Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Malatya yansıttığı çok kültürlü yapısı ve kültürel çeşitliliği ile doğuda yer alan iller arasında farklı bir noktada yer alır. Şehir, belediyecilik olarak da değişim ve gelişim göstermektedir. Ortaya çıkan tüm sorunlarda Büyükşehir olarak anında soruna çözüm getirilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi bölge için farklı istihdam alanları oluşturmuş ve mevcut sektörleri taşeron şekilde desteklemiştir.

Belediyeler, zaman zaman işçi alımı yaparlar. Belediyelerin bu ilanları kendi internet siteleri ve İŞKUR’da yer alır. Belediyeler birçok alanda hizmet verirler.

Sitemizdeki güncel iş ilanlarını takip ederek iş bulabilirsiniz. Malatya Büyükşehir Belediyesi de dahil olmak üzere diğer belediyelerin iş ilanları düzenli olarak güncellenmektedir. Göz atmanızı öneririz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediyeler, farklı işlerde çalışan insanlar için iş dünyasına yön veriyorlar. Bu yüzden farklı sektörlerden işçilere ihtiyaçları var. Son zamanlarda yapılan yatırımlar da, nitelikli işçilere olan ihtiyacı artırdı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, işçi alımında belli kurallara ve sözleşme maddelerine uyar. Sözleşmenin hükümleri kanunlar tarafından korunarak güvenli bir şekilde uygulanır. Sözleşmeli çalışanların maaşları ve sosyal hakları, kadrolu çalışanlarınkine neredeyse eşit düzeydedir.

Çalışma saatleri her gün sabah 8’de başlar ve akşam 5 buçukta biter. Normalde sabit bir şekilde devam eder, fakat bazen belediye çalışmaları için acil durumlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden bazen fazla mesai yapılabilir. Fazla mesai yapıldığı zaman, personellere ay sonunda hak ettikleri ücretleri ödenir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Belediye, her alanda vatandaşlara iş imkanı sunmak için personel alımları yapar. Bu sayede verdiği hizmetlerin yanı sıra istihdam da sağlar.

Belediyeler iş ilanlarını genellikle internet sitelerinde yayınlar. Malatya Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR ile koordineli bir şekilde çalışarak, iş arayanlara yardımcı olur. İş başvurusu yaparak yeni bir iş fırsatına kavuşabilirsiniz. Farklı alanlarda işe alımalarda kaliteli, özenli ve işini iyi yapacak çalışanlara öncelik verilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu, size yeni bir dünyanın kapısını açabilir.

İşe alım mülakatlarında, istekli olduğunuzu ifade etmek önemlidir. Aksi halde, işe kabul edilmemeniz mümkün olabilir. Yeteneklerinizin yanında, kişiliğinizin de işle uyumlu olması iş ilanlarında kilit rol oynar. Bazı iş ilanları belirli özellikler arar, bu özelliklere sahip olmanız başarı şansınızı arttırabilir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Malatya, çevre illere göre daha gelişmiş olanaklara ve daha rahat bir yaşam tarzına sahip olan bir yerleşim yeridir. İl ve ilçelerinin yakınındaki diğer illerle karşılaştırıldığında oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çalışma koşulları burada daha kolay ve konforlu olabilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, şehrin gelişiminde önemli bir rol oynar. Hem kendi personelleri hem de dış firmalar sayesinde şehrin dört bir yanında aktif çalışmalar yapar. Bu yüzden her zaman Malatya Büyükşehir Belediyesi’nde iş fırsatları açık olabilir.

Mesela, Malatya Belediyesi şoför arıyor diye ilan verir ve güvenilir sürücülerle çalışır. Personel işe alımı bazen mülakatla yapılır. Mülakatlarda ne kadar profesyonel ve disiplinli olduğunuz başarınızı etkiler.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle, Türkiye vatandaşı olmak ve reşit yaştan büyük olmak gereklidir. Bu şartlar arasında en önemlisi ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır.

zabıta alımları

Ayrıca, askerlik yapmak zorunda olmamak ya da askerlik görevinin tamamlanmış olması da bu işler için gerekli şartlar arasındadır. Belediyeler arasında en çok yapılan işlerden biri de, Malatya şehrinde zabıta alımıdır. Zabıtalar, belirli alanlarda görevlendirilir ve şehrin genel düzen ve asayişini koruyarak çalışırlar. Bazı zabıtalar sabit yerlerde çalışırken diğerleri mobil olarak çalışma imkanına sahip olabilirler.

Semt pazarlarının denetimini ve ruhsatsız işletmelerin tespitini yapmak gibi görevlerin yanı sıra, zabıtalar başka görevleri de yerine getirebilir. Zabıtalar, şehir genelinde görevlendirildikleri bölgelerde, yılın her zamanında görevlerini yerine getirirler.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler, şehrin her yerinde hizmet verirler ve asayişin korunması için çalışırlar. Genellikle gece vardiyasında çalışırlar ama gerektiğinde her saat çalışabilirler. Görevleri, insanların güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamasını sağlamaktır.

bekçi alımları

Malatya şehrinin güvenliğini sağlamak için, belirli periyotlarla bekçi alımları yapılır. Görevde olan bekçiler, asayiş sorunlarına müdahale etme yetkisine sahiptir. Bekçilerin, özel kişilik özellikleri taşıması beklenir. Bu sayede şehrin asayişinin korunması daha kolay hale gelir.

Bir bekçi seçerken sadece teorik özelliklerine bakmak yeterli değildir. Onun kişisel özellikleri de önemlidir. Bekçilerin suç işlemesini engelleyecek bir karaktere sahip olmaları beklenir. Bu yüzden, daha önce suç işlememiş ve kavga etmemiş kişiler tercih edilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi, sık sık personel alımı yapar. Alım ilanları, belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanır ve uygun niteliklere sahip olan kişiler başvuru yapabilir. Başvurular, ilan yayınlandıktan kısa bir süre sonra belediyenin internet sitesi ve İŞKUR üzerinden de yayınlanır.

Sitemizde iş ilanları var. Her zaman yenilenen ilanlara bakarak başvuru koşullarına, formuna ve tarihlerine bakabilirsiniz.

Başvurmak için belediyenin insan kaynaklarına özgeçmişinizi göndermeniz gerekiyor. Başvurunuz kaydedilir ve uygun bir pozisyonda görevlendirilirsiniz. Eğer uygun bir iş açığı olduğunda size geri dönüş yapılır.

Malatya  İş İlanları

Malatya’da iş arıyorsanız, özel işletmelerin iş ilanlarını içeren sayfamızı takip edebilirsiniz. Burada güncel duyuruları bulabilirsiniz.

İstediğiniz işi bulmak için Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV gibi sitelerde arama yapabilirsiniz. Bu sitelerden herhangi birinde, hedeflediğiniz kariyer planınıza uygun pozisyona başvuru yapabilirsiniz.

Çeşitli şirketler, Malatya’da iş arayan herkes için iş ilanları yayınlıyorlar. Hem tecrübeli hem de tecrübesiz kişilerin çalışabileceği iş pozisyonları da mevcut. Bu ilanları takip ederek kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz.

Bu yüzden, her iş için başvuru şartları ayrıdır. İlanlarda açıkça belirtilir ve genel kriterler yoktur.

Malatya’da hemen iş bulabileceğiniz iş ilanları burada! En son güncel iş pozisyonları için bugün başvuruda bulunun. İlanların birçoğu tam zamanlı veya yarı zamanlı seçenekleri sunuyor. İş ararken, sadece şehir konumunuzu seçin ve size uygun pozisyonları bulmak için filtreler kullanın. Başvurunuzu gönderin ve hayalinizdeki işe adım atın!

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Malatya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Battalgazi belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Yeşilyurt belediyesi iş ilanları için tıklayın.

12 Comments

 1. Eşim 38 yaşında yaşını göstermiyor potansiyel olarak bilgisayar sertifikası var orta ingilizce var halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunu ayrıca sosyal hizmetler mezunu şuan çalışıyor bir şirkette malatyada (bs) olarak tüm ofice programlarını biliyor iletişimi kuvvetli referansları var lakin özel sektör ben devlet işi olsun istiyorum gecesi gündüzü belli olsun adamın saati belli olsun belki yazdıklarımı kimse okumuyacak ama olsun Allah büyük cv atabilirim teşekkür ederim.

 2. Merhaba ben 3 senedir mezun mimarım.İş bulamıyorum.Belediyede mimar pozisyonunda çalışmak istiyorum.Lütfen sizden haber bekliyorum.

 3. Ben ahmet porsuk 45 yaşındayım beş tane çocuğum var 4 aydır işsizim mesleğim şoförlük

 4. Saygıdeğer Başkanım.1984 yeşilyurt gündüzbey doğumluyum.üniversite mezunuyum belediye bünyesinde münasip görülen bir kurumda istihdam edilmek istiyorum..kpss puan 77.İlgileneceğinizi düşünerekten teşekkür ediyorum..

 5. ben lıse mezunuyum kpss69 puanım var döner ustası aşçıyım beledıyenızde calısmak ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım sayın başkanım

 6. başkanım ben demir doğrama işi yapıyorum aynı zamanda oksijen kaynakçısıym 2aydır işsizim sizden iş istihram ediyorum evliyim 2 çocuk babasıyım evim kira işe çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler 05455816059

 7. 40 yasindayim 17 senedirli özel bir sirkette güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım maaslarımızı zamanında alamamızdan dolayı iş arıyorum ne iş olursa yapariz evelallah.

 8. ARKADAŞLAR BURDAN BAŞVURMUYORSUNUZ BELEDİYE İNSAN KAYNAKLARI NA BAŞVURUN. BOŞ YERE KENDİNİZİ TANIMLAYIP YAZMAYIN.SİZE KİMSE DÖNMEZ DİKKATE ALMAZ . YUKARIYI DİKKATLİ OKUYUN…..SAYGILAR

 9. Merhaba ben Lise makine bölüm üniversite Mekatronik ön lisans mezunuyum açık üniversiteden 3.sınıf kamu yönetimi okuyorum belediyede görev almak isterim
  TEŞEKKÜRLER

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*