Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Malatya yansıttığı çok kültürlü yapısı ve kültürel çeşitliliği ile doğuda yer alan iller arasında farklı bir noktada yer alır. Şehir, belediyecilik olarak da değişim ve gelişim göstermektedir. Ortaya çıkan tüm sorunlarda Büyükşehir olarak anında soruna çözüm getirilir. Malatya Büyükşehir Belediyesi bölge için farklı istihdam alanları oluşturmuş ve mevcut sektörleri taşeron şekilde desteklemiştir.

Farklı alanlarda hizmet veren belediye, yılın belli zamanlarında işçi alımı yapmaktadır. Bu iş ilanlarının duyurulması için de başta kendi internet sitesi olmak üzere İŞKUR üzerinden de ilanlarını yayınlamaktadır.

İşçi alım ilanları için aynı zamanda sitemiz üzerinden güncel ilanları takip etmeniz de yeterli olacaktır. Farklı belediyeler de olmak üzere, Malatya Büyükşehir Belediyesi işe alım ilanları belirli aralıklarla yenilenmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Farklı iş kollarında sektöre yön veren çalışmalarda bulunan belediye, mevcut iş ihtiyacı için farklı alanlardan işçilere ihtiyaç duyar. Son zamanlarda yapılan yatırımların artması da, kalifiye iş gücüne sahip olan personellere duyulan ihtiyacı arttırmıştır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi işçi alımı belirli kurallar ve sözleşme maddeleri çerçevesinde yapılır. Sözleşmenin şartları da kanunlar tarafından son derece güvenilir ve anlaşılır bir şekilde koruma altındadır. Sözleşmeli personellere verilen maaşlar ve sosyal haklar, neredeyse kadrolu hakları ve maaşları ile eşit durumdadır.

Çalışma saatleri sabah 8 ile akşam 5 buçuk arasında sabit bir şekilde korunur. Ancak gerekli görülen olağanüstü durumlarda belediye çalışmaları mesai yapar. Ek mesai yapıldığı durumlarda, personellere hak ettikleri mesai ücretleri ay sonu ödenir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Hizmet verdiği ve verilen hizmetleri desteklediği her alanda aynı zamanda personel alımı gerçekleştiren belediye, vatandaşlara her alanda istihdam sağlar.

İş ilanlarını genellikle internet sitesi üzerinden yayınlayan belediye, aynı zamanda İŞKUR ile de koordineli bir şekilde çalışır. Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu sizlere yeni bir işin kapılarını açabilir. Farklı alanlarda yapılan işe alımlarda, kaliteli ve işine özen gösterecek olan personellere öncelik tanınır.  Malatya Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu farklı bir dünyanın kapısını açabilir.

İşe alımlarda gerçekleştirilen mülakatlarda, işi yapmak için hevesli olduğunuzu göstermeniz gerekir. Aksi takdirde işe alımınız gerçekleşmeyebilir. İş ilanlarında en önemli kısım işin kişiliğiniz ile olan uyumudur. Belirli niteliklere sahip olmanız bazı iş ilanları için başarı ihtimalinizi yükseltebilir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci

Malatya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Malatya bulunduğu bölgede gelişmiş olanaklara sahip olması ve yaşamın farklı açılardan daha konforlu olması nedeni ile çalışılması nispeten daha kolay olan yerleşim yerlerinden birisidir. Mevcut il ve ilçeler civarındaki iller nazarında oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olması ile öne çıkar.

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve yaptığı çalışmalar, şehrin gelişmesinde büyük bir faktördür. Belediye hem kurum içinde hem de taşeron firmalar aracılığı ile şehrin tüm bölgelerinde dinamik çalışmalar gerçekleştirir. Bu nedenle yılın her vaktinde Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımı gerçekleştirmesi muhtemeldir.

Örneğin, belediye bazı zamanlarda, Malatya Belediyesi şoför alımı ilanı yayınlar ve bu şekilde güvenilir sürücüler ile anlaşma imzalar. Personel alımında bazı durumlarda mülakat gerçekleştirilir. Mülakatlarda karşı tarafa yansıttığınız profesyonellik ve aynı zamanda disiplinli olma gibi kriterler başarı şansınızı arttırır

Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi içeriğinde açılan iş ilanlarına başvurabilmek için, bazı şartların taşınması gerekir. Bunlardan en önemlisi ise, ülkemiz vatandaşı olmak ve reşit olma yaşını doldurmaktır.

zabıta alımları

Ayrıca askerlik yapmaktan muaf olunması ya da askerlik hizmetinin tamamlanmış olması da şartlar arasında sayılabilir. Belediye nezdinde en çok yapılan alımlardan biri ise, Malatya zabıta alımı olarak öne çıkar. Zabıtalar şehrin belirli yerlerinde görevlendirilir ve şehrin genel asayiş ortamını korumaları beklenir. Bazı zabıtalar sabit alanlarda görev yaparken, bazıları ise gezici zabıtalık yapar.

Semt pazarı denetimleri ve ruhsatsız iş yerlerinin tespiti gibi durumlardan sorumlu olan zabıtalar buna ek olarak başka görevlerde yerine getirebilmektedir. Zabıtalar şehir çapında görevlendirildikleri yerlerde yıl boyu görevlerini sürdürür.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler farklı bölgelerde görev alan ve toplumun genel asayişini sağlamakla görevli memurlardır. Çalışma saatleri genellikle geceleri olmakla birlikte ihtiyaç dahilinde günün her saati çalışabilirler.

bekçi alımları

Şehrin genel asayiş problemlerini düzenlemek için de, düzenli aralıklarla Malatya bekçi alımı yapılır. Bekçiler görev başında iken, gördükleri asayiş sorunlarına müdahale etme hakkına sahiptir. Bekçilerin bazı özelliklere sahip kişilikler olması beklenir.

Teorik özelliklerinin yanında bazı kişisel özelliklerinde var olması seçilmeleri için önemlidir. Suçu önleyecek bir kimliğe sahip olmaları beklendiğinden, bekçilerin daha önce suç ve kavga eylemlerinde bulunmamış kişiler olması beklenir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malatya Büyükşehir Belediyesi memur alımı, yılın belli zamanlarında yapılır. İlanlar belediyenin internet sitesinde yayınlanır ve uygun niteliklere sahip kişiler, başvuru gerçekleştirir. Başvurular yayınlanmasından itibaren başta belediye internet adresi olmak üzere İŞKUR üzerinden de yayınlanmaya başlanır.

Aynı zamanda sitemiz üzerinden de iş ilanlarına ulaşmanız mümkünüdür. Sürekli güncellenen iş ilanları ile başvuru şartları, başvuru formu ya da başvurunun yapılacağı tarihler gibi detaylara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şahsen başvurularınız için, belediyenin insan kaynaklarına özgeçmişiniz ile başvurmanız gerekir. Başvurularınız kayıt altına alınır ve uygun pozisyonlarda görevlendirilirsiniz. İlgili kadrolarda açıklık oluştuğunda size ulaşılabilir.

Malatya  İş İlanları

Malatya iş ilanları sayfasında güncel olarak çeşitli özel işletmelerin aradıkları personellere dair duyuruları bulabilmeniz mümkün.

Hedeflediğiniz kariyer planı doğrultusunda bu ilanlar arasından sizler için en uygun olan pozisyona Kariyer, Yenibiriş ve SecretCV sitelerinin herhangi birinden başvuru yapabilirsiniz.

Malatya iş ilanları, hem vasıflı hem de vasıfsız personellere yönelik çeşitli şirketlerin bünyesinde çalıştırılmak üzere düzenlenmektedir.

Bu nedenle başvuru şartları ile ilgili genel kriterler söz konusu değildir. İlanların, alım yapılacak olan pozisyona göre başvuru şartları farklıdır.

Güncel Malatya iş ilanları

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Malatya iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Battalgazi belediyesi iş ilanları için tıklayın.

Yeşilyurt belediyesi iş ilanları için tıklayın.

12 Comments

 1. Eşim 38 yaşında yaşını göstermiyor potansiyel olarak bilgisayar sertifikası var orta ingilizce var halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunu ayrıca sosyal hizmetler mezunu şuan çalışıyor bir şirkette malatyada (bs) olarak tüm ofice programlarını biliyor iletişimi kuvvetli referansları var lakin özel sektör ben devlet işi olsun istiyorum gecesi gündüzü belli olsun adamın saati belli olsun belki yazdıklarımı kimse okumuyacak ama olsun Allah büyük cv atabilirim teşekkür ederim.

 2. Merhaba ben 3 senedir mezun mimarım.İş bulamıyorum.Belediyede mimar pozisyonunda çalışmak istiyorum.Lütfen sizden haber bekliyorum.

 3. Ben ahmet porsuk 45 yaşındayım beş tane çocuğum var 4 aydır işsizim mesleğim şoförlük

 4. Saygıdeğer Başkanım.1984 yeşilyurt gündüzbey doğumluyum.üniversite mezunuyum belediye bünyesinde münasip görülen bir kurumda istihdam edilmek istiyorum..kpss puan 77.İlgileneceğinizi düşünerekten teşekkür ediyorum..

 5. ben lıse mezunuyum kpss69 puanım var döner ustası aşçıyım beledıyenızde calısmak ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım sayın başkanım

 6. başkanım ben demir doğrama işi yapıyorum aynı zamanda oksijen kaynakçısıym 2aydır işsizim sizden iş istihram ediyorum evliyim 2 çocuk babasıyım evim kira işe çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler 05455816059

 7. 40 yasindayim 17 senedirli özel bir sirkette güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım maaslarımızı zamanında alamamızdan dolayı iş arıyorum ne iş olursa yapariz evelallah.

 8. ARKADAŞLAR BURDAN BAŞVURMUYORSUNUZ BELEDİYE İNSAN KAYNAKLARI NA BAŞVURUN. BOŞ YERE KENDİNİZİ TANIMLAYIP YAZMAYIN.SİZE KİMSE DÖNMEZ DİKKATE ALMAZ . YUKARIYI DİKKATLİ OKUYUN…..SAYGILAR

 9. Merhaba ben Lise makine bölüm üniversite Mekatronik ön lisans mezunuyum açık üniversiteden 3.sınıf kamu yönetimi okuyorum belediyede görev almak isterim
  TEŞEKKÜRLER

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*