Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021


Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

1893 yılında ilk defa belediyecilik faaliyetlerinin başlatıldığı Samsun Belediyesi, 2 Eylül 1993 tarihinde kabul edilen kanun hükmünde kararname ile büyükşehir belediyesi olmuş ve yetkileri ile birlikte görev alanı da genişlemiştir.

Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türk Cumhuriyetlerine yakınlığı, deniz, kara, hava ve demir yolu ulaşım imkânları ile büyük potansiyele sahip olan Samsun, ekonomik olarak tarım ve hayvancılıkla geçiminin sağlamakla birlikte sanayide istenilen seviyede gelişme gösterememiştir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

 

 

 

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna alacağı personeller için genellikle internet sitesi üzerinden işçi alım ilanı yayınlamayı tercih eden Samsun Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde çalıştıracağı elemanlarını sözleşmeli işçi olarak istihdam etmektedir.

Kurum ayrıca personellerine diğer mevcut işçi kadrosundaki personelleri gibi çalıştıkları birime göre eşit maaş miktarları belirlemekte ve yine aynı doğrultuda sosyal haklar sağlamaktadır.

Ayrıca memur kadrosu için olduğu gibi işçi kadrosu için de çalışma saatlerinin 08.00 ile 17.30 saatleri arsında belirlendiği Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde herhangi bir sebeple mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan personellerine maaşlarının yanı sıra ek mesai ücreti de ödenmektedir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

2018 yılı itibariye 1 milyon 300 bini aşan bir nüfusa hizmetler sağlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği projeleri ve yatırım faaliyetleri ile Türkiye’de ön plana çıkan belediyeler arasında yer almaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, özellikle 1980 yılından sonra kentte daralan istihdamın geliştirilmesi için endüstri çağına uygun olarak gerek kent civarında gerekse ilçelerinde küçük sanayi siteleri oluşturmaya başlayan ve istihdamı yavaş yavaş sermayenin yoğun olan küçük işletmelere doğru yöneltmeye başlamıştır.

Kurum, bu yatırımları her geçen gün arttırma ve geliştirme hedefiyle Samsun’un çehresini değiştiren ve ekonomisine yön veren bu tür projeleri sürdürülebilir kılmak adına da personel alımı yapmayı planlamaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Karadeniz Bölgesi’nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açısından en gelişmiş şehirleri arasında gösterilen Samsun’u belediyecilik faaliyetleri kapsamında Türkiye’de örnek bir şehir statüsüne getirmek amacında olan Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu alanlarda gösterdiği gelişmeyi daha da arttırarak faaliyetlerini sürdürme hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda personel alımı yapmayı planlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin insan kaynakları tarafından üzerinde çalışılan personel alım şartnamesinin tamamlanması halinde personel alımı ile ilgili tüm detayları resmi internet sitesi üzerinden yayınlayacağı bir iş ilanı ile bütün vatandaşlarına duyuracağı tahmin edilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Samsun Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun Büyükşehir Belediyesi kadrosunda sözleşmeli işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş ilanını detaylı bir şekilde incelemeleri ve kendilerine uygun olan açık pozisyon için iş başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmaları gerekmektedir.

Belediye bünyesinde memur olarak kadro almak isteyenlerin ise KPSS’den yeterli puanı almaları ve belediye tarafından yayınlanan açık pozisyonları tercih ederek ÖSYM tarafından ilgili birime yerleştirilmeleri gerekmektedir.

Memur ya da işçi fark etmeksizin bütün personellerini mülakata tabi tutan Samsun Büyükşehir Belediyesi, mülakatlarla her personelinin niteliğine uygun olan birime yerleştirilmesini amaçlamaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Samsun İş İlanları

Samsun iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Samsun iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Samsun iş ilanları

 • GAYRiMENKUL DANIŞMANI
 • Mağaza Satış Temsilcisi – Samsun
 • Mağaza Geliştirme Yetkilisi / Karadeniz Bölgesi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Samsun iş ilanlarına bakabilirsiniz.

30 yorum

 1. 27 YASINDAYIM SAMSUNDA İKAMET EDİYORUM. 3 YILA ASKIN UZMAN ÇAVUŞ GÖREVİNDE BULUNUP KENDİ İSTEĞİMLE FESH ETTİM. DURUMUMA UYGUN KADROYA ATANMAK İSTİYORUM. 532 713 39 38 İYİ ÇALIŞMALAR….

 2. Bu yazıyı okuyup belediyenin insan kaynaklarına müracat ettim.Böyle birşeyin olmadığını, bu yazıdan da haberleri olmadığını söylediler.İnsanları yalan haberlerle oyalamayın.

 3. 27 YAŞINDAYIM.SAMSUNDA İKAMET EDİYORUM.4 SENENE AŞKIN ÖZEL BİR FİRMANIN MUHASEBE DEPARTMANINDA ÇALIŞTIM.LİSANS MEZUNUYUM.DURUMUMA UYGUN KADROYA ATANMAK İSTİYORUM.İYİ ÇALIŞMALAR.

 4. merhabalar,ben 33 yaşındayım lise mezunuyum .şimdi aöf den sosyal hizmetleri okuyorum %54 organ eksikliğinden dolayı özürlü raporum var 2012 yılnda yapılan engelli memur sınavına girdim 55 aldım .samsun büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışmak istiyorum .bana bu konuda yardımcı olun….

 5. Türk silahlı kuvvetlerinde jandarma özel harekatta 2010 ile 2012 yilları arası j.uzman çavuş olarak görev yaptim.kendi isteğimle istifa ederek ayrildim.aciktan atanma yolu ile 657 te tabi devlet memuru olmak istiyorum.gereğinin yapilmasini saygilarimla arz ederim.05412868462

 6. merhaba benistanbulda oturuyorum turizimde çalışıyorum bengüzel memleketim samsuna gelip düzenimi orda kurmak istiyorum belediyede yardımcı olursanız sevinirim05303469678

 7. 26 yaşındayım 3 yıldır uzman çavuş olarak görev yapıyorum yıl sonunda sözleşmemi fesh edip memurluğa geçmek istiorum durumuma uygun kadrolara atanmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 05449718011

 8. Belediye sitesinden yada internet üzerinden başvuru yapılmamakla beraber belediyeye bizzat gidip yada telefonla da başvuru yapılmıyormuş. Çok merak ettim nasıl başvuru yapılıcak???????

 9. 1970.Tarihin doğdum,emekliyim,evli ve 2 kız cocugum var ikiside sagir ve dilsiz lise okulunda okuyorlar.ailemde benım gıbı isitme engelli ve ımkanlarımız kısılır bu durumumdan dolayı sımdıye kadar herhangı bir is bulamadım emekli ailesi var fakat aldıgı mıktar ailesini gecindirmeye yetmıyor zorluk cekıyor bu yuzden is bulmak istiyorum ihtiyacım var saygılarımla arz ederım.

 10. KTÜ Orman müh. bölümü mezunuyum.sivi olarak Forum Migros A.Ş.T satış elemanı,ktü kütüphanede part time,optimal ormancılıkta mevsimlik muh. çalıştım. şuan işsizim iş arıyorum yardımcı olursanız sevınırımm…

 11. artvinhopalıyım samsunda hikamet ediyom meslegim işmakinası operatorum kulandıgım makine loder kullanıyom kepce lastikli no 05312581008 işsizm acıl calışmaya ihtiyacım var ve şoferlikte yapa bilirim agırvasıta

 12. s.a AK PARTİ YE YILLARCA HİZMET ETTİM EDİYORUM.E SINIFI EHLİYETİM SRC2/SRC4 PİSİKOTEKNİK BELGEM VAR KAMYON OTOBÜS VB ARAÇLARI KULLANA BİLİRİM SİZDEN RİCAM VAR MEMLEKETİM DE BİR İŞ İMKANI İSTİYORUM

 13. emekliyim 45 yaşındayım yurdda çalışabilirim kat görevlisi olarak bulaşıkçı olarak temizlik işleri yapabilirim acil iş arıyorum 45yaşındayım ama yaşıma göre aktif bi bayanım yapabilim

 14. Merhaba ,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ EĞİRDİR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖNLİSANS /YAŞLI BAKIM MEZUNUYUM SAMSUN BELEDİYESİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

 15. Samsun merkezde ikamet ediyorum 23 yaşındayım askerliğimi korgeneral şoförü olarak yaptım lise mezunuyum samsun belediyesinde çalışmak istiyorum ilginiz için teşekkürler 0541 646 85 34

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*