Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2017

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa şehri Ege Bölgesi’nde yer almakta olup çeşitli güzelliklere sahip bir ildir. Şehzadeler şehri olarak da geçen Manisa; kaplıcaları, antik kentleri, Manisa Kalesi ve camileri ile ünlüdür. Gezilecek bir sürü tarihi yerlere ve doğal güzelliklere sahip Manisa, herkesin beğenisini kazanmaktadır.

Bünyesinde yer alan üniversite dolayısıyla birçok öğrenci Manisa’da okumayı tercih etmektedir. Üniversitenin bazı bölümlerinden mezun olan kişiler yine Manisa’da yaşayabilmek için çeşitli kamu kurumlarına iş başvurusunda bulunmaktadır.

Öğrencilerin dışında Manisa’nın yerlileri de çeşitli iş ilanlarına başvuru yapmaktadır. Türkiye genelinde işsizlik oranının artmasıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi başkanı Cengiz ERGÜN, işsizlik oranını azaltmak amacıyla çeşitli girişimlerde bulunmuştur.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ilanları yılın belli dönemlerinde resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Açılan pozisyonlar doğrultusunda memur alımları da sağlanabilmektedir. Bazı pozisyonlarda KPSS puan şartı aranmaktadır.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişiler Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek aldıkları puan doğrultusunda tercih yapmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni tercih eden adaylar arasında puan sıralaması yapılmaktadır. Açılan pozisyonda kontenjan sayısına göre puan sıralamasında üst sıralarda yer alan adaylar arasında seçim yapılır ve adaylar mülakata çağırılır.

Açılan pozisyonda yapılacak iş durumuna göre kimi zaman sözlü kimi zaman yazılı mülakatların yapılması söz konusudur. Yapılan mülakatlar sonucunda işe alınacak kişilere Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından geri dönüş yapılmaktadır. Bu noktada belediye kişiden bazı evraklar istemektedir.

Bu evraklar tamamlandığı takdirde kişi, kadrolu memur olarak işe başlayabilmektedir. KPSS şartı aranmayan birimlerin açık pozisyonlarına başvuran kişiler için kura sistemi uygulanmaktadır. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonucu kişi sözleşmeli memur olarak işe başlayabilmektedir. Kişinin kuraya katılım sağlayabilmesi için açılan pozisyon şartlarını sağlayabilmesi gerekmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımı ilanlarında işçi alımlarına da yer vermektedir. İşsizlik oranını azaltmak amacı ile çeşitli pozisyonlarda belli sayılarda kişi alımı sağlanmaktadır. İşçi alımlarında açık olan ve başvurulmak istenen pozisyonun şartları takip edilmeli ve bu şartlar sağlandığı takdirde iş başvurusu gerçekleştirilmelidir.

İş alımlarında farklı pozisyonlara göre ilkokul, ortaokul, lise mezunu kişilere de iş olanağı sağlanmaktadır. Bu nedenle açılan pozisyona uygun olduğunu düşünen herkes iş başvurusunda bulunabilir. Engelli vatandaşlar için de işçi alımı yapılabilmektedir.

Pozisyonda aranan şartlara kişinin uygunluk göstermesi halinde, hakkında doğru bilgiler vererek İl ya da ilçenin şube müdürlüklerinden ya da İŞKUR’un resmi internet sitesinden başvuru yapabilmesi mümkündür. İş başvuruları alındıktan sonra şartlara uygun kişiler arasında kura sistemi uygulanmaktadır. Kura sonucu kazanan kişi, uygun koşullar sağlandığı takdirde işbaşı yapabilmektedir.

Manisa Güncel İş İlanları

Manisa Büyükşehir Belediyesi isteyen ve şartlara uygunluk gösteren herkesi iş sahibi yapmak için her yıl belli dönemlerde işe alım ilanları yayınlamaktadır. Kişilerin okuldan mezun olma durumlarına göre açılan pozisyonlara başvurmaları halinde, pozisyona en uygun aday ile işe alım gerçekleştirilmektedir. İş başvuruları Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden başvuru formunun doldurulması ile sağlanabilmektedir.

Başvuru formunda çeşitli kimlik bilgileri, eğitim seviyesi, askerlik durumu, ikamet edilen il, ilçe, açık adres bilgileri girilmesi sonucu iş başvurusu gerçekleşmiş olur. İnternetten başvuru yapmanın yanı sıra iş ilanları açılmadan Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde yer alan İnsan Kaynakları birimine de başvuru sağlanabilmektedir.

Kişilerin özgeçmişlerini İnsan Kaynaklarına bırakmaları ile iş ilanları açıldığında, iş başvurularında değerlendirme önceliği kazanmaktadırlar. İşsizliğin artması sebebiyle herkes iş sahibi olabilmek için çabalamaktadır.

Bu nedenle kişilerin iş ilanlarını beklemeden iş başvuruları yapması faydalarına olacaktır. İş alımlarında oldukça dikkatli davranılmaktadır. Özgeçmişte yer alan her detay çok önemlidir. Bu nedenle kişilerin özgeçmişlerini hazırlarken doğru bilgiler vermeleri gerekmektedir. Bilgilerin yanlışlığının tespit edilmesi durumunda iş başvurusu değerlendirmeye alınmamaktadır.

Aşağıda güncel kurum veya şirket personel alımlarını bulabilir, ilanın üzerine tıklayarak ilgili işe başvuruda bulunabilirsiniz.

Güncel personel alımı paylaşımları için Manisa İş İlanları grubuna katılabilir veya Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Yunusemre Belediyesi Personel Alımı

Yunusemre Belediyesi’nde çalışmak isterseniz belediyenin insan kaynakları ile görüşecek ilk adımı atabilirsiniz; fakat öncesinde temiz bir adli sicil kaydına sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir zira her türlü başvuruda katiyetle aranır. Servis şoförü, aşçı, muhasebeci, sağlık personeli alımı yapacak olan belediye; belirli olan kota dolana kadar bu işe devam edecektir. O yüzden elinizi çabuk tutmalı ve iş başvurusunda bulunmalısınız.

Şehzadeler Belediyesi Personel Alımı

Halkla ilişkiler, idari işler, denetim alanında yeni personel arayışına giden Şehzadeler Belediyesi; hem mevcut belediye yapısını daha kaliteli noktaya taşımak hem de ilçedeki yaşam standardını artırmak ister. Belediyedeki açık iş pozisyonları için belediyenin insan kaynakları bölümüne başvuruda bulunabilir ya da belediyeye e- posta göndererek konu hakkında bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Tabi işlemler öncesinde örnek CV oluşturmayı unutmayın.

Akhisar Belediyesi Personel Alımı

Akhisar Belediyesi, son dönemde özellikle futbol alanında gerçekleştirdiği başarı ile gönüllerimizde haklı bir yer kazanmıştır. Şehrin en güzel ilçelerinden birisi olan Akhisar, hem yerel lezzetleri hem de güzellikleri ile dikkat çeker. Muhasebe, ulaşım, sosyal ilişkiler başlıklarında personel alımı yapacak olan ilçe belediyesi; insan kaynaklarını kullanarak kendisine gelen başvuruları kabul eder. Kabul edilen başvurular belirli süreç içerisinde olumlu veya olumsuz şekilde değerlendirilir.

Salihli Belediyesi Personel Alımı

Salihli Belediyesi’nde çalışabilmek için belediyenin belirlediği şartları sağlamanız ve belediyedeki boş pozisyon adına aranan vasıflara sahip olmanız gerekir. Hesap uzmanı, bilişimci, halkla ilişkiler, yardım destek alanında yeni ekip arkadaşları arayan belediye; belirli süre içerisinde personel alımına devam edecektir fakat bunun içerisinde hızlı davranarak biran önce iş başvurusu yapmanız son derece önemlidir.

Turgutlu Belediyesi Personel Alımı

Turgutlu Belediyesi, bünyesindeki ekip arkadaşlarına yenilerini eklemek için personel alımı yapacaktır ve belediyede çalışmak isteyen kişilerin belediyenin insan kaynaklarına başvurması gerekir. Servis şoförü, aşçı, güvenlik görevlisi arayan belediye; gerekli şartları yerine getiren kişiler ile çalışmayı taahhüt eder. Hangi şartların gerekli olup olmadığını öğrenebilmek adına belediyeye e- posta göndererek bilgi isteyebilirsiniz.

Soma Belediyesi Personel Alımı

Yeraltı kaynakları ile ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Soma, maalesef ki yaşanan ihmalkarlık nedeniyle acı haberlerin merkezi olmuştur. Devletimizin gerekli önlemleri alması ümidiyle belediyenin gerçekleştireceği personel alımlarını dile getirelim. Halkla ilişkiler, sağlık personeli, yardım destek alanında yeni personeller arayan belediye; insan kaynaklarına bu konu hakkında gelecek başvuruları değerlendirerek sonuca gidecektir.

Alaşehir Belediyesi Personel Alımı

Hukuk, mimari, planlama alanlarında yeni ekip arkadaşları arayan Alaşehir Belediyesi’ne başvurabilmek adına belediyenin insan kaynaklarıyla iletişime gerecek ilk adımı atabilirsiniz veya belediyenin e- posta adresine mesaj dahi gönderebilmeniz mümkün. Belediye, belirli süreç adına personel alımı yaptığından dolayı belediyede çalışmak isteyen kişilerin hızlı hareket etmesi; kendisinden beklenen evrakları eksiksiz teslim etmesi gerekir.

49 Comments

 1. süleyman bozoğlu 9 Haziran 2014
 2. Elif özben 6 Temmuz 2014
 3. behcet avcı 8 Temmuz 2014
 4. ceysun goral 18 Temmuz 2014
 5. REŞİT DURNA 16 Ağustos 2014
 6. ali 24 Ağustos 2014
 7. mustafa kara 27 Ağustos 2014
 8. salih 28 Ağustos 2014
 9. TARIK ARSLAN 7 Eylül 2014
 10. TARIK ARSLAN 7 Eylül 2014
 11. yener kılıç 19 Eylül 2014
 12. yener kılıç 19 Eylül 2014
 13. Mehmet topaloğlu 29 Eylül 2014
 14. selim altınöz 1 Ekim 2014
 15. nuri çakran 16 Ekim 2014
 16. hürü çakran 16 Ekim 2014
 17. serkan irikara 20 Kasım 2014
 18. serkan irikara 20 Kasım 2014
 19. havva 29 Aralık 2014
 20. veysel 0546 807 96 01 9 Ocak 2015
 21. esat 11 Ocak 2015
 22. süleyman uysal 15 Şubat 2015
 23. Mehmet demir 2 Eylül 2017
 24. Mehmet demir 2 Eylül 2017

Leave a Reply