Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Günümüzde çoğu kişi, çalışmak için özel sektör yerine kamu kurumlarını tercih eder.  Özellikle belediye de çalışmak iş bulma şansı ve çalışma koşulları açısından sıklıkla tercih edilir.

Senenin farklı zamanlarında ulaşabileceğiniz bu zamanlar, devamlı aktif bir şekilde yenilenir ve kişilere farklı bir kariyer yolunun kapısını açar. Bu iş ilanlarının takibinin yapılabilmesi için belediyelerin mevcut internet sitesinde yer alan ilanlar, düzenli bir şekilde incelenmedir.

Bununla birlikte kişi eğer, Kocaeli’nde yaşıyorsa bizzat başvuru ile de işçi alımı olup olmadığını öğrenebilir. İlgili iş ilanlarının tümünün incelenmesinin ardından,  kendinize en uygun nitelikte olan işlere başvurmanız önerilir.

Günümüzde katlanarak artan işsizliğin neticesinde, iş arama oranları da artmıştır. Kamuda bu sorunun giderilmesi için birçok farklı iş koluna istihdam sağlanır. Kocaeli ve çevresinde artan yatırımların birçok sektörü de hareketlendirmesi sonucu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi farklı alanlardaki sektörler için iş ilanı oluşturmaya başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediyeler ihtiyaç duydukları takdirde, kadrolu ya da sözleşmeli memur alımı yapabilir.  Genellikle itfaiye, büro memuru ya da şoför gibi alanlarda ihtiyaçlar bulunmakta ve belediyeler bu ihtiyaçlarını gidermek için alım yapmaktadır. Belediyede personel alımı, belirlenen kanunlara göre düzenlenir ve yapılır.

Çalışma yaşamındaki taşeron uygulaması, işlerin veya hizmetlerin asıl kişisi olan işveren adına yapılması anlamına gelir. Taşeron uygulamasına bağlı olarak ortaya çıkan taşeron işçilik, günümüz Türkiye’sinin genel iş sektöründe fazlasıyla yaygınlık kazanan bir istihdam biçimidir. Bu çalışmanın temel amacı, kamudaki taşeron işçi uygulamasının ortaya çıkardığı sorunları ve bu sıkıntılar karşısında çalışanların beklentilerini ortaya koymaktır.

Bekçi ya da şoför gibi iş kolları belediyelerin her zaman ihtiyaç duyduğu iş kollarıdır da ihtiyaç duyulan alanlar için, belli aralıklar ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işçi alımı yapılır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyenler,  düzenli olarak iş ilanlarını takip etmelidir. İş ilanlarını takip edebilecekleri birçok alan bulunmakla birlikte, en yaygın kullanılanı İŞKUR’dur. Burada kamu ve özel sektör alımları bulunmakla birlikte, bölgesel olarak arama yapmanız da mümkündür.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için bir diğer takip yöntemi de Resmi Gazete ilanlarını takip etmektir. Bu şekilde iş ilanlarının açıklanma tarihleri daha net takip edilebilir. Ayrıca belediyenin internet sitesinin takibi de bir diğer iş arama yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Eğer bu kuruma girmek istiyorsanız, bir takım pozisyonlar,

 1. Yardımcı,
 2. Park ve bahçe işçisi,
 3. Zabıta,
 4. Şoför 
 5. Memur,
 6. İşçi,
 7. Temizlikçi,
 8. Güvenlikçi,
 9. Arşivci,
 10. Çaycı gibidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Kocaeli Büyükşehir belediyesi bünyesinde yılın belirli zamanlarında, sürekli biçimde, Kocaeli Büyükşehir personel alımı ilanları yayınlanır. Bunlar online olarak internet sitelerinden takip edilebileceği gibi bizzat belediyeye başvurarak da gerçekleştirilebilir.

Örneğin, belediyenin, Kocaeli Belediyesi şoför alımı ilginizi çekerse, farklı kanallardan iş başvurusunda bulunmanız yeterlidir.

Belediyelerin personel alımlarında en fazla dikkat ettiği konu, KPSS puanının yeterli olmasıdır. Genellikle kişilerden ez az 70 puan almaları beklenir. Ancak, bazı iş kolları için KPSS ve nitelik şartı aranmaz, bu iş ilanlarını öğrenmek için düzenli bir şekilde iş ilanları takip edilmelidir.

Kocaeli Büyükşehir Tüm bunların yanında sayfamız güncellenen iş ilanlarını düzenli bir şekilde takip etmeniz de aradığınız işi bulmanız için yardımcı olabilir.  İlanlara hızlı ulaşabilmek adına, takip edilmesi büyük önem taşır.

Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Kocaeli Büyükşehir belediyesi, ihtiyaç duyduğu zamanlarda zabıta alımı yapmaktadır. Bu ilanların tam halini inceleyebilmek için düzenli olarak ilan takibi yapmanız gerekir. Gerekli şartları taşıyan kişiler, Kocaeli zabıta alımı için uygun konumlarda görevlendirilir. Gerekli işe alım şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • Kamu haklarından mahrum olacak bir suç işlememiş olmak
 • Toplum nezdinde küçük düşürücü suçlar işlememiş olma

Çalışma şartları ve koşulları hangi alanda başvurulduğuna göre değişiklik gösterir. Ancak her kamu görevlisinin, bulunduğu bölgede asayişi sağlamak ve huzurlu bir ortam oluşturmak gibi görevleri bulunur.  Zabıtaların özel olarak yapacakları işler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Semt pazarlarında düzeni sağlama ve tezgahların kontrolünü gerçekleştirme
 • Caddelerden belediyeden ruhsat almadan satış yapan kişileri tespit edip cezai işlem uygulama
 • İzin almadan reklam ve tanıtım amaçlı yazı asanları cezalandırma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler özel olarak geceleri olmak üzere, görev aldıkları bölgelerin güvenliğinden sorumlu kişilerdir. Genellikle çalışma saatleri akşam 10 gibi başlar ve sabah 6 ya kadar devam eder. Ancak bazı durumlarda, bu çalışma saatleri değişiklik gösterebilir.

bekçi alımları

Ülkemizde asayişi sağlamak ve düzeni korumak için, başta belediyeler olmak üzere farklı kurumlar bekçi alımı yapar. Kocaeli bekçi alımı da düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Bekçilerin yapmakla yükümlü oldukları işler şu şekilde özetlenir:

 • Uyuşturucu ya da kaçak madde kullanımı ile ilgili sert tedbirler almak
 • Yasa dışı bir şekilde kumar oynayan kişileri tespit edip yakalamak
 • Cadde sokak ve bahçelerin genel güvenliğini sağlamak

Bekçi maaşları alınan ikramiye ve farklı etkenler doğrultusunda değişiklik gösterse de, genelde 5 bin ile 5.200 TL gibi rakam aralıklarında değişiyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir belediyesi memur alımı farklı mevki ve kısımlarda yapılır. Başvuruların şahsen yapılması ise büyük önem taşır.

Detaylı bilgileri yazımızda paylaştık. Bu bilgiler doğrultusunda, sitemiz üzerinden iş ilanlarını incelemeniz de yeterlidir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Eğer bu kuruma girmek istiyorsanız, bir takım pozisyonlar,

 1. Yardımcı,
 2. Park ve bahçe işçisi,
 3. Zabıta,
 4. Şoför 
 5. Memur,
 6. İşçi,
 7. Temizlikçi,
 8. Güvenlikçi,
 9. Arşivci,
 10. Çaycı gibidir.

Kocaeli Güncel İş İlanları

Eğer Kocaeli’nde yaşıyorsanız ve burada iş başvurusu yapmak istiyorsanız, özel sektörü de değerlendirebilirsiniz. Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi kariyer sitelerinde şu gibi ilanların olduğu görülür;

 1. Enspektör
 2. Üretim Operatörü
 3. Saha Satış Uzmanı
 4. İnsan Kaynakları Yöneticisi
 5. Kasiyer
 6. Bireysel Müşteri Temsilcisi
 7. Aşçıbaşı
 8. Proje Müdürü
 9. Barista
 10. Teknisyen
 11. Mağaza Sorumlusu
 12. Kocaeli Üniversitesi Personel Alımı
 13. Kocaeli Şehir Hastanesi Personel Alımı
 14. Kocaeli N-City AVM Personel Alımı
 15. Kocaeli Dolphin AVM Personel Alımı

Şayet yukarıda verdiğimiz ve diğer kariyer sitelerini incelerseniz, ilde başvurulabilecek çok sayıda pozisyon olduğunu görebilirsiniz.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Kocaeli iş ilanlarına bakabilirsiniz.

13 Comments

 1. Ağır hafriyat kırk ayak şöförüyüm tecrübe var belgeler tam ihtiyaç halinde ulaşın lütfen

 2. Ağır hafriyat kırk ayak şöförüyüm tecrübe var belgeler tam ihtiyaç halinde ulaşın lütfen

 3. selamun aleyküm ben engelliyim 2 çocuk var işsizim iş arıyorum rica ederim saygılıyorum

 4. 30 yaşındayım daha önce bir kaç tersande yardımcı ve ekip başı olarak montaj ve üretim de çalıştım kaynak ile ilgili bilgim var el becerime güveniyorum çabuk öğrenen biriyim

 5. Selâmün aleyküm ben işitme engellim oran 42 yüzde 15 sene özel sektör ayrılıyor büyükşehir a.ş. iş olmak istiyorum Rica ederim 33 yasindsyim 2 çocuk var

 6. 23 yaşındayım silahlı özel güvenlik kimlik kartım var iş tecrübem var Kocaeli Kartepede yaşıyorum kamuda çalışmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

 7. 23 yaşındayım silahlı özel güvenlik kimlik kartım var iş tecrübem var Kocaeli Kartepede yaşıyorum kamuda çalışmak istiyorum yardımlarınızı bekliyorum

 8. Elif karabaş 19 yaşındayım ticaret meslek lisesi büro yönetimi ve sekreterlik bölümünden mezunum ama ne iş olursa olsun yaparım çalışmaya çok ihtiyacım var

 9. 19 yaşındayım silahsız özel güvenlik sertifikam var hiç tecrübem olmadı fakat hemen işi öğrenirim ortama ayak uydururum. Şehir dışında yaşıyorum kocaeline taşınmayı düşünüyorum. Iş için yardimlarinizi bekliyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*