Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Kayseri’de iş arayan vatandaşların büyük bir bölümü belediye bünyesine bağlı olarak çalışmak istemektedir. Bu nedenle Kayseri Büyükşehir Belediyesi personel alımı konusu araştırılmaktadır. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, personel açığı olması durumunda iş ilanı açarak halkı bilgilendirmekte ve başvuruları kabul etmektedir. Personel alımının yapılacağı dönem CV’ler değerlendirilmekte ve bu doğrultuda çalışan alımları tamamlanmaktadır.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde pek çok pozisyonda çalışılabilmektedir. Bu da demek oluyor ki, Kayseri Büyükşehir Belediyesi işçi alımları yalnızca devlet memurlarından ibaret değildir. Zabıta, bekçi, temizlik personeli, şoför gibi pek çok pozisyon için de alımlar yapılmaktadır. Ancak alımlar, personel açığı olduğu durumlarda yapıldığı için her iş ilanı oluşturulduğu zaman tüm pozisyonlar için aynı anda alım yapılmayabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, tıpkı Türkiye’deki her belediye gibi çalışanlarına farklı olanaklar sağlamaktadır. Bu olanaklar, tüm pozisyonlar için geçerli olmaktadır. Aşağıdaki listede sunulan imkânlardan bazıları belirtilmektedir.

 • Yıllık izin hakkı
 • Haftalık izin hakkı
 • Tazminat hakkı
 • Sağlık hakkı
 • Sigortalı çalışma hakkı
 • Ücretli izin hakkı

Bu ve bunun gibi olanaklardan faydalanarak çalışmak isteyen bireyler, KPSS sınavına giriş yapmalı ve en az 70 puan almalıdır. Bu noktada bilinmesi gereken hususlardan bir tanesi de, her KPSS sınavına giriş yapıp 70 puan alan vatandaşın belediyede çalışamayacağıdır. Zira başvurulan pozisyona uygunluk gösterilmesi ve diğer aranan kriterlerin sağlanması da oldukça önemlidir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmak isteyen bireyler, Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş ilanları konusunda araştırmalar yapmakta ve duyuruları takip etmektedir. Zira Kayseri Belediyesi, herhangi bir pozisyonda personel eksikliği bulunması durumunda duyurular yapmakta, kaç personel alınacağını ve hangi pozisyonlar için alım gerçekleştirileceğini belirtmektedir. Bu nedenle iş ilanlarının takip edilmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

İş ilanlarını yakından takip etmek isteyen vatandaşlar, web sitemiz üzerinden bilgi alabilmektedir. İş başvurularının açılması ya da duyuruların yapılması durumunda sitemizdeki bilgiler güncellenmekte ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak isteyen bireyler bilgilendirilmektedir. Buna ek olarak Kayseri Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden de bilgi alınabilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaca göre alımlarını düzenlemektedir. Bu noktada Kayseri Büyükşehir Belediyesi personel alımı kadrolu olabileceği gibi, sözleşmeli de olabilmektedir. Bu durum tamamen o anki ihtiyaca bağlıdır. Ancak iş ilanlarında alımın nasıl gerçekleştirileceğine dair bilgiler de paylaşılmaktadır. Sözleşmeli personeller genellikle 1 yıllık sözleşme ile işe başlamakta ve sözleşme sonunda işten çıkmaktadır. Ancak bu tarz bir durum kadrolu alımlar için söz konusu değildir.

Kayseri Belediyesi’nin personel alımları, pek çok pozisyon için başlatılabilmektedir. Kayseri Belediyesi şoför alımı, bu iş ilanlarına bir örnektir. Buna ek olarak temizlik görevlisi, arşiv memuru, güvenlik, park ve bahçe çalışanı gibi pozisyonlarda da alımlar yapılır. Personel alım duyurularını takip ederek kendinize en uygun pozisyon için başvuru yapabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gerekli olan durumlarda zabıta alımı yapmaktadır. Bu nedenle Kayseri zabıta alımı konusu sıkça araştırılmaktadır. Bu noktada zabıtaların görevlerinin iyi bir şekilde kavranması ve alım duyurularındaki kriterlere uygunluk sağlanması gerekmektedir. Aşağıdaki listede zabıtalık başvurusu yapabilmek için mutlaka karşılanması gereken ölçütler belirtilmektedir.

zabıta alımları

 1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması zorunludur.
 2. Başvuru yapacak şahıs, kamu haklarının hiçbirinden mahrum olmamalıdır.
 3. Herhangi bir yüz kızartıcı suç ile ilginin bulunmaması oldukça önemlidir.

Kamu personel alımlarında en çok dikkat edilen bu husus, zabıtalık için de geçerlidir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvurularının açılması durumunda ilan üzerinden detaylı bilgi alınabilmektedir. Zabıtalık görevine başlayan bireyler, 7.000 ila 9.000 TL arasında maaş ile çalışabilmektedir. Çalışılan yıla göre maaşlarda değişkenlik olabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, gece vakitlerinde şehrin güvenliğini sağlayabilmek ve yasadışı işlerin yapılmasını engellemek için bekçi alımı yapabilmektedir. Pozisyonda açık olması durumunda başlayan Kayseri bekçi alımı, hem internet üzerinden hem de resmi gazeteden duyurulmaktadır. Web sitemiz üzerinden de güncel bilgilere ulaşmanız mümkündür.

bekçi alımları

Bekçiler, gece saat 10.00’da mesaiye başlamakta ve gece boyunca çalışmaktadır. Ayrıca bekçilerin silah taşıma ve gerekli durumlarda kullanma yetkisi de bulunmaktadır. Halka açık alanların gece saatlerinde güvenli kalmasını sağlayan bekçiler, 4.000 ila 5.000 TL arası bir maaş ile göreve başlayabilmektedir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bekçi alımı duyurularının başlaması durumunda hem başvuru hem de alımlar ile ilgili daha detaylı bilgi alınabilmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde tek bir pozisyon olmadığı için başvuruların nasıl yapılacağı değişebilmektedir. Genellikle internet üzerinden ön form doldurulmakta ve değerlendirmeye alınmaktadır. Daha sonrasında ise kuruma giderek yüz yüze başvuru gerçekleştirilmektedir. CV’ler arasında en başarılı bulunan vatandaş veya vatandaşlar işe alınmakta ve alımlar sona ermektedir.

Bekçi ve zabıta gibi saha personelleri için ise alımlarda sözlü mülakat da yapılmaktadır. Başvuru işlemlerinden sonra KPSS puanına bakılmakta ve eleme yapılabilmesi için mülakat gerçekleştirilmektedir. Bu mülakat sonucunda alım yapılacak personel sayısı kadar birey, şe alınmaktadır. Bu nedenle Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu tarihlerinin mutlaka takip edilmesi oldukça önemlidir.

Kayseri  İş İlanları

Kayseri iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Kayseri iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Kayseri iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Kayseri iş ilanlarına bakabilirsiniz.

18 Comments

 1. ben dursun karaarslan myk boyaci belgem var her turlu ise elim yatkindir 0535 293 39 16 cok acil ise ihtiyacim var

 2. Merhaba ✋ ben Bahar Döner resim öğretmeniyim (
  Resim,heykel,grafik) aynı zamanda Ofis programlarına hakimim. B2 seviyesinde ingilizce biliyorum. Çocuk gelişimi sertifikam var. Belediye yada bağlı kurumlarınız da çalışmayı istiyorum. Tel: 05445111897 Teşekkür ederim.

 3. Merhaba ben Hatice sosyal bilgiler öğretmeni yım iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim işe ihtiyacım var

 4. Merhaba ben beyza 20 yaşındayım Gümüşhane üniversitesi iç mekan tasarımı mezunuyum. Çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Meraba ismim yusuf beyoglu emekliyim belediye bünyesinde bana göre bi iş varsa çalışmak istiyirum tesekkurler

 6. Merhaba b ehliyet var inşaat işlerine elim yatkın temizlik park bahçe işleri yaparım yardımcı olursanız sevinirim

 7. Merhaba Şarkışla aşık Veysel myo maliye bölümünden mezunuyum 21 yaşındayım kpss93 den 66 aldım belediyeniz de çalışmak istiyorum

 8. Ben Volkan Karasubaşı Yozgat/Akdağmadeni Bozok üniversitesi Turizm ve Seyahat Hizmetleri mezunuyum. 26 yaşındayım Aslen sivaslıyım ama Kayseri’de yaşıyorum. KPSS önlisans 61 puan aldım . 3 buçuk sene Konya 3. Ana jet üssünde sözleşmeli erlik yaptım şimdiye kadar da bi çok işte çalıştım . Nişanlıyım belediyeniz de çalışmak istiyorum

 9. Merhaba kayseride yaşıyorum ve işe ihtiyacım var ne iş olsa yaparım uygun görülen işler de çalışırım 538 868 24 35

 10. 24 yaşındayım b sınıf ehliyetim var ismim ali evliyim yardımcı olursanız sevinirim 05384639038

 11. 27 yaşındayım lisans işletme mezunuyum sertifikalarım var daha önce ücretli öğretmenlik yaptım belediyede çalışmayı çok istiyorum ilginize şimdiden tesekkur ederim.

 12. Kayseride yasiyorum.32yasindayim.2014 kpss puanim71.58 ve bilgisayar isletmenligi sertifikam var.Ayrica cocuk gelisimi bakim elemani sertifikam var.Kayseri lisesi mezunuyum calismak istiyorum.Yardimci olursaniz sevinirim.

 13. Kayseride yasiyorum.32yasindayim.201 kpss puanim71.58 ve bilgisayar isletmenligi sertifikam var.Ayrica cocuk gelisimi bakim elemani sertifikam var.Kayseri lisesi mezunuyum calismak istiyorum.Yardimci olursaniz sevinirim.

 14. selam ben huriye cumhuriyet ünıversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümünden mezunum kayseri belediyesınde calısmak istıyorumm.

 15. selam ben okan kayseride yasıyorum 27 yasındayım meslek lisesi mobilya bölümü mezunuyum güvenlik yaka kartım Ve E sınıfı ehliyetim olup belediye bünyenizde çalışmak istiyorum 0542 738 29 47 şimdiden teşekkürler…

 16. slm ben murat e sınıfı ehliyetim ve silahlı kartım vardır yardımcı olursanız sevinirim.

 17. slm ben mustafa iş makinası operatöru loder bekoloder greyder dozer kullanıyorum belediye bünyesinde çalışmak istiyorum iletşm :0535 388 30 86 tşkler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*