İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, zaman zaman iş ilanları paylaşımı yapmaktadır. İstanbul’da ikamet edip iş arayan bireyler ise, ilk olarak devlet kurumlarındaki ilanlara göz atmaktadır. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı konusu sıkça araştırılmaktadır. Belediyeye bağlı olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, oluşturulmuş olan ilanlar üzerinden başvuru yapabilmekte ve belediye yetkililerinin değerlendirmesi ardından çalışmaya başlayabilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Belediyede oluşan personel eksikleri doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi işçi alımı gerçekleştirilmektedir. İşçi alımları, ihtiyaç halinde yapıldığından dolayı personel alımları için net bir tarih bulunmamaktadır. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet göstermek isteyenlerin ilanları takip etmesi oldukça önemlidir.

Belediyede çalışan bireyler, pek çok olanaktan faydalanabilmektedir. Haftalık izin, yıllık izin, sağlık imkânları, sigorta gibi unsurlar, belediyede çalışan bireylerin faydalanabileceği durumlar arasındadır. Üstelik belediyede çalışmak üzere yalnızca memurlar değil, pek çok farklı personele ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle belediyedeki iş imkânları oldukça geniştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, personel açıklarını halka duyurmak için iş ilanları yayınlamaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş ilanları, hem internet üzerinden hem de resmi gazetede yayınlanmaktadır. Ayrıca web sitemizde güncel açık pozisyonlar da belirtilmektedir. Dilediğiniz yöntemi kullanarak İstanbul Belediyesi’nin iş ilanlarını takip edebilir ve kendinize uygun bir pozisyon açığı olması durumunda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne personel başvurusu yapmak isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi de iş ilanlarını sürekli olarak kontrol etmektir. Zira daha önce de bahsettiğimiz gibi iş ilanları her dönem yayınlanmayabilmektedir. Bu nedenle başvuruları ve ilanları kaçırmanız durumunda bekleme süreniz çok uzun olabilir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye Eri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İstanbul’da ikamet eden ve belediyede çalışmak isteyen vatandaşlar, personel alımlarının net bir tarihte yapılmadığını ve personel alımlarının yalnızca memurlar için geçerli olmadığını bilmelidir. İstanbul Belediyesi şoför alımı gibi farklı pozisyonlara da çalışanlar alınmaktadır. Bu noktada personel gerekliliklerini sağlayan bireyler iş ilanlarına başvuru yapabilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Personel alımları, çoğunlukla toplu bir şekilde gerçekleştirilmemekte, bunun yerine ihtiyaç duyulan pozisyonlara göre alımlar yapılmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı işleyişi de bu şekildedir. Yani, başvuru yapabilmek için uygun iş ilanlarını beklemeniz ve başvuru tarihlerini kaçırmamanız oldukça önemlidir. Personel alım duyuruları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi üzerinde yayınlanmaktadır. Bu duyuruları inceleyerek güncel bilgilere erişebilir ve planlamanızı yapabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yalnızca kadrolu değil, sözleşmeli alımlar da gerçekleştirebilmektedir. Sözleşmeli alımlar genellikle 1 seneliğine yapılmakta ve personeller geçici bir süreliğine işe alınmaktadır. Ancak memur gibi pozisyonlar için genellikle kadrolu alımlar gerçekleştirilme ve süre belirlemesi olmadan çalışma sağlanmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Şehrin izinsiz faaliyet gösteren satıcılarını durdurmak başta olmak üzere zabıtaların pek çok farklı sorumluluğu bulunmaktadır. Kısa tabirle şehrin düzenini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren zabıtalar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından da ihtiyaç duyulan personeller arasındadır. İstanbul zabıta alımı konusunu merak eden bireyler, başvurular için önemli olan hususları aşağıdaki listeden öğrenebilmektedir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Yüz kızartıcı suçlara karışmamış olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak

Bu temel ölçütleri karşılayan bireyler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını inceleyerek başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Zabıta olarak görev yapan vatandaşların aldığı maaş ise 7.000 TL ile 9.000 TL arasındadır. Maaşlar, zabıtanın kaç yıl boyunca bu alanda faaliyet gösterdiğine bağlı olarak değişebilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler, gece saatlerinde faaliyet gösterdikleri bölgenin huzurlu ve güvenli olmasını sağlamaktadır. Silah taşıyan ve gerekli olduğu durumlarda silahlarını kullanabilme hakkına sahip olan bekçiler, geceleri yasa dışı iş yapan bireylerin cezalandırılmasından sorumludur. Bekçi olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, İstanbul bekçi alımı konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bekçilik, belediyenin ihtiyaç duyması durumunda alım yaptığı pozisyonlar arasında yerini almaktadır. Yani, bekçi olabilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarının takip edilmesi oldukça önemlidir.

bekçi alımları

Bekçiler, genellikle 4.000 ila 5.000 TL arasında maaş almaktadır. Bu ücret, farklı sebeplere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bekçi olarak faaliyet gösteren vatandaşların görevleri ise aşağıdaki listede belirtilmektedir.

 • Bekçiler, gece saatlerinde daha sık görülen uyuşturucu kullanımı ve satışlarını durdurmaktadır.
 • Yasa dışı bahis oynanan veya oynatan mekânların kapatılmasını ve bu eylemleri gerçekleştiren bireylerin cezalandırılmasını sağlar.
 • Halka açık park, bahçe, otobüs durağı, peron gibi alanların güvenilir olduğundan emin olur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan bekçi alım ilanlarında bekçilerden istenen kriterler ve sorumluluklar daha detaylı bir şekilde açıklanmaktadır. Bu kriterlere göz atarak başvuru yapmanız, işe alınma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlayacaktır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışabilmek için başvuru yapacak olan bireyler, iş ilanlarının detaylarında bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu için mutlaka bağlı olunan belediyenin resmi web adresi incelenmeli ve başvurular hakkında bilgi alınmalıdır.

Başvuru detaylarını öğrenmeniz durumunda başvuru yapmanız kolay hale gelecektir. Zira her pozisyon için yapılacak başvuru işlemleri birbirinden farklı olabilmektedir. Bu nedenle başvuru yapmak istediğiniz pozisyonun iş ilanı yayınlanması durumunda site üzerinden detaylı bilgi almalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz.

İstanbul Güncel İş İlanları

Böylesine büyük bir şehrin yönetimi ciddi bir efor gerektirmektedir. Farklı pozisyonlar için yaşanan ihtiyaçlar ilgili kurumlar tarafından belirlenmiş ve bütçe komisyonunun onayına sunulmuştur. Tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu şehri her sene yaklaşık olarak 10 milyon turist ziyaret etmektedir.

İlgili belediyeler tarafından yapılan işçi, memur ve sözleşmeli eleman alımları için başvuru tarihleri ve şartları kurumlara gidilerek ya da internet sayfaları üzerinden araştırılabilir.

İstanbul’da belediyeler kadrolarının genel giderlerini kendi bütçelerinden karşılamaktadır. Bu nedenle istihdam alımlarında büyük bir titizlikle incelemeler yapılmaktadır. Personel alımlarında yazılı sınav yapılmazken, insan kaynakları tarafından yapılan incelemelerde iş için uygun bulunan adayla sözlü mülakata tabi tutulurlar.

Büyük, kalabalık ve her milletten insanın yaşadığı şehirde personel alımlarında da işin niteliğine bağlı olarak belli kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.

Aşağıda İstanbul iline ait güncel personel alım ilanlarını bulabilir, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de İstanbul iş ilanlarına bakabilirsiniz.

24 Comments

 1. Güvenlik görevlisiyim. Beledinin tüm istiraklarına başvuru yaptım. Sizden haber bekliyorum.3 yıldır bekliyorum.

 2. Mrb tir kamyon şoförüyüm esenlerde ikamet etmekteyim 3 yıllık çalıştığım işten 2 gün oldu ayrıldım acil işe ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim 05075390019 iletişim bütün belgelerim tam

 3. merhaba ben Mehmet sizinle beraber çalışmak istiyorum daha önce kuryenette çalıştım 2yıl dağıtım elemanı olarak sonra şirket gebzeye taşındı işsiz kaldım iş arıyorum bulamıyorum 1yıldır yaş 34 ortaokul mezunuyum yardımcı olursanız sevinirim nörolojik hastalıkları yüzde elli engelliyim enkısa zamanda sizlerden haber bekliyorum Alibeyköy Eyüp tarafında oturuyorum ilginize şimdiden teşekkür ediyorum cep 0539 820 41 62

 4. İstanbul büyük şehir belediyesinde otobüs şoförü olarak çalışmak istiyorum 1999 doğumluyum ve 2001 den bu yana ağır vasıta E sınıfı ehliyetim var ilginizi bekliyorum teşekkür ederım

 5. onur aydemir 26 yaşındayım bekarım lise mezunuyum..belediyenzde yer almak istiyorum.. bu talebibi geri çevirmemenizi rica edıyorum zabıta yada belediye içinde görev yeri alma talebindeyim sizinde ilginizi bekliyorm..

 6. Yaşım 44 ilkokul mezunuyum belediyenize herhangi bir pozisyonda görev almak istiyorum işsizim 3 çocuk okutuyorum ve konut kredisi ödüyorum zor durumdayım sizden iş istiyorum saygılarımla cafer karataş.
  05321604465

  • merhabalar bankacılık ve sıgortacılık on lısans mezunuyum ve ıs arıyorum ılgılenırsenız cok sevınırım. (535 889 9096)

 7. yaşm 39 3 bbasıyım allah rızası icin iş iş istyorum arıyorum seimi duyan varmı burda 05359514282

 8. telefon numaram 05315246384 e sınıfı ehliyetim ve silahlı guvenlik sertifikam var belediyede hizmet etmek istiyorum

 9. mrb adım nihat 28 yaşındayım guvenlık sertifikam ve e sınıfı ehliyetim var belediyede hizmet etmek istiyorum

 10. 15 yıllık toplu taşımacılık yapıyorum. src 1 2 src 3 4 pisko teknik ticari taşıma
  kartım var ibb de çalışmak istiyorum

  05323306667

 11. 22yildir istanbul içi ve şehirler arasi şoförlük yaptim e+d sinfi ehliyetim ve bütün belgelerin mevcuttur İbb de görev yapmak istiyorum saygilarimla ayhan Aybars 0546 440 97 73

 12. slm ben şafi sah ayahıda 3 santim kısalık var biraz obur ayahıma gore engeliyim lise mezunuyum bigisayardan anliyorum belediyenizde çalişmak istiyorum saygılarımla teşekurler n 05310242611

 13. Merhabalar ben. Istanbulda ikamet ediyorum ümraniye veya malatya büyük sehir belediyesinde çalışmak istiyorum. 45. Engeli raporum var 05317900729

 14. İstanbul şişli feriköyde oturmaktayım Esınıfı ehliyetim var söforluk işi arıyorum belediye olursa iyi olur istanbulu iyi bilen yaşım 45 kemal bolat 05322774054

 15. belediyede herhangibi birimde veya farklı bir kurumda görev yapmak istiyorum rusca ingilizce yabancı dil sertifikası ingilizce sertifikası ve e sınıf sürücü belgem bulunmaktadır gerektigi taktirde hemen göreve baslayabilirim saygılar 05317077505

 16. e sınıfı ehliyetim src belkgelerim var.vınc kullanma belgelerim mevcut.on yıldır vinç kullanıyorum

 17. Yaşim 33 İstanbul’da Ümraniye’de ikamet ediyorum ambulans şoförüyüm büyük şehir belediyesinde calişmak istıyorum hizir acil olabilir tecrübeli şoförüm src2 4 fiskoteknik iler Sürüş ve ilk yardım sertifikam e Sınıfı. Ehliyetim var tel 0507 577 41 52

 18. istanbul eyüpte ikamet ediyorum 20.05.1988 tokat erbaa dogumluyum lise meuzunuyum silahlı özel güvenlik sertifikam var 4 yıllık güvenlik tecrubem var ibb. veya eyüp belediyesinde çalışmak istiyorum ilginizden dolayı tesekür ediyorum kolay gelsin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*