Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Eskişehir içerisinde iş arayan birçok insan, devlet kurumlarını ilk olarak değerlendirmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işçi alımı dâhil farklı pozisyonlarda alım yapmakta olup, bunları resmi kanallar aracılığıyla duyurmaktadır. Böylece iş arayışında olan kişilere de büyük bir fırsat sunulmaktadır.

Eğer siz de bunlara başvurmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken takip ederek, ilanlar çıktığında hızlı biçimde başvuru yapmadır. Zira son başvuru tarihini geçerseniz, işlem de yapamazsınız. Ancak bu durum, bazı konulara dikkat etmemeniz gerektiğini de göstermez. Burada ilk olarak niteliklerden bahsedilmelidir.

Şayet belediye tarafından belirtilen şartları yerine getirmiyorsanız, kabul edilmeniz oldukça zordur. Bu sebeple müracaat için gerekli işlemler öncesinde,  nitelikleri okumak ve bilgi & tecrübeleriniz ışığında değerlendirmek daha olumlu sonuçlanacak başvurulara yardımcı olur.

Ayrıca adaylardan başvuru esnasında bir takım evraklar de talep edilebilir. Bu konu, ilanda detaylı biçimde yer almakta olup, adaylar hepsini ibraz etmelidir. Eksik olması başvurunun tamamlanmasına da bir engeldir. Eğer bunlara dikkat ederseniz, daha olumlu bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kapsamında olan birçok iştirak olup, bunlara yapılan iş alımları da belediye kapsamındadır. Bu sebeple Eskişehir Büyükşehir Belediyesi iş ilanları oldukça geniş bir kapsama sahiptir.

İşçi alımları da buradan hareketle farklı iştirakler kapsamında olabilir. Bunlara başvurmak için ilanları takip edip, uyarınca hareket etmeniz yeterlidir. Buna ek olarak iş arayanlar, nasıl taşeron işçi olabileceğini de düşünmektedir. Bunun için yaşadığınız yerdeki taşeron firmaları araştırarak, bunlara başvuru yapmanız yeterlidir.

İşçi olmak istiyorsanız, haklarınızın da olduğunu bilmeniz gerekir. Bunlar her ne kadar çok geniş de olsa, bunlardan bazıları şu şekildedir;

 1. Hafta Tatili Ücreti Hakkı,
 2. AGİ Hakkı,
 3. İşe İade Hakkı,
 4. Fazla Çalışma Ücreti Hakkı,
 5. Yıllık İzin Hakkı,
 6. Kıdem Tazminatı Hakkı,
 7. İhbar Tazminatı Hakkı,
 8. Ayrımcılık Tazminatı Hakkı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi vermiş olduğu ilanlar sonucunda bünyesine çok sayıda personel almaktadır. Tüm çalışanlar, sosyal haklardan tatminkâr, eşit şekilde yararlandırılmaktadır. İşçilerin aldığı maaşlar da sıkça düşünülmekte birlikte, bu konu oldukça değişkendir. Ancak Türkiye içerisinde genel olarak, 3000 ile 7000 arasında maaş aldıkları görülmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Günümüzde iş ilanları kariyer platformları üzerinden de verilebilmektedir. Ancak resmi ilanlara müracaat edecekseniz, onların burada olmadığını bilmeniz gerekir. Eğer nereye bakmanız gerektiğini bilmiyorsanız, çok sayıda ilan kaçırabilirsiniz.

Bunun için ilk değerlendirebileceğiniz site, belediyenin resmi sayfasındadır. Burada yer alan duyurular ekranı, ilan olduğunda görmenize yardımcı olur. İkinci site ise Resmi Gazetedir. Günlük olarak yayınlanmakta olup, her gece yarısından sonra bulunabilir. Eğer bunu da kontrol ederseniz, farklı iş ilanlarını görebilirsiniz.

Üçüncü olarak da İŞKUR aracılığıyla erişim yapılabilecek olan Kamu Memur Alımı İlanları ve Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı ilanları kontrol edilmelidir. Bunların üçünü her gün incelerseniz, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ilanları rahatlıkla kontrol edebilir, size uygun pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sitemiz de her gün sizin için araştırma yaparak, ülkemizde bulunan ve aktif olan iş ilanlarını sizinle paylaşmaktadır. Bu sebeple adresimizi günlük olarak inceleyerek de iş ilanlarını görebilirsiniz. Böylece Eskişehir Büyükşehir Belediyesi memur alımı da dâhil, birçok duyuruya erişebilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar 

Eskişehir Büyükşehir Belediye kapsamında adayların çalışabileceği çok sayıda pozisyon söz konusudur. Bunların bir kısmı,

 1. Çaycı, 
 2. Yardımcı,
 3. Güvenlikçi,
 4. Park ve bahçe işçisi,
 5. İşçi,
 6. Zabıta
 7. Memur,
 8. Şoför,
 9. Arşivci,
 10. Temizlikçi gibidir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanacak olan personel ilanları, bu ilde ikamet eden birçok kişinin odak noktasındadır. Bunlar Eskişehir Belediyesi şoför alımı, memur ve işçi alımı üzerine farklı konular üzerindedir.

Her ne kadar pozisyonlar farklılaştıkça insanlar ilanları takip kaynaklarının değiştiğini düşünebilse de, yukarıda verdiğimiz kaynaklar sizlere ayrıntılı bilgi vermektedir. İlanları bulduğunda bilmeniz gereken, resmi olmaları sebebiyle Kamu Personeli Seçme Sınavı şartının, vasıflar alanında olabileceğidir.

Eğer daha önce bu sınava girmemişseniz, her ne kadar istenmeyebilecek de olsa, girmeniz önerilir. Zira böylece hazırlıklı olabilirsiniz. Özellikle memur ya da zabıta gibi pozisyonlarda, bu şart aranabilir. Sınav hakkında ayrıntıları öğrenmek için, ÖSYM resmi sayfası kullanılabilir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafında açılabilecek ilanlar arasında Eskişehir zabıta alımı da mevcuttur. Genel olarak zabıta alımlarında istenebilecek nitelikler şu şekildedir;

 1. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşı olma
 2. Yüz kızartıcı suçlarda bulunmama
 3. Kamu haklarında mahrum olmama

Zabıta olmak isteyen kişiler, bunlara ek olarak bazı nitelikler olabileceğini de bilmelidir. Bunun hakkındaki tüm ilanlar, ilanlar üzerinden görüntülenebilmektedir. Zabıtaların çok sayıda görevi olmakla beraber ana hatlarıyla sorumlu oldukları alanda gerek huzuru, gerekse güvenliği yerine getirmektedir.

Bununla beraber farklı görevleri de vardır. Örnek olarak izin almaksızın ilanlar, afişler asan kişileri belirleyerek işlem uygulayabilirler. Bu sebeple çalışma koşulları farklılık gösterebilmektedir. Türkiye’de hangi mesleğin, ne kadar aldığı da sıklıkla merak edildiği için, zabıta ilanlarıyla ilgilenenler de bunu incelemektedir. Bu bakımdan 7,000 ile 9,000 TL arasında aylık kazançları oldukları fark edilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

bekçi alımları

Bekçiler çalıştıkları alanda güvenlikten sorumlu olan kişilerdir. Silah taşıma yetkileri olup, bunları gerekli durumda kullanma hakları da vardır. Mesai saatleri gece olup 22:00 – gündüz 06:00 içerisindedir.

Ancak bazı durumlarda, değişik uygulamalar da görülmektedir. Eskişehir bekçi alımı da yapılmakta olup, resmi ilanlar takip edilerek başvuru yapılabilir. Aldıkları maaşlar ise 5000 – 5400 aralığındadır.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Resmi iş ilanları içerisinde, başvurunun nereye, hangi adrese ve nasıl yapılması gerektiği vardır. Bu sebeple belediyede işe girmek isteyen kişiler ilanlar verildiğinde bunları okumalı, ardından uyarınca hareket ederek başvuru yapmalıdır.

Eskişehir Güncel İş İlanları

Eskişehir içerisinde çalışılabilecek özel sektör de yer alır. Online sistemler üzerindeki kariyer sayfaları incelenirse, çok sayıda pozisyon olduğu görülebilir. Ayrıca söz konusu sitelerden başvuru da yapılabilir. Bu bağlamda Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi sayfalar incelenirse,

 1. Ebe
 2. Hemşire
 3. Genel Başvuru
 4. Saha Aktivite Temsilcisi
 5. Kasiyer
 6. Yem Satış Şefi
 7. Satış Yöneticisi
 8. Satış Temsilcisi
 9. Satış Danışmanı
 10. Müşteri Temsilcisi gibi iş ilanları görülebilir.
 11. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Personel Alımı
 12. Eskişehir Teknik Üniversitesi Personel Alımı
 13. Eskişehir Eski Personel Alımı
 14. Eskişehir Esgaz Personel Alımı
 15. Eskişehir Şehir Hastanesi Personel Alımı
 16. Eskişehir Anadolu Havalimanı İş İlanları
 17. Eskişehir Otosan Personel Alımı
 18. Eskişehir Kanatlı AVM Personel Alımı
 19. Eskişehir NeoPlus Outlet Personel Alımı
 20. Eskişehir Onvak Hastanesi Personel Alımı

Ancak bunlar başvuru yapılabilecek sadece bir bölüm ilandır. Eğer bahsettiğimiz ve diğer kariyer siteleri incelenirse, uygun çok sayıda ilan görülebilir. İlanları inceleme ve başvuru işlemleri de oldukça kolay olup, kariyer sayfalarından yapılabilir. 

Bununla birlikte özel sektörde de işe alım şartları olduğu hatırlanmalıdır. Dolayısıyla önce kontrol edilmelidir.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Eskişehir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

15 Comments

 1. Merhaba İsmim Ahmet Eskişehir Odunpazarında kurtuluş mahallesinde oturuyorum iki çocuk babasıyım kirada oturuyorum Eskişehir belediyeşinde caişmak istiyorum sabit gündüz çalışmak istıyorum engelli yım yüzde 49 engelim var ilgilenirseniz sevinirim

 2. Merhabalar 25 yaşındayım. Eskişehirde yesiltepe mahallesinde ikamet ediyorum. Porsuk meslek yüksekokulu raylı sistemler bölümü mezunuyum. Hayatımı idame ettirmek için işe ihtiyacım var belediyenin herhangi bir bölümünde çalışmak istiyorum.

 3. Eskişehir’de Belediyenin park bahçe işlerinde çalışmak istiyorum daha önce tecrübem var yaşım 38 işe çok ihtiyacım var çok zor durumdayım lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

 4. Merhaba ben Eskişehir’e yeni taşındım aslen Ispartalıyım özel güvenlik belgem var belediye de çalışmak istemiyorum. Bilginize arz ederim.

 5. Eskişehir’de ikamet ediyorum 34 yaşındayım. E ehliyetim ve İHA 1 (drone) ehliyetim var.
  İtfaiye eğitimi sertifikası ve Bilgisayar eğitim sertifikası aldım. Daha önce şişecam bünyesinde kadrolu işçi olarak çalıştım.
  Cam kalıp ustası olarak ustalık belgemde bulunuyor.
  Büyükşehir belediyesi bünyesinde çalışmaktan ve belediye ye hizmet etmekten onur duyarım.
  05378416872

 6. Eskişehir’de ikamet ediyorum 1987 doğumluyum. Atatürk meslek lisesi metal işleri (kaynakçı) 2004 mezunuyum. Askerliğimi Ankarada jandarma hizmet eri olarak yaptım. Daha önce şişecam bünyesinde kadrolu işçi olarak çalıştım. İtfaiye eğitimi sertifikası, E ehliyetim ve iha 1 drone ehliyetim var. Küçükbaş hayvanlarımızda olduğu için koyun, keçi,köpek gibi hayvanlardan anlarım.
  Eğer uygun görürseniz belediye bünyesinin bir çalışanı olmaktan ve çalışmaktan mutluluk duyarım. İlgi ve alakanız için teşekkür ederim.

 7. Bu ilanı kaldırabilirsiniz numaram tanımadıgım kisiler tarafında aranmaktayım

 8. Kolay gelsin Eskişehir de ikametgah ediyorum ATATÜRK endüstri meslek lisesi motor(otomotiv) bölümü mezunuyum askerlik hizmetimi yerine getirdim 22 yaşındayım direksiyonum sağlamdır b sınıfı ehliyet src4+psikoteknik mevcuttur şöför olarak çalışmak istiyorum. İlginize şimdiden çok teşekkür ederim.

 9. Merhaba 1986 doğumluyum evli 1 cocuk sahibin 2020 kpss 60.5 orta ögretim puanım var b sınıf ehliyetim var bünyenizde uygun iş bakıyorum şimdiden tesekkurler

 10. Merhabalar 26 yaşındayım. Eskişehir de ikamet ediyorum. Sosyoloji Bölümü mezunuyum aynı zamanda Felsefe Grubu öğretmeniyim. 2 yıl özel bir okulda Rehber öğretmen ve Felsefe Grubu Öğretmeni olarak çalıştım. Belediyede sosyolog olarak çalışmak istiyorum.

  • Merhabalar 22 yaşındayım.Eskisehirde ikamet ediyorum.Anadolu üniversitesi grafik tasarım mezunuyum (ön lisans). Kurumsal firmada 3 yıllık iş tecrübem var.Grafiker olarak çalışmak çok isterim, ilginize şimdiden teşekkür ederim.

 11. Eskisehir tepebaşı Uluonderde oturuyorum.41 yaşında 2 çocuk sahibiyim. Klasik ortaokul mezunuyum.belediyenin herhangi bir departmanında çalışmak istiyorum…

 12. Eskişehir tepebaşı Uluonderde oturuyorum. 41 yasindayim beledeyinenin herhangi bir departmanında çalışmak istiyorum.

  • Eskisehir tepebaşı Uluonderde oturuyorum.41 yaşında 2 çocuk sahibiyim. Klasik ortaokul mezunuyum.belediyenin herhangi bir departmanında çalışmak istiyorum..

 13. Eskisehirde belediye işi olarak iş arıyorum belediye de ot bicme işlerinde calisablrm yaş 25 askerden geleli 2 sene oldu bu işe nasıl gireceğimi bimyrm bilen biri varsa yazablr mi gerekli yerlere daha form vermedim pazartesinden itiberen bu iş için 5 6 yere form vermeyi düşünüyorum akıl alabileceğim kişiler arıyorum nasıl giriş yapabrlm bu işe

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*