Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, 31 ilçeden oluşur. Nüfusu 2,5 milyona yaklaşan il, 1989 yılında büyükşehir statüsüne geçmiştir. Nüfus yoğunluğu olarak değerlendirildiğinde ülkemizin en kalabalık 7.ili olan Konya, genç nüfusuyla bir öğrenci şehridir.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Tahir Akyürek ağzından yapılan personel alım duyurusu özellikle iş fırsatı kollayan gençler tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı hakkında genel bilgiler aktaran yetkililer kısa zaman içinde işçi, memur ve dönemsel eleman alımının hayata geçirileceği bilgisini verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda büyükşehir özelliği gösteren ilde verilen kamu hizmetlerinde dünya standartlarına yakın kaliteli hizmetin verilebilmesi için eleman alınacağı duyurusu yapılmıştır. Güven ve huzurun Anadolu’daki adresi olarak gösterilecek Konya’da işçi ve memur kadrolarının yanı sıra dönemsel eleman alımları da yapılacaktır.

Masrafları sadece Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak olan kadroların hangi bölümlere ve ne şartlarla yapılacağı hakkında duyurular büyük bir merakla beklenmektedir. Onlarca camisi,kültürel ve doğal güzellikleriyle önemli bir şehir olan Konya’yı Konya yapan değerin kuşkusuz Mevlana olduğu söylenebilir.

Memur kadrosu için; İl Sağlık Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’da eksik belirleme çalışmaları içine girmiştir. İşin mahiyetine göre özelliklerin belirleneceği memur kadroları için ilk aşamada KPSS başarı şartı aranmayacağı da duyurulmuştur. Yapılacak başvurular titiz bir şekilde değerlendirildikten sonra adaylarla yapılacak mülakatlar sonuçların belirlenmesini sağlayacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Yapılan açıklamalarda TCDD’nin engelli personel alacağını duyurması da olumlu karşılanmıştır. İl merkezinin yanı sıra işçi alımının yapılması beklenen ilçeler arasında; Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Emirgazi, Ilgın, Meram, Selçuklu ve Yalıhüyük sayılabilir. Başvuru şartlarının başvuru yapılacak pozisyona göre farklılıklar gösterecek olması, iş fırsatı arayan vatandaşlar arasında da avantajlar yaratabilir.

İlde son dönemde en çok personel alımı yapılan sektörler arasında; ebe, avukat, temizlikçi, sekreter, itfaiyesi ve sosyologlar sayılabilir. Şehrin temel ihtiyaçlarının karşılanması ve artan nüfusa karşılık kaliteli hizmetlerin sürdürülebilmesi için yapılacak işçi alımları ekonominin ve piyasaların canlanmasına da katkı sağlayacaktır.

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı hakkında net bilgiler edinmek isteyenler ilgili kurumların insan kaynakları departmanına bizzat başvuru yapabilirler. Eksiksiz ve doğru bilgiler içeren başvurular yapılarak eleman alımlarının başlaması da beklenebilir. Bu aşamada kurumlar üzerinden yapılacak duyuruların takip edilmesi ve sosyal medya kanalları üzerinden sürdürülen çalışmaların da değerlendirilmesi önerilmektedir. Son dönemlerde bölgede artış gösteren konut yatırımları da istihdam talebinin artmasının nedenleri arasında gösterilebilir.

Konya Güncel İş İlanları

Sanayileşme anlamında büyük yol kat eden ilde, hayata geçirilen ulaşım projeleri nüfusun artmasına ve şehrin göç almasına neden olmuştur. İstanbul-Ankara ve Ankara-Konya hızlı tren seferleri sayesinde mesafeler saatlerle anılacak kadar kısalmıştır. Bu durum şehre yapılan yerli turizm hareketinin artmasına ve bu hareketlilikte özellikle hizmet sektöründe istihdam açığına neden olmuştur.

Kilometrekareye sadece 55 kişinin düştüğü il; tarihi, kültürel ve manevi değerler açısından oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Yaz aylarından ziyade özellikle Aralık ayında iç turizmde artış yaşayan Konya, Kapadokya/Ürgüp’e olan yakınlığıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. İlçelere göre en kalabalık olan bölgeler arasında; Selçuklu, Meram ve Karatay sayılabilir. Nüfusun büyük çoğunluğunun 15-24 yaş arasında olması şehrin gelecekte daha iyi bir konuma geleceğinin net bir göstergesidir.

Son yıllara kadar verdiği göç aldığı göçten daha fazla olan şehirde son dönemde rakamlar tersine dönmüştür. M.Ö. 7 bin yıldan beri yerleşim yeri olarak bilinen il, tarih boyunca çeşitli kültürlere ve medeniyetlere evsahipliği yapmıştır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan Çatalhöyük, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alır.

Aşağıda güncel personel alımı yapan kurum ve şirketleri bulabilir üzerlerine tıklayarak ilgili ilana ulaşabilirsiniz.

Güncel personel alımı paylaşımları için Konya İş İlanları grubuna katılabilir Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Selçuklu Belediyesi Personel Alımı

Selçuklu Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin öncelikle belediye tarafından aranan vasıflara uyması ve belediyenin sağladığı şartları bilmesi büyük önem taşır; zira ancak bu şekilde yapılacak olan başvurular olumlu geri dönüş alır. Muhasebe, ulaşım, denetim ve yönetim alanında personel alımları yapacak olan Selçuklu Belediyesi’ne insan kaynakları ya da e- posta yoluyla başvuruda bulunarak ilk adımı atabilirsiniz.

Meram Belediyesi Personel Alımı

Servis şoförü, aşçı, güvenlik görevlisi, ofis çalışanı alımları yapacak olan Meram Belediyesi; böylelikle mevcut çalışan sayısını artırmayı hedeflemektedir. Belediye bünyesinde yer almak isteyen kişilerin başvuru yapabilmek için insan kaynaklarını ya da halkla ilişkileri kullanabilmesi mümkündür; fakat yüz yüze görüşmenin daha etkili olacağını unutmayın! Personel alımları, sınırlı zaman diliminde olduğu için elinizi çabuk tutmalı; biran evvel başvuruda bulunmalısınız.

Karatay Belediyesi Personel Alımı

Karatay Belediyesi, belediye sınırlarını daha etkin şekilde kullanabilmek için alanında yeti sahibi olan personel ile mevcut çalışan sayısını artırmayı düşünmektedir. Belediyenin amacı doğrultusunda servis şoförü, aşçı, halkla ilişkiler, sosyal yardımlaşma, hizmet destek alanlarında yeni ekip arkadaşları alınacak ve bu şekilde istihdam alanı açılacaktır. Belediyede çalışabilmek adına başvuru yapacak olan kişilerin insan kaynaklarıyla iletişime geçmesi gerekir.

Ereğli Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, planlama, yönetim, denetim alanında personel alımları yaparak mevcut çalışan sayısını artırmayı düşünen Ereğli Belediyesi; kendisine gelen iş başvurularını insan kaynakları ile değerlendirmeye alır. Belediyede çalışabilmek için başvuru yapacak olan kişilerin insan kaynaklarına yönelmesi ve buradan başvuru yapması gerekir. Personel alımları, belirli süre içerisinde geçerli olduğundan dolayı kişilerin elini çabuk tutarak hareket etmesi büyük önem taşır.

Büyükşehir belediyesi elemanlarına sağladığı iş imkanları ile bünyesine yeni eleman kazandırma ve işçi istihdamı konusunda ülkemizde bir numaradır.

 • Temiz ve güvenli
 • İşini düzgün yapan
 • Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan
 • Çalıştığı kuruma bağlı
 • Güvenilir

kişileri bünyesine katmaktadır.

90 Comments

 1. Mehmet Yılmaz 30 Eylül 2014
 2. Erdem 1 Ekim 2014
 3. muttalip 9 Ekim 2014
 4. ömür navruz 10 Ekim 2014
 5. OKTAY ÇETİN 26 Ekim 2014
 6. büşra 30 Ekim 2014
 7. MAHMUT 19 Kasım 2014
 8. M.Mustafa ÇOPUR 23 Kasım 2014
 9. kerim pektaş 6 Aralık 2014
 10. osman 23 Aralık 2014
 11. seher geneci 25 Aralık 2014
 12. metin 10 Şubat 2015
 13. Ayşegül 23 Mart 2016
 14. Ayşegül 23 Mart 2016
 15. Aytekin 30 Aralık 2017

Leave a Reply