Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

2 milyona yakın nüfusuyla İstanbul’un yanı başında gelişen Kocaeli, Türkiye’nin en büyük sanayi ve ticaret merkezleri arasında sayılabilir. İstanbul ve Bursa’dan sonra Marmara Bölgesi’nin en büyük ili olan Kocaeli, 1993 yılında çıkan kanunla Büyükşehir statüsüne kavuşmuştur.

Son dönemler gelişmesini hızlı bir şekilde sürdüren il, İstanbul’a yakınlığının yanı sıra Osman Gazi Köprüsü ve İstanbul-İzmir otoyol projesiyle atağa geçmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun şehre olan katkıları küçümsenemez. Artan nüfusun ekonomik ve hizmet alanındaki taleplerini karşılamak isteyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel alımına karar verdiğini açıklamıştır. İşe belediye kadrolarındaki açıkları kapatarak başlamayı düşünen Osmanoğlu, yaptığı çağrılarla özel sektörü de istihdam yaratması konusunda harekete geçirmiştir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Büyümesini durdurmak zorunda olan İstanbul’un uydusu görevi gören Kocaeli, tam anlamıyla bir geçiş merkezi ve lojistik üssü olmuştur. Şehrin merkezinden ziyade dışına doğru yapılan konutlar ve iş alanları çevre illerde yaşayanların da işine yarar hale gelmiştir. Kocaeli merkez ve ilçelerinde yaşayıp da işe ihtiyaç duyan vatandaşa yeni bir umut kapısı açan personel alım duyuruları, belediyecilik anlamında yapılanların da karşılığının alınmasına katkı sağladı.

2017 yılının ikinci yarısına ait bütçesini tamamlayan Büyükşehir belediyesi, şehirdeki büyümenin istikrarlı bir şekilde sürmesi için çok sayıda personel alımı yapacağını bizzat başkanın ağzından duyurmuştur. Bu aşamada eleman açığı olan kurumların insan kaynakları üzerinden yapılan bilgilendirmelerin ve sosyal medya kanallarından yapılan duyuruların takip edilmesi avantaj sağlayacaktır.

Kocaeli merkezin dışında eleman alımının yapılacağı ilçeler arasında; Başiskele, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, İzmit, Körfez, Gölcük, Kandıra, Karamürsel ve Kartepe sayılabilir. Büyükşehir belediyesi tarafından istihdam edilecek personel için şu anda aranan bölümler ve nitelikler henüz açıklanmamış olsa da güncel bilgiler kısa süre içinde ilgili birimler tarafından duyurulacaktır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Gelen bilgiler doğrultusunda özellikle; temizlik işçisi, peyzaj elemanı ve hizmetli gibi kadrolara ilkokul mezunu işçilerin alınması bekleniyor. Bölgede aynı zamanda engelli personel alımının da yapılacak olması özellikle bu bireyleri ve ailelerinin sevince boğulmasına neden oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel alımı kriterlerini işin içeriğine göre belirleyecek olsa da memur statüsündeki tercihlerde KPSS başarı zorunluluğu aranmayacağı açıklandı.

Beden işçisi statüsünde dönemsel istihdamın sağlanacağı alanların bütçesi de genel kurulda onaylandı. Açıktan atama yoluyla işe başlayacak olan personeller için geçici işçi alımları da yapılacak. Yapılan hesaplamalar sonucunda çok fazla sayıda eleman alınacağının belirlendiği Belediyede çalışmalarda bu yönde sürdürülüyor.

Kocaeli il ve ilçelerinde devlet ve kamu kurumlarının yanı sıra özel sektördeki eleman açığının da hızlı bir şekilde kapatılması için çalışmalar sürdürülüyor. İş ilanları incelendiği zaman eski hükümlülerden engelli vatandaşlara, Öğretmenevi işçi alımından Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımına kadar çok farklı konularda değişik işlere rastlanabilir.

Kocaeli Güncel İş İlanları

Metrekareye düşen nüfus yoğunluğu son günlerde üst seviyelere çıkan Kocaeli’nde kilometrekareye 550 insan düşmektedir. En kalabalık üç ilçe olan; Gebze, İzmit ve Darıca’da istihdama olan katkı diğer ilçelere oranla çok daha fazladır. Yaş gruplarına göre nüfus dağılımına bakıldığında da 25-40 yaş aralığının şehir nüfusunun %20’lik kısmını oluşturduğu görülmektedir.

Türkiye’nin en kalabalık illerinden olan Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin uç noktasında yer alır. Ülkenin sanayi sektöründe çok önemli bir konuma sahip olan ili; mesire yerleri, doğal güzellikleri ve tarihi eserleriyle de ilgi çeker. Özellikle yaz mevsiminde İstanbul’da yaşayanlar için güzel bir kaçış noktası olan ilde sosyal yapıların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Buna paralel olarak artan hizmet talebinin karşılanması için devreye sokulan eleman istihdamı alımları kısa vadede sonuca ulaştırılacaktır. Türkiye’nin imalat sanayinde %13 pay sahibi olan Kocaeli’nde 250’si yabancı sermayeli olmak üzere yaklaşık 2.300 önemli sanayi yatırımı eleman alımı yapacaktır.

Aşağıda firma veya kurumlara ait güncel personel alım ilanları bulunmaktadır. İlgili ilanın üzerine tıklayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Güncel personel alımı paylaşımları için Kocaeli İş İlanları grubuna katılabilir Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Gebze Belediyesi Personel Alımı

Gebze Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin öncelikle belediyedeki mevcut pozisyonları öğrenmesi ve ona göre bir strateji yaratması gerekir. Daha sonra ister insan kaynakları ister e- posta yoluyla belediyede çalışabilmek adına başvuru yapılabilir; fakat söylendiği gibi evvela hangi pozisyonların mevcut olduğunu bilmelisiniz. Muhasebe, denetim, hukuk, yönetim, vasıfsız çalışan alanlarında personel alımı yapacak olan belediye; bu alanlar ile alakalı gelecek olan başvuruları kabul edecektir.

İzmit Belediyesi Personel Alımı

İzmit Belediyesi, mevcut durumdaki çalışan sayısını artırarak olduğundan daha kaliteli gözüken belediyecilik anlayışına sahip olmayı amaçlar. Bu amaç doğrultusunda: hukuk, denetim, yönetim, ulaşım, hizmet, ofis içi çalışan alanlarında personel alımı gerçekleştirecek olan belediye; yapılacak başvurularda aranacak olan şartları kamuoyuna bildirecektir. Belediyede çalışmak isteyen kişilerin belediyenin insan kaynakları ile iletişime geçmesi önem ve rica olunur.

Darıca Belediyesi Personel Alımı

Muhasebeci, ofis içi çalışan, vasıfsız eleman, güvenlik görevlisi, servis şoförü alımları yapacak olan Darıca Belediyesi; gerçekleştirilecek alımlar adına aranan şartları belirtmek üzere insan kaynakları üzerinden gerekli duyuruyu yayımlayacaktır. Belediye bünyesinde yer almak isteyen kişilerin bu duyuruyu takip edip öğrendikten sonra yine aynı kanaldan belediyeye iş başvurusunda bulunmaları gerekir; aksi takdirde iş başvuruları geçersiz sayılır.

Gölcük Belediyesi Personel Alımı

Gölcük Belediyesi, ekip çalışan sayısında artışa giderek belediyenin olduğundan daha işlevsel hale gelmesini amaçlamakta ve bu noktada birtakım kriterler belirlemektedir. Belediyede çalışmak isteyen bireylerin dahi bu kriterlere uyması zorunluluk şeklinde kabul edilir. Muhasebe, halkla ilişkiler, idari işler alanlarında yine ekip arkadaşları alımı yapacak olan belediye; kendisine sunulan iş başvurularını insan kaynakları üzerinden kabul edip değerlendirir.

Körfez Belediyesi Personel Alımı

Körfez Belediyesi, ilçenin mevcut yaşam standardı üzerinde olumlu etki yaratabilmek adına birtakım çözüm önerileri sunarak istihdam alanı açmaya karar vermiştir. Bu düzlemde yapılacak olan personel alımları, belediyenin belirlediği şartlar ile gerçekleştirilerek sonuca bağlanır ve belediyenin insan kaynakları üzerinden değerlendirilir. Muhasebe, servis şoförü, güvenlik görevlisi, aşçı alanlarımda yen ekip arkadaşları arayan belediye; temiz adli sicil kaydını zorunlu tutarak başvuru kabul eder.

Derince Belediyesi Personel Alımı

Derince Belediyesi’nde çalışarak hayatını idame ettirmek isteyen kişilerin öncelikle belediyenin insan kaynaklarına uğraması ve belediyedeki açık pozisyonları araştırması gerekir. Belediyede yer alan uygun pozisyonlar idari işler, halkla ilişkiler, ofis içi gibi farklı noktalarda olabilir; fakat yılmadan araştırmanıza devam etmelisiniz. Yapılacak başvurular, eksiksiz evrak ile gerçekleştirilmek zorundadır; zira öteki türlü yapılmış olanlar kabul edilmez!

Çayırova Belediyesi Personel Alımı

Çayırova Belediyesi, mevcut ekip arkadaş sayısını genişletmek için personel alımları yapacak ve bunun sonucunda daha işlevsel belediyecilik anlayışını rayına oturtacaktır. Halkla ilişkiler, idari işler, sosyal yardımlaşma gibi ayı alanlarda düzenlenecek olan personel alımı; belirli kotaya ulaşılıncaya değin sürecektir. Belediyede çalışmak isteyen kişilerin elini çabuk tutması, belediyenin insan kaynakları ile iletişime geçerek başvuruda bulunması gerekir.

Kartepe Belediyesi Personel Alımı

Kartepe Belediyesi’nin bir parçası olmak istiyorsanız evvela hızlı ve doğru karar verme yetisine sahip olmanız gerekir; zira belediyedeki açık pozisyonlar, göz açıp kapatıncaya kadar dolabilir! Hukuk, mimari, planlama, düzenleme, yönetim ve denetim alanlarında personel alımı gerçekleştirecek olan belediye; mevcut işler ile alakalı aranan şartları kamuoyunun bilgisine sunacaktır. İnsan kaynaklarından bilgi aldıktan sonra yine insan kaynaklarını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

50 Comments

 1. elif 20 Nisan 2014
 2. Erhan 20 Nisan 2014
 3. Gürkan YILMAZ 21 Nisan 2014
 4. ERTUG 28 Nisan 2014
 5. erkan sabahyıldızı 3 Mayıs 2014
 6. Recep Ayaz 5 Mayıs 2014
 7. yücel uzunay 13 Mayıs 2014
 8. RESUL 5 Haziran 2014
 9. pamuk yaman 5 Haziran 2014
 10. azime 11 Haziran 2014
 11. ilker1000gol 4 Temmuz 2014
 12. engin õzdal 5 Temmuz 2014
 13. hakan 18 Temmuz 2014
 14. Mehmet Akif 21 Temmuz 2014
 15. Elif 21 Temmuz 2014
 16. Muhammet KOÇAK 25 Ağustos 2014
 17. serhat 29 Ağustos 2014
 18. kenan şahin 29 Eylül 2014
 19. Gul 17 Ekim 2014
 20. ilhan 22 Ekim 2014
 21. elif 12 Kasım 2014
 22. Arif Çay 25 Kasım 2014
 23. yılmaz bekol 25 Kasım 2014
 24. ahmet kayabay 8 Aralık 2014
 25. TÜRKAN 29 Aralık 2016

Leave a Reply