Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Marmara Bölgesi’nin kıyı kısmında bulunan Tekirdağ, gelişen ve gelişimini her gün devam ettiren bir ildir. Özellikle bünyesinde üniversite bulundurması, şehirde öğrenci sayısını artırmıştır. Öğrencilerin yanı sıra Tekirdağ’da doğup büyüyen insanların sayısı da hayli fazladır.

Artan nüfus ile iş ihtiyacı da doğru orantılı olarak artmaktadır. İş ihtiyacını karşılamak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ilanları oluşturuldu. Çeşitli alanlarda çalıştırılmak üzere personel alımları sağlanacak. İş sahibi olmak isteyen kişilerin başvuru şartlarına hâkim olarak başvuru yapması gerekmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Personel alımı işlemlerinde memurların işe alınması noktasında bu süreci kontrol eden İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü’dür. Memur personelin ilk kez göreve başlamasını sağlamak, açıktan atamaları yürütmek, memurların naklini gerçekleştirmek, pozisyon değiştirme durumlarında memurların unvanları ile ilgili işlem yapmak gibi yetkiler İnsan Kaynakları biriminde toplanmıştır.

Her yıl Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, memurların çalışabileceği açık olan pozisyonların duyurusu yapmaktadır. Atama sağlanması için gerekli sınavlara girildikten sonra tercih sonucu olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı herhangi bir müdürlük çıkması durumunda istenilen evraklar hazırlanarak çalışılmak istenilen kuruma teslim edilir.

Yapılan çeşitli mülakatlar sonucunda işe alım gerçekleşir. İşe alımda memurlar kadrolu olarak işbaşı yapacaklardır. Bazı birimlerde KPSS şartı aranmamaktadır. Bu birimlere başvuru yapan kişiler mülakata tabi tutulur ve mülakatın iyi geçmesi halinde memurlar sözleşmeli olarak işe başlamaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işçi alımlarında ilan edilen açık pozisyonlar doğrultusunda çalışmak isteyen kişilerin ilgili kurumlara başvuru yapmaları gerekmektedir. İş başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin açılacak pozisyonların ilan edilmesini beklememeleri durumunda, İnsan Kaynakları biriminden de iş başvurusu sağlayabilmeleri mümkündür.

Başvuru süreci sonlandığında kişilerin teslim ettiği özgeçmişler incelenir ve pozisyona en uygun kişinin işe alımı gerçekleştirilir.

Tekirdağ Güncel İş İlanları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personel alımı duyurularını yılın belli zamanlarında internet sitesi üzerinden sağlamaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde yer alan güncel iş ilanlarını takip edip internetten başvuru sağlamak mümkündür. İlanları beklemek istemeyen kişiler İnsan Kaynakları birimine özgeçmişlerini teslim ederek de başvuru sağlayabilmektedir.  Memur alımları için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan kişilerin Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmeleri gerekmektedir.

Sınavdan alınan puan ile tercih listesine Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yazıldığında başvuru yapılmış olur. İş alımında KPSS puanı ile başvuran kişiler arasında bir puan sıralaması yapılır ve bu şekilde personel seçilir. KPSS puanı istenmeyen birimlerde ise işe alım sözleşmeli olarak gerçekleştirilmektedir. İşe alımlarda KPSS puanı kadar mülakatlarda önem arz etmektedir. Mülakat başarılı geçtikten sonra işbaşı yapmak söz konusu olacaktır.

İş sahibi olmak isteyen kişilerin güncel iş ilanları takip etmeleri oldukça önemlidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde açık pozisyonlar olduğunda iş ilanları açılmaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilçe belediyelerinde açık pozisyon olması durumunda iş ilanları açılmaktadır. Personel alımı sağlanacak çeşitli ilçe belediyelerine başvuru yapmak da mümkündür. Açılacak her pozisyon için kişilerin sağlaması gereken şartlar da farklılık göstermektedir.

Bazı pozisyonlarda yaş şartı varken, bazı pozisyonlarda da ehliyet zorunluluğu olmaktadır. İş ilanları yayınlandığında işe alım şartları da detaylı olarak yazılmaktadır. KPSS Puanı ile giriş yapacak adayların KPSS sonuç belgesi, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi, sağlık kurulu raporu, askerlik durum belgesi, vesikalık fotoğraf gibi evrakları hazırlamaları gerekmektedir.

Bu belgelerin yanı sıra kişilerin o pozisyonda çalışmak istediklerine dair dilekçeyi de kesinlikle vermeleri gerekmektedir. Bu önemli detaylar iş ilanı aşamasında internet sitesinde yayınlanmaktadır. İş başvurusunda bulunacak kişiler iş ilanlarının takibini ilgili sitelerden sağlayabilirler.

Tredaş Personel Alımı için tıklayın.

Çorlu Belediyesi Personel Alımı

Çorlu Belediyesi’nin bir parçası olarak belediye sınırları içerisinde etkin rol alabilmek için belediyenin insan kaynaklarına iş başvurusunda bulunmanız gerekir; zira belediye tarafından gerçekleştirilecek olan ulaşım, denetim, güvenlik, hizmet alanındaki personel alımları belediyenin belirtilen bölümü tarafından yaptırılır. İş başvuru sürecinin olduğundan daha uzağa gitmemesi adına elinizi çabuk tutarak hareket etmelisiniz.

Süleymanpaşa Belediyesi Personel Alımı

Süleymanpaşa Belediyesi’nin ilçe genelinde gerçekleştireceği personel alımları, belediyenin insan kaynaklarına yapılacak olan iş başvuruları ile değerlendirilir. Güvenlik, halkla ilişkiler, denetim, yönetim alanlarında yeni ekip arkadaşları arayan belediye; daha önceden belirlenmiş olan kota dolana değin personel alımlarına devam edecektir fakat alınacak olan personellerin mevcut iş ile alakalı aranan vasıfları taşımaları gerekir.

Çerkezköy Belediyesi Personel Alımı

Hukuk, planlama, hizmet, destek yardım, sosyal yardımlaşma, halkla ilişkiler, idari işler gibi farklı noktalara yapılacak olan personel desteği; belediyenin ilçe genelinde başlatacağı istihdam çalışmasıyla hayat bulacaktır. Bu noktada belediye sınırları içerisinde çalışabilmek adına belediyenin insan kaynaklarına başvurarak ilk adımı atabilir ve daha sonrasında uygun şartların oluşmasıyla beraber belediyede çalışmaya başlayabilirsiniz.

66 Comments

 1. cemil çolak 26 Ekim 2014
 2. leventyarar 5 Kasım 2014
 3. Mehmet 14 Kasım 2014
 4. Murat cam 5 Aralık 2014
 5. Gökhan SOYARSLAN 8 Aralık 2014
 6. Ayşe 10 Aralık 2014
  • oğuzhan arslan 7 Mayıs 2015
 7. Ünal ORHAN 23 Aralık 2014
 8. orhan doğan 25 Aralık 2014
 9. ramazan özenli 14 Ocak 2015
 10. hüseyin ahmet 13 Şubat 2015
 11. adem 16 Şubat 2015
 12. adem 16 Şubat 2015
 13. Mert 8 Nisan 2015
 14. Erhan 8 Nisan 2016

Leave a Reply