Adabank Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Adabank, 30 Ekim 1984 tarihinde özel sermayeli bir mevduat bankası olarak bankacılık faaliyetlerine dahil olmuştur. Genel müdürlüğü İstanbul Büyükdere Caddesinde bulunmakta, genel müdürlük binasında yer alan birimler ve merkez şube faaliyetlerine devam etmektedir.

İstanbul Altın Borsası üyeliği bulunan bankanın genel faaliyetleri SPK’nın 3.7.2015 tarihli kararı ile bankanın kendi talebi üzerine 2 yıl süreyle geçici olarak durdurulmuştur. 15.6.2017 tarihinde kurul, sermaye piyasası faaliyetlerinin geçici olarak durdurulmasına ilişkin başvurusu 2 yıl daha uzatılmıştır.

Adabank Personel Alımı ve İş İlanları

Adabankİş İlanları

Adabank Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olmasına karşın uzun yıllardır yaptırım altındadır. Bankanın sahibi olan şirkete getirilen yaptırımlardan banka da payını almış, bankanın işlemlerinin durdurulması yönünde baskı yapıldığı için yönetim kurulu SPK’ya başvurarak faaliyetlerini genel merkez dışında durdurma talebinde bulunmuştur.

Aslında banka, 2001 krizinden sonra toparlanamamış, 2003 yılında çeşitli yolsuzluklar tespit edilmiş ve 2004’te TMSF’ye geçirilmiştir. Daha sonra onlarca kez ihaleye girilmiş, fakat her seferinde çeşitli gerekçelerle ihale iptal edilmiştir. Banka, eski müşterilerinin alacaklarını temin etmeye çalışmakta, kısmi olarak yoluna devam etmektedir. Uzun süredir iş ilanlarına çıkmıyor. Fakat daha önce işletme, iktisat, maliye, kamu yönetimi, mühendislik, özel güvenlik, bankacılık ve finans gibi çeşitli alanlardan mezunlardan personel alımı yapmıştır.

Nasıl Başvurulur?

Adabank’ın daha önce çeşitli pozisyonlarda ilanı bulunmuş olsa da uzun süredir iş ilanı vermemektedir. Sık sık satıldığı, kapandığı gündeme gelmekte, banka yeni istihdamlar oluşturmamaktadır.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Gişe görevlisi,
 • Bireysel müşteri temsilcisi,
 • Müşteri hizmetleri temsilcisi,
 • Güvenlik görevlisi,
 • Saha satış personeli,
 • Çaycı.

Pozisyon Açıklamaları:

 • Gişe görevlisi:Banka gişelerinde görev yapıp müşterileri tarafından yapılan başvuruları, kredi işlemleri, kredi kartı başvuruları, para yatırma, hesap açma, para gönderme, para alma gibi birçok işlemi yapmak. Banka ile müşteriler arasında para akışını sağlamak.
 • Bireysel müşteri temsilcisi:Müşterilerden gelen şikayetleri çözmek, müşterilerin sorularına cevap vermek, hizmetleri ve ürünleri hakkında müşterileri bilgilendirme, iade işlemleri yapma, sipariş alma.
 • Müşteri hizmetleri temsilcisi:Bankanın müşteri iletişim merkezine gelen çağrıları karşılamak, müşterilerin telefon ile ulaşarak aktardıkları soru ve sorunlarına cevap vermek, gerekli bütün bankacılık işlemlerini, hizmetlerini, ürünlerini yerine getirmek.
 • Güvenlik görevlisi:Bankanın şubelerinde, genel müdürlüğünde güvenliğin sağlanmasını sağlamak, banka girişlerinden itibaren gişe işlemleri için gelen müşterilere yardımcı olmak, bankada işlemlerin daha nizamlı ve intizamlı yürütülmesini yapmak.
 • Saha satış personeli:Sahada Adabank ürün ve hizmetlerinin tanıtımını yapmak, katılmış olunan organizasyonlarda görev almak, bankaya yeni müşteriler kazandırma ve mevcut müşterilerin daha fazla hizmet, ürün satın almasını sağlamak.
 • Çaycı:Bankanın genel merkezinde ve şubelerinde içecek hizmetlerini sağlamak, personele ve misafirlere çay, içecek hazırlayarak ikramını, servisini yapmak.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18

Çalışma Saatleri: Pazartesi-Cuma 08:30 – 17:30, Cumartesi-Pazar günleri tatil.

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul.

5 Comments

 1. Kuveyt Türk katılım bankası lara şubesinde ikram görevlisi olarak çalışmaktayım. Silahlı özel Güvenlik belgesine sahibim.
  Antalya da şube açtığınızda sizinle özel Güvenlik olarak çalışmak isterim.
  Boy 175 cm kilo 85

 2. telefon numaram budur ararsanız sevınırım iyi bi işe gercekten ihtıyacım var 05466873908

 3. slm ben ankarada ıkamet etmekteyım yas 25 özel güvenlık gorevlısıyım sılahlı İKEADA caslıyıorum hala sızınle calısmak ısterım kabul edersenız 1.80 boy kilo 82

 4. istanbul üniversitesi banka ve sigortacılık öğrencisiyim eğitimim devam etmekte muhasebe ve finansman bölümünde iki yıllık iş tecrübem var stajııda sayarsak 3 yıl 21 yaşındayım kurumunuzun gişe bölümünde çalışmak istiyorum teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*