Vakıfbank Personel Alımı ve İş İlanları 2023

1954 yılında kurulan Vakıfbank, Türkiye’de aktif bankalar arasındadır. Kurum, ihtiyaçlarını göz önünde göz önünde bulundurarak, dönem dönem Vakıfbank iş ilanları belirler. Adaylar, kendi sitesi üzerinden üzerinden erişilebilecek özgeçmiş doldurarak, Vakıfbank iş başvurusu yapar. Gerekli başvurular ardından sonuçlar, Vakıfbank insan kaynakları tarafından adaylara bildirilir.

Vakıfbank Personel Alımı Yapacak

Vakıfbank, periyodik olarak çalışan ihtiyaçlarına uygun personeller işe alır. Banka için çalışmak isteyenler, Vakıfbank web sitesi aracılığıyla özgeçmişlerini doldurabilir.

Vakıfbank, işe alım yapacaksa veya bir pozisyonu açıkta bırakırsa, bunu duyurur. Bu duyurular genellikle ilanlar aracılığıyla yapılır. 28 Aralık 2020 ile 8 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılan bir açık pozisyon ilanına başvuruda bulunduysanız, sınava katılma şansınız vardır.

Eğer bir kurumda çalışmak istiyorsanız, yayınlanan iş ilanlarını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Başvuru süresi geçince, fırsatı kaçırabilirsiniz. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz ilan artık güncel değildir. Bu ilanları kaçırmak, bir sonraki fırsatın gelmesini beklemenizi gerektirebilir.

Bu durumu önlemek ve bir şey kaçırmamak için, çok dikkatli olup üstünde durulması gerekir. Sitemiz bu konuda sürekli güncellenir ve adaylarla paylaşılır. Vakıfbank, mevcut piyasa koşullarını da dikkate alarak yeni personelin ücretlerini belirler. Bunun yanı sıra, sektörel ücretler de göz önünde bulundurulur.

Bankadaki çalışanların maaşları ve diğer ödemeleri Toplu İş Sözleşmesi ile uyumludur. Ayrıca, her yıl dört kez ekstra ödeme alırlar. Altı ayda bir kez de performans primi mevcuttur. Vakıfbank, çalışanlarına daha fazla avantaj sağlar.

Vakıfbank İş İlanları ve İş Başvurusu

Eğer staj başvuruları hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru adresine ulaşmak istiyorsanız, https://www.vakifbank.com.tr/staj-seferberligi-duyurusu.aspx?pageID=3979 adresi kullanılabilir. İş başvuruları ise https://www.vakifbank.com.tr/is-basvurulari.aspx?pageID=127 linki kullanmanız gerekir.

Ardından  “özgeçmişinizi buradan oluşturabilirsiniz”  linkine tıklayıp, https://kariyer.vakifbank.com.tr/ adresine ulaşmanız gerekir. Sonrasında ise kullanıcı adı-şifreniz yoksa, bir tane oluşturup girmeniz gerekir. 

Vakıfbank İş Başvurusu ve İş İlanları

Vakıfbank, secretCV, kariyer.net ve yenibiris.com sitelerinde şu ilanlar yer alıyor:

 1. Gişe Yetkilisi: Ödeme, para çekme ve diğer banka işlemleri için Vakıfbank müşterilerine gişe hizmeti sunmak.
 2. Enparacom Çözüm Merkezi Müşteri Danışmanı (secretCV): Telefonda iletişimi güçlü, diksiyonu düzgün, takım çalışmasına yatkın, Vakıfbank başvurup, mükatta elenmemiş adaylar talep edilmektedir. Bunların dışında maddeler de bulunur. Çağrı merkezi asistanı / müşteri temsilcisi pozisyonudur.
 3. Enparacom Saha Müşteri Danışmanı (secretCV): Saha danışmanı / saha satış pozisyonudur. Adayların pozitif ve güler yüzlü, müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı, ehliyeti olan ve araç kullanabilen, seyahat engel bulunmayan adaylar talep edilmektedir. Yetenek ve uzmanlıkları açısından farklı maddeler de vardır.
 4. İstanbul Telefon Bankacılığı Müşteri Danışmanı (secretCV): Çağrı Merkezi Müşteri temsilcisi / Müşteri danışmanı pozisyonudur. Yetenek ve uzmanlık bakımından müşteri odaklı, düzgün diksiyonlu, ikna yeteneği ve iletişimine güvenmek gibi maddeler vardır. 
 5. Güvenlik Görevlisi: Vakıfbank banka şubeleri içerisinde bulunan Vakıfbank çalışanları veya diğer Vakıfbank müşterilerinin olası güvenlik sorunları.
 6. Bireysel Saha Satış Temsilcisi (secretCV): Yetenek ve uzmanlıklar bakımından ekip çalışmasına yatkın, müşteri odaklı, iletişim ve ikna becerisi yüksek, satış üzerine kariyer hedefleme gibi özellikler aranır. Ancak bunlarla sınırlı değildir. Müşteri temsilcisi / bireysel satış temsilcisi pozisyonudur.
 7. Müşteri Geri Kazanım ve Tutma Görevlisi (yenibiris.com): İlgili müşterilere geri kazanım ve aktivasyonu gerçekleştirmek, müşterilerin belirttiği şikâyet ve taleplerin neticeleri üzerine onları bilgilendirme gibi görevleri vardır.
 8. Tele Satış Temsilcisi (yenibiris.com): Potansiyel ya da mevcut müşterileri arayarak, ürün satış ve tanıtımını yapar. Tele Satış Birimi’nde görev alır. İş tanımları ve istenen nitelikler bakımından çeşitlidir.
 9. Genel Başvuru (yenibiris.com): Genel başvuru ilanıdır.
 10. Özel Bankacılık Portföy Yöneticisi (kariyer.net): Segment ve banka stratejileri kapsamında potansiyel ve mevcut özel bankacılık müşterilerine hizmet ile ürün tanıtımı yapmakla görevlidir. İş tanımı arasında farklı maddeler de vardır.
 11. Akreditif ve Harici Garantiler Yetkilisi (kariyer.net): İlgili konusuyla alakalı gelişmeleri ve mevzuatı takipte bulunmak, uygulamaya koymak da dahil olmak üzere pek çok tanımı bulunmaktadır.
 12. Nakit Yönetimi Uzmanı / Uzman Yardımcısı (kariyer.net): KTB analitik altında görev alarak, öncelikli şekilde Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret bünyesinde meydana getirilen pazarlama stratejisi ile ürün geliştirme süreçlerine katkıda bulunmak amacıyla geniş bir iş tanımı bulunur.
 13. Stajyer: Stajyerlerin görevleri bulundukları departmana göre farklılık gösterse de genel olarak yaptıkları iş aynıdır. Bankacılığı kendilerine öğreten profesyonel banka personeli tarafından gerekli eğitimleri uygulamalı şekilde alırken, bankanın işleyişine dair günlük faaliyetleri gözetim ve denetim altında gerçekleştirirler.

Vakıfbank Banka Sınavları

Vakıfbank, iş başvurularına göre belirlenen tarihlerde banka sınavları düzenler. Bu nedenle adaylar, Vakıfbank’ın resmi web sitesinden sınav tarihlerini kontrol etmelidir. İş ilanları yayınlandığı zaman, sınav detayları da ilana eklenecektir.

Adaylar sınava girmeden önce yazılı sınava tabi tutulurlar. Bu sınava genel kültür, alan bilgisi, İngilizce ve genel yetenekle ilgili sorular sorulur. Geçmek için en az 70 puan almak gerekiyor. Böylece, sözlü sınava katılma hakkı elde edebilirsiniz.

24 Comments

 1. Slmlar istabul Ümraniye deyim.. Üniversite mezunuyum 10 yıl ücretli öğretmenlik yaptım.silahlı güvenlik sertifikam ve kimliğim var.. Boyum 1.85 kg 77.. Diksiyonum ve insanlar la iletişimim gayet iyi..

 2. selam ben izmir de yaşamaktayım 7 yıldır özel güvenlik (silahlı) hastane de calışıyorum.sertifikalarım (bilgisayar,ön muhasebe,tıbbi sekreter,veri kayıt,silahlı özel güvenlik sertifikası,telsiz operatörü bol servisim,ve ( b )sınıfı ehliyetim var sizlerle ne iş olursa çalışmak istiyorum.saygılarınıza arz ederim.

 3. %73 engelli raporum mevcut olup herhangi çalışmama engel olacak ortopedik ve ruhsal bir sorunum yoktur. Insan ilişkilerim son derece pozitif olup okul sonrası da kendimi sürekli geliştiren bir kişiliğim mevcuttur. Ticaret ve iletişim meslek lisesi mezunu olup dışarıdan da bilgisayar, Bilgisayarlı Muhasebe, Diksiyon ve bilgisayar işletmenliği, ingilizce MEB Sertifikalarım mevcuttur.
       Sizin bana uygun göreceğiz hertürlü görevde sınava ve mülakata tabi tutulmak istiyorum.
        Saygılarımla…

  Sezgin YILDIRIM
  GSM: 0 546 201 38 58

 4. selam kafkas üniversitesi işletme bölümünü okumaktayım..sizinle çalışmak istiyorum

 5. Merhaba, ben 91 doğumlu Aöf işletme mezunuyum Kayseri de yaşıyorum.Sizinle çalışmak isterim.Şimdiden teşekkürler

 6. merhaba ben Ankarada yaşamaktayım.Anadolu üniversitesi türk dili edebiyatı bölümünü bitirdim.23 yaşındayım.sizinle çalışmak istiyorum

 7. iyi günler.
  ben fethiyede ikamet ediyorum.lise mezunuyum 11 yıl turizmde çalıştım.
  2 yıl ölüdeniz,9 yılda antalya da bar departmanında görev yaptım.
  Şu anda bir otelin satın alma görevlisiyim.
  iyi derece ingilizce,orta derece almanca ve çok azda rusça biliyorum.
  Bilgisayar seltifikam var.
  Karşılıklı iletişim ve baden dili eğtimi aldım.

  Düzenli ve planlı çalışmayı çalışmayı seven biriyim.
  27 yaşındayım.
  İlgilenirseniz memnun olurum,teşekkürler.

 8. Anadolu Üniversitesi 2014 yılı iktisat fakültesi mezunuyum.Babam mali müşavir oldugundan ortaokul yıllarından itibaren tatillerde çalıştıgımdan ileri derecede muhasebe bilgim var.Bende bundan sonraki iş hayatıma sizin bankanızla çalışarak devam etmek isterim.Saygılarımla.

 9. mrb 28 yaşındayım 5 yıldır güvenlik göervlisi olarak uşak şeker fabrikasında çalışmaktayım halen 1.75 by 75 kg seyahat engelim yoktur b sınıfı ehliyetim var sizin bünyenizde çalışmak isterim 545 910 0107

 10. Konya selçuk Üniversitesi Maliye mezunuyum. Dışarıdan bölümümü devam ettiriyorum.bankanizda çalışmak istiyorum. 16.12.1993.doğumluyum. 05 41 381-1699 şimdiden teşekkür ederim.

 11. İyi günler. Ben 23 yaşında, KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü mezunuyum, açık öğretimden de Kamu Yönetimi Bölümüne devam edip 4 yıllığa tamamlayacağım. Bankanızda bana uygun pozisyonlarda çalışmak istiyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 12. makine ön lisans mezunuyum 01.07.1994’te dogdum sizinle çalışmak istiyorum 05452751109

 13. işletme mezunuyum bankanızdan çalışmak istiyorum 0247 615 32 85
  kütahya/tavşanlı 24/08/1990 doğumluyum

 14. Yuzuncuyil univ myo muhasebe mezunuyum bankacilik ve sigorta okuyorum bankanizda calismak istiyorum 05398777561

 15. Süleyman Demirel Üniversitesi bankacılık ve sigortacılık ön lisans mezunuyum. Bu yıl mezun oldum.Deneyimim yoktur. Ama özgüvenim var.Bilgisayar ve diksiyon sertifikam vardır.Bankacılık sektöründe çalışmayı çok istiyorum. Sizinle çalışmak ve kariyer hedeflemek istiyorum. Teşekkürler.

 16. merhabalar. Aksaray üniversitesi ön lisans turizm ve otel işletmeciliği programı mezunuyum. sizinle çalışmak istiyorum.

 17. Adnan menderes üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunuyum. Bankacılık alanında kariyer yapmak istiyorum. Bilgisayar sertifikam var. Sizinle çalışmak istiyorum saygılar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*