Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Belediyede çalışmak için insanlar devlet kurumlarını ve ilanlarını değerlendirmek isterler özellikle büyük bir ilimiz olan Samsun büyükşehir belediyesi işçi alımı yine vatandaşlarına farklı zamanlarda iş fırsatı sunmaktadır.

Kariyer siteleri ve devlet kurumlarının siteleri üzerinden iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Düzenli ve güncel olarak her gün iş ilanlarını takip etmeniz önerilir. İş ilanlarının belirli bir tarihi vardır o tarih içerisinde iş ilanlarına başvuru yapamazsanız iş imkanlarını kaçırabilirsiniz.

Samsun ilinde ikametgâh eden kişiler, Samsun büyükşehir belediyesi iş başvurusu için öncelikle çalışmak istediğiniz pozisyonu belirlemelisiniz. Çalışmak istenen alan belirlendikten sonraki aşamada mutlaka istenen kriterlerin sizde olup olmadığını anlamanız gerekir. Geleceğini garanti etmek isteyen bireyler eğer iş ilanının istediği kriterlere uygun ise bu iş ilanlarına başvurmalıdır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Başlıklar

Samsun büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Samsun Belediyesi, birçok bireye iş imkânı sağlamaktadır. Her türlü alanda iş imkânı sağlayan Samsun büyükşehir belediyesi iş ilanları başvurması oldukça basittir. Genel olarak İşçiye verilen maaşlar yaklaşık olarak asgari ücret ile başlayıp 7,000 TL kadar çıkabilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği” hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Samsun büyükşehir belediyesi personel alımı sürekli olarak artış göstermektedir. Bunun sebebi artan işçi ihtiyacı ile beraber sizde bu ilanlara başvurabilirsiniz. Devlet personeli iş alımlarında istenen kriterler genellikle şu şekildedir,

 1. En az bir lise mezunu olmanız.
 2. Türkiye vatandaşı olmalısınız.
 3. Bazı iş kriterlerinde sınav şartı bulunması. Bu sınavlar KPSS ve YDS olabilmektedir.
 4. Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması.
 5. Herhangi bir suç hakkında hükümlülüğünüz olmaması.

Gibi iş sorumluluklarınız olması bir devlet personeli olmanız açısından önemlidir. Bazı kurumlara göre istekler farklılaşabilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde bir personel olmak istiyorsanız ilanları düzenli olarak kontrol etmelisiniz. İlanları kontrol edebileceğiniz birçok platform mevcuttur ve aynı zamanda sitemiz üzerinden Samsun büyükşehir belediyesi memur alımı için iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz. Yayınlanan ilanlar şu siteler üzerinden paylaşılmaktadır bunlar,

 1. İŞKUR üzerinden iş ilanlarını takip edebilirsiniz.
 2. Samsun Büyükşehir Belediyesi resmî sitesi üzerinden.
 3. Resmî gazeteler veya online gazeteler.

Üzerinden başvuruları güncel olarak takip edebilir ve başvuru yapabilirsiniz. İş ilanları sürekli olarak yenilenmektedir ve güncellenmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Bilgi için tıklayın.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi personel alımlarında sizden özgeçmiş, adli sicil kaydı gibi belgeler isteyebilir. Ayrıca iş imkanları sadece memur, zabıta gibi değil aynı zamanda, Samsun belediyesi şoför alımı da yapabilmektedir. Bu tarz işlere başvurmak istiyorsanız başvuru ilanları çıktığı zaman başvurmalısınız.

Aradığınız iş ve pozisyonlar değişebilir ve buna bağlı olarak, iş veren sizden başka özellikler istiyor olabilir. Özellikle Samsun büyükşehir belediyesi memur alımı sırasında çoğu belediyeler KPSS şartı sınavı getirmişlerdir. Bunun için KPSS sınavına girerek en az 70 puan almanız gerekir. Tabi ne kadar fazla puan alırsanız bu sizin yararınıza olacaktır.

Çalışmak istediğiniz alanda bir iş ilanı bulduğunuz zaman mutlaka istenen nitelikleri inceleyerek başvurmanız gerekir. Eğer istenen özellikler sizinle uyuşmuyor ise işe girme ihtimaliniz azalacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi her yıl zabıta alımı yapmaktadır. Bunun için her yıl bu ilanları bulmanız gerekmektedir. İlanları bulduktan sonra Samsun Zabıta alımı istenen özellikleri incelemeniz gerekir.  Zabıta işi ciddi bir görevdir ve insan sağlığını koruyan personellerdir. Zabıta görevleri genel olarak şu şekildedir,

 1. Seyyar satıcılar denetlenmelidir.
 2. Dilencilik faaliyetleri gösterenler denetlenmelidir.
 3. Binalarda imar hataları ve yapılan gizli imar çalışmaları denetlenmelidir.
 4. Trafik alanında yanlış park yapan insanlar denetlenmelidir.
 5. Sağlıksız iş yapan gıda firmaları denetlenmelidir.

Daha bunlar gibi birçok iş alanında zabıtaların önemli bir konumu bulunmaktadır ve bu yüzden Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta alımlarında dikkatli olmaktadır. Zabıta alımlarında önemli olan kriterler şu şekildedir,

 1. 18 Yaşını doldurmuş ve askerliği bitirmiş olmak.
 2. Türkiye vatandaşı olmanız.
 3. Adli sicil kaydınızın temiz olması.
 4. Eğer sınav şartı istiyorsa sınava girmiş ve istenen puanı almış olmanız.

Bu kriterler değişiklik gösterebilmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

bekçi alımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi bekçi alımlarını düzenli olarak yapmaktadır. Bekçiler güvenlikten sorumlu personellerdir ve genel olarak bekçi maaşları yaklaşık olarak 5,000 TL’den başlamaktadır. Samsun bekçi alımı kriterleri şu şekildedir,

 1. Türkiye vatandaşı olmak.
 2. Liseden mezun olma şartı.
 3. Silah kullanımı hakkınız olması.
 4. Zararlı madde alışkanlığınızın olmaması.
 5. Hapise girmemiş olmanız ve adli sicil kaydınızın temiz olması.

Gibi başvurular bekçi alım kriterlerinde bulunmaktadır. Bunlara ek olarak boyunuz ve vücut kitle endeksi önemli bir kriter olabilir. Belediye bekçi alırken kriterlerde oldukça seçici olmaktadır ve bu yüzden başvururken dikkat edilmesi önerilir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak için öncelikle başvuru yeri göz önüne alınmalıdır. Güncel olarak iş ilanları takip edilmeli ve direk başvurulmalıdır. İş başvurusu sırasında gerekli olan şeyler şu şekildedir,

 1. Özgeçmiş veya CV.
 2. Mezuniyet belgesi.
 3. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve fotoğraf.
 4. Adli sicil kaydı.
 5. Sağlık raporu.
 6. Erkek bireyler için askerlik durum belgesi.

Gibi istenen evrak ve belgeler vardır. Aynı zamanda başvurulacak alana göre, sürücü belgesi gibi diğer evraklar gerekebilir.

Samsun İş İlanları

Samsun iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz. Samsun iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Samsun iş ilanları

 • GAYRiMENKUL DANIŞMANI
 • Mağaza Satış Temsilcisi – Samsun
 • Mağaza Geliştirme Yetkilisi / Karadeniz Bölgesi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Samsun iş ilanlarına bakabilirsiniz.

5 Comments

 1. 4 yildir komando timlerinde aktif olarak calismaktayim uzman cavusum guvenlik veya koruma statusunde is ariyorum yilsonu istifa edecegim ikametgh carsamba

 2. Samsun merkezde ikamet ediyorum 23 yaşındayım askerliğimi korgeneral şoförü olarak yaptım lise mezunuyum samsun belediyesinde çalışmak istiyorum ilginiz için teşekkürler 0541 646 85 34

 3. Merhaba ,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ EĞİRDİR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖNLİSANS /YAŞLI BAKIM MEZUNUYUM SAMSUN BELEDİYESİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

 4. Merhaba ben univetsite mezunuyum samsun canik te yasiyorum duzenli bir is istiyorum

 5. temizlik çay işlerinde bulunabilirim çöpçülük yaparım bu alanda tecrübem var yardımcı olursanız sevinirim 0544 744 86 77

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*