Enka İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları 2024

Enka İnşaat’ta çalışmak isteyen adaylara müjde. Enka İnşaat bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve Enka İnşaat personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

1957 yılında Şarık Tara ve Sadi Gülçelik tarafından İstanbul’da kurulan Enka İnşaat, pek çok başarıya imzasını atmıştır. Enka İnşaat bugün geldiği konumu, kurucularının ve çalışanlarının yoğun çalışmasına ve fedakarlığına borçludur. İlk günden bu tarafa bu şirkette yöneticiler, personeller ve işçiler daima omuz omuza çalışmıştır.

Başlangıçta sadece Türkiye’de hizmet vermekte olan bu firma kısa bir süre içerisinde Dünya’ya açılmıştır. Suudi Arabistan, Libya, Ürdün, Irak, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere daha pek çok ülke Enka İnşaat’ın hizmetleri ile buluşmuştur.Enka İnşaat’ın faaliyet alanları şunlardır; mühendislik ve inşaat, elektrik üretimi, gayrimenkul ve ticaret. Toplamda ise 30.000 civarında çalışanı bulunmaktadır.

Enka İnşaat Personel Alımı ve İş İlanları

Enka İnşaat İş İlanları

Farklılıklarını birer zenginlik olarak gören ve çalışanlarına sağladığı haklar bakımından öncü durumda olan bu şirket her geçtiğimiz yıl yeni elemanları bünyesine katmaya devam etmektedir. Tüm ENKA çalışanları emeklilik, doğum izni, özel sağlık sigortası gibi pek çok hakka sahiptir. Bu imkanlardan yararlanılması için eleman sitelerinden iş başvuruları takip edilebilir.

Genel Başvuru
Son Başvuru Tarihi
17 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr.)
Teknik Ressam
Son Başvuru Tarihi
18 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Elektrik Mühendisi
Son Başvuru Tarihi
11 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Makine Tasarım Mühendisi
Son Başvuru Tarihi
13 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Borulama Mühendisi
Son Başvuru Tarihi
03 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
İş Yeri Hekimi
Son Başvuru Tarihi
21 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Mekanik Dizayn Mühendisi
Son Başvuru Tarihi
07 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Mekanik Dizayn Mühendisi
Son Başvuru Tarihi
20 Ekim 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İstanbul(Avr…
Kalite Kontrol Teknikeri
Son Başvuru Tarihi
26 Eylül 2023
Başvuru Linki
Tıkla
Lokasyon
İzmir(Aliağa)

Nasıl Başvurulur?

Enka İnşaat iş başvuruları iki şekilde gerçekleştirilebilir. Bunlardan ilki eleman siteleri üzerinden iş başvuru formunun doldurulması yolu ile gerçekleştirilmektedir. İkincisi ise staj ve iş başvurusu yapılmak üzere [email protected] mail adresinden firma ile iletişime geçilmesidir.

Yapılacak genel başvurular için aranan iki temel nitelik bulunmaktadır:

 • Üniversitelerin dört yıllık bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir.
 • İyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip olunması ve tercihen ikinci bir yabancı dilin daha bilinmesi istenir.

ENKA Staj Programı

Gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde misyon, vizyon ve değerlerimizi ön planda tutarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Projelerimize katkı sağlayacak yeni öğrenciler yetiştirmek, ENKA kültür ve mirasının yeni nesillerce devamlılığını sağlamak öncelikli hedeflerimizden biridir.

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. olarak yaz dönemi staj programımız süresince kendinizi geliştireceğiniz, profesyonel kariyerinize adım atmadan önce iş hayatını tecrübe edeceğiniz yeni deneyimler sunmaktayız.

Bu program ile ENKA bünyesinde, kariyer gelişiminize katkı sağlayacağınız, üniversite eğitiminiz boyunca edindiğiniz teorik bilgileri pratikte uygulama fırsatı bulacağınız, uluslararası bir projede çalışma imkanınız olacaktır.

ENKA staj programı kapsamında, ENKA ailesinin parçası olmak için istekli, 2.sınıfı tamamlamış, 3. veya 4.sınıf, zorunlu ofis veya şantiye stajı bulunan, akademik yönden başarılı, not ortalaması 3 veya üzeri olan ve iyi derecede ingilizceye sahip üniversite öğrencilerine ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Mekanik İşler Mühendisi
 • Kalite Kontrol Mühendisi
 • Süpervizör
 • Satın Alma Elemanı
 • Elektrik Mühendisi
 • Makine Mühendisi

Pozisyonların Açıklamaları:

 • Mekanik İşler Mühendisi: Binaların elektrik tesisatı dışındaki diğer tüm tesisatlarından sorumlu olan kişilerdir. Bu tesisatların çiziminden kontrolüne kadar diğer pek çok şeyle ilgilenirler.
 • Kalite Kontrol Mühendisi: Üretimi gerçekleştirilecek malzemelerin standartlar doğrultusunda gerçekleşmesini sağlayan kişilerdir.
 • Süpervizör: Çalışanların denetimini gerçekleştiren ve iyi sonuçlar elde edilmesini sağlayan kişilerdir.
 • Satın Alma Elemanı: Çalıştığı firmanın alacağı ürünler için Pazar araştırmasını gerçekleştiren ve satın alma sürecini yakından takip eden kişidir.
 • Elektrik Mühendisi: Elektrik üretim, iletim ve dağıtımı konularında hizmet sağlayan kişilerdir.
 • Makine Mühendisi: Mekanik ürünlerin tasarım, inceleme, üretim, analiz gibi pek çok aşamasını takip eden kişidir.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı:Belirtilmemiştir.

Çalışma Saatleri: Hafta içi 09.00-18.30

Alım Yapılacak Şehirler: Yurtiçi ve yurtdışı eleman alımı yapılmaktadır.

Enka İnşaat Benzer İş İlanları

12 Comments

 1. İnşaat seramık ustasiyim myk var 39 yaşindayim yurt dişnda çalişmak istiyorum 05445216779

 2. Kalıb tuğla ustasıyım ayrıca caycılık yaparım askerde subay astsubay caycısıydım yurt dışı yurt içi fark etmez

 3. Merhabalar 35 yaşındayım lise sosyal bilimler bölümü mezunuyum.e sınıfı ehliyetim var şoförlük yaparım transit kamyonet gibi araclari kullanırım.13 yıllık şoförlük deneyimim var ayrıca myk dan gazalti(argon) kaynakçı belgem var 8 yıldır kaynakçılık yapıyorum bir firmada yurt dışında çalışmak istiyorum. Yurt dışına işçi goturen firmaların aralarını yardımcı olmalarını Rica ediyorum.

 4. Merabalar Sayın enka yöneticileri ismim Ali osman mesleyim insaat kalip ve fanyas ustasiyim 16 yıllık tercubem var sizinle çalışmak istiyorum saygilarimla iyigünler iyi calismalar

 5. Yükleyici loder oporotoruyum ehliyete isli g sınıfı 20 yıldır çalıştım emekliyim madenden yasim 46 sizinle çalışmak istiyorum

 6. mrb ben kerim mercan 25 yıllık beton arme demircisiyim yurt dışı deneyimim var deyişik ülkelerde hizmet verdim libya rusya tataristanda deyişik firmalarda hizmet verdim ihtiyac duyuldugunda sizlerede hizmet vermeye hazırım ihtiyac duyuldugunda ekip olarak hizmet vermeye hazırım saygılarımla cep +905423499443 meslek edinme belgem mevcuttur

  • İnşaat kalıpçı ustası yimm yurtdışı deneyimim var MYK belgesi var yurtdışında çalışmak isterim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*