Citibank Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Citibank personel alımı yapacak! Citibank iş başvurusu, iş ilanları, açık pozisyonlar, personel alımı ve staj başvurusu imkanı.

Bankacılık alanında küresel boyutta hizmet veren Citibank 1812 yılında kurulmuştur. New York’ta açılan şube ile beraber çok hızlı bir şekilde büyümeye başlamıştır. 1914 yılında Arjantin’de bir şube açmışlardır. Buenos Aires’de bulunan şubenin ise ilk uluslararası şubedir. Başarılı projelere imza atan Citibank büyümeye ve Dünya’nın her bir yerine şube açmaya devam etmiştir. Türkiye’ye ise 1975 yılında ilk şubesi açılmıştır.

Günümüzde de merkezi New York’ta bulunan bankanın farklı farklı alanlarda hizmet segmentleri bulunmaktadır.Citibank Dünya’nın her noktasında müşterilerinin ihtiyaç duyduğu bankacılık hizmetleri sunarak çözümler üretmektedir.

Citibank Personel Alımı ve İş İlanları

Citibank İş İlanları

Nakit yönetiminden dış ticarete ve döviz işlemlerine kadar büyük firmalara, kamuya ve içerisinde birden çok ulusun bulunduğu firmalara hizmet sunmaktadır. Bankacılık ve finans alanında herkesin çalışmak istediği Citibank yılın çeşitli dönemlerinde iş ilanları yayınlamaktadır. Bünyesinde 450’den fazla ekibin yer almaktadır. Açılması düşünülen her yeni şube, müşteri talepleri ve belirlenen hedefler doğrultusunda yeni kişileri ekiplerine katmaktadırlar.

Uluslararası boyutta bir hizmet verildiği için iş ilanlarında ise çeşitli şartlar aranmamaktadır. Açılan pozisyonlara başvururken açıklamaları dikkatli bir şekilde inceleyerek sizin için en uygun olan pozisyonu belirlemelisiniz. Çünkü çok sayıda kişi başvuru yapmaktadır. Dolayısıyla işe girebilme olasılığını arttırmanın yolu ise belirlenen şartlara uygun olan ilana başvurmaktan geçmektedir.

Açık pozisyonlara yapılan başvurular herkese açıktır. Ancak şartları sağlamayan kişilerde başvurabilmektedir.

Nasıl Başvurulur?

Citibank iş başvuruları için web sayfasına girmeniz gerekmektedir. Siteye girdikten sonra en alt kısımda yer alan kariyer sekmesine girdikten karşınıza gelen ekranda iş başvurusu için tıklayınız ifadesini tıklamalısınız. İş arama butonu yanında yer alan bölüme departmantları yazarak açık pozisyonları görebilirsiniz.

Sağ üst köşede yer alan profil oluştur sekmesine girdikten sonra iki seçenek ile karşılaşılmaktadır. İlk seçenekte deneyimli kişiler ve ikinci seçenek ise üniversite programları profilidir. Sizin için uygun olan seçeneği seçtikten sonra yeni bir ekran gelecektir. E-mail adresiniz ve şifre belirleyerek profilinizoluşturulmaya başlanmaktadır. Özgeçmişinizi yükleyerek yer alan bölümleri doldurmalısınız. İş ilanları kısmından sizin için uygun olan pozisyonlara başvurabilirsiniz.

Türkiye’de açılan pozisyonlarda da kariyer sayfası veya profiliniz üzerinden de farklı sayfalara yönlendirilmektesiniz.

Citibank başvuru şartları şunlardır:

 • Maliye, İşletme, İktisat mezunu olmak
 • Yüksek lisans ve doktora mezunu olmak( pozisyona bağlı olarak)
 • Ekip çalışmalarına uyum sağlayabilmek
 • Bankacılık sistemlerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmek
 • Müşteriler iyi iletişim kurabilmek
 • Ek mesai sistemine uyum sağlayabilmek
 • Pozisyona bağlı olarak tecrübe sahibi olmak
 • İyi derecede İngilizce biliyor olmak
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak
 • Office programlarını kullanabilmek

Açılan pozisyona bağlı olarak ek niteliklerde aranabilmektedir.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Pozisyonlar Açıklamaları:

 • Dış Ticaret Uzmanı: İthalat ve ihracat sürecini takip etmek, işlemleri yapmak
 • Şube Müşteri Temsilcisi:Müşterilerin şikayetlerine çözüm bulmak ve sorulan soruları cevaplamamak
 • İşlem Hizmet Elemanı: Yapılan bütün işlemlerin raporlanması, sistemler işlenmesi ve sistemlerde yaşanan problemleri çözmek
 • İnsan Kaynakları Personeli: Açık pozisyonlara uygun personelin belirlenmesi ve personellerin maaş, işten ayrılma ve izinlerini takip prosedürlerini yerine getirmek

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 22

Çalışma Saatleri: Hafta içi 8:00 ile 17:00 saatleri arasında (proje ve yoğunluğa bağlı olarak ek mesai saatleri)

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul

1 Comment

 1. istanbul üniversitesi banka ve sigortacılık öğrencisiyim eğitimim devam etmekte muhasebe ve finansman bölümünde iki yıllık iş tecrübem var stajııda sayarsak 3 yıl 21 yaşındayım kurumunuzun gişe bölümünde çalışmak istiyorum teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*