İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Eski çağlarda, Batı Anadolu’nun Lydia/Lidya adı verilen kesiminde bulunan Manisa, 1923’de Saruhan adıyla vilayet olmuş ve 1927 yılında Manisa adını almıştır.

Bugünlerde Atatürk ilke ve inkılaplarına, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına ve kanunlarına bağlılık ve sadakatle çalışan bireylerin yetiştiği bir kurum olan Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapmaya hazırlanıyor.

“Çağdaş belediyecilik anlayışı çerçevesinde halka hizmet” misyonuyla faaliyetlerini gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarının ortak ihtiyaçlarına yönelik hizmetlerine öncelik vermektedir.

Sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında birçok yatırıma imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu bağlamda ihtiyaç oluşması üzerine çok sayıda personel alımı yapacak.

Belediye: “Şeffaf, katılımcı, değişen ve gelişen belediye kültürüne uygun, kente ve kentliye en iyi hizmeti sunabilecek, gelişim ve değişimleri takip edebilecek personelleri tercih edecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ilanları yılın belli dönemlerinde resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır. Açılan pozisyonlar doğrultusunda memur alımları da sağlanabilmektedir. Bazı pozisyonlarda KPSS puan şartı aranmaktadır.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş kişiler Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek aldıkları puan doğrultusunda tercih yapmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’ni tercih eden adaylar arasında puan sıralaması yapılmaktadır. Açılan pozisyonda kontenjan sayısına göre puan sıralamasında üst sıralarda yer alan adaylar arasında seçim yapılır ve adaylar mülakata çağırılır.

Açılan pozisyonda yapılacak iş durumuna göre kimi zaman sözlü kimi zaman yazılı mülakatların yapılması söz konusudur. Yapılan mülakatlar sonucunda işe alınacak kişilere Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından geri dönüş yapılmaktadır. Bu noktada belediye kişiden bazı evraklar istemektedir.

Bu evraklar tamamlandığı takdirde kişi, kadrolu memur olarak işe başlayabilmektedir. KPSS şartı aranmayan birimlerin açık pozisyonlarına başvuran kişiler için kura sistemi uygulanmaktadır.

Noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonucu kişi sözleşmeli memur olarak işe başlayabilmektedir. Kişinin kuraya katılım sağlayabilmesi için açılan pozisyon şartlarını sağlayabilmesi gerekmektedir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi kadrosundan yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi, zabıta birimi haricinde yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuna istihdam edecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, işçi alımında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağını belirtmektedir. Tüm personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapmaları, yapılacak mülakatlarda işe yeterli görülen ve görev bilinci gelişmiş adayların işe alımda ön planda tutulacağı söylenmektedir.

Özellikle zabıta kadrosuna girecek adaylardan, şehrin ihtiyaçlarına karşılık verirken adil ve şeffaf olmaları istenmektedir. Manisa Büyükşehir Belediyesi‘nde tüm personellerinin 08.00-17.30 saatleri arasında çalıştığı bilinmektedir. Mesaiye kalan personellerin belediyenin belirlediği ücret politikasına göre haklarının verildiği ifade edilmektedir.

Belediye yeni yapacağı işçi alımında da hâlihazırda çalışan personellerine uyguladığı ücret sistemini uygulayacağını ve çalışanlar arasında performans bazlı ücret politikasını uygulayacağını açıklamaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Gelişen ve değişen dünyamızda şehirlerin de ihtiyaçlarının hızla değişmekte ve çeşitlenmekte olduğu bilincinde olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu hızlı değişimi yakalamak adına ar-ge çalışmaları yapmaktadır.

Bu çalışmalar kapsamında birçok proje geliştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu projeleri hayata geçirebilmek için ihtiyaç duyduğu personelleri kadrosuna dâhil etmek adına internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Kurum, vatandaşlarının ortak ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet veren kuruluş bilinciyle kent insanının ihtiyaçlarını sağlıklı ve sürdürülebilir biçimde karşılamak adına temizlik, çevre düzenleme, zabıta, ulaşım ve güvenlik görevlisi istihdam edecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Manisa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklamayı tercih eden Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin şartlarına uygun olan adayların belediyenin yine internet sitesi üzerinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını yapmaları ve mülakata girmeyi hak kazanmaları gerekmektedir.

Zabıta kadrosunu ise memur olarak alacak olan Manisa Büyükşehir Belediyesi,  tüm memur alımlarında olduğu gibi KPSS sınavını bu birim için esas almaktadır. KPSS sınavında 70 puan ve üzeri almış adayların yapacağı ön başvuru ile internet sitesi üzerinden yapılacak duyuruları takip etmesi gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Manisa  İş İlanları

Manisa iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Manisa iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Manisa iş ilanları

 • Depo ve Sevkiyat Sorumlusu
 • Palyaço (Animatör) – Manisa Alaşehir Alacity AVM
 • Mutfak Personeli – Manisa Alaşehir Alacity AVM
 • Starbucks Barista / Manisa
 • Starbucks Vardiya Müdürü / Manisa
 • Mağaza Satış Temsilcisi / Manisa
 • Muhasebe Sorumlusu

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Manisa iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Güncel personel alımı paylaşımları için Manisa İş İlanları grubuna katılabilir veya Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz. 

Yunusemre belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Şehzadeler belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Akhisar belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Salihli belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Turgutlu belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Soma belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Alaşehir belediyesi iş ilanları için tıklayın.

50 Yorum

 1. arif 7 Ocak 2014

  Saygilarimla derken sizlerle beraber bende calismak istiyorum cevabinizi bekliyorum

 2. arif 7 Ocak 2014

  42 yasindayim ilk okul mezunuyun suan issizim sizlerden cok acele is istiyorum, saygilarimla

 3. FATİH YURTTAŞ 11 Ocak 2014

  slm ben fatih yurttaş izmirde ikamat etmekteyim aslen manisalıyım E SINIFI EHLİYETİM VAR silahlı kimlik kartım var tecrübeliyim yaş24 boy 1.77 kilo 70 sizin bankanızda çalışmayı çok isterim iletişim 05542370789 teşekkürlerr

 4. ulvi abdulmacit özdemir 11 Ocak 2014

  SAYIN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA… BEN ULVİ ABDULMAÇİT ÖZDEMİR 18.04.2011 ISPARTA EĞRİDİR DAĞ KOMANDO OKULUNDA UZMAN ÇAVUŞLUK KURSU ALDIM 15.08.2011 01.12.2011 TARİHLERİ ARASINDA HAKKARİ YÜKSEK OVADA GÖREV ALDIM 28.06.2012 18.12.2012 TARİHLERİ ARSINDA KUZEY IRAKDA 6 AY GÖREV YAPTIM 1 KOMANDO TUGAYI KAYSERİDE 2 YIL 8 AY GÖREV YAPTIM KEN Dİ İSTEYİMLE AYRILDIM 657 SAYILI KANUNUN 92. MADDESİNİN SON FIKRASI HÜKMÜ UYARINCA ATANMAK İSTİYORUM SAYGILARIMLA GEREĞİNİ ARZ EDERİM…ULVİ ABDULMAÇİT ÖZDEMİR 05310230146

 5. erdal uzun 22 Ocak 2014

  27 YASINDAYIM MANİSA DA İKAMET EDİYORUM. 3 YILA ASKIN UZMAN ÇAVUŞ GÖREVİNDE BULUNUP KENDİ İSTEĞİMLE FESH ETTİM. DURUMUMA UYGUN KADROYA ATANMAK İSTİYORUM. 532 713 39 38 İYİ ÇALIŞMALAR….

 6. ali 11 Mart 2014

  27 yaşıdaym manisada ikaymet ediyom iş arıyom 05324283301

 7. veysel kurt 20 Mart 2014

  ben veysel kurt iş arıyorum temizlik işi yaparım ne olur iş verin bana
  05534568391

 8. ali ceylan 25 Mart 2014

  selam ben aliceylan manisa belediyesi için işilanımıyazıyom mesleğim kaynak lastik çöp park işleri için iş istiyorum saygılarım cengiz ergül sizi seviyorum candan sayın başkanım

 9. ali ceylan 25 Mart 2014

  selam iş istiyorum manisa belediyesi için lastik kaynakçı park işleri çöp işi neolursaolsun yeterki bi işimiz olsun saygılarımla manisa büyükşehir belediyesi bu yıldada cengiz ergül başkanımız yürütecek saygılarımla sayın başkanım sizi seviyoruz allah yolunuzu açıketsin manisabüyükşehir bizim cep 0551 118 81 99

 10. ben murat 26 Mart 2014

  Meraba ben manisagol marmarada oturuyom guvenlik sertifkamvar silahli neisolsayaparim 29yasindayim 05076656916bubenim no cvp

 11. gültekin 2 Nisan 2014

  sayın başkanım sizi seven biri olarak bana yardımcı olmanızı saygılarımla sunuyorum ben şuanda işsizim fakat ben size ait ozel belediye bina içinde hangi işlerde eleman lazımza çalışmak istiyorum yemek firması olabi çay servisinde olabilir t

 12. SALİH GÜRER 3 Nisan 2014

  25 YAŞINDAYIM CELİK VE ALİMÜNYUM İŞİ YAPIYORUM CENGİZ BAŞKANA HAYIRLI UGURLU OLSUN DİLİYORUM.BENDE MANİSA BELEDİYESİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.05377081248

 13. ALPER TARHAN 4 Nisan 2014

  MANİSA BELEDIYESINDE ÇALISMAK ISTIYORUM ELEKRTRİK ELEKTRONİK MEZUNUYUM 0554 89 377 89

 14. ALPER TARHAN 4 Nisan 2014

  MANİSA BELEDIYESINDE ÇALISMAK ISTIYORUM ELEKTRİK ELEKTRONİK MEZUNUYUM 0554 89 377 89

 15. sinan parlayan 8 Nisan 2014

  Endustri meslek lisesi Torna Tesviye bolumu mezunuyum.28 yaşındayım şoforluğum çok iyidir B sınıfı G sınıfı forklift ehliyetim var elekturot ve gaz altı kaynağı biliyorum işe ihtiyacım var ilginiz için teşekurler.

 16. sinan parlayan 8 Nisan 2014

  05543183815 tel numaram tesekurler

 17. sami geriş 8 Nisan 2014

  başkanım ben alaşehirden sami geriş kendi başkanım kadirdaştan iş istedim haber vercem dedi hala verecek şidiki başkanım gökan kara cobandan istedim dilece yaz enkısa zamanda cağırcam dedi biz desadece 40 oyvar biz mhp den başkayere vermeyiz başkanım bana yardımcı olmanızı istiyoru 5 yıdıda işsizim

 18. sami geriş 8 Nisan 2014

  başkanım gercek ülkücülere yeryok işyok sahteler yalaklık yaptığı icin iş onlara alaşehir belediyesinde cok başkanım hatam varsa yalnışımvarsa bana işe almasınlar hatam söylesinler hatam koyu mhp li olmaksa demeki benim sülalem yanış yolda demeki başkanım ben işsizim iş istiyorum numaram 05386047547 başkanım bana yardı edin

 19. selver çiniz 11 Nisan 2014

  ben 21 yaşındayım lise mezunuyum iş arıyorum manisa merkezde oturuyorum bilgisayar diplomam var ve cocuk gelişim bölümü mezunuyum kısa bir süre sekreter olarakta calıştım kadronuzda banada yer varsa cok mutlu olucam başkanım yardımlarınızı bekliyorum 05077119924 teşekürler şimdiden

 20. sami geriş 13 Nisan 2014

  başkanım işlerinzde hayırlı işler dilerim başkanım ben alaşehirden mesj gönderiyorum başkanım bana biriş verdimenize rica ediyorum başkanım hırsızlık pezevenk lik haric herişi yaparım yeterki evime sizden gelecek bir helal ekmek parası gelsin başkanım bana yardımcı olun belediyenin herangi bir bölümünde calışayım tuvalet dahil ytemizlerim işsizlikden bunaldım başkanım alaşehir belediyesinde calışmak ve gökan başkanımın sizlerin saye sinde işe almasını istiyorum işsizlikten dengem bozuluyor devlete zarar verecek işlere yapmak istemiyorum sayın başkanım yalvarırım bana manisa belediye başkanı olarak yardımcı olun başkanım

 21. AHMET 20 Nisan 2014

  MANİSA BELEDIYESINDE ÇALISMAK ISTIYORUM. 30yaşındayım,{E}sınıfı ehliyetim,src lerim var.05535141551

 22. NEDİM TÜRKGÜLER 21 Nisan 2014

  NEDİM TÜRKGÜLER ESKİ MANİSASPORLU FUTBOLCU TELEFONUM 05464088921 ENDÜSTRİ MESLİK LİSESİ MEZUNUYUM. EHLİYETİM VAR SRC BELGEM VAR MANİSA BÜYÜK ŞEHİR BELEİDYESİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM. BAŞKANIMA SONSUZ SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM. BENİ UNUTMADIĞINIZI UMUYORUM.YOLUNUZ BAŞKANIM. AÇIK OLSUN.

 23. ismail topak 10 Mayıs 2014

  Merhaba 1989 dogumluyum manisa merkezde ikamet ediyorum manisa belediyesi bunyesinde görev almak istiyorum b+a2 surucu belgem var bilgisayar isletmenligi , autocad , iletisim becerıleri, sorun cözme teknikleri konusunda egitim aldim sertifikalarim var manisa endustri meslek lisesi tesviye bölumu mezunuyum yardimci olursaniz sevinirim

 24. mehmet 17 Mayıs 2014

  Manisa buyuksehir belediye başkanlığina.Sayın Büyükşehir belediye başkanım ben Alaşehir liyim ve alasehirde ikamet etmekteyim. ısparta eğirdir dağ komando okulunda uzman çavuşluk kursu aldım.Kayseri 1. Komando tugayında, hakkari yüksek ova, kuzey Irak’son ta görev yaptim.Kendi isteğim ike ayrildim.657 sayili kanunun 92. Maddesinin son fikrasi uyarinca belediyeniz bunyesina atanmak istiyorum. Mehmet göçmen 05382501861

 25. mehmet akif özkan 7 Haziran 2014

  meraba 6 yıl uzman cavuşluk yaptım evliyim 3 cocuk babasıyım allahın izni ile manisada girmek işe istiyorum

 26. süleyman bozoğlu 9 Haziran 2014

  manisa belediyesinde çalışmak istiyorum 39 yaşındayım 05355618079

 27. Elif özben 6 Temmuz 2014

  Sosyoloji mezunuyum.psikolojik danışmanlık ve rehberlik Belgesi’ne de sahibim.öğretmenlik formasyonum veanaokulu öğretmenliği sertifikam var .somalıyım.belediyeniz bünyesinde çalışmayı çok istiyorum .yardımınızı bekliyorum.05053529051

 28. behcet avcı 8 Temmuz 2014

  Merhaba ben manisa büyükşehir belediyesinde şoförlük iş başvurusunda bulunmak istiyorum doğum tarihim 17/01/1982 doğumlu 2 cocuk babasiyim manisa merkezde oturuyorum belediyenin vermiş olduğu yaka kartına piskoteknik src 2 ve 4 e sinifi ehliyete sahibim tel no 05423097061

 29. ceysun goral 18 Temmuz 2014

  sayın büyük sehır beledıye başkanı ve başkan yardımcıları öncelıkle hepinizi saygıyla anıyorum bende beledıye is çerçevesi içinde calısmak ısteyen bır vadandasım gecen sene sv verıp hal ve durum belırterek ilgili sayın halk ve ılıskıler mudurumuz ise alınmamı uygun bulup evrak hazırlanması konusunda bana bılgı verılmıstır fakat ufak bır pürüz yüzünden ise alınmadım sabıka kaydımda sicil kaydımın olmasından dolayı zabıta gorevıne alınamadım . suanda adlı sıcıl kaydım kalkmıştır tekrar sız degerlı arkadaşlar ve degerlı başkanımız ön görürse beledıyede calısmak ıstıyorum ilgili makama arz edrim

 30. REŞİT DURNA 16 Ağustos 2014

  uzman çavuş olarak çalışmakta olduğum iş yerinden kendi isteğimle ayrıldım. meslek olarakta oto tamircisiyim belediyeniz bünyesinde açık olan kadroya atanmak istiyorum.telefon numaram :0542 512 14 68

 31. ali 24 Ağustos 2014

  Mrb ben aligokmensayin buyuk sehir belediyesi baskani ve diger baskanlarimi saygiyla selamlarim.lisans mezunuyum.teknik ogretmenim cesitli islerde calistim lisede elektirik blm mezunuyum.unv dokum ogrtmn.cesitli kurslara katildim sertifika aldim bunlar bilgisayar islt. Ozel guv silahli kalorifer sert ascilik sertifikasi okul onc ogrtm sertifikasi veisguvenligi sertifikasi kurs belgelerini aldim.elektirkcilik 2 sene 4 sene dokum sektorunde 1sene muhasebecilik 2 sene ucretli ogrtmnlik yaptim. Hayatimin duzene girmesi icin sizinle calismak isterim.alasehirliyim.05449212398

 32. mustafa kara 27 Ağustos 2014

  ben iş başvurusu yapıyorum beni işe alın

 33. salih 28 Ağustos 2014

  benim ismim salih baş beşbucuk sene manisa belediyesinde calıştım cep 05433842620 gecen sene dönömde calıştım ama şu an işarıyorum

 34. TARIK ARSLAN 7 Eylül 2014

  İsmim tarık manisa belediyesinde çalışmak istiyorum meslek okul mezunuyum a2.E.D.G ehliyetlerine sahibim iş makinası tır foklift kullanırım ve tamir ederim belgelerim var çalışmak istiyorum

 35. TARIK ARSLAN 7 Eylül 2014

  NUMARAM 0536 301 56 49 TARIK ARSLAN

 36. yener kılıç 19 Eylül 2014

  dış çepe seten boya yalı gıydirmesi dış çepe montlama çatı aktarma çatı izolasyonu çat tamir ve bakım işleri yapıyorum manisa beledisinle çalışmak istiyorum 05352595093

 37. yener kılıç 19 Eylül 2014

  dış çepe seten boya yalı gıydirmesi dış çepe montlama çatı aktarma çatı izolasyonu çat tamir ve bakım işleri yapıyorum manisa belediyesinle çalışmak istiyorum 05352595093

 38. Mehmet topaloğlu 29 Eylül 2014

  Sayın baskanım E D G ehliyetim var gıreydar oporotörüyüm sizinle demircide calısmak isterim saygılarımla 05416454107

 39. selim altınöz 1 Ekim 2014

  kaba inşaat ustasıyım akhisar belediyesinde çalışmak istiyorum

 40. nuri çakran 16 Ekim 2014

  manisa akhisarda oturuyorum tır şöförlügü yapıyorum ama manisa büyük şehirle çalışmak istiyorum bana göre otobüs kamyon veya tır şöförlüğü varsa çlışmak isterim teşekkürler tl,05307659884

 41. hürü çakran 16 Ekim 2014

  manisa akhisarda oturuyorum bayanım akhisar belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışmak isterim teşekürler tl 05307659884

 42. serkan irikara 20 Kasım 2014

  Merhaba ben manisa merkezde ikamet ediyorum 10 yıl forklift operatör lugum var B .A2 Ehliyetim src 2ve 4 belgelerim var bana göre bir gorev ala bilecegim iş olursa sevinirim saygılar

 43. serkan irikara 20 Kasım 2014

  Ben serkan irikara yazmış oldugum ilana tlf yazmadım no.05324956207

 44. havva 29 Aralık 2014

  Havva çakmak.Lisans mezunuyum.Zabıta olarak çalışmak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

 45. veysel 0546 807 96 01 9 Ocak 2015

  1985 dogumluyum meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum belediyede her turlu mecrada calışmak ısterim b ve a2 ehliyetim var…05468079601

 46. esat 11 Ocak 2015

  25yaşındayım manisada ikametedeyorum yaklaşık 3 yıl uzman çavuş görevinde bulundum .kendi isteğimle fesh ettim durumumu uygun kadroya atanmak istiyorum 5385040864 iyi çalışmalar.

 47. süleyman uysal 15 Şubat 2015

  s.a öncelikle 14 05 1976 dogumluyum manisa alaşehirde oturuyorum alaşehirde şehiriçi otobüs kullanıyorum eger ilgilenen olursa manisa büyük şehirde belediyesinde çlşmak istiyorum her türlü ehliyetim varr zatenn otobüs şoforüyüm saygılarımlaa (05327053327) nerde olursa olsunnnn……çlşrımmm…..

 48. Mehmet demir 2 Eylül 2017

  Selam ben mehmet demir ben şöförü m src 2 ve 4 var şehir içi oto büslerde çalışıyorum 18 senedir şöförüm

 49. Mehmet demir 2 Eylül 2017

  Selam ben mehmet demir ben şöförü m src 2 ve 4 var şehir içi oto büslerde çalışıyorum 18 senedir şöförüm tl 05372526868

 50. FATMA KAHYA 4 Kasım 2017

  MERHABA MANİSA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM ÖNLİSANS MEZUNUYUM . TEL :05070632890

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir