İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2018

İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Türkiye’nin en kalabalık 3.şehri olan İzmir, TÜİK verilerine göre yaklaşık olarak 5 milyonluk nüfusa sahiptir. İzmir’de kilometrekareye düşen insan sayısı 350 kişidir. Özellikle bahar ve yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan şehir, kültürel açıdan da oldukça önemli değerlere sahiptir. Bu nedenle İzmir halkının en çok aradığı konulardan birisi de İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı konusudur.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 2017 yılı büyüme hedeflerini belirlemiş ve harcama bütçesini de onaylamıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımının yapılacağı bölümler belirlenmiş olup, işlerin özellikleri ve alınacak adaylarda aranan özellikler net bir şekilde belirlenmiştir. Güncel iş ilanları ilgili kurumların insan kaynakları departmanından öğrenileceği gibi, internet sayfaları üzerinden ya da kamuoyunda paylaşılan ilanlardan takip edilebilir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren diğer ilçe belediyeleri kendi istihdam ihtiyaçlarını lokal olarak karşılamayı tercih etmektedir. Örnek projeleriyle tüm dünyaya adını duyuran İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımını en fazla yapan ilçeler arasında; Aliağa, Bornova, Çeşme, Dikili, Gaziemir, Foça, Karşıyaka, Ödemiş, Menemen, Seferihisar, Urla ve Torbalı sayılabilir.

Başvuru şartlarının işin mahiyetine göre belirlendiği seçimlerde, aranan nitelikler ilgili ilanlarda yer almaktadır. Her ilan için ayrı özellikler aranmasına karşılık KPSS şartı genel olarak aranmamaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

İşçi alımlarında işin özellikleri belirtilerek talepler toplanır. Belirlenen bütçe çerçevesinde yapılacak alımlar öncesinde adaylar sözlü mülakata ya da yetenek testine tabi tutulabilir. İşçi alımlarında belediyelerin kendi kaynaklarını kullanacak olması seçimlerin de son derece titiz yapılmasına neden olmaktadır. İzmir Belediyesi’nin aradığı şartları taşıyan kişiler arasında yapılan seçim sonrasında sözlü sınavda da başarılı olan kişiler, kurum içi eğitime tabi tutulduktan sonra evraklarını tamamlayarak işlerine başlayabilirler.

Denizlerle çevrili bir il olan İzmir’de en çok eleman alımı Sahil Güvenlik personeli, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, peyzaj müdürlüğü ve Bilim ve Sanayi Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Özellikle yaz aylarında istihdam sorunlarının yaşandığı bölgede, önlemler yaz mevsimi gelmeden alınmakta ve kadro eksikleri ivedilikle tamamlanmaktadır.

Sanayi bakımından gelişmiş olan İzmir’de, iş imkânları oldukça fazladır. Denize kıyısı olan ilimizde kalabalık nüfusun kamusal alandaki ihtiyaçlarının en ideal seviyede karşılanması için çalışmalarını sürdüren yerel yönetimler, devletle olan bağlarını kopartmadan vatandaşlara hizmet sunmaktadır.

Nüfus artış hızı düzenlilik gösteren İzmir’de gelen talebe uygun konut üretimi sürdürülmekte ve genç nüfusun eğitimini tamamladıktan sonra kendi ayaklarının üstünde yaşamaya hazırlanması için iş alanları geliştirilmektedir. İzmir’in en kalabalık ilk üç ilçesi; Buca, Karabağlar ve Bornova olurken istihdam ihtiyacı da en çok bu bölgelerde yaşanmaktadır.

İzmir Güncel İş İlanları

Sosyo-kültürel anlamda değerlendirildiğinde her zaman hizmete muhtaç olan ilde büyükşehir belediyesine bağlı 30 ilçe bulunmaktadır. Belediye, her sene mevsimlik ya da geçici olarak tabir edilen işçilere ihtiyaç duyarken, Türkiye’nin aynı zamanda en gelişmiş illerinden birisi olan İzmir’de vatandaşın hizmet talebi de dünya standartları çerçevesinde karşılanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’deki kendi geliriyle kendini yönetebilen yerel yönetimlerden bir tanesidir. Bu özelliğinin yanı sıra borcu da olmayan belediye, yarattığı istihdamla bölge ekonomisinin de canlanmasına büyük paya sahiptir. İzmir büyükşehir belediyesi personel alımı.

İlde sunulan belediyecilik anlayışı pek çok ülke tarafından örnek alınırken, sürdürülebilir projeler dendiğinde de akla ilk gelen yer İzmir olmaktadır. Örnek girişimlerin altına imza atan İzmir Büyükşehir Belediyesi, uluslararası alanda da asından sıkça söz ettirmektedir. Pek çok ödüle layık görülen yerel yönetim, vatandaşlarına daha kaliteli hizmet verebilmek için sınırları zorlamaktadır.

Devlet personel başkanlığı ile koordineli sürdürülen çalışmalar kapsamında 2017 istihdam ihtiyacını da belirleyen İzmir Belediyesi, sosyal ağlar üzerinde de etkili bir bilgilendirme süreci yürütmektedir. Tek tek ilanların peşinde koşmak yerine en güncel iş ilanlarına kolay bir şekilde ulaşabilen İzmirliler, başvurularını belirlenen tarihlerde istenen evrakları hazırlayarak gerçekleştirebilirler.

Aşağıda İzmir iline ait güncel personel alım ilanlarını bulabilir, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Güncel İzmir personel alımı paylaşımları için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Karabağlar Belediyesi Personel Alımı

Karabağlar Belediyesi, İzmir’in en kalabalık ilçe nüfusuna istihdam alanları yaratarak ilçenin sosyoekonomik gelişiminin artırılmasına gayret eder. Denetim, güvenlik, ulaşım gibi farklı alanlarda personel alımı yapacak olan belediye; ekip arkadaşlarında arayacağı şartları ve vasıfları, kamuoyuyla paylaşacaktır. Belediyedeki mevcut pozisyonları görebilmek adına belediyeyle görüşebilirsiniz. Ayrıca e- posta veya insan kaynaklarını kullanabilmeniz de mümkün.

Başvuru için tıklayın.

Buca Belediyesi Personel Alımı

Buca Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin yapması gereken birtakım işlemler bulunur. Evvela belediyedeki uygun pozisyonların araştırılması ve sonrasında pozisyonlar adına aranan vasıfların öğrenilmesi, işe giriş aşamasında büyük önem taşır. Güvenlik, hukuk, planlama, vasıfsız eleman gibi ayrı noktalarda personel alımı yapacak olan Buca Belediyesi; başvuru yapacak adayların temiz adli sicil kaydına sahip olmasını şart koşar.

Başvuru için tıklayın.

Bornova Belediyesi Personel Alımı

Bornova, İzmir’in kalabalık ilçeleri arasındadır. Bornova’da yaşayan kişiler, ilçe içerisinde farkı gelir kalemlerinden yararlanarak hayatını idame ettirebilir veya belediye bünyesinde çalışıp farklı bir yol dahi izleme şansına sahiptir. Bilişim, sosyal yardımlaşma, halkla ilişkiler, idari işler gibi birbirinden ayrı alanlarda personel alımı gerçekleştirecek olan Bornova Belediyesi; hem insan kaynakları hem de e- posta mesajları ile gelen başvuruları kabul edebilir.

Başvuru için tıklayın.

Konak Belediyesi Personel Alımı

Konak Belediyesi’nde çalışacak olan kişiler, belediyenin sıkı takipçisi olmak zorundadır; zira belediyede uygun duruma düşen pozisyonlar çabucak kapanabilir. Tasarım, planlama, denetim gibi farklı alanlarda personel alımı yapacak olan belediye; uygun durumda olan adayları değerlendirme aşamasına alır. Belediyede çalışabilmek için başvuru yapabilir ve bu durumu ister halka ilişkiler isterseniz e- posta yoluyla yapabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Karşıyaka Belediyesi Personel Alımı

Karşıyaka Belediyesi, İzmir’in simgeleşmiş alanlarına ev sahipliği yapar; daha doğrusu İzmir dışında İzmir dendiği zaman, insanların aklına Karşıyaka gelir. Halkla ilişkiler, tasarım, hukuk, mimari gibi belediye bünyesinde açık olan pozisyonları değerlendirecek adaylar; belediyeye tam zamanında başvuru yapmalıdır. Başvuru için insan kaynakları seçilebilir; fakat uygun durumda değilseniz belediyeye e- posta dahi yollayarak ilk adımı atabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Bayraklı Belediyesi Personel Alımı

Bayraklı Belediyesi, bünyesinde görevlendirmek üzere yeni ekip arkadaşları alacak ve bu şekilde hem belediyenin hem de ilçenin mevcut kalitesini artıracaktır. Belediyede çalışmak isteyen kişiler, aranan şartlara uydukları takdirde başvuru yapabilir. Sosyal yardımlaşma, halkla ilişkiler, idari işler gibi açık pozisyonlarda çalışmak isteyen kişiler; vakit kaybetmeden belediyeyle iletişime geçmek zorundadır. Aksi takdirde belediyede çalışma hayalleri suya düşer!

Başvuru için tıklayın.

Çiğli Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, hukuk, düzenleme, tasarım, yönetim, denetim gibi ayrı kulvarlarda olan; fakat temelde bir bütünü oluşturan meslek gruplarında çalışmak isteyen kişiler, Çiğli Belediyesi’ne başvuru yapmalıdır. Çiğli Belediyesi, dile getirilen iş alanlarıyla beraber çok daha fazlasını vaat eder; gerçi her iş grubunun farklı meziyetlerde çalışanlar istediğini bilmemiz gerekir. İnsan kaynakları ya da belediyenin telefonları ile iş başvurusu yapılabilir; tabi aynı zamanda e- posta yolunu da izleyebilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Torbalı Belediyesi Personel Alımı

Torbalı Belediyesi, mevcut durumdaki belediye kalitesini artırabilmek adına belediyenin personel sayısında artışa gidecektir. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin bu artırım sürecini yakından takip ederek başvuru yapması gerekir. Başvuru belediyenin insan kaynakları, ulaşım, hukuk gibi farklı alanları için yapılabilir. Açık pozisyonlar adına dile getirilen bilgilendirme sonrasında dilediğiniz başvuruyu insan kaynaklarından gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Menemen Belediyesi Personel Alımı

Menemen Belediyesi, belediyenin etki alanını genişletebilmek ya da etki alanındaki kaliteyi artırmak adına personel alımı yapacaktır. Hukuk, tasarım, planlama, ulaşım gibi farklı alanlarda düzenlenecek olan personel alımı; belediyenin insan kaynaklarından kamuoyuyla paylaşılarak yine buradan mevcut başvurular kabul edilecektir. Belediyede yer almak isteyen kişilerin eksiksiz evraklar ile başvurması ve bu işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir.

Başvuru için tıklayın.

Gaziemir Belediyesi Personel Alımı

Gaziemir Belediyesi’nde çalışmak isteyen kişilerin hızlı bir şekilde belediyeyle iletişime geçmesi; ama öncesinde belediyedeki açık pozisyonları öğrenmesi gerekir. Mevcut pozisyonlara dair aranan vasıflara sahipseniz, insan kaynakları ile başvuru yapabilmeniz mümkün. Halkla ilişkiler, idari işler, tasarım gibi açık pozisyonlar; belirli kota dolana kadar mevcut kalacak fakat biran önce kararınızı verip başvuru yapmalısınız.

Başvuru için tıklayın.

Ödemiş Belediyesi Personel Alımı

Ödemiş Belediyesi, Ödemiş’teki yaşam kalitesini artırabilmek için personel alımı gerçekleştirecektir. Belediye, birbirinden farklı alanlarda yapacağı personel alımını belirli kota dolana kadar devam ettirecek. Muhasebe, hesap uzmanı, aşçı, güvenlik görevlisi, servis şoförü gibi yapılarda gerçekleştirilecek olan personel alımı; belediyenin insan kaynakları üzerinden gelen başvurular ile hayat bulacaktır. Belediyede yer almak isteyenlerin bir an önce harekete geçmesi gerekir.

Başvuru için tıklayın.

Bergama Belediyesi Personel Alımı

Bergama, dünya tarihi için çok önemli olan eserlere ev sahipliği yapar. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin yoğun olarak kendisini gösterdiği ilçede her an farklı bir noktaya giderek kendinizi bambaşka alemlerde bulabilirsiniz. Bu güzelliği korumak ve geliştirmek adına hukuk, planlama, denetim alanlarında personel alımı yapacak olan belediye; gerekli ayrıntıyı kamuoyuyla paylaşacaktır. Belediyenin internet adresine girerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Kemalpaşa Belediyesi Personel Alımı

Hukuk, planlama, muhasebe, halkla ilişkiler, idari işler gibi değişik alanlardaki personel sayısını yenilemeyi düşünen Kemalpaşa Belediyesi; alacağı personele dair beklediği vasıfları kamuoyuna sunarak işlem gerçekleştirir. Verilen bilgilerden yola çıkarak iş başvurusu yapabilir ve bunun için belediyenin halkla ilişkiler departmanıyla görüşebilirsiniz. Aslında daha öncesinde mevcut pozisyonları öğrenebilmek adına belediyeyi aramanız da size yardımcı olur.

Başvuru için tıklayın.

168 Comments

 1. alirıza gok 7 Kasım 2014
 2. erkan 10 Kasım 2014
 3. mehmet aydın 11 Kasım 2014
 4. şennur 14 Kasım 2014
 5. colombo 15 Kasım 2014
 6. meriç akman 22 Kasım 2014
 7. İsimsiz 4 Ocak 2015
 8. cansu 6 Ocak 2015
 9. BAYRAM KIZILDAĞ 14 Ocak 2015
 10. BAYRAM KIZILDAĞ 17 Ocak 2015
 11. bayram kızıldağ 17 Ocak 2015
 12. doğan 17 Ocak 2015
 13. cansu 27 Ocak 2015
 14. Rahmi üzer 30 Ocak 2015
 15. şennur 2 Şubat 2015
 16. şennur 3 Şubat 2015
 17. esra şahin 23 Mart 2015
 18. gökhan kigilioğlu 19 Ağustos 2016

Leave a Reply