Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Bursa ili tarihi yapısını korumasının yanında çağdaş yaşam şekli ile insanların dikkatini üzerinde toplayan nadide şehirlerden bir tanesidir. Ülkemizde yaşanabilir şehirler sıralamasında en başta yer alan Bursa, dünya çapında da bu listede yerini alan tek şehrimizdir. Her geçen gün gelişmeye devam eden Bursa ili için aynı oranda nüfus artışı da yaşanmaktadır.

Bu kadar kalabalık ve modern olan şehirde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sayesinde hizmetler aksamadan halka en iyi şekilde ulaştırılıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini halka sunarken en büyük desteği yine halktan almaktadır. Bursa halkı, belediyenin bu ortaklaşa hizmet anlayışından oldukça memnun.

Bu sayede kalabalık nüfus için işsizlik sorunu en aza inmiş oluyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yıl içerisinde sürekli olarak belediyenin personel ihtiyacına göre devam etmektedir.

Büyükşehir Belediyesi yaptığı projeleri en hızlı şekilde tamamlamak ve halkına sunmak için gerekli olan durumlarda projedeki personel ihtiyacına göre sözleşmeli ya da kadrolu olarak personel alımı gerçekleştirip, işlerini en hızlı şekilde tamamlama vizyonuna sahip bir belediyedir.

2017 yılında da belediye personel alımlarına devam edeceğini belirtmiştir. Büyükşehir Belediyesinin yıl içerisinde yapacağı alımlar, açtığı kadrolar, personel alımında ki koşullar belediyenin kendi bünyesindeki Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından resmi gazete ve internet sitelerinden halka duyurulmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

2017 yılı ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sektöründe ki ödeneklerinin geçmiş yıllara oranla daha da artması personel alımlarında yaşanacak artışın bir habercisi olarak görülmektedir. İş arayışında olan kişiler açılacak olan personel alım ilanlarında ki kriterleri inceleyerek, kendi kişisel özellik ve yeteneklerinin uygunluklarına göre başvuruda bulunmalıdırlar.

Sözleşmeli ve kadrolu olacak şekilde yapılacak olan personel alımlarında memur kategorisine başvuru yapacak adaylarda aranan ilk özellik KPSS puanının, başvurulan pozisyon için yeterli sınırda olmasıdır.

Eğer KPSS sınavına girmiş ve başvuracağınız pozisyon için yeterli olan KPSS puanını almışsanız siz de başvuruda bulunabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesi’nin ilanlarını kamuoyuna duyuracağı web sitelerinden ya da resmi gazeteden takip edebilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

İş arayışında olan kişiler Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanlarını yayınlanan mecralardan düzenli bir şekilde takip ettiklerinde belirli dönemlerde açılacak olan pozisyonlara başvurma ve iş sahibi olma imkanlarını arttırmış olacaklardır.

Şehrin her sorunu ile ilgili yakından ilgilenen Bursa Büyükşehir Belediyesi, çevre düzenlemesi, çevre bakım ve temizliği gibi konular da titizlikle çalışmaktadır. Bu sebeple belediyenin bu alanlarda işçi alımı belirli dönemlerde sıkça gerçekleşmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün duyuracağı ilanları ve başvuru tarihlerini düzenli bir şekilde takip edip başvurularınızı aranan kriterler ve sizin kişisel özellikleriniz eşleştiğinde yapabilirsiniz. Böylece iş bulma şansınız artmış olacaktır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları

Bursa Büyükşehir Belediyesi güncel iş ilanlarını yayınlarken Halkla İlişkiler Müdürlüğü gerekli personel alım ilanı için kriterleri belirler ve resmi gazete ya da internet siteleri aracılığı ile kamuya duyurur. Bu ilanları düzenli bir şekilde takip ettiğinizde iş bulma şansınız yükselir.

Büyükşehir Belediyesi personel alımlarını sadece il merkezi için sınırlandırmamaktadır. Personel alımları Bursa ilinin bazı ilçeleri içinde yapılmaktadır. Bu ilçelerin bazılarını sıralamamız gerekirse; Osmangazi, Nilüfer, Gemlik, İnegöl, İznik, Karacabey, Mudanya, Orhangazi, Mustafakemalpaşa, Orhaneli, Yıldırım, Büyükorhan, Yenişehir’dir.

2017 yılı için ilköğretim, lise ya da üniversite mezunlarına uygun olarak yayınlanan ilanlarda henüz kadro sayıları netleşmemiştir. Mevcut personel açığının bulunduğu bazı kadrolar itfaiye memuru, şoför, temizlik işçisi, zabıta memuru, tekniker, mühendis olarak belirtildi.

Sözleşmeli ve kadrolu olarak alınacak bu personeller için kadroda ki açık sayısı ve aranılan özellikler en yakın zamanda kamuya duyurulacaktır. Düzenli olarak iş ilanlarını takipte kaldığınız takdirde sizlerde başvuruları kaçırmamış olursunuz.

Aşağıda Bursa iline ait güncel personel alım ilanlarını bulabilir, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Güncel Bursa personel alımı haberlerini anında öğrenmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Osmangazi Belediyesi Personel Alımı

Bursa’nın en kalabalık ilçesi olan Osmangazi, yalnızca mevcut ekonomik gelir tablosu ve demografik gücü ile tek başına bir şehir olabilir. Osmangazi, adını Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’den alırken; şehrin idari çalışanları, bu tarihi sorumluluğa hassasiyetle yaklaşır. Güvenlik görevlisi, çaycı, servis şoförü, çağrı merkezi temsilcisi gibi gruplarda eleman alımı yapacak olan belediye; kendisine sunulan başvuruları insan kaynakları üzerinden alır.

Yıldırım Belediyesi Personel Alımı

Yıldırım Belediyesi, adını Osmanlı Hakanlarından olan Yıldırım Beyazıt’tan alarak günümüze değin büyük bir tarihi mirasla gelmiştir. Belediye, bu tarihi mirasa geçerli standartlar eşliğinde sahip çıkabilmek adına: sosyal yardımlaşma, halka ilişkiler, idari işler, destek yardım gibi farklı alanlarda personel alımları gerçekleştirir. Personel alımlarından yararlanabilmek için belediyeye başvurabilir veya e- posta gönderebilirsiniz.

Nilüfer Belediyesi Personel Alımı

Nilüfer Belediyesi, tarihte ticaretini yaptığı nilüfer çiçeği ile insanları kendisine hayran bırakan güzellikler sunar. İlçe, yalnızca günümüz için değil; çok daha eski dönemlerde dahi oldukça önemli bir nokta olarak kabul edilir. Mimari, hukuk, planlama, ofis çalışanı, yardım- destek alanlarında personel alımı yapacak olan belediye; T.C vatandaşı olmak ile temiz adli sicil kaydını şart koşar. Belediyeye başvurabilmek için insan kaynaklarına yönelebilirsiniz.

İnegöl Belediyesi Personel Alımı

İnegöl, yerel lezzetleri ile ünlü olan ve bu ünü yalnızca yerel kalmayarak ulusal çapta bilinen bir ilçemizdir. İlçe, ölçüm alanı dar; fakat etki alanı geniş olmasıyla dikkat çekerken ilçe belediyesi gerekli noktalarda personel alımları yapar. Muhasebe, hesap uzmanı, servis şoförü gibi alanlarda yapılacak olan personel alımı; geçerli başvurular olduğu takdirde olumlu şekilde sonuca bağlanır. Başvuru yapabilmek için insan kaynaklarına yönelebilirsiniz.

Gemlik Belediyesi Personel Alımı

Gemlik Belediyesi, tarımın çok iyi kullanıldığı beldeler arasında gösterilir; fakat belediyenin asıl patlayıcı gücü, turizm olarak karşımıza çıkar. Mevcut turizm geliri, olması gerekenin çok altında kalmasına rağmen; doğru stratejiler ile hedeflere ulaşılabilir. Tanıtım, denetleme, destek yardım alanlarında personel alımı yapacak olan belediye; e- posta ve direkt başvuru ile değerlendirme yapar.

67 Comments

 1. gülcan 16 Eylül 2014
 2. emine 17 Eylül 2014
 3. olcay 24 Eylül 2014
 4. behçet yaşar demirtaş 11 Ekim 2014
 5. Adil 20 Ekim 2014
 6. Hediye 22 Ekim 2014
 7. erhan 13 Kasım 2014
 8. m.hakan yücesoy 6 Aralık 2014
 9. özlem Turgut 19 Aralık 2014
 10. özlem Turgut 19 Aralık 2014
 11. sedat seymen 26 Ocak 2015
 12. mesut oruç 31 Ocak 2015
 13. hasan terzi 16 Şubat 2015
 14. Tuğba UYSAL 14 Nisan 2016
 15. hakan TABAN 9 Haziran 2016
 16. Aynur ÇATALBAŞ 26 Eylül 2016
 17. Nermin bay 26 Ağustos 2017

Leave a Reply