Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Manisa şehri, büyükşehir olmasının ardından mevcut memur alımını arttırmış ve farklı sektörlerde de hizmet vermeye başlamıştır. Bu durum personel alımını hızlandırmış ve her yıl farklı departmanlarda görevlendirilecek personel alımı yapılmasına imkan tanımıştır.

Günümüzde artan işsizlik için de önemli bir istihdam alanı sağlamaktadır. Belediyede çalışmak daha garanti iş hakkı ve koşulları sağladığından dolayı geniş çevreler tarafından tercih edilir. İşe ihtiyacı olan kişiler Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin iş ilanlarını takip etmeli ve mevcut personel açıkları için başvuruda bulunmalıdır.

Kamu görevlisi olmak isteyen kişiler başvurularda şansını kullanabilir. Manisa nüfusunda görülen belirgin artış da mevcut personel sayısını yetersiz gelmesine katkıda bulunmuştur. Yapılan işe alımlar bu eksikliği giderir. Belediye insan kaynakları tarafından yayınlanan iş ilanları, farklı eğitim seviyelerindeki birçok insan tarafından talep görür.

Manisa Büyükşehir Belediyesi belirli dönemlerde iş ilanları yayınlar ve başvuru süresi için belli bir müddet tanır. İş alanlarında memur ve işçinin sözleşmeli ya da taşeron olarak ayrıldıkları görülür.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi kendi internet adresine paralel olarak İŞKUR sitesinde de iş ilanları yayınlar. Farklı alanlarda olabilen bu ilanlar, belli özellikler getirir.  Kadrolu ya da sözleşmeli memur alımında dikkat edilecek birçok nokta bulunur.  Manisa Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı ilanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
 • 18 yaşından büyük olması
 • Kamu güvenini sarsacak bir suçta bulunmamış olması
 • Çalışma şekilleri sürekli ya da geçici olabilir, bu sözleşmede yazılıdır.
 • Askerlikten terhis olunması ya da muaf tutulması

Belediye işlerinde kadrolu ya da sözleşmeli olmalarının yanında, taşeron olarak çalışan işçilerde bulunur. Belediyeye bağlı olarak çalışmamakla birlikte, belediye ile iş anlaşması imzalamış bir işyerinde işçi olarak çalışan kişilerdir. Taşeron işçilerin hakları da yasalarla korunur ve hak ihlallerinden korunur.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen kişiler, düzenli olarak iş ilanlarını takip etmelidir. İş ilanlarının takibi uygun işlere anında başvuru yapılması açısından önemlidir. Ayrıca bu durum başvuru kabul ihtimalini de yükseltecektir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapılırken, aranan niteliklere uygun olunup olunmadığı tahlil edilmelidir. Gerekli şartları taşıdığına kanaat getiren kişiler başvuruda bulunabilir. İş ilanları genel olarak belediyenin internet sitesinde yayınlanır. Buna ek olarak koordineli bir biçimde, İŞKUR üzerinden ilanlara başvurulabilir.

Sitemiz üzerinden de tüm Manisa Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını görüntülemeniz mümkündür.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Manisa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Manisa Büyükşehir Belediyesi yılın her vaktinde farklı iş ilanları yayınlar. Gerekli personel desteği için yayınlanan bu ilanlar, uygun koşulları sağlayan kişiler için başvuruya açıktır.

Başvuruların yapılmasının ardından, mülakat süreci beklenir ve bu aşamada kişilerin iş için ehil olup olmadıkları tartılır. Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımı belediyeye bizzat giderek de yapılabilir. İnsan kaynakları ile yapılacak görüşmenin sonunda özgeçmiş bırakılır ve bu şekilde de mevcut iş olmasa dahi diğer iş ilanları için de değerlendirilmeye alınmış olursunuz.

Belediyenin en çok talep gören işe alım alanı, Manisa Belediyesi şoför alımı olarak öne çıkar.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Bulundukları görev yerlerinde güveni sağlamak ve her türlü toplum iç huzurunu bozan unsuru engellemek için görevlendirilen kişilere zabıta adı verilir. Zabıtalar günün her anı farklı noktalarda denetim sağlar ve bazı durumlarda cezai işlem sağlama hakkına sahiptirler.

zabıta alımları

Makale Yazarak Para KazanmakHer türlü düzen bozucu hareket, zabıtaların varlığı ile önlenmiş olunur. Manisa zabıta alımları da güvenlik ve huzuru tesis anlamlarında alınan destek gücü ifade eder.

En uygun özelliğe sahip kişiler için, eleme ve sınav uygulanır.. İlanların düzenli takibi, işe anında başvurmak ve seçilmek açısından önemlidir. Belirli niteliklere sahip herkes, zabıta olmak için başvuruda bulunabilir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler, geceleri oluşabilecek olası huzursuzluk ve toplum huzurunu kaçıran davranışlar için nöbet tutan kişilerdir. Belli özellikler bekçi olmanız için yeterli olacaktır. Ancak bunun için 18 yaşından büyük ve lise eğitimini tamamlamış olması gereklidir.

bekçi alımları

Bunun yanında geçmiş yaşantısında uyumlu olan bireylerin bekçi alımı için seçilme şansı yüksektir

Belediye belli aralıklar ile Manisa bekçi alımı yapar, bu şekilde toplum genel huzurunu kaçıran şeylerin etkisini azaltmaya çalışır. Bekçiler gece çalıştıkları için, günün ilk ışıkları ile mesaileri sona erer. Sadece bazı ekstrem durumlarda bekçilerin mesai saatleri uzayabilir ya da değişiklik gösterebilir. Bunun dışında çalışma saatlerinde bir değişiklik yaşanmaz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Günümüzde artan işsizliğin bir sonucu olarak üniversite mezunu kişiler, farklı alanlarda iş bulmanın hayalini kurmaya başladı. Bu iş kollarının başında ise belediyede çalışmak gerekir. Sözleşmeli olarak çalışan kişilerin zamanla kadroya geçmesi de mevcut kişileri heyecanlandırmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi memur alımı, farklı seviyedeki kişiler için bir ümit kapısı olarak görülür. Başvurular şahsen ya da internet üzerinden gerçekleştirilme imkanına sahiptir. Ayrıca başvurunun ardından belli bir mülakat süreci de yaşanmaktadır.

Personel alımlarında kalifiye personellere öncelik verilmekte ve istenen yetkinliklere sahip olunup olunmadığı ölçülmektedir. Yapılan ölçüm ve değerlendirmeler sonucunda alım işlemleri gerçekleştirilir. Artan yatırım ve şehrin büyümesi mevcut iş ilanlarının sayısını da etkileyecektir.

Manisa İş İlanları

Manisa iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün. Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Manisa iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir. Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Manisa iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Manisa iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Yunusemre belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Şehzadeler belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Akhisar belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Salihli belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Turgutlu belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Soma belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Alaşehir belediyesi iş ilanları için tıklayın.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*