Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

1987 yılında büyükşehir belediyesi statüsüne kavuşan Gaziantep, gelişimini halen sürdürmektedir. Belediye, yayınladığı iş ilanlarıyla 2017 yılında da sayısız personel alımı yapacağını açıklamıştır. Ülkemizin en büyük 8.ili konumunda olan Gaziantep, son verilere bakıldığında 2 milyonu aşan bir nüfusa sahiptir. Her yıl yaklaşık olarak 50 bin göç alan şehir, bu özelliğiyle yeni iş kollarının gelişimine de açıktır.

Tarih boyunca Anadolu’da kurulan ve egemenlik gösteren tüm devletler için önemli bir merkez olan şehir, genç nüfusun artmasıyla birlikte istihdam açığını da kapatmaya çalışmaktadır.Osmanlı İmparatorluğu’nun 5.belediyesi olma özelliği gösteren Gaziantep, bugüne kadar ekonomik, ticari, sanayi, sosyal ve kültürel yapısı itibariyle doğu ve güneydoğu illerine önderlik yapmıştır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

2017 yılında alınan bir kararla işçi alımlarında yazılı sınav yapılmayacağı ilgililere duyurulmuştur. Tüm başvuruların kabul edileceği alanda, adaylar sözlü mülakata alınarak seçimleri gerçekleştirilecektir. Nüfus yoğunluğu ve sanayi alanında yaşanan gelişmeler çok çeşitli personel kolunda ihtiyaç yaşanmasına neden olurken, Belediyelere gelir getirmek ve hizmet kalitesinde belirlenen seviyelere ulaşmak için de sayısız personel alımı yapılmaktadır.

Belediyenin 2017 yılı için personel alımı yapmayı düşündüğü alanlar oldukça geniştir. İnteraktif belediyecilik anlayışını da benimseyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarına daha hızlı hizmet vermek amacıyla e-devlet uygulamalarının sayısını da her geçen gün artırmaktadır. 2012 yılında başlayan e-devlet uygulamalarının kullanılmaya başlandığı 4 pilot ilden birisi olan Gaziantep’te yerel yönetimin ilk ve tek hedefi şehirde yaşam kalitesinin artırılmasıdır.

En çok eleman ihtiyacının yaşandığı ilçeler arasında; Araban, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Yavuzeli, İslahiye, Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri sayılabilir. ilgililer Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personel alımında aranan özellikleri öğrenmek için ilgili kurumlara giderek detaylı bilgi alabilirler.

Yine belediyenin internet sayfası üzerinden de güncel iş alımlarıyla ilgili her türlü bilgiye kolayca ulaşılabilir. Açık kadrolar arasında zabıta memurluğu, itfaiye elemanı, temizlik işçisi, güvenlik görevlisi, sekreter ve elektrik tesisatçısı sayılabilir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Gaziantep Belediyesi, kadro açıklarını ve yapacağı personel alımlarını düzenli olarak güncellemektedir. Bu aşamada adayların doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak hazırladıkları özgeçmişlerle beraber en yakın kuruma giderek bizzat başvuru yapması yeterli olmaktadır. Online başvuru yapmak isteyenlerin ilgili kurumların web sayfalarına girmeleri ve karşılarına çıkan formu eksiksiz olarak tamamlaması gerekmektedir.

Sürdürülebilir ve tüm dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir belediyecilik anlayışına sahip olan şehir, aynı zamanda her yıl yaklaşık olarak 250 bin yerli ve yabancı turisti ağırlayan bir müzeler şehri olma unvanına da sahiptir. Kendi içindeki gelişimini devam ettiren ilde personel açığı da bu bağlamda düzenli olarak görülmektedir.

“Şimdi Gaziantep’e Gitme Zamanı” sloganıyla müzeler kenti olmak için büyük adımlar atan yerel yönetimler, aynı zamanda kültür ve sanat etkinliklerinde de bölgenin en avantajlı ili olma özelliği göstermektedir.

Gaziantep Güncel İş İlanları

Belediye Başkanlığı görevini Fatma Şahin’in sürdürdüğü il, bölgeye bakıldığı zaman sanayi ve gelişmişlik kriterlerinde ilk sırada yer almaktadır. Ülkemiz için son derece değerli sosyo-kültürel zenginliklere sahip olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi personel alımı her dönem düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Farklı ve yeni pozisyonlar için yapılacak olan eleman alımlarının yanı sıra; tayinler, atamalar ve yer değişiklikleri nedeniyle de personel ihtiyacı oluşmaktadır. Şehirde yaşayanlara her zaman kaliteli hizmet vermek için hizmetleri düzenli olarak geliştirmeyi hedefleyen yerel yönetim, düzenlediği kurum için gelişim eğitimlerle de memnuniyet garantisi vermektedir.

İhtiyaç duyulan kadrolar için belirlenen personel alım sayısı ve aranan özellikler belediyenin farklı kanalları üzerinden halka duyurulmaktadır. Yapılan personel alımlarını sadece kendi bütçesinden karşılayacağını duyuran belediye, personel seçiminde de titiz çalışmalar sonucunda nihai karara ulaşmaktadır.

Aşağıda Gaziantep iline ait güncel personel alım ilanlarını bulabilir, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Güncel Gaziantep personel alımı haberlerini anında öğrenmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Şahinbey Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep savunmasında başrol oynayan Şahinbey, kendisiyle aynı adı taşıyan ilçe sayesinde her daim aklımızda yer almaya devam eder. Aklımızda durun büyük komutanın adını taşıyan ilçe belediyesi, üzerine düşen sorumlulukla hareket ederken; güvenlik görevlisi, vasıfsız eleman, yardım destek gibi farklı kulvarlarda personel alımı gerçekleştirecektir. Belediyenin aradığı şartları veya sağladığı artıları öğrenebilmek adına insan kaynaklarıyla görüşebilirsiniz.

Şehitkamil Belediyesi Personel Alımı

Güvenlik görevlisi, planlama, mimari, servis şoförü alanlarında personel alımı gerçekleştirecek olan Şehitkamil Belediyesi, yapacağı alımlara dair gerekli bilgilendirmeyi insan kaynakları üzerinden dile getirecektir. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin bu husustan dikkatli olması ve belediyenin duyurularına kulak vermesi gerekir. Başvuru için belediyeye e- posta atıp ilk adımı geçmiş olabilir ya da direkt şekilde insan kaynaklarıyla görüşebilirsiniz.

Nizip Belediyesi Personel Alımı

Nizip, Gaziantep’in kalabalık ilçeleri arasında yer alır ve mevcudiyetinde bulunan demografik güç ile gelecek adına önemli hamleler gerçekleştirir. Belediye bünyesine katmak üzere yeni personel alımına giderken; aşçı, sosyal yardımlaşma ekibi, idari işler gibi farklı alanlarda başvuru kabul edecektir. Belediyeye yapılacak olan başvuruları sizden istenen belgelerle ve tam zamanında yapmanız gerekir; aksi takdirde açık pozisyona uygun olsanız dahi işi elde edemezsiniz.

131 Comments

  1. salih temel 28 Ocak 2017
  2. ali 3 Şubat 2017
  3. MEHMET ALTIĞ 6 Şubat 2017
  4. CUMA ÇAKMAK 31 Mayıs 2017
  5. Anzilha 11 Ağustos 2017
  6. nurdan 8 Şubat 2018

Leave a Reply