Vakıfbank Staj Başvurusu 2022 (Lise ve Üniversite)

Vakıfbank ülkemizin en köklü ve aktif büyüklüğü yüksek bankalarından birisi olup her sene yüzlerce öğrenciye staj yapma imkanı tanıyan bir banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Vakıfbank staj başvurusu ve tüm detaylar.

Vakıfbank Staj Başvurusu

Vakıfbank staj başvurusu

Bankacılık sektöründe kariyer hedefleyen, bankacılık alanında deneyimli, nitelikli elemanlar yetiştirmek için yüksekokul ve lisans eğitimi gören öğrencilerin staj yapabildiği bir banka olan Vakıfbank’a staj başvuru tarihleri arasında başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank’ta staj yapmanız mezun olduktan sonra Vakıfbank bünyesinde iş bulmanızı kolaylaştıracağı gibi aynı zamanda diğer bankalar ve farklı iş kollarında da iş bulma ve kariyer basamaklarını tırmanma anlamında size fayda sağlayacaktır.

Staj başvurusu için yaşadığınız yerde staj başvurusu yayınlayan şube ya da genel müdürlüklere internet üzerinden sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek başvuru yapabilirsiniz.

Staj için başvuru yapan öğrencilerin başvuruları değerlendirilecek ve belirli kriterlere göre eleme yapıldıktan sonra Vakıfbank bünyesinde staj yapmaya hak kazanan öğrencilere staj başvurusunda belirttikleri irtibat numarasından ulaşılacak ve staj tarihleri ve staj süreci konusunda detaylı bilgi verilecektir.

Vakıfbank Stajyer Alım Sınavı Katılma Şartları

Sınava başvurmak isteyen adayların;

 1. T.C. vatandaşı olmaları,
 2. Kamu hizmetlerinden yasaklı bulunmamaları,
 3. Erkek adayların 01.01.1985 (28 yaşını doldurmamış olmaları), bayan adayların ise 01.01.1987 (26 yaşını doldurmamış olmaları) veya sonraki bir tarihte doğmuş olmaları,
 4. Erkek adayların fiilen askerlik görevini yapmış olmaları,
 5. Bedensel ve ruhsal sağlık durumlarının yurdun her yöresinde ve her iklim koşullarında görev almaya ve görevin gerektirdiği seyahatleri yapmaya elverişli olmaları,
 6. En az 4 yıllık eğitim veren fakülte ve 4 yıllık eğitim veren yüksekokulların; maliye, kamu yönetimi, iktisat, ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, bankacılık, finans, sigortacılık, muhasebe, uluslararası ticaret ve finansman, sermaye piyasası, siyaset bilimi, aktüerya, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği ile istatistik ve matematik (fen, fen-edebiyat fakültelerinden mezun olmak kaydıyla) bölümleri mezunu olmaları veya yetkili makamlarca bunlara eş değerliği tespit edilmiş yabancı öğrenim kurumlarından mezun olmaları,
 7. Personel alımı planlanan yerler (adayın ikametgâhına göre tercih edeceği yer) internet sayfamızda “Stajyer Memur Pozisyonu için Personel Alımı Planlanan Yerler” adı altında linkte ve başvuru formunda yer almakta olup, adayların çalışmak için başvurdukları il veya ilçede ikamet ediyor olmaları, birden fazla il tercihinde bulunulamayacağının bilinmesi,
 8. Daha önce Bankamızın yaptığı işe alımla ilgili sınavların herhangi birinde, sözlü sınav aşamasında başarısız sayılmamış olmaları, gerekmektedir.

Vakıfbank kariyer portalı için tıklayın.

1 Comment

 1. Sayın Yetkili,

  Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. sınıf  öğrencisiyim.Bölümümde zorunlu staj yok ama isteğe bağlı olarak staj yapmak istiyorum.İzmitteki şubenizde boşluk varsa staj yapmak istiyorum.Hem kendimi bu sektörde geliştirmek hem de okul bitiminde deneyimledigim bilgilerle kariyerime daha kolay karar verebilmek için.

  Herhangi bir staj deneyimim yok.Sektöre giriş için oldukça önem verdiğim yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bu sayede sektöre hazırlanma hususunda bir başlangıç yapacağıma inanıyorum.Sizden olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum.

  Saygılarımla

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*