Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon, doğayla iç içe bir şehirdir. Görenleri kendine hayran bırakan bu şehre öğrenciler üniversite eğitimini tamamlamak için gelir. Ayrıca çeşitli kamu kurumlarında çalışmak amacıyla tercihlerine Trabzon ilini de yazan fazla sayıda memur adayları bulunmaktadır.

Yerli halkı, öğrencisi, çalışmak için geleni ile nüfusu oldukça artmıştır. Artan nüfus ile işsizlik oranı da artmaktadır. İşsizlik oranına çözüm üretmek amacıyla Trabzon Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapmaktadır. İş ilanlarında açılan pozisyonlara uygun kişiler tarafından başvuru yapılması halinde iş alımları sağlanacaktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Trabzon Belediyesi, personel alımı kapsamında memur alımı da sağlamaktadır. Tabi memurluk için iş başvurusu yapma da bazı kurallar söz konusudur. Üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun olduktan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmek gerekmektedir. KPSS sınavından alınacak iyi bir puan ile tercih listesi oluşturulmaktadır.

Oluşturulan tercih listesinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi de yer almalıdır. Tercih sonunun Trabzon Büyükşehir Belediyesi gelmesi durumunda hazırlanan özgeçmiş Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan İnsan Kaynakları birimine teslim edilmelidir. Memurun ilk kez işe başlaması, konum değişikliği, tayin istemesi gibi durumlar ile İnsan Kaynakları birimi ilgilenmektedir. Bunun yanı sıra hazırlana özgeçmiş doğru bilgiler içermektedir.

Özgeçmişe eklenecek iş tecrübeleri ve referanslar işe alımda faydalı olacaktır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunmuş kişiler arasından puan sıralaması ile üst sıralardaki kişiler mülakata çağırılmaktadır.

Kimi zaman sözlü kimi zaman yazılı olarak uygulanan mülakatın başarılı geçmesi sonucu kişi, kadrolu memur olarak işe başlamaktadır. Bazı pozisyonlarda KPSS puanına bakılmaksızın alım yapılabilmektedir. Yine özgeçmiş kabulü ve mülakattan olumlu bir dönüş alınması sonucunda kişi, sözleşmeli memur olarak işbaşı yapabilmektedir.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Personel alımında işçiler içinde oldukça fazla sayıda pozisyon açabilmektedir. İşçi olarak çalışmak isteyen kişiler farklı birimlerde farklı pozisyonlar açılabilmektedir. İşçi alımı ilanları belediyenin internet sitesinden takip edilebilir.

İşçi alımı ilanlarından önce İnsan Kaynakları departmanına giderek başvuru yapmak mümkündür. Kişi, özgeçmişini bıraktığı takdirde işe alım ilanları açıldığında ilk değerlendirilecek olanlar özgeçmişini bırakan kişilerdir.

Özgeçmişin istenilen pozisyona uygun olması halinde kişi, mülakata çağırılmaktadır. Mülakat sonucunun olumlu olması ile işbaşı yapılabilmektedir. İşçi alımında KPSS puanı şartı aranmamaktadır. Ayrıca kişi, işe kabul edikten sonra nüfus cüzdanı fotokopisi, vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı gibi evrakları da belediyeye teslim etmelidir.

Trabzon Güncel İş İlanları

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ve çeşitli ilçe belediyelerinin iş ilanları internet sitesinde yapılmaktadır. İşe başvurmak isteyen kişilerin bu siteyi takip etmeleri gerekmektedir. İş arayan bir sürü insan olduğu için iş ilanına hemen başvuru yapanlar öncelikli olarak değerlendirilecektir. Aynı şekilde daha önce İnsan Kaynaklarına özgeçmişlerini bırakmış kişilerin başvuruları da öncelikli olarak değerlendirmeye alınacaktır.

Kişilerin işe kabul edilmeleri halinde istenen evrakları kısa süre içinde tamamlamaları gerekmektedir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde ve diğer ilçe belediyelerinde işe alımda çeşitli şartlar bulunmaktadır. Erkekler için askerlik yapmış olma şartı, tüm başvuran kişiler için ehliyet şartı gibi ibareler yer almaktadır. Ayrıca bazı işlerin yapımında boy- kilo oranı da önemlidir ve bu kriterleri de sağlamak gerekmektedir.

Bunlara ek olarak açılan bazı pozisyonlarda tecrübe de önem arz etmektedir. Bu nedenle özgeçmiş hazırlanırken bütün iş tecrübeleri titizlik ile yazılmalıdır. Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde sadece üniversite mezunları alımı yapılmaz.

Her iş alanına ve ihtiyaca uygun olarak ilkokul, ortaokul, lise mezunları da uygun pozisyonlara başvuru yapabilmektedir. Bu nedenle güncel iş ilanları Trabzon Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden takip edilmelidir.

Trabzon iline ait güncel personel alımı paylaşımları için Facebook sayfamızı beğenin.

Akçaabat Belediyesi Personel Alımı

Akçaabat Belediyesi’nin bünyesinde yer almak isteyen kişilerin belediyeye müracaat etmenden önce belediyedeki açık pozisyonları bilerek hareket etmeleri gerekir. Bu iş için doğru bilginin alınacağı yer, belediyenin insan kaynaklarıdır ve aynı yerden belediyeye iş başvurusu yapılır. Mimari, hukuk, denetim, ofis içi iş akışı konularında personel alımı yapacak olan Akçaabat Belediyesi; önceden belirlenmiş olan işçi sayısında yeni ekip arkadaşı alımı yapacaktır.

Araklı Belediyesi Personel Alımı

Araklı Belediyesi’nin sunmuş olduğu istihdam alanlarından yararlanabilmek için belediyenin insan kaynaklarına iş başvurusu yaparak belediyede çalışmanın ilk adımını atabilirsiniz. Güvenlik, ulaşım, hizmet alanlarında yeni ekip arkadaşları arayan Araklı Belediyesi’nin bu konuda arzuladığı şartları ve vasıfları belediyeni ilgili bölümlerinden öğrenebilmeniz mümkün; hatta öncelikle bu bilgileri elde etmeli, daha sonra iş başvurusu yapmalısınız.

Of Belediyesi Personel Alımı

Hukuk, mimari, tanıtım konularında personel alımı yapacak olan Of Belediyesi’nde yer alabilmek adına belediyenin insan kaynaklarına iş başvurusu yapıp arzuladığını sonucu beklemeye başlayabilirsiniz. Belediyenin hangi şartlar altında yeni ekip arkadaşı alacağını veya hangi şartları ona sunacağını öğrenebilmek için belediyenin insan kaynaklarıyla görüşebilmeniz mümkün; ayrıca daha öncesinde direkt olarak belediyeyi de arayabilirsiniz.

44 Comments

 1. rahman AKPINAR 15 Mayıs 2014
 2. UTANIYORUM 17 Mayıs 2014
 3. nedim Karagüllü 24 Mayıs 2014
 4. dilek 31 Mayıs 2014
 5. ece 10 Temmuz 2014
 6. Zafer Toykar 16 Temmuz 2014
 7. ali akarsu 18 Temmuz 2014
 8. Zeynep Turhan 3 Ağustos 2014
 9. derya kalmuk 3 Eylül 2014
 10. ayşe 22 Eylül 2014
 11. Kani ADANUR 23 Eylül 2014
 12. serdar cakmak 31 Ekim 2014
 13. cüneyt bulut 12 Kasım 2014
 14. saniye çakıcı 4 Aralık 2014
 15. vedat kalaycı 10 Aralık 2014
 16. murat 16 Aralık 2014
 17. elif 27 Aralık 2014
 18. mustafa 1 Ocak 2015
 19. mustafa akyüz 3 Şubat 2015

Leave a Reply