaktepe de ikamet ediyorum isten ayrildim ihale bitti yeni firma ile calismadim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*