Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Balıkesir içerisinde yaşayan ve iş arayışı bulunan birçok kişi, çalışmak için belediyeyi tercih etmektedir. Bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işçi alımı çok sayıda insan tarafından, farklı zamanlarda araştırılmaktadır.

Bunun için öncelikle bilmeniz gereken, belediyelerin resmi kurumlar olması sebebiyle ilanların da bu şekilde verildiğidir. Dolayısıyla adayların resmi ilanları incelemesi, son başvuru tarihi geçmeden de müracaat için gerekli işlemleri yapması şarttır.

Zira aksi durumda adaylar sonraki alımlara kadar beklemek durumundadır. Ardından da her iş duyurusunda olduğu gibi, belediyelerin de personel alırken özel ve genel bazı nitelikler aradığı bilinmelidir. Şayet adaylar bunları yerine getirmiyorsa, başvurular da kabul edilmeyebilir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Balıkesir’de yaşayan birçok kişi, çalışmak için ülkemizdeki birçok iş arayan gibi devlet kurumlarını tercih etmektedir. Bu bağlamda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iş ilanları arasında en çok işçi duyuruları incelenmektedir.

Eğer taşeron olarak görev almak istiyorsanız, Balıkesir içerisine bu bakımdan alım yapan firmaları araştırmanız ve gerekli müracaat işlemlerini yapmanız yeterlidir. Belediye kapsamında da işçi pozisyonları olup, bunlar Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin farklı iştirakleri kapsamında açılabilmektedir. Dolayısıyla tercih yapılabilecek geniş bir liste vardır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, her personelinde olduğu gibi işçileri de sosyal haklardan tatmin edici ve eşit biçimde yararlandırmaktadır. Bir işçinin hangi haklara sahip olduğunu da incelemek istiyorsanız, bunlar genel hatlarıyla,

 1. Ayrımcılık Tazminatı Hakkı,
 2. Hafta Tatili Ücreti Hakkı,
 3. Kıdem Tazminatı Hakkı,
 4. İhbar Tazminatı Hakkı,
 5. AGİ Hakkı,
 6. Yıllık İzin Hakkı,
 7. İşe İade Hakkı,
 8. Fazla Çalışma Ücreti Hakkı gibidir.

Belediye tarafından işçilere verilen maaşlar incelendiğinde ise farklılaşmanın mevcut olduğu görülmektedir. Zira farklı iştirakler, değişik maaşlara sahip olabilmektedir. Ancak ülkemizde işçi maaşları 3,000 TL’den, 7,000 TL’ye kadar değişebilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Senenin farklı zamanlarında personel alımı gerçekleştiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, o anki gereksinimlerini göz önünde bulundurarak duyuru yapmaktadır. Bunların arasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi memur alımı da dâhildir.

Gerek memur, gerekse işçi iş ilanları aynı kaynaklardan takip edilmektedir. Eğer nasıl olduğunu bilmiyorsanız, birinci bakmanız yer belediyenin resmi sitesidir. Zira burada yer alan duyurularda, personel alımı olacaksa ilanlar verilmektedir.

İkinci olarak da günlük yayınlanan ve gece yarısı ardından internetten bulunabilecek olan Resmi Gazete de, adayların takip edebileceği bir kaynaktır. Son olarak başvurmak isteyenler Kurum Dışı İşçi Alımı ve Kamu Memur Alımı İlanları araştırması da yapabilir. Bunlar İŞKUR üzerinden erişilebilir.

Tüm bunlar, iş ilanlarını güncel olarak takip etmenizi sağlar. Bunlara ek olarak, platformumuzdan da yararlanmanız mümkündür. Türkiye çapındaki iş ilanları her gün incelenmekte olup, güncel fırsatlar başvuru yapabilmeniz için sizinle paylaşılmaktadır

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Belediyesi şoför alımı da içine girmek üzere geniş bir yelpazede alımlar yapabilmektedir. Dolayısıyla adayların, bunların herhangi birini değerlendirerek iş başvurusu yapması mümkündür.

Bunların bazıları KPSS isterken, bazıları istememektedir. Ancak adayların gelecekte verilecek ilanlara hazırlıklı olabilmeleri için, Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi tavsiye edilir. Burada en az 70 alınmalıdır. Böylece alımlara hazırlıklı olabilirsiniz.

Bu durum Balıkesir Belediyesi memur alımı için de geçerlidir. Zira devlet bünyesinde işe girmek isteyenlerden bu puan istenebilmektedir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

zabıta alımları

Türkiye’de birçok kişi yaşadığı yerde olan zabıta alımlarını takip etmektedir.  Balıkesir zabıta alımı bu kapsamda birçok kişinin dikkatini çeken ilanlar arasındadır. Bunlar resmi kaynaklardan takip edilebilmekte olup, adayların doğal olarak bazı nitelikleri taşıması gerekir. Bunlardan bazıları,

 1. Başvuranın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
 2. Adayın kamu haklarından mahrum bulunmaması,
 3. Müracaat edecek kişinin yüz kızartıcı suçlar işlememiş olması,

Şeklindedir. Bununla birlikte adaylar, diğer vasıfları da bulundurmalıdır. Çalışma ve mesai saatleri, koşulları uygun olup alınan maaşlar 7,000 ile 9,000 TL arasında farklılaşmaktadır. Sahip oldukları görevler halk sağlığını tehdit eden işlemleri sona erdirme, semt pazarlarında denetleme gerçekleştirme, belediyeden izin almaksızın afiş ve ilan asan; satış yapan kişileri belirleyerek gerekli işlemleri yapma gibidir.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Türkiye’de bulunan belediyeler, yılın farklı dönemlerinde bekçi alımı yapmaktadır. İş arayan birçok kişi özellikle Balıkesir bekçi alımı duyurularını yakından takip etmekte, nereden yayınlandığını araştırmaktadır. Bunun için yukarıda belirttiğimiz üzere kendi sitesini, Resmi Gazete’yi ve İŞKUR’u incelemeniz yeterlidir.

bekçi alımları

Bekçilerin çalışma saatleri gecedir. Burada 22:00 – 06:00 arasında görev yapılmakta olup, aldıkları maaşlar farklılaşabilmektedir. Güncel eğitim durumu bunun üzerinde önemli bir etmendir. Ancak genel hatlarıyla incelendiğinde, 5000 – 5400 arasında değiştiği gözlemlenmektedir

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Resmi iş başvurusu yapmak oldukça kolay olsa da, ülkemizde birçok kişi zorlanmaktadır. Burada tek yapmanız gereken ilanları okumadır. Zira burada,

 1. Alım yapılacak pozisyon,
 2. Kaç kişi alındığı,
 3. Başvuru yapılacak tarihler,
 4. Adaylarda aranan genel ve özel nitelikler,
 5. Başvuru yeri,
 6. Başvuru şekli,
 7. Adayların hazırlaması gereken evraklar,

Dâhil olmak çok sayıda konuya yer verilmektedir. Bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi kapsamında çalışmak isteyenler, yalnızca bunları takip ederek, başvuru işlemlerini yapmalıdır.

Ancak öncesinde nitelikleri sağladığınızdan emin olunmalıdır. Zira şartlar yerine getirilmiyorsa, olumsuz sonuç alınması olasıdır. Resmi kaynakları takip ederseniz şoför, memur, işçi gibi birçok pozisyona kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Balıkesir İş İlanları

Balıkesir iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Balıkesir iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Balıkesir iş ilanları

No Pozisyonlar Lokasyon
1 Mekanik Bakım Şefi Balıkesir
2 Satış Pazarlama Yöneticisi / Yönetmeni Balıkesir
3 İtalyanca Bilen Etkileşim Uzmanı Balıkesir
4 Muhasebe Uzmanı Balıkesir
5 Moto Kurye Balıkesir
6 Üretim Mühendisi Balıkesir
7 Kalite Kontrol Mühendisi Balıkesir
8 Saha Satış Hostesi Balıkesir
9 Maden Vardiya Mühendisi-Balıkesir Balıkesir
10 Araştırma Geliştirme / Arge Mühendisi Balıkesir
11 Elektrik Bakım Ustası-Balıkesir Balıkesir
12 Mekanik Bakım Ustası-Balıkesir Balıkesir
13 Kıdemli Maden Planlama Mühendisi-Balıkesir Balıkesir
14 Mekanik Bakım Mühendisi-Balıkesir Balıkesir
15 Vardiya Amiri Balıkesir
16 İşyeri Hekimi – Bandırma Balıkesir
17 Gıda Teknikeri Balıkesir
18 Üretim ve İmalat İşçisi Balıkesir
19 Satın Alma Uzmanı Balıkesir
20 İnşaat İdari İşler Uzmanı – Balıkesir Balıkesir
21 Temizlik Görevlisi Balıkesir
22 Kimya Mühendisi Balıkesir
23 Tıbbi Sekreter Balıkesir
24 Satış Temsilcisi Balıkesir
25 Süreç Analisti Balıkesir

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Balıkesir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

20 Comments

 1. Merhaba ben 27 yaşındayım balıkesirliyim ve balıkesirde ikamet ediyorum maliye 4 yıllık okulumu bitirdim ve işsizim belediyede bir iş sahibi olmak istiyorum teşekkürler

 2. Silahlı kimlik kartına sahibim.b ehliyetim var.halen araç kullanmaktayım.burhaniyede ikamet etmekteyim.iş aramaktayım.yardımcı olursanız çok memnun olurum

 3. MERHABA BEN BALIKESİRLİM BALIKESİRDE İKAMET ETMEKTEYİM 27 YAŞINDAYIM ASKERLİGİMİ YAPTIM İŞSİZİM ÖNLİSANS MEZUNUYUM BELEDİYEMİZDEN DAİMİ İŞ İSTİYORUM

 4. Merhabalar adım Figen Balıkesir merkezde ikamet ediyorum yaş 49 altı eylül temizlik işinde yani cami ev temizlik işinde çalışmak istiyorum daha önce de form doldurduydum ama geri dönülmesi benim işe çok ihtiyacım var sizlerin vicdanına kalmış eher bana dökerseniz çok memnun olurum yüzünüzü kara çıkarmak acil benim bu işe ihtiyacım var referans Cüneyt Barlin tel 05079725052 belediye bünyesinde yani sizlerle çalışmaktan memnun verir şimdiden sizlere kolay gelsin iyi günler dilerim saygılar

 5. Ben Balıkesir Ovacık mah.ikamet etmekteyim Belediye fen işlerinde calısmak istiyorum silindir operatörü yüm

 6. Mehmet Balıkesirliyim yaşım 35 15sene oto lastik tamirciliği yaptım 4 senedir ağır kamyon şoförüyüm ehliyetim D sınıfı src2 src4 piskoteknik var işe ihtiyacım var ADELAT KALKINMA PARTİSİNE üyeyim ama şoförlük ama lastikçilik olur tel 05455871157

 7. Burada iş arayan kac kişiye geri dönüldü zannetmiyorum.İş, dayısı olana var ben bunu öğrendim.Ön lisans mezunuyum 3 dil biliyorum ve part taym caycılık yapıyorum nekadar acı dimi.Balıkesirde iyi iş varda bize mi gelmedi anlamadım yada cok mu şansızım.Ben güzel bir iş istiyorum arkadaşlar insan gibi yaşamak icin .Kimsenin yalakası da olmak istemiyorum bu ne ya iş icin resmen yalvarıyoruz

  • Kardeşim, devirvdeğişti, iş senin ayağına gelmez, sen işin olduğu yere gideceksin. Güzel bir iş diye iş yok. Mesleğini ve uzmanı olduğun işi belirteceksin. Üç lisan biliyorum diyorsun ama hangi dilleri bildiğini yazmıyorsun.
   Belediye dayısı olana değil yeteneği olana iş veriyor. Senin başvuruna cevap vermedilerse şaşırmam.
   Benden sana tavsiye: kin kusacağına adam gibi bir cv yaz ve tüm Türkiye çapında iş ara.

 8. Balıkesir Gönen de oturuyorum. Gönen de çay ve temizlik işlerinde çalışmak istiyorum
  – 5 yıl İstanbul Küçükköy şoförler odasında,
  – Halk Bankası 1. bölgelerde joker temizlik elemanı olarak çalıştım.
  05322842002 iletişim telefonum

 9. balıkesir de yaşıyorum 28 yaşında lise mezunu kpss puanım 78 bende balıkesir büyükşehir belediyesinde herhangi bir bölüm de çalışmak istiyorum 0545 822 16 66

 10. Balıkesir’de yasıyorum önlisans mezunuyum balıkesir belediyesinde zabıta olarak çalışmak istiyorum 05382455194

 11. Ben özer idin balikesirliym meslek lisesi motorbölümü mezunuyum kpss den 68aldim ve ayni zamanda eski hukumluyum cezami tamam ladim belediye bunyesinde calismak isterim 05445331386

 12. Kpss 2014’ten 77 aldim önlisans büro yön. 2.siniftayim muasebe ve bilgisayar sertifikam var.29 yasindayim,Balıkesir Belediyesinde çalışmak istiyorum.TEŞEKÜRLER

 13. merhaba 23.03.1990 özel güvenlik kimlik kartım var sizinle çalışmak istiyorum 05436413126

 14. Selamlar ben Sedat Karasakal 25 yaşındayım 2014 kpss den 75 puan aldım.Lise mezunuyum şöförlüğüm vardır, diksiyonumda iyi derecededir halkla ilişkiler ve satın alma müdürlüğü yaptım, kendi işimin şartları zor olduğu için memur olmak istiyorum. Zabıta memurluğunu seve seve yaparım uygun başka bölümler var ise onlarda olabilir. 0 545 685 85 30 numaram .

 15. Merhaba ben Balıkesir merkezde oturuyorum belediyemiz bünyesinde görev almak istiyorum formu doldurdum faka cevap alamadım lütfen çalışmak istiyorum.

 16. Merhaba-Ben-balıkesir-merkesde-oturuyorum-35-yaşındayım.evliyim-2-cocuğum-var-ben-başvuralı-cok-oldu-ama-hicbir-cevap-gelmedi-sisden-istediğim-beni-balıkesir-belediyesine-işe-alırsanıs-cok-sevinirim-cok-ihtiyacım-var-lütfen…

 17. Bu Balıkesir Belediyesi tarafından yayınlanmış bir ilan değil, burada sadece başlık vermişsiniz insanlar da iş başvuru noktası zannedip yazıyor insanların umutlarıyla oynamayın yalan yanlış haber veriyorsunuz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*