Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

En eski medeniyetlerin kurulduğu “Mezopotamya” ile “Anadolu” medeniyetlerinin geçiş bölgesinde olan Diyarbakır’ın tarihi çok eski devirlere uzanmaktadır.1515 yılında Osmanlı Devleti topraklarına dâhil olan Diyarbakır, Cumhuriyetin ilanı ile birlikte il statüsüne geçmiştir.

1922 yılında belediyecilik faaliyetlerine başlayan Diyarbakır Belediyesi, 28 Aralık 1993 tarihinde de Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşmuştur.

Diyarbakır’da yaşayanların refah ve mutluluğunu artıracak belediyecilik hizmetlerini, ekonomik, etkili ve verimli bir şekilde sunma misyonuyla projeler geliştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu projelerini büyük bir kararlılık ile hayata geçirmektedir.

Diyarbakır’ın zamanla geçirdiği zor süreçlerin etkisini vatandaşlarına unutturarak huzurlu bir yaşam sunma hedefinde olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, elinden geldiğince şehrin çehresini değiştirmeye çalışmaktadır.

Hem Diyarbakır’ı hem de vatandaşlarını kalkındırmak için önemli yatırımlara imza atan kurum, bu yatırım alanlarında ve mevcut bazı birimlerinde personele ihtiyaç duymaktadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi,  ihtiyaçlarını karşılamak adına çok sayıda memur ve sözleşmeli işçi alımı yapacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Hizmet sunumunda adil dağılım ilkesine göre hareket eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, personellerine karşı da aynı tutumu sergilemektedir. Kurum, yetkilerine ve pozisyonlarına göre maaşları farklılık gösteren birçok personelinin işe alım süreçlerinde, maaş miktarlarında ve sağlanacak sosyal haklarında adil dağılım yapmaya özen göstermektedir.

Kısa süre içerisinde personel alımı yapması beklenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yeni personellerini çalışma alanlarına göre memur ya da sözleşmeli işi statüsüyle kadrolandıracağı düşünülmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları birimi genel olarak kadrosuna personel alacağı durumlarda İşkur ile birlikte hareket etmeyi ve kararlaştırılan işçi alım şartlarını internet sitesinden yayınlayarak bütün vatandaşlarına duyurmayı tercih etmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları departmanı tarafından, personel alımı için net bir tarih ve kişi sayısı belirtilmezken, alımlar için sadece merkez ile sınırlı kalınmayacağı belirtildi.

Personel alımı gerçekleştirilmesi planlanan diğer iller; Yenişehir, Kocaköy, Bağlar, Eğil, Bismil, Çermik, Sur, Lice, Çüngüş, Silvan, Dicle, Kulp, Ergani, Hazro, Çınar, Kayapınar ve Hani olarak açıklanmıştır.

Her eğitim seviyesinden (ilkokul, lise, lisans) kişiler için, açılacak kadrolar içerisinde uygun pozisyonların bulunacağı açıklanırken, henüz ilanlar net olarak açıklanmamıştır.

Şuan için açılacağı açıklanan pozisyonlar; çevre planlama uzmanı, mühendis, aşçı, sekreter, memur, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, iş makinası operatörüdür. Bu pozisyonlar ve daha fazla pozisyon açılacağı belirtilirken, alınacak personel sayısının da oldukça fazla olacağı açıklanmıştır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Öncelikli hedef olarak vatandaşlarının refah ve huzur içinde yaşamasını sağlamak isteyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, halkını bölgede yaşanan olayların olmaması adına bilinçlendirerek ve şehir ile birlikte halkının da ekonomisini düzeltmeye çalışarak huzur ortamını sağlamaktadır.

Genellikle tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile geçinen Diyarbakır halkının ekonomisini çeşitlendirme adına da yatırımlar yapan belediye, şehirde işsizliği azaltma konusunda önemli adımlar atmaktadır.

Vatandaşlarına çalışma fırsatı bulabilecekleri birçok alan üreten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde de birçok vatandaşı istihdam etmeyi hedeflemektedir.

Kurum; zabıta, temizlik işçisi, şoför, güvenlik görevlisi, sekreter, çevre planlama uzmanı, mimar ve iş makinası operatörü, bilgi işlem, destek hizmetleri, imar ve şehircilik, ulaşım, fen işleri, kadın ve aile hizmetleri birimleri başta olmak üzere kadrosuna alacağı memur ve işçiler için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak halkına duyurmaktadır.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kadrosunda memur olarak çalışmak isteyenlerin KPSS sınavına girmiş ve yeterli puanı almış olmaları gerekmektedir.

KPSS puanı yeterli olan vatandaşların kurumun internet sitesi aracılığıyla ya da İşkur sistemi ve büroları üzerinden iş başvuru formunu doldurmaları ve belediyenin ilgili pozisyonunu tercih etmeleri gerekmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sözleşmeli işçi olmak isteyenlerin ise belediyenin internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Diyarbakır İş İlanları

Diyarbakır iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Diyarbakır iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Diyarbakır iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Diyarbakır iş ilanlarına bakabilirsiniz.

41 yorum

 1. diyarbakırlıyım silvan dogumluyum.lise mezunu ailemle bereber kalıyorum bekarım .temiz ve bakımlıyım işsizim memleketimizde hizmet etmek benim için bir şereftir lütfen ciidiye alın sizler büyüklerimiz gelecegimiz kaderimiz size baglı herhangi bi kuruluşunuzda çalık isterim saygılarımla ARZ EDRİM. FAYSAL KORKMAZ 0539602230

 2. mardinliyim maddi durumum çok düşük,evliyim, şuan çalışmıyorum
  harita teknikeriyim alt yapı ve çevre düzenlemelrinde çalıştım
  E+D sürücü belgemde var söförüm yani
  askerliğimi yaptım

 3. Ben lice/Diyarbakır doğumlu lise mezunu temizlik ve hijyen sınavını geçmiş bir kişiyim kendi memleketime hizmet etmek ve temiz tutmaktır amacım lütfen yardımcı olun saygılarımla REMZİ TAMUK 05315678456

 4. ben egil diyarbakır dogumluyum lise mezunuyum diyarbakırda şehir içi munubus şöförüyüm e sınıfı ehletim bulunmakta belediyede calışmak isterım saygılarımla arz ederim MEHMET emin YILMAZ 05395662198

 5. ben eğil diyarbakır doğumluyum ortaokul mezunuyum mesleğim sertifika alınmış bir exkavatör operatörüyüm evliyim zor durumdayım sizlerden rica edip iş istiyorum 05078475721

 6. diyarbakırlıyım unv. mezunuyum pc ıle ılgılı butun progrmları bılıyorum.
  daha once sofurluk markettte reyonculuk ptrolde yıkmacılık pompa gorvlısı kırtasıyede aotocadcı olrak clıstım. gıda teknolıjısı bolumunden mezunum.burdan yzdıgım işe yarıyomu bılmem ama cagrrsanız cok sevınırım.

 7. Diyarbakır silvanlıyım harita teknikeri mezunuyum
  Çok ii derecede Netcad ve Auotcad biliyorm bilgisayar sertfikamda
  Var memleketimde çalışıp hizmet etmekten şeref duyarm. varsa uygun iş çok makbule
  Geçer. Tel;0531 699 43 23

 8. MERABALAR DİYARBAKIR KAYAPINARDA OTURUYORUM ÖN LİSANS OTOMOTIV TEKNOLOJİSİ MEZUNUYUM LİSE İSE ELEKTRİK BÖLÜMÜ MEZUNUYUM,ELEKTRİK USTALIK BELGEMDE VAR,ELEKTRİK ÜZERİ 16 YILLIK TECRÜBEM VAR,BİLGİSAYAR SERTİFİKAM VAR,E SINIFI EHLİYETİM VAR,SİLAHLI GÜVENLİK SERTİFİKAM VAR,İŞSİZİM İŞE ÇOK İHTİYACIM VAR,
  YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 9. selam ben baran büyük şehir belediyemizden iş imkani istiyorum diyarbakır merkez deyim askerliğimi yeni bittirdim 2 yılık üniversite mevzunuyum bu yazdıklarımı dikkate alırsanız çok sevinirim tskler saygılar….. 0539 646 14 04

 10. merhaba ben ilhan bismilde oturuyorum üniversite mezunuyum acil iş arıyorum işe ihtiyacım var şöfürlük yaparım masa başı işleri yaparım zabıta ola bilirim bu iş isteğimi siz değerli büyüklerimiz dikkate alırsanız cok cok sevinirim telefon numaram 0534 920 35 24

 11. aslen dıyarbakır dıcle dogumluyum
  20 yıldır eskısehırde oturmaktayım.memleketıme gerı donmek ıstıyorum ama ısım olmadıgı ıcın gerı donemıyorum.eger bana yardımcı olursanız memleketıme gerı donmek ıstıyorum..0538 561 75 92

 12. Merhaba ben Şahin diyarbakır Doğumluyum 2yılık üniversite mezunuyum inşaat teknikeriyim ve b sınıfı ehliyet sahibiyim kendi alanımda iş bulamadığım için siz değerli belediye başkanlığından iş imkanı istiyorum….saygılarımla 05396001085

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*