Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Balıkesir içerisinde yaşayan ve iş arayışı bulunan birçok kişi, çalışmak için belediyeyi tercih etmektedir. Bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işçi alımı çok sayıda insan tarafından, farklı zamanlarda araştırılmaktadır.

Belediyeler resmi kurumlardır ve ilanlar da resmi olarak verilir. Bu yüzden, adayların iş başvurusu yapmadan önce, resmi ilanları inceleyip son başvuru tarihinden önce gerekli işlemleri yapması gerekiyor. Bu, önemli bir ayrıntıdır.

Adaylar eğer gerekli niteliklere sahip değillerse, bir sonraki iş alımına kadar beklemek zorunda kalırlar. Belediyeler personel alırken belirli özellikler ararlar ve adayların bu özelliklere uygun olması gerekir. Eğer adayların bu nitelikleri karşılamıyorlarsa, başvuruları kabul edilmeyebilir. Bu nedenle adaylar, başvuru yapmadan önce gerekli nitelikleri araştırmalıdırlar.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Balıkesir’de iş arayan birçok kişi devlet kurumlarını tercih etmektedir. Büyükşehir Belediyesi iş ilanları da en çok araştırılanlar arasındadır, özellikle işçi pozisyonlarına yönelik.

Taşeron olarak iş yapmak isterseniz, Balıkesir’deki firmaları araştırıp başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin farklı iştiraklerinde işçi pozisyonları da mevcut olabilir. Bu nedenle, tercih yapabileceğiniz birçok seçenek var. Araştırmak için zaman ayırın ve başvuru sürecini başlatın.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarına sosyal haklar sunmaktadır. İşçilerin de bu hakları alması ve eşit şekilde yararlanması sağlanmaktadır. Hangi haklara sahip olduğunu merak ediyorsanız, şöyle söyleyebiliriz:

 1. Ayrımcılık Tazminatı Hakkı,
 2. Hafta Tatili Ücreti Hakkı,
 3. Kıdem Tazminatı Hakkı,
 4. İhbar Tazminatı Hakkı,
 5. AGİ Hakkı,
 6. Yıllık İzin Hakkı,
 7. İşe İade Hakkı,
 8. Fazla Çalışma Ücreti Hakkı gibidir.

Belediye işçilerinin maaşlarına dikkatlice bakıldığında farklılıklar fark ediliyor. Bazı işletmeler farklı ücretlere sahip olabilirler. Fakat Türkiye’de işçi maaşları 3.000 TL’den 7.000 TL’ye kadar farklılık gösterebilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yılın farklı zamanlarında işe personel alır. İhtiyaçlarına göre ilanlar yayınlarlar ve bu arada memur alımı da yer alabilir.

Hem memur hem de işçi iş ilanlarını takip etmek için tek bir kaynak var. Belediyenin resmi sitesine gitmeniz yeterli. Burada personel alımı duyurusu yapılacaksa, ilanlar yayınlanır. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, belediyenin web sitesi size yardımcı olacaktır.

Ardından bir de Resmi Gazete var, her gün yayınlanıyor ve internetten gece yarısından sonra bulunabiliyor. Buradan adaylar başvuruları hakkında bilgi edinebilirler. Başvurmak isteyenler ayrıca İŞKUR’un Kamu ve Kurum Dışı İşçi Alımı İlanlarına da göz atabilirler. Bu ilanlara da İŞKUR üzerinden ulaşabilirsiniz.

İş arayanlar için harika bir haberimiz var! Artık güncel iş ilanlarını kolayca takip edebilirsiniz. Bunun yanında, sitemizdeki pek çok özelliği de deneyimleyebilirsiniz. Her gün Türkiye’nin her yerinden gelen iş fırsatları taranarak sizin için güncelleniyor. Başvurabileceğiniz birçok ilanı bulabilirsiniz. Hemen sitemizi ziyaret edin ve kendinize uygun bir iş bulun!

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, geniş bir alım yelpazesi ile işçi alımı yapmaktadır. Bu alımlar arasında Balıkesir Belediyesi bünyesinde çalışacak şoförlere yönelik iş pozisyonları da yer almaktadır. Dolayısıyla adaylar, istedikleri iş pozisyonunu tercih ederek başvuru yapabilirler.

Herkes KPSS’ye girmek istemiyor. Kimileri ise girmek zorunda kalıyor. Ama gelecekte ilanlara başvurabileceğinizi düşünürsek, KPSS’ye girmek faydalı olabilir. 70’den az puan alamazsınız, böylece işe alım süreçlerine hazırlıklı olursunuz.

Balıkesir Belediyesi de memur alımında adaylardan bu puanı isteyebilir. Devlet kurumlarındaki iş başvurularında bu puan önemlidir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Türk vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak ve sağlık açısından sorunlu bir durumunun bulunmamasıdır. Başvuru şartlarını taşıyanlar, sınavlara girmeye hak kazanır ve başarılı olanlar arasından zabıta kadrosuna alınabilirler. Bu meslek, şehirlerimizin huzur ve güvenliğini sağlayan önemli bir görevdir ve bu nedenle oldukça önemlidir. Başvuru yapmak isteyenler, ilgili kurumların internet sitelerinde başvuru tarihlerini takip etmelidir.

 1. Başvuranın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
 2. Adayın kamu haklarından mahrum bulunmaması,
 3. Müracaat edecek kişinin yüz kızartıcı suçlar işlememiş olması,

Bu iş için sadece görüntü olarak uygun olmak yetmiyor. Aynı zamanda adayların diğer yetenekleri de önemlidir. İş saatleri ve şartları uygun olsa da, maaşlar 7,000 ila 9,000 TL arasında değişiyor. Görevleri arasında halk sağlığına zarar veren işleri sonlandırmak, semt pazarlarında denetlemeler yapmak, belediye izni olmadan afiş ve ilan asmak ve satıcıları tespit ederek gerekli işlemleri yapmak gibi faaliyetler bulunuyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Türkiye’de belediyeler, farklı zamanlarda bekçi alımı yaparlar. İş arayan birçok insan, Balıkesir bekçi alımı ilanlarını bulmak için her yerde araştırma yaparlar. Bunun için belediyelerin web sitelerini, Resmi Gazete’yi ve İŞKUR’u kontrol etmeniz yeterlidir. Kendi ilanlarını bulmak daha kolay olacaktır.

bekçi alımları

Bekçiler gece vardiyasında çalışır. Çalışma saati 22:00’den 06:00’ya kadar sürer. Maaşları ise eğitim durumlarına göre değişebilir. Buna rağmen, genel olarak 5000 – 5400 arası bir maaş alırlar.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

iş ilanları yayınlanmaktadır. Eğer bir işe başvurmak istiyorsanız, ilanlardaki iş açıklamalarını dikkatlice okuyarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak, iş ilanlarında yer alan şartları dikkatlice okumalı ve başvuru yapmadan önce şartları karşılayıp karşılamadığınızı mutlaka kontrol etmelisiniz. Başvurunun ardından sizi iş görüşmesi için çağıracaklardır. İş görüşmesine hazırlık yapmak da önemlidir. Kendinize güvenli, açık ve net bir şekilde ifade ederek başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz. Unutmayın, doğru adımlarla hareket eden kişiler her zaman iş bulabilme şansına sahiptirler.

 1. Alım yapılacak pozisyon,
 2. Kaç kişi alındığı,
 3. Başvuru yapılacak tarihler,
 4. Adaylarda aranan genel ve özel nitelikler,
 5. Başvuru yeri,
 6. Başvuru şekli,
 7. Adayların hazırlaması gereken evraklar,

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyenler, birçok konuya hakim olmalıdır. Başvuru işlemlerini tamamlamak için bu konuları takip etmek yeterli olacaktır.

Önceden, gerekli şartları sağlamadan hareket etmek pek doğru olmayabilir. Eğer şartlar yerine getirilmezse, olumsuz bir sonuçla karşılaşmanız olasıdır. Resmi kaynakları izlerseniz şoför, memur, işçi gibi birçok pozisyona kolayca ulaşabilirsiniz.

Balıkesir İş İlanları

Balıkesir iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Eğer hayalinizdeki işe sahip olmak istiyorsanız, Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV gibi sitelerdeki iş ilanlarına bir göz atmanızı öneririm. Bu sitelerde size uygun bir iş bulabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Balıkesir’deki farklı şirketler, hem nitelikli hem de niteliksiz personeller için iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlar aracılığıyla çalışma fırsatlarına kavuşabilirsiniz.

Başvurularla ilgili genel kurallar yoktur çünkü her pozisyonun başvuru şartları farklıdır. Yani ilanlara dikkat etmek gerekir.

Güncel Balıkesir iş ilanları

No Pozisyonlar Lokasyon
1 Mekanik Bakım Şefi Balıkesir
2 Satış Pazarlama Yöneticisi / Yönetmeni Balıkesir
3 İtalyanca Bilen Etkileşim Uzmanı Balıkesir
4 Muhasebe Uzmanı Balıkesir
5 Moto Kurye Balıkesir
6 Üretim Mühendisi Balıkesir
7 Kalite Kontrol Mühendisi Balıkesir
8 Saha Satış Hostesi Balıkesir
9 Maden Vardiya Mühendisi-Balıkesir Balıkesir
10 Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Balıkesir
11 Elektrik Bakım Ustası-Balıkesir Balıkesir
12 Mekanik Bakım Ustası-Balıkesir Balıkesir
13 Kıdemli Maden Planlama Mühendisi-Balıkesir Balıkesir
14 Mekanik Bakım Mühendisi-Balıkesir Balıkesir
15 Vardiya Amiri Balıkesir
16 İşyeri Hekimi – Bandırma Balıkesir
17 Gıda Teknikeri Balıkesir
18 Üretim ve İmalat İşçisi Balıkesir
19 Satın Alma Uzmanı Balıkesir
20 İnşaat İdari İşler Uzmanı – Balıkesir Balıkesir
21 Temizlik Görevlisi Balıkesir
22 Kimya Mühendisi Balıkesir
23 Tıbbi Sekreter Balıkesir
24 Satış Temsilcisi Balıkesir
25 Süreç Analisti Balıkesir

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Balıkesir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

21 Comments

 1. Merhaba ben 27 yaşındayım balıkesirliyim ve balıkesirde ikamet ediyorum maliye 4 yıllık okulumu bitirdim ve işsizim belediyede bir iş sahibi olmak istiyorum teşekkürler

 2. Silahlı kimlik kartına sahibim.b ehliyetim var.halen araç kullanmaktayım.burhaniyede ikamet etmekteyim.iş aramaktayım.yardımcı olursanız çok memnun olurum

 3. MERHABA BEN BALIKESİRLİM BALIKESİRDE İKAMET ETMEKTEYİM 27 YAŞINDAYIM ASKERLİGİMİ YAPTIM İŞSİZİM ÖNLİSANS MEZUNUYUM BELEDİYEMİZDEN DAİMİ İŞ İSTİYORUM

 4. Merhabalar adım Figen Balıkesir merkezde ikamet ediyorum yaş 49 altı eylül temizlik işinde yani cami ev temizlik işinde çalışmak istiyorum daha önce de form doldurduydum ama geri dönülmesi benim işe çok ihtiyacım var sizlerin vicdanına kalmış eher bana dökerseniz çok memnun olurum yüzünüzü kara çıkarmak acil benim bu işe ihtiyacım var referans Cüneyt Barlin tel 05079725052 belediye bünyesinde yani sizlerle çalışmaktan memnun verir şimdiden sizlere kolay gelsin iyi günler dilerim saygılar

 5. Ben Balıkesir Ovacık mah.ikamet etmekteyim Belediye fen işlerinde calısmak istiyorum silindir operatörü yüm

 6. Mehmet Balıkesirliyim yaşım 35 15sene oto lastik tamirciliği yaptım 4 senedir ağır kamyon şoförüyüm ehliyetim D sınıfı src2 src4 piskoteknik var işe ihtiyacım var ADELAT KALKINMA PARTİSİNE üyeyim ama şoförlük ama lastikçilik olur tel 05455871157

 7. Burada iş arayan kac kişiye geri dönüldü zannetmiyorum.İş, dayısı olana var ben bunu öğrendim.Ön lisans mezunuyum 3 dil biliyorum ve part taym caycılık yapıyorum nekadar acı dimi.Balıkesirde iyi iş varda bize mi gelmedi anlamadım yada cok mu şansızım.Ben güzel bir iş istiyorum arkadaşlar insan gibi yaşamak icin .Kimsenin yalakası da olmak istemiyorum bu ne ya iş icin resmen yalvarıyoruz

  • Kardeşim, devirvdeğişti, iş senin ayağına gelmez, sen işin olduğu yere gideceksin. Güzel bir iş diye iş yok. Mesleğini ve uzmanı olduğun işi belirteceksin. Üç lisan biliyorum diyorsun ama hangi dilleri bildiğini yazmıyorsun.
   Belediye dayısı olana değil yeteneği olana iş veriyor. Senin başvuruna cevap vermedilerse şaşırmam.
   Benden sana tavsiye: kin kusacağına adam gibi bir cv yaz ve tüm Türkiye çapında iş ara.

 8. Balıkesir Gönen de oturuyorum. Gönen de çay ve temizlik işlerinde çalışmak istiyorum
  – 5 yıl İstanbul Küçükköy şoförler odasında,
  – Halk Bankası 1. bölgelerde joker temizlik elemanı olarak çalıştım.
  05322842002 iletişim telefonum

 9. balıkesir de yaşıyorum 28 yaşında lise mezunu kpss puanım 78 bende balıkesir büyükşehir belediyesinde herhangi bir bölüm de çalışmak istiyorum 0545 822 16 66

 10. Balıkesir’de yasıyorum önlisans mezunuyum balıkesir belediyesinde zabıta olarak çalışmak istiyorum 05382455194

 11. Ben özer idin balikesirliym meslek lisesi motorbölümü mezunuyum kpss den 68aldim ve ayni zamanda eski hukumluyum cezami tamam ladim belediye bunyesinde calismak isterim 05445331386

 12. Kpss 2014’ten 77 aldim önlisans büro yön. 2.siniftayim muasebe ve bilgisayar sertifikam var.29 yasindayim,Balıkesir Belediyesinde çalışmak istiyorum.TEŞEKÜRLER

 13. merhaba 23.03.1990 özel güvenlik kimlik kartım var sizinle çalışmak istiyorum 05436413126

 14. Selamlar ben Sedat Karasakal 25 yaşındayım 2014 kpss den 75 puan aldım.Lise mezunuyum şöförlüğüm vardır, diksiyonumda iyi derecededir halkla ilişkiler ve satın alma müdürlüğü yaptım, kendi işimin şartları zor olduğu için memur olmak istiyorum. Zabıta memurluğunu seve seve yaparım uygun başka bölümler var ise onlarda olabilir. 0 545 685 85 30 numaram .

 15. Merhaba ben Balıkesir merkezde oturuyorum belediyemiz bünyesinde görev almak istiyorum formu doldurdum faka cevap alamadım lütfen çalışmak istiyorum.

 16. Merhaba-Ben-balıkesir-merkesde-oturuyorum-35-yaşındayım.evliyim-2-cocuğum-var-ben-başvuralı-cok-oldu-ama-hicbir-cevap-gelmedi-sisden-istediğim-beni-balıkesir-belediyesine-işe-alırsanıs-cok-sevinirim-cok-ihtiyacım-var-lütfen…

 17. Bu Balıkesir Belediyesi tarafından yayınlanmış bir ilan değil, burada sadece başlık vermişsiniz insanlar da iş başvuru noktası zannedip yazıyor insanların umutlarıyla oynamayın yalan yanlış haber veriyorsunuz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*