Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Gaziantep içerisinde birçok iş fırsatı vardır. Bunlardan bir tanesi de belediye olduğu için, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işçi alımı hakkında sıkça araştırmalar yapılmaktadır. Günümüzde birçok kişi meslek hayatına devlet kapsamında devam ettiği için, insanların yaşadığı yerlerdeki belediyeler güzel bir iş imkânı sağlamaktadır.

Ancak belediyeler resmi kurum olduğu için, insanlar buraya nasıl başvuru yapılabileceğini, başvuruda nelere dikkat edilmesi gerektiğini de bilememektedir. Bilindiği üzere iş duyuruları sadece bir açılış tarihine değil, aynı zamanda kapanma zamanına da sahiptir. Bu nedenle tarihini geçtiğini gördüğünüz bir pozisyon, artık alım yapmaz.

Bu nedenle kariyer sitelerinden ziyade resmi kaynakları inceleyerek tecrübelerinize ve bilginize uygun pozisyonları sürekli değerlendirmeniz gerekir. Böylece aranan vasıfları karşılayıp karşılamadığınızı da öğrenebilirsiniz. Bu durum, kabul edilme şansınızı arttıracak bir etmendir.

Bunlara ek olarak iş başvurusu yapan adaylardan, bir takım belgeler de talep edilebilmektedir. Şayet dikkatsiz davranır; eksik, yanlış evrak götürürseniz işlem yapılmayabilir. Bu sebeple ilan verildiğinizi gördüğünüzde öncelikle tarihine bakmalı, bir problem görülmüyorsa nitelikler incelenmelidir. Eğer başvuru yapabileceğiniz bir ilansa, gerekli işlemler kısa sürede tamamlanabilir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediyelerin kapsamında bir takım iştirakler vardır. Bunlar da zamanla personel ihtiyacı bulundurduğu için, ilanları resmi olarak verilmektedir. Bu bakımdan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş ilanları oldukça farklı pozisyonlarda verilebilir.

Eğer işçi olarak başvurmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken bunları takip etmedir. Aldığınız görevler de başvurduğunuz pozisyona göre değişir. Buna ek olarak, taşeron olarak çalışabileceğiniz firmaları da merak ediyorsanız, Gaziantep ve bu ilin çevresinde bulunan firmaları incelemeniz gereklidir.

Ardından sitelerini inceleyerek haklarında bilgi edinebilir, başvuru yapabilirsiniz.  Bu noktada işçi haklarının da bilinmesi tavsiye edilmektedir. Bunlar oldukça geniş olmakla birlikte, bir bölümü şu şekildedir;

 1. Hafta Tatili Ücreti Hakkı
 2. AGİ Hakkı
 3. İşe İade Hakkı
 4. İhbar Tazminatı Hakkı
 5. Kıdem Tazminatı Hakkı
 6. Ayrımcılık Tazminatı Hakkı
 7. Fazla Çalışma Ücreti Hakkı
 8. Yıllık İzin Hakkı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işçiler de dâhil bünyesinde bulunan tüm çalışanlara tatmin edici sosyal haklar sunmaktadır. Buna ek olarak mesai şartları ve koşulları da uygundur. Maaşlar farklı faktörlere göre değişebilmekle birlikte, ülkemizde 3 ile 7 bin TL arasında değişiklik göstermektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

İş başvurusu yapmanın ilk adımı ilanları takip etmedir. Bunun için de hangi kaynakları incelemeni gerektiği bilinmelidir. Aksi durumda başvurular da yapılamaz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi memur alımı, işçi alımı ve diğer pozisyonları resmi ilanlarla duyurduğu için, bunları bulabileceğiniz ilk kaynak kendi sitesidir.

Eğer burada yer alan duyurular ekranına giderseniz, belediyenin tüm ilanlarını görebilir, takip edebilirsiniz.  Online ortamda da her gece yarısı ardından yayınlanan Resmi Gazete de iş ilanlarına yönelik adayların bakabileceği bir diğer kaynaktır.

Ayrıca İŞKUR incelendiğinde, içerisinde yer alan Kamu İşçi Alımı İlanları ile Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı İlanları içerisinde de duyurular olduğu görülmektedir. Bu nedenle burası da adayların değerlendirebileceği kaynaklardan bir tanesidir.

Eğer ilanları kaçırmamak, zamanında hızlıca başvurmak istiyorsanız hepsi günbegün değerlendirilmelidir. Platformumuz da sizlerle güncel iş ilanlarını tüm Türkiye kapsamında paylaşmakta olup, Gaziantep içerisindeki yeni fırsatları bulabilirsiniz.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Belediyeler kapsamında alım yapılan çok sayıda pozisyon olup, kurumun gereksinimleri çerçevesinde gerekli duyurular verilmekte, ardından ilgilenen kişilerin başvuruları kabul edilmektedir.  Bu nedenle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de Gaziantep Belediyesi şoför alımı da içinde olmak üzere, farklı konulardadır.

Bu nedenle personel ilanlarını takip ederseniz, bilgi ve tecrübelerinize uygun ilanları rahatlıkla bulabilirsiniz. Ancak burada bilmeniz gereken bir konu KPSS puanıdır. Devlet kurumları tarafından verilen iş ilanlarında, kişilerin en az 70 alması istenebilmektedir.

Bu nedenle ÖSYM’yi incelenerek tarihler kontrol edilmeli, zamanı geldiğinde ise katılım yapılarak gerekli puan alınmalıdır. Eğer buna önem göstermezseniz ve size hitap eden bir pozisyon KPSS isterse başvuru yapamazsınız.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Zabıtalar bulundukları yerin güvenliği ve huzurunu sağlayan, semt pazarlarını denetleyen kişilerdir. Ayrıca izinsiz ilan ve afiş asan kişileri, izinsiz satış yapanları belirleyerek, gerekli işlemleri yapma gibi görevleri de vardır.

Belediyeler tarafından zabıta ilanları verilmekte olup, resmi kaynaklardan yayınlandığı zaman bulmanız mümkündür. Ardından sadece ilanı kontrol ederek, gerekli başvuru işlemleri yapılmalıdır. Gaziantep zabıta alımı için istenebilecek bazı nitelikler,

 1. Adayın yüz kızartıcı suçlar işlememiş olması,
 2. Adayın kamu haklarından mahrum bulunmaması,
 3. Başvuran adayın T. C. Vatandaşı olması şeklinde olabilir.

Ayrıca belediye, farklı genel ve özel şartlar da belirtebilir. Bu nedenle olumsuz cevap almak istemiyorsanız, bunlar dikkatli biçimde kontrol edilmelidir. Zabıtaların çalışma koşulları ve mesai saatleri uygun olup, 7000 ile 900 arası aylık almaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Gaziantep Belediyesi kapsamına bekçi olarak girmek istiyorsanız ilanları takip edebilir, duyurular çıktığında başvurabilirsiniz. Gaziantep bekçi alımı yılın farklı zamanlarında verilmekte, adayların müracaatları böylece alınmaktadır.

Ancak öncesinde çalışma saatleri de bilinmelidir. Bu pozisyonda olan kişiler her ne kadar bazen farklılık gösterse de, gece 22:00 ile sabah 06:00 arasında görev almaktadır. Aylık 5000 ile 5400 arasında değişen maaşlara sahiptir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilanlara nasıl başvurulacağı, yayınlanan ilanda yazılıdır. Bu nedenle adaylar bilgileri okursa, yapması gerekenleri öğrenebilir. Ardından isteniyorsa evrakları da temin ederek, gerekli işlemler başvuru tarihlerine dikkat ederek yapılmalıdır.

Gaziantep  İş İlanları

Gaziantep iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün. Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Gaziantep iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir. Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Gaziantep iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Gaziantep iş ilanlarına bakabilirsiniz.

16 yorum

 1. Önlisans muhasebe mezunuyum iki yıldır iş arıyorum tecrübem olmadığı için kimse ise almıyor iskurun kurs verdiğini öğrendiğimde başvuru tarihleri gecmisti acil is bulup çalışmam lazım yardımcı olursanız sevinirim..

 2. CUMA ÇAKMAK
  GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE ŞÖFÖR OLARAK İŞ İMKANI İSTİYORUM DAHA ÖNCE ÖZEL HALK OTOBÜSÜNDE ÇALIŞTIM ŞÖFÖRÜM ŞU AN İTİBARİYLE İŞSİZİM

 3. ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ MEZUNUYUM.B SINIFI EHLİYETİM,İNGİLİZCE VE BİLGİSAYAR SERTİFİKALARIM MEVCUT.5 YIL ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK GÖREVİNDE BULUNDUM.ÖZEL BİR ŞİRKETTE YÖNETİCİ SIFATIYLA 3 YIL ÇALIŞTIM.UUGUN BİR İŞ POZİSYONUNDA ÇALIŞMAK İSTERİM.BİLGİLERİNİZE ARZ OLUNUR.TLF:05072883572

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*