Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Muğla Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir olması ile birlikte farklı sektörlerde yer alan iş gücüne destek vermiş ve korumuştur. Bu durum ise belediyenin mevcut personel ihtiyacını arttırmış ve değişik istihdam ortamları yaratılmasına zemin hazırlamıştır. Günümüzde gittikçe artan işsizlik probleminin bu şekilde giderilmesini sağlar. Belediyede çalışmak yüksek iş hakları ve güvenli bir iş alanı sunduğundan geniş çevreler tarafından tercih edilir.

İş bulma sıkıntısı çekenlere, en uygun işi seçmelerinde yardımcı olmak için farklı iş ilanları sunulur. Kamu görevlisi olmak isteyenler için de bu yöntem oldukça faydalıdır. Son yıllarda Muğla’da nüfus hızla arttığı için personel ihtiyacı da artmıştır. Bu nedenle iş ilanları sayısı da artmıştır.

Belediyenin insan kaynakları işe alım bölümünün yayınladığı ilanlar ile uygun iş ilanları vatandaş ile buluşmuş olur.  Muğla Büyükşehir Belediyesi yılın farklı aylarında yayınladığı ilanlar ile yıllık olarak birçok kişiye istihdam alanı sağlar. İşe alımlar kadrolu ve sözleşmeli olduğu gibi taşeron şeklinde de olabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, İŞKUR iş birliğiyle iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlar farklı sektörler ve pozisyonlar için geçerlidir ve kişilerden farklı nitelikler beklenir. Taşeron işçi ya da sözleşmeli memur alımları için özellik ve kriterler farklılık gösterir. Muğla Büyükşehir Belediyesi ise işçi alımı ilanlarını farklı kategorilere ayırmaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının bulunması
 • 18 yaşını bitirmiş olması
 • Kamuya zarar verici bir suçta bulunmaması
 • Askerlikten terhis olunması ya da muaf tutulması

Belediye memurları yanında sözleşmeli ve taşeron işçiler de çalışır. Bu, belediye işleyişini sağlamak için gerekli bir durumdur. Taşeron işçiler, sözleşmeli memurlar gibi haklara sahiptir ve yasalarla korunurlar. Böylece herkes haklarından emin olabilir ve hak ihlallerinden korunabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yeni personel alımı yapacak. Başvurular KPSS Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar kategorisinde yapılabilir. Eğer sen de bu fırsattan yararlanmak istiyorsan başvurunu hemen gerçekleştirebilirsin.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Devlet Memurları Kanunu kapsamında çalışacak personeller aramaktadır. Aşağıda belirtilen kadrolara, sınav ve atama yönetmeliği ile zabıta yönetmeliğine uygun olarak, açıktan atama yoluyla alımlar yapılacaktır. Kadroların adedi, unvanı, sınıfı, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartlar doğrultusunda memur alınacaktır.

Detaylar için tıklayın.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde farklı işlerde çalışmak isteyenler iş ilanlarını düzenli takip etmelidir. İlanları kaçırmamak, uygun işlere hızlıca başvurmak için önemlidir. Bu sayede başvuruların kabul süreci de hızlanacaktır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde iş başvurusu yaparken, öncelikle kendimize uygun özelliklere sahip olup olmadığımızı iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Eğer gerekli niteliklere sahip olduğumuzu düşünüyorsak, belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanlarına başvuruda bulunabiliriz. Ayrıca İŞKUR üzerinden de ilanlara koordineli bir şekilde başvurabiliriz. Bu sayede, istediğimiz işe daha kolay ulaşabilir ve hayallerimizi gerçekleştirebiliriz.

Sitemizde Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tüm iş ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde işe girebileceğiniz birçok farklı iş imkanı mevcut. Örneğin, park ve bahçelerde çalışabilir, temizlik personeli olarak görev alabilir ya da teknik pozisyonlarda yer alabilirsiniz. Seçeneklerin çokluğu size uygun bir iş imkanı bulmanızı kolaylaştıracaktır.

 1. Zabıta,
 2. Park ve bahçe işçisi,
 3. Güvenlikçi,
 4. Çaycı,
 5. Yardımcı,
 6. Temizlikçi,
 7. Memur,
 8. İşçi,
 9. Arşivci,
 10. Şoför şeklindedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, değişik zamanlarda farklı departmanlar için iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlarla, personel eksikliklerini gidermeyi hedefliyorlar. Herkesin başvurularının kabul edilebilmesi adına uygun şartları sağlayan tüm adaylara açık olan bu ilanlar, belediye tarafından duyuruluyor. Başvuruların ardından kurum, mülakat sürecine geçiyor ve adayların iş için uygun olup olmadıkları değerlendiriliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, personel alımı için başvuru yapmak isterseniz belediyenin insan kaynakları bölümüne başvuru yapabilirsiniz. Görüşme sonunda özgeçmişiniz bırakılır ve böylece ilgili pozisyon için değerlendirilmeye alınmış olursunuz. Ayrıca, mevcut bir iş olmasa bile diğer iş ilanları için de değerlendirilmeniz mümkündür.

Muğla Belediyesi, en çok talep gören iş alanı olarak şoför işe alımını göstermektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Alımı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, güvenliği sağlamak ve ihtiyacı olduğunda denetim yapmak için zabıta alımı gerçekleştirir. Zabıtalar, her an her yerde emniyeti korur ve bazı durumlarda ceza yazabilirler. İyi düzen ve uyumlu hareket, zabıtaların kontrolü sayesinde sağlanır.

zabıta alımları

Muğla’da zabıta alımları güvenlik için destek sağlıyor. Eğer gerekli nitelikleri taşıyorsan, sen de bu alımlara başvuru yapabilirsin. Bu ilanları düzenli takip etmek, işe anında başvurup seçilmek için önemlidir. Herhangi bir belirtilmiş niteliği taşıyan herkes zabıta olmak için başvuruda bulunabilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bekçi Alımı

Bekçiler, belirli bölgelerin güvenliğinde özellikle gece çalışan kişilerdir. Genellikle işe akşam 10’da başlarlar ve sabah 6’ya kadar devam ederler. Ancak bazı özel durumlarda çalışma saatleri farklı olabilir.

bekçi alımları

Muğla’da bekçi alımı, birçok kişi tarafından takip edilen bir iş ilanıdır. Başvurular için belirli nitelikleri taşıyan kişiler başvuruda bulunabilirler. Bekçi olmak için en önemli şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Uyuşturucu ya da kaçak madde kullanımı yapanları yakalamak ve cezai işlem uygulamak
 • Yasa dışı bir şekilde kumar oynayan kişileri tespit edip yakalamak
 • Cadde sokak ve bahçelerin genel güvenliğini sağlamak

Belediye çalışanlarının iş koşulları ve hangi alanda çalışacakları, belediyenin ihtiyaçlarına göre değişebilir. Bekçi maaşları, aldıkları ek ödüllere ve diğer faktörlere bağlı olarak değişir. Ancak genellikle 5 bin ile 5.200 TL arasında bir ücret düşünülebilir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda işsizlik artmış ve üniversite mezunları, iş bulmak için çeşitli yollar arar hale gelmiştir. Bazıları ise belediyede çalışmayı hayal eder. Orada çalışanlar, zaman içinde kadroya geçme şansı yakalayabilirler. Bu durum da kişileri heyecanlandırmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi her zaman farklı pozisyonlar için memur alımları yapabilir. Bu ilanlar farklı tarihlerde yayınlanabilir ve başvurular hem şahsen hem de internet üzerinden yapılabilir.

Yeterli bilgiyi sizin için yazdık. Şimdi, sitemizdeki iş ilanlarını inceleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Muğla Güncel İş İlanları

Muğla’da özel sektörde iş fırsatları mevcuttur. Kariyer.net, SecretCV.com ve Yenibiris.com gibi web sitelerinde birçok ilan yayınlanmaktadır.

 1. Yönetici Asistanı
 2. Kurye
 3. Satış Temsilcisi
 4. Bölge Satış Şefi
 5. Satış Alan Yöneticisi
 6. Mağaza Müdürü
 7. Araç Muayene Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de İzmir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

Aday olanlar, iş fırsatları için gerekli bilgileri ve başvuruları kariyer sitelerinden rahatlıkla yapabilirler.

1 Comment

 1. Selçuk üniversitesi yapı denetimi bölümü mezunuyum teknikerim hem yapı denetim şirketinde hemde inşaat sahasında yıllar boyunca çalıştım tecrübeliyim aktif iş arayışım mevcuttur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*