Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’nin en kalabalık 14.ili olma özelliği gösteren Kayseri, TÜİK verilerine göre 1,5 milyona yaklaşan nüfusa sahiptir. Şehirdeki mekânsal anlamda yaşana gelişme, çevre illerden göç alınmasına neden olmuştur. Sürdürülebilir bir kalkınma ve daha yaşanabilir bir şehir için hizmetlerine devam eden Büyükşehir belediyesi, istihdam yaratmaya da devam etmektedir.

1980’li yıllardan sonra gelişimini daha da hızlandıran Kayseri, 1988 yılında Büyükşehir statüsüne alınmıştır. Kilometrekareye 80 kişinin düştüğü il, özellikle son yıllarda kış turizminde ciddi bir atağa geçmiştir. Şehirdeki nüfus yoğunluğu 19-40 yaş arasında dağılmıştır. Uzun yıllardır verdiği göç aldığı göçten daha az olan Kayseri’de eğitimini tamamlamış gençler iş arayışını sürdürmektedir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Kayseri’de kamu kurumlarının yanı sıra özel şirketlerde de personel ihtiyacı göze çarpıyor. Bu aşamada ilgili birimlerin insan kaynaklarından yapılan duyurular, aynı zamanda sosyal medya kanalları üzerinden de etkili bir şekilde yaygınlaştırılıyor. Tamamen belediyenin bütçesinden finanse edilecek olan kadro alımlarında, adaylardan KPSS sınav başarısı istenmeyecek. Başvurular arasında yapılacak değerlendirmelerden sonra sözlü mülakata çağrılacak olan kişiler başarılı olmaları halinde kendilerinden istenen evrakları tamamlayarak işe başlayabilecek.

Kayseri merkezin dışında eleman alımı yapılacak ilçeler arasında; Akkışla, Bünyan, Develi, Halıcılar, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Talas, Yahyalı ve Yeşilhisar sayılabilir. İş başvuruları için kurumlardan şahsen bilgi alınabileceği gibi, online olarak da takip yapılabilir. E-devlet hizmetlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdüren belediyede iş başvuruları da internet sayfası üzerinden yapılabilir.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Şehirde dönemsel olarak yaşanan eleman ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan Kayseri Büyükşehir Belediyesi personel alımıözellikle işçi kategorisinde yapılacaktır. Son yıllarda gösterdiği büyüme hızıyla fark yaratan ilde, coğrafi konum avantajları ve üniversitenin varlığı şehrin göç almasına neden olmaktadır. Nüfusun artmasına paralel olarak artan belediyecilik hizmetleri için yapılacak alımlarda daha çok temizlik elemanı, bekçi, güvenlik ve yemek hazırlıkları ön plana çıkmaktadır.

Bünyesinden binlerce çalışan barındıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi, dönem dönem yapılan atamalar, terfiler ve işten çıkmalar neticesinde düzenli olarak eleman alımı yapmaya devam etmektedir. Sakin ve güvenilir kimliğiyle dikkat çeken şehirde, sürdürülebilir projelere önem verilmekte ve alınacak personellerin gelişime katkı sağlamasına zemin hazırlanmaktadır.

İşsizlik oranlarının arttığı ülkemizde yapılan personel alımı duyuruları halk üzerinde de beklenen olumlu etkinin sağlanmasını desteklemektedir. Yılın belli aylarında tavan yapan eleman açığının karşılanmasına yönelik çalışmalarına devam eden yerel yönetimler, nüfusu giderek artan ilde, işsiz kişi sayısının azaltılmasına yönelik girişimlerini devlet destekli olarak özel kurumlarda da sürdürmektedir.

Kayseri Güncel İş İlanları

2017 yılının ikinci yarısı için bütçe planını komisyondan geçirmeyi başaran yönetim farklı kademelerde eleman alımına gideceğini kamuoyuyla paylaşmıştır. Sanayi açısından bakıldığında adı ilk sıralarda yer alan şehirde belirlenen eleman açığı, iş bekleyenler için büyük bir mutlulukla karşılandı. Son dönemlerde yaşanan durgunluk özel sektördeki eleman istihdamını ve talebini yavaşlatırken, piyasalarda yaşanan durgunluk da dikkat çekici boyutlara geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacağını duyurduktan sonra, ilgili birimler üzerinden başvurular da alınmaya başlandı. Bu sene yaşanan krizle birlikte turizm gelirlerinin de düşmesiyle beklenenden daha fazla olumsuz etki gören Kayseri’de, geleceğe umutla bakmak isteyenler iş başvurularını gerçekleştiriyor.

Görevde olduğu süre boyunca belediyecilik anlayışında da yeniliğe giden Başkan Mustafa Çelik, değişim devam edebilmesi ve sürdürülebilir bir seviyeye gelmesi için istihdam yaratılması gerektiğinin altını çizen konuşmalarıyla piyasalara da yön vermeyi başardı. Halen boşta bulunan pek çok pozisyon için eleman alımının yapılacağı şehirde en çok rağbet gören meslekler arasında; şoförlük, zabıta eri, bekçilik, memurluk, veterinerlik ve öğretmenlik tercih ediliyor.

Aşağıda Kayseri ilinde bulunan şirket veya kurumların güncel personel alım ilanlarına ulaşabilir başvuruda bulunabilirsiniz. İlgili ilanın üzerine tıklamanız yeterlidir.

Melikgazi Belediyesi Personel Alımı

Melikgazi Belediyesi’nde yer alarak çalışmak isteyen vatandaşlar için personel alım süreci büyük önem taşır ve ciddiyetle takip edilir. Bu takip aşaması, birbirinden farklı etkenleri bir araya getirirken; başvuru yapacak kişilerin belediyenin insan kaynakları bölümüne yönelmesi gerekir. Muhasebe, aşçı, servis şoförü gibi farklı alanlarda yapılacak olan başvurular; birkaç gün ya da biraz daha uzun zaman diliminde sonuçlanır.

Kocasinan Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, servis şoförü, aşçı, ofis çalışanı alımları yapacak olan Kocasinan Belediyesi; konu hakkında aydınlatıcı bilgiler vermek için kamuoyuna duyuru yapacaktır. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin belediyenin insan kaynaklarıyla iletişime geçmesi ve daha sonrasında diledikleri takdirde yine aynı yerden iş başvurusu yapması gerekir. Ayrıca belediyede açık olan pozisyonların belirli sürede kapanabileceğini de unutmayın!

Talas Belediyesi Personel Alımı

Talas Belediyesi’nde çalışabilmek için öncelikle açık pozisyonları bilmeniz daha sonra da pozisyonlar adına aranan şartlara uymanız gerekir. Denetim, yönetim, ulaşım, ofis içi personeli başlığında personel alımları yapacak olan Talas Belediyesi; bu sayede hem belediyenin hem de ilçenin kalitesini artıracaktır. Belediyeye başvurabilmek adına örnek CV ile insan kaynaklarına gidebilir ya da direk olarak e- posta gönderimi yapabilirsiniz.

57 Comments

  1. mustafa 20 Aralık 2014
  2. murat 2 Ocak 2015
  3. okan yağoğlu 28 Ocak 2015
  4. huriye 29 Ocak 2015
  5. Demet Oroc 6 Şubat 2015
  6. Demet Oroc 6 Şubat 2015
  7. Kübra 25 Mart 2016

Leave a Reply