TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2024

TRT’de çalışmak isteyen adaylara müjde. TRT bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve TRT personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

trt personel alımı

TRT 1, Türkiye’nin ilk ulusal televizyon kanalıdır ve ülkenin her yerinde yayın yapmaktadır. Ana binası Ankara’dadır. İlk olarak 1968 yılında İTÜ TV tarafından frekansları devredilmiş ve 1971 yılında TRT bünyesine geçmiştir. İlk genel müdürü Adnan Öztrak ve ilk yayını Nuran Devres spikerliğinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. İlk televizyon oyunu “Şair Evlenmesi” 6 Şubat 1968 tarihinde canlı olarak yayınlanmıştır. 1976 yılında ilk renkli yayın gerçekleştirilmiş ve 1982 yılında kısmen, 1984 yılında tamamen renkli yayına geçilmiştir. TRT 1 dünya çapında hizmet vermektedir.

TRT personel alımları kapsamında yayın kadrosunda görevlendirilmek üzere çeşitli pozisyonlarda eleman almaktadır. Türkiye’nin en büyük kanallardan birisi olan TRT kanalında çalışmak isteyen adaylar başvuru için ilan sayfalarını araştırmaya başladı. Hangi kadro için ne zaman alım yapılacak? İlgili birimler için aranan temel nitelikler neler gibi pek çok sorunun cevabını merak eden kişiler için yazımızı kaleme aldık.

TRT pek çok alanda istihdam edecek nitelikli eleman arayışı içerisinde. Yayın kadrosuna katılacak genç, dinamik ve donanımlı elemanları görevlendirmek üzere kurum ilan sayfası açmıştır. Güncel olarak ilan sayfasını inceleyerek hangi pozisyon için ne zaman alım var ve ilgili birim için aranan şartlar neler öğrenebilirsiniz.

TRT Personel Alımı Yapacak

TRT, yakın zamanda açık olan pozisyonlar için personel alımı yapacağını açıkladı. TRT yayın kadrosunda nitelikli personellere ihtiyaç duymaktadır. Çeşitli unvanlarda görevlendirilmek üzere, personel alımları donanımları ve eğitimleri kapsamında yapılmaktadır. Adayların alanlarına göre eğitim bilgisi ve temel nitelikleri yeterli olanların başvuru yapmaları önerilir.

TRT bünyesinde çalışmak isteyen adayların belirli özelliklere sahip olmaları beklenmektedir. Bu özellikler arasında en az lise düzeyinde eğitim görmüş olmak, askerliğini tamamlamış olmak, yabancı dil bilgisi yeterli seviyede olarak hakim olmak ve çeşitli koşullarda çalışabilecek özellikte olmak sayılabilir.

TRT İş Başvurusu ve Başvuru Formu

TRT, iş başvurusu yapmak isteyen adaylar için bir başvuru sistemi sunmaktadır. Adaylar verilen link üzerinden başvurularını yapabilirler. TRT yayın kadrosunda alınacak pozisyonlar çoğunlukla yabancı dil unvanları ile ilgilidir. Bu nedenle adayların yabancı dil bilgisi yeterli seviyede olması gerekir. Yabancı dil bilgisi yeterli olan adaylar arasından en uygun şartları sağlayanlar görüşme için davet edilecektir.

İşe alım süreci, mülakat ile devam eder. Mülakatlar sırasında adayların donanım ve mesleki yeterlilikleri yanı sıra kişilik özellikleri de incelenir. Mülakat kapsamında adayların iletişim becerileri, takım çalışmasına yatkınlıkları ve temel iş ahlakı gibi özellikler ölçülür. Sonrasında, mesleki eğitimleri yeterli ve kişilik yapıları iş için uygun olan kişiler arasından alımlar gerçekleştirilir.

TRT İş İlanları ve Pozisyonları

TRT iş ilanları kapsamında pek çok alanda personel alımı yapılmaktadır. TRT bünyesinde çalıştırılmak üzere yabancı kadroda yoğun olmak üzere yayın kadrosuyla ilgili pek çok alanda alım yapılacaktır. Açık pozisyonlar ve başvuru için linkimizi tıklayabilirsiniz.

Çalışabilecek Pozisyonlar

 • Muhabir: Haber toplar ve bunları gerekli yerlere ulaştırır.
 • Sunucu: Gösterileri ve sanatçıları seyirciye tanıtır.
 • Aktüel Kameraman: Programların çekimlerini stüdyo dışında gerçekleştirir.
 • Metin Yazarı: Yaratıcı içerikler üretir ve içeriklerin geliştirilmesini sağlar.
 • Prodüktör: Programların yapım aşamalarını yönetir.

Diğer Kanalların İş İlanları: Star TV, ATV, Show TV, Flash TV, Fox TV ve Samanyolu TV.

16 Comments

 1. Yorum yapan kıymetli arkadaşlarım o kadar üzülüyorumki malesef çok zor eğer kalın enseli kravatlı dayınız yoksa çok zor

 2. ben Emre yıldırım TRT DE çalışmak istiyorum ÇUKUROVA ÜNV.Elek.elektronik müh.bölümününü okudum.altdan 1 dersim var şimdilik dipl.alamadım stajımı Ankara TRT de yaptım ve TRT de çalışmak isterim.

 3. Ne kadar salak insan var burda ya adam dilekçe yazıyor resmen kardeşim TRT ye başvuracaksiniz anlamıyor musunuz burası sadece sizi bilgilendiren bir site. Nasıl insanlarla yaşıyoruz Allah sabır versin bize.

 4. Ankara da oturuyorum, yeminli Arapça tercümanıyım , ileri derece de inglizcem var
  iş arıyorum

 5. Selamün aleyküm ben Ayla Avcıoğlu ilahiyat ve Arap dili mezunuyum. Özel sektörde öğretmen ve aynı zamanda tercümanım. Sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldım. Yüksek seviyede Arapça biliyorum. TRT de görev almak isterim. ( özellikle TRT diyanet veya TRT Arapça )

 6. Merhaba,
  Ben Zeynep Meral.İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunuyum.TRT Arapça’da çalışmak isterim.Teşekkürler.

 7. 1996 e sınıf ehliyet gerekli tüm evraklarim mevcuttur uzun yol nryeyimliyim 0541 959 98 26

 8. merhaba ben hüseyin meslek lisesi telekomünikasyon bölümü mezunuyum silahlı özel güvenlik sertifikam var b sınıfı ehliyetim var trt de çalışmak istiyorum tlf 05469334001 ararsanız sevinirim gaziantepte yaşıyorum

 9. Çukurova adana meslek yüksek okulu bilgisayar bölümü mezunuyum.Adana’da ikamet ediyorum.Medya bölümüne ilgi duyuyorum ve TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 10. Mrb mersin üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik, anadolu üniversitesi aof isletme fakültesi, anadolu üniversitesi halkla ilişkiler ve reklam on lisans mezunuyum. 1988 dogumluyum.1 yillik gazete deneyimim bulunmakla birlikte samsunda ikamet etmekteyim. Herhangi bir ikamet degistirme ve seyahat etme engelim yoktur.TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 11. meraba ben elektrık mezunuyum bes yıldır bu ısı yapıyorum sızınle calışmak istiyorum

 12. Mrb 4 yillik univ. Mezunuyum 26 yasindayim sizinle cokk calismak istiyorum eglenceli biriyimdir.

 13. Slm ben sinan ankara cankayada kalıyorum trt de çalışmak istiyorum şöför olarak mesleğim makam şöförlüğü 0541 883 12 22

 14. merhaba ben çocuk gelişimi mezunuyumevliyim3.çocukannesiyimaçıköğretimdeokuyorumsosyalhizmetlerbölümündeokuyorumİşarıyorumRTçalışmakisterim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*