Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ülkemizin güneyinde yer alan Hatay, 2017 yılı rakamlarına göre 2 milyona yaklaşan bir nüfusa sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık 13.şehri olarak dikkat çeken ilde verilen belediyecilik hizmetleri vatandaşlardan beğeni toplamaktadır.

2012 yılında TBMM’den çıkan kanunla Büyükşehir Belediyesi olma şansını elde eden şehirde, bu tarihten itibaren köyle mahalle, belediyelerse belde ismiyle bağlı bulundukları belediyelerin ismiyle anılmaya başlamıştır.

Sadece Hatay merkezde değil; Altınözü, Antakya, Arsuz, Belen, Dörtyol, Erzin, İskenderun, Reyhanlı, Samanlıdağ ve Yayladağı ilçelerinde de Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımıyağacağını açıklamıştır.

Ülkemizin en önemli yerleşim alanları arasında sayılan Hatay’ı CHP’li Lütfü Savaş yönetmektedir. Belediye başkanının bizzat kendisinin yaptığı açıklamalar kapsamında 2017 yılında belediyeye ve özel kurumlara yapılacak personel alımı hakkında gerekli tüm bilgiler kamuoyuyla paylaşılmıştır. İşçi ve mamur alımlarına ilişkin zamanlama ve aranan şartlar hakkında gerekli bilgiler bizzat ilgili kurumlardan alınabilmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları departmanı personel alımlarında yazılı sınavın olmayacağını açıklamıştır. Yapılacak alımlarda adayların başvurularını bizzat yapması ve sözlü mülakattan geçer not alması istenmektedir.

Açıklanan başvuru tarihleri arasında yine istenen evraklarla yapılacak olan başvurular incelemeye tabi tutulduktan sonra geri dönüşler yapılarak mülakat tarihleri hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır. Personel alımları şehrin tamamını kapsamakta ve belediye hizmetlerinin daha hızlı, güvenli ve kaliteli olması hedeflenmektedir.

Belediyeye bahçıvandan büro görevlisine, PTT çalışanından sekretere kadar farklı kademelerde ve farklı sayıda eleman alımının gerçekleştirilecek olması özellikle işe ihtiyacı olan ve genç nüfusun gelecek umutlarının yeşermesine neden olmuştur.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından duyurulan memur alımıyla ilgili olarak detaylı çalışmalar halen devam etmektedir. Bir liman şehri olan Hatay’da özellikle İskenderun ve Arsuz’da “Gümrük ve Ticaret Başmüfettişi” talebi görülmektedir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Göreve geldiği ilk günden beri halkla sıcak bir diyalog kurmayı başaran Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, takım çalışmasına uygun personel tercihiyle şehrin düzenli olarak gelişim sağlamasına büyük katkı vermiştir.

Şehrin çehresini değiştirmenin yanı sıra göç verilmesinin de engellenmesine odaklanan Başkan, bu aşamada sağlanan iş imkânlarının da artmasına özen göstermektedir. Sözleşmeli veya geçici olarak işçi alımı yapan belediye, şehir ekonomisinin de kalkınmasında ciddi yararlar sağlamaktadır. Yapılacak olan işçi alımı kadrosunda; itfaiye erinden zabıtaya, şoföründen bekçiye, hizmetliden temizlikçiye kadar geniş bir kadro seçeneği mevcuttur.

Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı kurumun insan kaynakları tarafından detaylı bir önincelemeden geçirilmektedir. Buradaki hedef seçilecek personellerin dinamik ve takım çalışmasına uygun olup olmadığının en doğru şekilde belirlenmesini sağlamaktır.

Vatandaşın en temel hakkı olan hizmet alımının beklenen seviyelere gelmesi için çalışmalarını sürdüren yerel yönetim, sadece şehir merkezinde değil ilçelerde de aynı özveriyi göstermektedir. Genel başvuruların personel alımı yapılacak departmanlara ayrılmasının ardından yapılan değerlendirme sonucunda mülakata katılması uygun bulunan adaylarla randevu saati tespiti yapılmaktadır.

Hatay Güncel İş İlanları

İlde yaşayan ve yeterli eğitimi tamamlayan adaylar güncel iş ilanları için ilgili kurumların internet sayfalarını da ziyaret edebilirler. İlgili tarih aralıklarında ve usulüne uygun olan başvuruların değerlendirmesi kısa sürede tamamlanarak geri dönüşler sağlanmaktadır.

Başvuru yapılan kadrolar ve önceden belirlenmiş istihdam rakamları değerlendirildikten sonra işe kabul edilen elemanlar kısa süreliğine iç hizmetler eğitimlerine tabii tutularak kadrolu eleman olarak çalışmaya başlamaktadır.

TÜİK verilerine bakıldığında en fazla göç alan illerimizden biri olarak dikkat çeken Hatay’da, iş ihtiyacı da aynı oranda artış göstermektedir. Nüfus yoğunluğu olarak görülen kilometrekareye düşen insan sayısının artması şehirdeki temel ihtiyaçların da artmış olması anlamına gelmektedir. Sözleşmeli ya da geçici personel olmak isteyen adayların güncel özgeçmişlerini hazırlaması ve ilgili kurumlara bizzat başvuru yapması istenmektedir.

Aşağıda Hatay iline ait güncel personel alım ilanlarını bulabilir, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Güncel Hatay personel alımı haberlerini anında öğrenmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Antakya Belediyesi Personel Alımı

Antakya, Hatay sınırları içerisinde yer alan ilçelerin en kalabalığıdır. İlçenin bugünü ve geçmişi, yarını adına bizlere fikir vererek ondaki haşmeti görmemize yardımcı olur. Birçok ilki kendisiyle yaşayan insanlara yaşatan ilçe, belediyesiyle kendinden emin adımlar eşliğinde yolunda ilerler. Hukuk, mimari, yardım destek, denetim, yönetim alanlarında personel alımı gerçekleştirecek olan belediye; bu noktadaki başvuruları insan kaynakları aracılığı ile kabul ederek değerlendirir.

İskenderun Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, hesap uzmanı, planlama, ofis çalışanı gibi farklı alanlarda personel alımı yaparak çalışma arkadaşı sayısında artışa gitmeyi düşünen İskenderun Belediyesi; aradığı vasıfları ve sağladığı şartları halkla ilişkiler bölümünden kamuoyuna bildirecektir. Konu ile alakalı olacak kişiler, belediyeyi ziyaret ederek ilk adımı atabilir veya bunun yerine belediyenin telefonlarını arayıp da bilgi alabilirler. Her iki durum da konuyla yakından ilgilene kişilerin yapması gerekenler arasında bulunur.

Defne Belediyesi Personel Alımı

Defne, Akdeniz’de sıklıkla görülen bir bitkidir ve dolayısıyla Hatay’da dahi bulunması pek normal kabul edilir. Bu güzel bitkiden adını alan Defne Belediyesi, adına yakışır güzellikteki yönetim anlayışını sabitleyebilmek için kendisini geliştirecek adımlar atar. Halka ilişkiler, sosyal yardımlaşma, yardım destek, güvenlik personeli, servis şoförü gibi farklı alanlarda personel alımına gidecek olan ilçe yönetimi; başvuruları e- posta ya da insan kaynaklarından kabul ederek değerlendirir.

Dörtyol Belediyesi Personel Alımı

Dörtyol, Kurtuluş Savaşı’nda ilk kurşun atılan yerdir; fakat bu ilk sıfatı, daha çok İzmir diye bilinir oysaki Hasan Tahsin’den önce Mehmet Kara adındaki kahraman Türk düşmanın canını almıştır. Dörtyol, bu kahramanlık ile şuurlu Türklüğünü günümüze taşıyarak ilçe yönetiminde dahi aynı hassasiyeti gösterir. Muhasebe, servis şoförü, aşçı alanında yapılacak olan personel alımı; belediyenin belirlediği şartlar minvalinde, insan kaynakları üzerinden gerçekleştirilir.

Samandağ Belediyesi Personel Alımı

Samandağ, Hatay’ın gelişmekte olan ilçelerine örnek olarak verilebilir. İlçe, mevcut halini olduğundan daha ileri noktalara taşıma ümidiyle var gücüyle çalışarak farklı istihdam alanların oluşmasına ortam hazırlar. Halkla ilişkiler, idari işler, yardım destek alanlarında yapılacak olan personel alımı; temiz adli sicil kaydı gerektirir. Belediye tarafından belirlenen şartların sağlanmasıyla belediyenin insan kaynaklarına başvuru yapabilirsiniz.

Kırıkhan Belediyesi Personel Alımı

Muhasebe, hesap uzmanı, servis şoförü, aşçı, ofis personeli, vasıfsız eleman gibi aynı gruplar için personel alımı gerçekleştirmeyi düşünen Kırıkhan Belediyesi; mevcut belediye sınırları içerisinde daha kaliteli yaşam standartları hedeflemektedir. Bu hedefleri kendisine amaç edinecek olan bireyler, belediyede çalışabilmek adına belediyenin insan kaynaklarına başvuruda bulunabilir; fakat başvuru öncesi gerekli şartları öğrenebilmek için belediyeyle görüşmeleri büyük önem arz eder.

105 yorum yapılmış

  1. Hüseyin Gelici 16 Ocak 2017
  2. Ahmet 17 Ocak 2017
  3. Ali Açıkgöz 3 Şubat 2017
  4. nermin 4 Mayıs 2017
  5. Hasan 19 Haziran 2017

Yorum yap