Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Mersin Akdeniz Bölgesi içinde yer alan bir şehirdir. 2 Eylül 1993’te çıkarılmış olan kararname ile Büyükşehir unvanını alan Mersin 1 milyon 800 bin nüfusa sahip bir ildir. Eski ismi İçel olan büyükşehirin ismi 2002 tarihinde değiştirilmiş ve Mersin adını almıştır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık koltuğunda Burhanettin Kocamaz yer almaktadır. Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımıile ilgili olarak çeşitli açıklamalarda bulunan Burhanettin Kocamaz, 2017 yılı içinde Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne işçi ve personel alımı yapılacağını açıkladı.

Çok sayıda personel açığı olduğunu dile getiren Kocamaz, çok sayıda alım olacağını sözlerine ekledi. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin personel alımı hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

​Mersin Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesi yaptığı farklı işler ile şehrin yapısını büyük oranda değiştirmiştir. Büyük bir şehir olan Mersin’de yapılan istihdam çalışmaları ile birlikte işsizlik sorunu önemli ölçüde azalmıştır. Bununla birlikte belediye tarafından yapılan yeni iş alımı duyurusu ile birlikte şehirde ve ilçelerde yer alan işsizlik oranının daha çok düşeceğinin bir göstergesi olmuştur.

İş arayan vatandaşların büyük bir sevinçle takip ettiği işçi alımları Mersin’in birçok farklı ilçesinde yapılacaktır. Bu ilçeler arasında Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Mut, Gülnar, Mezitli, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçeleri yer almaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak işçi alımları başlangıç olarak bu ilçeleri kapsayacaktır. Bu ilçelere ikamet ediyorsanız belediyenin personel ve işçi alımına başvuru yapabilirsiniz. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak personel alımı ilanlarının henüz yayınlanmadığı belirtilirken bazı kademeler için yapılacak işçi alımı için ilkokul ya da lise mezunu olmanın yeterli olacağı bildirildi.

Tüm adaylarda KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı aranacak ve sözleşmeler buna göre belirlenecek. İşçi alımında bazı adaylarla sözleşme imzalanırken bazı kişiler ise geçici olarak işe alınacak. Tüm işçi alımlarında KPSS şartı bulunmadığı da biliniyor. KPSS’ye girmeden de Büyükşehir Belediye’sinin belirli kademelerinde iş bulabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Mersin Büyükşehir Belediyesinde yapılacak olan personel alımlarının bir kısmı memur olarak bir kısmı ise işçi olarak alınacaktır. Memur olarak alınacak personellerin en az lise mezunu olması şartı bulunmaktadır. Memurlar için geçerli şartlardan birisi de KPSS’dir.

Belediyenin işçi alımı için belirli bir oran henüz verilmemiştir. İşçi alımında bazı kadrolara ilkokul mezunu kişilerin başvuruları kabul edilecektir. Bununla birlikte Büyükşehir Belediyesi işçi alımında KPSS şartı aranmamaktadır.

Yalnızca şehir içi değil, taşra bölgeler için de işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur. İşçi alımı için belediyenin internet sitesini düzenli olarak takip etmelisiniz. Güncel işçi alımları bu şekilde açıklanmaktadır.

Mersin Güncel İş İlanları

Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımı 2017 yılında gerçekleşecektir. Personel alımı için birçok farklı kademede işçi ve memur alımı yapılacağı bildirilmiştir. Bazı alanlarda sözleşmeli alınacak personellerde KPSS şartı aranmaktadır. Bazı kademeler için ise KPSS önemli değildir. 2017 yılında Mersin Üniversitesi’ne 32 tane sözleşmeli hemşire alımı yapılacaktır.

Bunun dışında Sahil Güvenlik Komutanlığı işçi alımı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İnfaz Koruma Memuru, aşçı, şoför, kalorifer görevlisi alımı, Orman Genel Müdürlüğü Orman Muhafaza memuru için alım ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Laborant, teknisyen ve mühendis alımı başvuruları bu yıl içinde yapılacaktır.

Kültür Bakanlığı’na da kütüphane görevlisi, müze araştırmacısı ve Arkeolog alımı yapılacağı açıklanmıştır. Tüm bu memurluk görevleri için başvuruları belediyenin insan kaynaklarına bizzat gidip kendiniz yapabilirsiniz. Başvuru tarihleri önümüzdeki günlerde detaylı bir biçimde açıklanacaktır. Başvuru için bilgilerinizin ve iş deneyimlerinizin yer aldığı bir özgeçmiş hazırlamalısınız.

Güncel personel alımı paylaşımları için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Tarsus Belediyesi Personel Alımı

Tarsus, Mersin’in en kalabalık ilçesidir. İlçenin mevcut demografik gücü, kendisinde yapılacak yatırımların anahtarı olarak ilçeye dinamizm ve etkinlik enerjisi katar. İlçe Belediyesi, yöre halkına istihdam alanı açabilmek adına: ofis çalışanı, güvenlik görevlisi, aşçı, servis şoförü gibi farklı alanlarda personel alımları yapacaktır. Personel alımlarından yararlanabilmek adına belediyeyle görüşüp ilk adımı atabilirsiniz.

Toroslar Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, şehir planlama, yönetim, denetim gibi farklı alanlarda personel alımı gerçekleştirecek olan Toroslar Belediyesi; yapılacak uygulama hakkındaki gerekli bilgileri insan kaynakları üzerinden paylaşacaktır. Belediyede görev almak isteyen vatandaşlar, sunulacak paylaşımın ardından yine insan kaynakları ile başvuru yapabilir; fakat öncesinde kendilerinden istenen davranış biçimlerini iyice bellemeleri gerekir. Uzun soluklu kariyer adına, bilinçli çalışma son derece önem taşır.

Akdeniz Belediyesi Personel Alımı

Akdeniz Belediyesi, bünyesindeki ekip arkadaş sayısını çoğaltmak için yerel insanın varlığından yararlanacak ve personel alımına gidecektir. Belediye, A’dan Z’ye farklı alanlarda yeni ekip arkadaşları edinebilmek adına gerekli olan şartları insan kaynakları üzerinden bildirerek sizleri bilinçlendirmeyi hedefler. Belediye bünyesinde dahil olarak çalışmak isteyen bireyler, belediyenin yetkili kurumlarına başvuruda bulunabilir. Başvuru hem yüz yüze hem de telefon ile sağlanır.

Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Planlama, denetim, yönetim, ofis içi gibi farklı alanlarda personel alımları gerçekleştirecek olan Yenişehir Belediyesi; önümüzdeki süreç içerisinde kamuoyuyla gerekli bilgiyi paylaşacaktır. Belediyede çalışmak isteyen kişilerin bu bilgilendirme sürecinden yararlanması gerekir. İş başvuruları, belediyenin insan kaynakları ya da e- posta adresleri üzerinden sağlanarak kabul edilip edilmeme süreci başlayabilir. Bunun için ilk adımı atarak başvuru yapabilirsiniz.

Mezitli Belediyesi Personel Alımı

Mezitli Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin belediyedeki açık pozisyonlara başvuru hakkı vardır. Başvuru haklarını yerine getirebilmek adına belediyenin insan kaynaklarına ya da e- posta adreslerine CV örneği gönderebilirler. Aşçı, servis şoförü, planlama, denetim, yönetim gibi farklı alanlarda personel alımı yapılacaktır; şayet bu alanlardan birisinde çalışmak isterseniz acele hareket etmeli ve eksiksiz evraklar ile iş başvurusunda bulunmalısınız.

Erdemli Belediyesi Personel Alımı

Erdemli Belediyesi, ekip arkadaş sayısını çoğaltmak için farklı alanlarda personel alımına gidecektir. Mimari, hukuk, şehir planlama, denetim gibi ayrı alanlarla yapılacak olan personel alımı; belediyenin insan kaynakları ile kamuoyunun bilgisine sunulacak ve bunun ardından gelecek olan başvurular değerlendirilecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması, daha sonra da hızlıca başvuru yapması gerekir.

Silifke Belediyesi Personel Alımı

Silifke Belediyesi bünyesinde çalışacak olan ya da bunu isteyen kişiler, evvela belediyedeki açık pozisyonları bilmek zorundadır. Açık pozisyonlar, belirli dönem içinde dolarak hemen kapanabilir; bu sebeple acele etmeniz ve derhal harekete geçmeniz gerekir. Aşçı, servis şoförü, ulaşım, denetim gibi farklı alanlarda mevcut durumda olan uygun pozisyonlar vardır; fakat her pozisyonun kendisine özgü uygulama, kabul şartları olur.

102 Comments

  1. hakan çiftçi 17 Şubat 2015
  2. Mehmet necim bal 13 Temmuz 2018

Leave a Reply