Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ülkemizde 7 coğrafi bölge vardır. Bu bölgeler arasında yer alan Karadeniz Bölgesi içinde yer alan 18 şehir ile en kalabalık bölgeler sıralamasında öne çıkmaktadır. Karadeniz bölgesinde yer alan ve fındık üretimi ile tanınan Ordu, Büyükşehir olarak adlandırılan şehirlerden birisidir. 2017 yılı sayımları ile birlikte şehrin nüfusu 750 binin üstündedir.

Yakın zaman içinde 1 milyon nüfusa sahip olması beklenen şehirde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Enver Yılmaz yürütmektedir. Belediye Başkanı olan Yılmaz, geçen günlerde yaptığı açıklama ile Ordu halkını sevindirmiştir. Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımının yakın bir zaman içinde gerçekleşeceğini dile getiren Yılmaz, bu haberiyle işsiz birçok insanı sevindirdi.

Yakın zamanda açıklanacak iş ilanı ile birlikte detaylar netleşecek ve belediyenin hangi pozisyonlarda alım yapılacağı öğrenilecek. Büyükşehir Belediyesi’ne çok sayıda memur ve işçi alımı yapılacağı gelen bilgiler arasında. Ordu’da hangi alanlarda alım yapılacağını öğrenmek için yazımızı okuyabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ordu Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Belediyecilik anlayışı ile işsizliği bitirmek isteyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, yapacağı memur alımları ile bu oranları azaltmayı amaçlıyor. Hangi sektörlerde alım yapılacağı henüz net olarak açıklanmasa da insan kaynakları departmanından verilen bilgilere göre çok sayıda pozisyonda açık olduğu biliniyor.

Temiz sokakları ile bilinen belediye çeşitli pozisyonlar için farklı başvuru şartları sunuyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak işçi alımına hem merkez, hem de ilçelerdeki vatandaşlar başvuru yapabilecek.

Memur ve işçi alımı için açık pozisyonları bulunan ilçeler arasında Akkuş, Altınordu, Fatsa, Gülyalı, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, İkizce, Gölköy, Gülyalı, Gürtentepe, Kabataş, Kabadüz, Korgan, Kumru, Perşembe, Mesudiye, Ulubay ve Ünye ilçeleri yer alıyor. Bu bölgelerin tamamına belirli oranlarda işçi ve memur alımı yapılacak. Hangi sektörlerde alım yapılacağı, hangi tarihte başvuruların başlayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Ordu Büyükşehir Belediyesi işçi alımıyla ilgili net bilgiler vermese de bilgiler yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Belirli ilçelerde ve ana merkezde yapılacağı bilinen işçi alımında önemli şartlardan birisi olan KPSS(Kamu Personeli Seçme Sınavı )şartı ise aranmıyor.

Elbette bazı pozisyonlarda KPSS şartı hala geçerli. Belediye’nin açık pozisyonları arasında güvenlik görevlisi, mühendis, temizlik işçisi ve memur olduğu biliniyor. İş ilanı çıktıktan sonra ise detaylı biçimde iş başvuru şartları belirlenecek.

Ordu Güncel İş İlanları

Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımı için güncel iş ilanlarına yazımız ile ulaşabilirsiniz. Belirli ilçelerde yapılacak olan işçi alımları her ilçede farklılık gösteriyor. Buna göre Ulubey Belediyesi’de açık pozisyonlardan birisi büro görevlisi. Bu pozisyon için üniversite mezunu ve KPSS şartı bulunmaktadır. Altınordu Belediyesi güncel iş ilanlarına göre ise belediye ofis içi çalışmak üzere  güvenlik görevlisi ve ofis çalışanı pozisyonlarında işçi alımı yapacak.

Bu bölüme başvuru için Altınordu Belediye’sinin insan kaynakları bölümüne müracaat edebilirsiniz. Ünye Belediyesi personel alımı ilanlarına bakıldığında ise belediyenin hukuk, mimari, güvenlik ve planlama alanlarında personel eksiği olduğu belirtilmiştir. Online başvuruların yanı sıra belediye binasında halkla ilişkiler müdürlüğü ile de görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Özgeçmiş hazırlayarak ve çoğaltarak bu alanlarda iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ordu’nun işçi alımı yapacak belediyelerinden birisi ise Fatsa Belediyesi. Fatsa Belediyesi’nde çalışmak isteyen işçi ve memurlar için bilişim, hizmet, denetim, idari işler, yardım ve hesap sektörlerinde açık olduğu belirtilmiştir. Burada çalışmak istiyorsanız bu pozisyonlardan birisine başvurabilirsiniz. Her pozisyon için gerekli başvuru şartları yakın zaman içinde belediyeler tarafından açıklanacaktır. Bu pozisyonlarla ilgili tüm bilgileri belediyelerin online sitelerinden kolay bir biçimde takip edebilirsiniz. Belediyelerin insan kaynaklarından da bilgi almanız mümkündür.

Altınordu Belediyesi Personel Alımı

Altınordu, Ordu’nun en kalabalık ilçesi olduğundan dolayı oldukça değerli olan demografik güce sahiptir. İlçe belediyesi, bu gücü doğru kullanabilmek adına oluşturduğu istihdam alanları ile hem belediyenin çalışma disiplinine hem de ilçe halkının gelişimine olumlu katkıda bulunur. Güvenlik, ofis içi akış gibi ayrı alanlarda yeni personeller arayan belediyeye belediyenin insan kaynakları ya da halkla ilişkiler bölümünden iş başvurusu yapılabilir.

Ünye Belediyesi Personel Alımı

Ünye Belediyesi, belirli dönem içerisinde yapacağı personel alımları ile belediyenin çalışır vaziyetini koruyacak; bu çerçevede denetim, hukuk, planlama, mimari, güvenlik alanlarında yeni ekip arkadaşları bulacaktır. Belediye bünyesinde yer almak isteyen kişilerin belediyenin insan kaynaklarına veya halkla ilişkiler departmanına müracaat ederek ilk adımı atması gerekir. Belediyenin işçi alım süresi belirli dönemde olacağından dolayı hızlı hareket etmek de yarar var!

Fatsa Belediyesi Personel Alımı

Hesap denetim, bilişim, hizmet, yardım destek, idari işler gibi oldukça geniş çapta personel alımları yapacak olan Fatsa Belediyesi’nde görev almak isteyen kişilerin elini çabuk tutarak belediyenin insan kaynakları ile iletişime geçmesi büyük önem taşır; zira yapılacak iş başvurularına dair gelecek kabul veya ret cevabı, çok uzun süre teşkil etmez. Belediyedeki açık pozisyonları öğrenebilmek adına gerekli kurumlardan bilgi alınıp işleme başlanabilir.

104 Comments

  1. gamze 5 Aralık 2016
  2. Bayram,karagoz 26 Temmuz 2017
  3. Bayram,karagoz 26 Temmuz 2017
  4. Bayram,karagoz 26 Temmuz 2017

Leave a Reply