Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Hatay’da yaşayan ve iş arayan vatandaşların büyük bir çoğunluğu belediyede çalışmak istemektedir. Bu nedenle HatayBüyükşehir Belediyesi personel alımı konusu sıkça araştırılmaktadır. Belediyeye bağlı olarak faaliyet göstermek isteyen bireyler, aşağıdaki başlıkları inceleyerek Hatay Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve çalışma durumları ile ilgili daha detaylı bilgi alabilir.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, gerek duydukça işçi alımı yapan bir belediyedir. Bu nedenle her dönem her pozisyonda açık bulunmamaktadır. Hatay Büyükşehir Belediyesi işçi alımı araştırması yapan bireyler, bu husus göz önünde bulundurmalı ve sürekli olarak iş ilanlarına göz atmalıdır. Belediyede çalışmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Devlet memuru olmak isteyen bireyler, birçok olanaktan faydalanabilmektedir. Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan memurlara sunulan olanaklar şu şekildedir:

 1. Sigortalı çalışma
 2. Sağlık olanakları
 3. Haftalık izin
 4. Yıllık izin hakkı
 5. Ek saat çalışmalarında yüksek ücretlendirme

Belediye bünyesinde görev alan her çalışan, bu belirtilen olanaklardan ücretsiz bir şekilde faydalanama hakkına sahiptir. Yani, çalıştığınız pozisyon fark etmeksizin Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan imkânlar geçerliliğini korumaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Hatay’da ikamet eden ve belediyeye bağlı olarak çalışmak isteyen bireyler, Hatay Büyükşehir Belediyesi iş ilanları takibi yapmalıdır. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin oluşturduğu iş ilanları, hem resmi gazete hem de internet üzerinden takip edilebilmektedir. Hayat Belediyesi iş ilanlarını öğrenebilmek için Hatay Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinde yer alan “İlanlar” paneline göz atabilirsiniz. Bu sayede kendinize uygun pozisyonları kolayca görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca web sitemiz üzerinden güncel iş ilanlarına göz atabilmeniz mümkündür.

Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet göstermek isteyen bireyler, mutlaka iş ilanlarını düzenli olarak takip etmelidir. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin iş ilanları ihtiyaç doğrultusunda paylaşılmaktadır. Bu nedenle internet üzerinden ya da resmi gazeteden ilanlara sürekli göz atmanız tavsiye edilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Hatay Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, personel alımlarını ihtiyaç doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Bu bağlamda hem sözleşmeli hem de kadrolu olarak alımlar yapılabilmektedir. Kadrolu personeller, kalıcı olarak belediye bünyesinde çalışmaktadır. Sözleşmeli personeller ise, sözleşmede belirtilen süre boyunca işe alınan ve geçici olarak çalışan personellerdir. Hatay Büyükşehir Belediyesi personel alımı, dönemsel olarak kalıcı ya da sözleşmeli olabilmektedir.

Belediyede çalışmak isteyen bireylerin KPSS sınavına girmesi ve devlet memuru olarak çalışabilmesi için 70 puan ve üzerinde bir derece alması gerekmektedir. Aksi halde Hatay Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurularınız onay almayacaktır. Buna ek olarak personel alımlarında istenen diğer kriterlerin de yerine getirilmesi elzemdir. Örnek vermek gerekirse, Hatay Belediyesi şoför alımı için başvuru yapacak olan vatandaşların mutlaka talep edilen nitelikleri karşılaması gerekir. Aksi halde KPSS puanı yeterlilik gösterse de alım yapılmayacaktır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Zabıtalar, belediyelere bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Zabıtaların görevi, izinsiz olarak gerçekleştirilen faaliyetleri sona erdirmektedir. İzinsiz satış yapmak, afiş asmak gibi eylemleri durdurmak için görevli olan zabıtalar, her şehirde görev yapmaktadır. Hatay zabıta alımı araştırması yapan bireyler bu noktada hem ilanları takip etmeli, hem de zabıta alımlarının gerekliliklerini yerine getirmelidir. Aşağıdaki listede zabıta başvurusu yapacak vatandaşlarda aranan kriterler belirtilmektedir.

zabıta alımları

 1. TC vatandaşı olmak
 2. Kamu haklarından mahrum olmamak
 3. Yüz kızartıcı suçlara bulaşmamış olmak

Bu kriterleri yerine getiren bireyler, başvuru gerçekleştirebilmektedir. Zabıta olarak işe alınan vatandaşlara verilen görevler ise şu şekildedir:

 • Pazar yerlerini ve satış alanlarını denetleyerek kaçak satış yapanlara ceza kesmek
 • İnsan sağlığını tehdit eden eylemleri sona erdirmek
 • İzinsiz afiş veya ilanlar asan bireyleri durdurmak

Hatay’da yaşayan ve bulunduğu mevkideki belediyeye başvuru yapmak isteyen bireyler, bu isteklerini gerçekleştirebilmek için Hatay Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı ilanlarını takip etmelidir. Açık pozisyonları takip etmeniz ve gerekliliklere uygunluk sergilemeniz durumunda kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Zabıta maaşları oldukça değişkendir. Bu pozisyonda çalışılan süre de maaşı etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Ancak genel olarak maaşlar 6 ila 7 bin TL arasındadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Hatay Büyükşehir Belediyesi, gerekli olduğu durumlarda bekçi alımı yapmaktadır. Bekçiler, gece saatlerinde toplumun güvenliğini sağlamak amacıyla faaliyet göstermektedir. Hatay Büyükşehir Belediyesi bekçi alımı, ihtiyaca yönelik olarak yapıldığı için iş ilanlarının takip edilmesi oldukça önemlidir. Zira her dönem bekçi alımları yapılmamaktadır.

bekçi alımları

Gece saat 10 ila sabah saat 5 arasında faaliyet gösteren bekçiler, aşağıdaki görevleri üstlenmekte ve bu sayede halkın gece vakitlerinde güvende kalmasını sağlamaktadır.

 1. Uyuşturucu satışlarını engelleme
 2. Park, bahçe, durak gibi bölgelerin güvenli olduğundan emin olma
 3. Yasadışı yapılan kumar, bahis, kaçakçılık, madde satışı gibi eylemleri gerçekleştirenleri durdurma

Belediye tarafından kendilerine verilen görevleri tamamlayan bekçiler, 4.000 ile 5.000 TL arasında maaş ile görev yapmaktadır.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hatay Belediyesi’nde çalışmak için HatayBüyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapacak olan vatandaşlar, ilk olarak belediyenin iş ilanlarını takip etmelidir. İş ilanlarını görüntüleyip kendisine uygun bir pozisyona başvuru yapmak isteyen bireyler, başvuru detayları kısmından nasıl ve nereye başvuru yapabilecekleri ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmektedir. Bu bağlamda Hatay Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi takip edilmelidir.

Bilgi için tıklayın.

Hatay İş İlanları

Hatay iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün. Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Hatay iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir. Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Hatay iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Hatay iş ilanlarına bakabilirsiniz.

15 Comments

 1. 1986 dogumluyum iş başvurusu yapmak istiyorum şöförlük olur kendi aracım var isterseniz Toyota corolla yurtdısından geldim 10 aydır gidemiyorum yollar kapalı memleketimde kaldım

 2. Merhaba 1981 dogumluyum evliyim iki çocuk annesiyim Hatay Büyük Şehir Belediyesinin herhangi biriminde çalışmak istiyorum daha önce iş tecrübem vardır.ilgilenirseniz sevinirim Hatay Büyük Şehir Belediyesinde çalışmak hizmet etmek çok isterim .055544076

 3. Elektrikçi ustasıyım ustalık belgem var.B ,A2 ehliyetim var. Sizinle beraber çalışmak istiyorum

 4. Ismim Metin Katırcı %60 engelli raporum var acil işe ihtiyacım var Boya alçı sıva dekorasyon da tecrübem vardırGeri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 5. Önlisans Elektrik ve Enerji İletim Dağıtım Bölümü mezunuyum askerliğimi yaptım iş arıyorum

 6. Daha önce itfaiye biriminde görev yaptım 10 yıllık deneyimim var 39 yaşındayım itfaiye biriminde yer almak istiyorum

 7. silahLI güvenlik kartım var. 28 yaşındayım. 1.76 boyundayım ve 65 kiloyum. askerliğimi yaptım. A2 VE B sınıfı ehliyetim war. belediyede özel güvenlik işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim. HATAY/PAYAS

 8. Merhaba Ben 1986 İskenderun Dogumluyum İskenderun Su İşelrinde 5 yıllık bir Emegim Vardır İşten Çıkardılar Tekrar alıcagız dediler ama boşta kaldım almadılar Tekrar Su işlerinde çalışmak isterim Lutfen İşe Alın Çok İhtiyacım Var

 9. Slm ben hatay kirikhanda ikamet ediyorum adım hasan biyiktay b sufi ehliyetim var satış elamanı deneyimim var 1985 doguluyum cok acil ise ihtiyacim var ilgililere duyurulu

 10. 1981 antakya dogumluyum suan iskenderunda oturuyorum iki cocuk annesiyim cok acil ise ihtiyacim var belediye bunyesinde hatsu benzeri islerinizde calismaya ihtiyacim var bilgisayar sertifikam var lise ve b sinifi ehliyetim var esimden ayrildim cocuklarima bakmak zorundayim konut kredi taksitlerim var calismam gerek zordurumdayim yardimci olursanizsize omur boyu minnattar kalirim sayin baskanim saygilar iletisim 5076015878

 11. Herkesin olduğu gibi benim de ise ihtiyacım var b+A2 EHLİYETIM VAR temizlik görevli park bahçe is anlamında hersey yapa bilirim 0538 974 88 38

 12. Ahmet güngör antakya 1986 doğumluyum 9 yıllık b ehliyetim var şoförlüğüm çok iyi işe çok ihyacim var yardımcı olursanz sevinirim teşekkür ederim 05314501641

 13. 1974 doğumluyum.Engelliyim.Çeşitli firmalarda idari işler,biro elemanı,satınalma,araç sevk amiri,kamp amiri,şoför ve ambar sorumlusu olarak görev aldım.İşten çıkışlarım hep işbitimi nedeniyledir.5 çocuğumvar.Sorumluluk sahibi bir kişiyim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*