Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamalarda 2017 yılı için çeşitli personel alımlarında bulunacaklarını duyurdu. Yapılan açıklamalarda ilanların ihtiyaca ve açık pozisyonlara göre şekilleneceği ve bu durumlara göre çok sayıda memur alımı, belediye işçi alımı, personel ve eleman alımı yapılacağı belirtildi. Yapılan ilan ile ilgili detaylar ve konu hakkındaki gerekli açıklamalar ise haberimizin devamında yer alıyor.

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir konumu açısından son derecede önemli ve güzel bir şehirdir. Yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin nüfusa sahip olan şehir ülke sıralamasında ise on yedinci sıradadır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi başkanlı görevini ise Edip Uğur tarafından yapılıyor.

Edip Uğur yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda 2017 senesi içinde birçok eleman alımı yapılacağının haberini verdi. Balıkesir yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olması ile de biliniyor. Bu nedenden dolayı ise özellikle yaz döneminde birçok alanda işçi ve eleman ihtiyacı da doğuyor.

Tüm bu nedenlerden dolayı ise belediye her alanda çok sayıda eleman ve personel alımı gerçekleştirecek. Bu işlemler ise ihtiyaç doğrultusunda olurken zaman zaman gerçekleşip açık pozisyonlara göre ise şekillenecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi memur alımları yapılacak olan iş pozisyonuna göre şekilleniyor. Alınacak memur adayların hangi şartları taşıması gerektiğini ise işin pozisyonu belirlemektedir.

Öyle ki son zamanlarda genel olarak şu alanlarda en çok şehir ve bölge plancısı, özümleyici, mimar, avukat, kimyager, veteriner, sosyolog, sağlık memuru, ebe, tekniker, fizikçi, eczacı, kütüphaneci, doktor, uzman doktor, çocuk eğiticisi, pilot, ressam, avukat gibi meslek gruplarından da personel alımları gerçekleşti. Bu bağlamlarda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen herkes öz geçmişleri ile birlikte belediye binasına gidebilirler.

Öz geçmişlerinde ise fotoğraf olmasının büyük faydası vardır. Öz geçmişlerini Balıkesir Büyükşehir Belediyesi binasında insan kaynakları departmanına bırakılması gerekir. Belediye insan kaynakları departmanına öz geçmiş bırakmanın şöyle bir getirisi vardır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan pozisyonlarda insan kaynakları ilk önce ellerinde bulunan öz geçmişleri değerlendirir. Bu açıdan öz geçmişi önceden götürmenin faydası vardır. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi güncel iş ilanları için sürekli olarak sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen herkes belirlenen şartları taşıdığı takdirde ilanlara baş vuru yapabilir. Bazı ilanlarda personel alımı için vasıf aranırken bazı ilanlarda ise personel alımı için vasıfsız eleman aranabiliyor. Bu durum tamamen iş gidişatına göre şekilleniyor.

Balıkesir konumu ve güzellikleri itibari ile de sürekli olarak gelişen ve büyüyen bir şehir olarak biliniyor. Gelişen şehirde hizmetlerin ardı arkası kesilemediği için devamlı olarak işçi ihtiyacı duyuluyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapılacak çalışmalarda alınacak işçileri sadece Balıkesir merkezi için istemiyor.

İlanlarda hangi ilçelerde ihtiyaç olduğu ise belirtiliyor. Susurluk, Sındırgı, Savaştepe, Marmara, Manyas, Kepsut, Karesi İvrindi, Havran, Gönen, Gömeç, Erdek, Edremit, Dursunbey, Burhaniye, Bigadiç, Bandırma, Balya, Ayvalık, Altıeylül ilçelerinde de işçi ilanları yapılıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Güncel İş İlanları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ihtiyacına göre düzenlenen iş ilanları ve baş vuru şartları pozisyona göre değişiklik gösteriyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işçilerinin masrafları ve maaşları belediye bütçesinden karşılanıyor. Bu nedenden dolayı da aranılan şartlar ve koşullar duruma göre değişiklik gösteriyor.

Açık iş ilanlarını beklemek yerine kişi kendi öz geçmişi ile de belediye binasında iş başvurularında bulunabilir. Bunun için yapmanız gereken şey ise öz geçmişinizi hazırlayarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi binasında insan kaynaklarına başvuruda bulunmak olacaktır. Bunun yanı sıra belediye ilanları İşkur aracılığı ile de yapılabiliyor.

Aşağıda Balıkesir iline ait güncel personel alım ilanlarını bulabilir, ilgili ilanın üzerine tıklayarak başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Güncel Balıkesir personel alımı haberlerini anında öğrenmek için Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Altıeylül Belediyesi Personel Alımı

Altıeylül, Balıkesir’in en kalabalık ilçesi olarak dikkat çeker. İlçenin demografik gücü, yapılan veya yapılacak çalışmalarda ana hatları ile belirleyici olarak faaliyetleri düzenler. Altıeylül Belediyesi, birtakım çalışma gruplarında personel alımı yaparken; güvenlik görevlisi, temizlik personeli, insan kaynakları çalışanı gibi alanlarda yeni çalışan arar. Belediye bünyesinde çalışabilmek için belediyenin e- posta adresine mesaj atabilir ya da direkt şekilde insan kaynaklarıyla görüşebilirsiniz.

Karesi Belediyesi Personel Alımı

Karesi adı, hem türkülere hem de kitaplara konu olurken; Karesi Belediyesi, geçmişini gelecek kuşaklara taşımak için var gücüyle çalışır. Belediyenin mevcut çalışma prensibi: hasıl olan kaliteyi nokta atışlar ile artırmaktır. Bu da yapılacak personel alınımında dikkatli hareket edildiğini gösterir. Bilgisayar uzmanı, muhasebeci, temizlik görevlisi alanlarında yapılacak olan personel alımı; belediyenin insan kaynaklarıyla sonuca bağlanır.

Bandırma Belediyesi Personel Alımı

Bandırma Belediyesi, elindeki imkanları dikkatlice kullanırken belediye bünyesinde istihdam etmek üzere: çağrı merkezi çalışanı, güvenlik görevlisi, aşçı, servis şoförü alımları yapar. Belediye, temiz bir adli sicil kaydı arzulayarak yeni personel alımlarını gerçekleştirir. Yeni personel olarak sisteme dahil olabilmek adına insan kaynaklarına başvuru yapabilirsiniz ya da bunun ötesinde CV ile direkt bir şekilde e-posta gönderebilmeniz de mümkün.

Edremit Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir’in kalabalık ilçeleri arasında yer alan Edremit, her geçen gün artan popülasyonu ve popülaritesiyle dikkat çeker. İlçe, mevcut kalitesini artırabilmek adına belediye olarak sürekli yenilikçi çalışmalar içerisinde bulunur. Servis şoförü, muhasebeci, hesap uzmanı alanlarında yapılacak olan personel alımı; ayrıca avukat ve mimar hususu adına da gerçekleştirilir. Açık pozisyonlardan yararlanabilmek için belediyeye başvuru yapabilirsiniz.

90 Comments

 1. Hamza 13 Ekim 2014
 2. Gülcan 24 Ekim 2014
 3. Canan Kasım 2014 9 Kasım 2014
 4. Sedat KARASAKAL 21 Kasım 2014
 5. Dilek calt 22 Kasım 2014
 6. Gülcan 25 Kasım 2014
 7. gökhan 28 Kasım 2014
 8. Özer idin 7 Aralık 2014
 9. Tuğba 8 Aralık 2014
 10. tuğba günaydın 11 Aralık 2014
 11. nurten bozdemir 21 Aralık 2014
 12. Selime Kola 25 Aralık 2014
 13. mehmet 31 Ocak 2015
 14. Şerif caner 29 Mart 2016
 15. Figen fındıkçılarlıgil 14 Nisan 2016

Leave a Reply