Posco Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Posco’da çalışmak isteyen adaylara müjde. Posco bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Posco personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Posco Dünyanın en büyük 4.çelik üreticisi olarak faaliyet göstermektedir. Güney Kore kökenli olan Posco, Daewoo International ve Kibar Holding ortaklığıyla 14 Mart 2011 tarihinde Posco Assan TST Çelik Sanayi AŞ olarak dünyaya gelmiştir. Posco Türkiye’de soğuk haddeleme paslanmaz çelik üreticisi konumunda bulunan ilk ve tek firmadır. 2011 tarihinde kuruluşundan sonra Posco Assan TST Çelik Sanayi AŞ 01.07.2013 tarihinde ilk üretimini gerçekleştirmiş ve bundan 11 gün sonra 12.07.2013 tarihinde de ilk ürün sevkiyatı gerçekleştirilmiştir.

Posco Personel Alımı ve İş İlanları

Posco İş İlanları

Posco, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli çelik üreticilerinden birisi konumunda bulunuyor. Soğuk haddeleme paslanmaz çelik üreticisini yapan tek firma olmasıyla da bu alana yönelmek isteyen bireyler için tercih konusu oluyor. Birçok insan Posco Assan TST Çelik Sanayi AŞ firmasında çalışmak adına her gün başvuru yapıyor.

Başvuru yaparken de dikkat edilmesi gereken çeşitli hususlar bulunuyor. Sektörde deneyimli olmak, çelik işiyle alakalı bilgi sahibi olmak teknik konularla açılan alanlara başvurmak isteyen bireyler için elbette ki daha makul bir tercih oluyor. Bunun dışında da farklı pozisyonlarda başvuru yapmak isteyen kişiler için deneyim önemli bir unsur olarak yer ediniyor.

Pozisyon – Lokasyon Başvur
Muhasebe Uzman Yardımcısı
Bursa
Başvur
Bakım Onarım Elemanı
Bursa
Başvur
Satış Destek Uzman Yardımcısı
Bursa
Başvur

Nasıl Başvurulur?

Posco’ya iş başvurusu Posco’nun resmi web sitesi üzerinden yapılabilse de buradaki sayfa bizi kariyer.net internet sitesinin Posco Assan TST Çelik Sanayi AŞ başlığına yönlendiriyor. Yine firmanın eleman.net gibi sitelerde de başvuruya açılmış pozisyonları bulunabiliyor. Ancak firma genellikle internet sitesinde de belirtildiği üzere kariyer.net üzerinden alımları gerçekleştiriyor.

Açılan pozisyona göre başvuru şartları değişiklik gösterebiliyor. Ancak genellikle iş başvurusunda aranan şartlar olarak şunlar listelenebiliyor:

 • Sektörde en az 2 yıla dayanan deneyim.
 • Değişken iş saatleri ve yoğun iş temposuna uyum…
 • Pozisyonun niteliğine göre İngilizce başta olmak üzere yabancı dil bilgisi.
 • Askerlik hizmetiyle ilişiği bulunmamak veya tecilli olmak…

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Üretim Elemanı
 • Makine Mühendisi
 • Bakım-Onarım Şefi

Pozisyonlar Açıklamaları:

 • Üretim Elemanı: Firmanın çelik sektöründe ortaya koyduğu ürünlerin üretim kısmında faaliyette bulunmak…
 • Makine Mühendisi: Temel fizik ve malzeme teknolojilerini bir araya getirmek ve çeliğin işlendiği mekanik ürünlerin tasarım, analiz ve gelişimiyle ilgili çalışmalar yapmak.
 • Muhasebeci: Şirketin kar-zarar tablosunu tutmak, tüm mali sorumluluklarıyla ilgilenmek, vergileri takip etmek ve bilançoları hesaplamak.
 • Bakım-Onarım Şefi: Firmanın makine ve araçlarıyla ilgili gerekli tamirat ve bakım işlerini üstlenmek.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 18.

Çalışma Saatleri: Vardiyalı sistem, 08.30-19.30, haftada 1 tatil.

Alım Yapılacak Şehirler: Kocaeli.

5 yorum

 1. 1989 İzmit doğumluyum.Kandıra Anadolu Meslek lisesi Elektrik-Elektronik mezunuyum.2011 yılından beri FORD Otosanda çalışıyordum .2015 yılında ayrıldım.posco ailesinde çalışmak istiyorum .saygılarımla.irtibat:05414115356

 2. elektrik gazaltı ve esteti kaynakçısıyım esteti kaynagıyla tank vegeniş çaplı boruya iki sacın eklenmesi tek taraflı argon gibi sıtok halde saygılarımla 05423673878

 3. merhaba ben salih koseoglu 1969 kocaeli dogumluyum 5yildir MMK metalurjide SEGMENT BAKim FORMENi yim 1985yilindan beri talasli imalat makina imalatcisiyim sizlerle calismak isterim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*