TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2022

TRT’de çalışmak isteyen adaylara müjde. TRT bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve TRT personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

trt personel alımı

TRT personel alımları kapsamında yayın kadrosunda görevlendirilmek üzere çeşitli pozisyonlarda eleman almaktadır. Türkiye’nin en büyük kanallardan birisi olan TRT kanalında çalışmak isteyen adaylar başvuru için ilan sayfalarını araştırmaya başladı. Hangi kadro için ne zaman alım yapılacak? İlgili birimler için aranan temel nitelikler neler gibi pek çok sorunun cevabını merak eden kişiler için yazımızı kaleme aldık.

TRT pek çok alanda istihdam edecek nitelikli eleman arayışı içerisinde. Yayın kadrosuna katılacak genç, dinamik ve donanımlı elemanları görevlendirmek üzere kurum ilan sayfası açmıştır. Güncel olarak ilan sayfasını inceleyerek hangi pozisyon için ne zaman alım var ve ilgili birim için aranan şartlar neler öğrenebilirsiniz.

TRT Personel Alımı Yapacak

TRT yazık zamanda açık pozisyonlar için personel alımı yapacağı bilgisini verdi. Onlarca kadroda TRT bünyesinde yer alacak nitelikli personellere yayın kadrosunda ihtiyaç duyulmaktadır. Çeşitli unvanlarda görevlendirilmek üzere donanımları ve eğitimleri kapsamında personel alımları yapılmaktadır. İlgili alana eğitim bilgisi ve temel nitelikleri yeterli olan adayların başvuru yapmaları önerilir.

TRT bünyesinde çalışmak isteyen adaylardan bazı özellikler istenmektedir. Bu özelliklerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • En az lise düzeyinde eğitim görmek
 • Askerliğini tamamlamış olmak
 • Yabancı dil bilgisine yeterli derecede hakim olmak
 • Çeşitli koşullarda çalışabilecek özellikte olmak

TRT İş Başvurusu ve Başvuru Formu

TRT iş başvurusu yapmak isteyen adayların vermiş olduğumuz link üzerine tıklamaları ve başvurularını yapmaları yeterlidir. Yayın kadrosunda görev alacak birimler daha çok yabancı unvanlarla alakalıdır. Bu bakımdan adayların yabancı dil bilgisinin yeterli olması alım için şarttır. Yabancı dil bilgisi yeterli adaylar içinde en uygun şekilde şartları sağlayan adaylar görüşme için kuruma çağrılacaktır.

İşe alım süreci için bundan sonraki süreç mülakatla alakalıdır. Mülakata alınacak olan kişiler yeterli donanım ve mesleki yeterlilik dışında kişilik özellikleri açısından da incelenir. Mülakat kapsamında kişilerin iletişim becerileri, takım çalışmasına yatkınlıkları ve temek iş ahlakı gibi pek çok özellikleri ölçülür. Sonrasında hem mesleki eğitimleri yeterli hem de kişilik yapıları iş için uygun kişiler içerisinden alımlar gerçekleştirilir.

TRT İş İlanları ve Pozisyonları

TRT iş ilanları kapsamında pek çok alanda personel alımı yapılmaktadır. TRT bünyesinde çalıştırılmak üzere yabancı kadroda yoğun olmak üzere yayın kadrosuyla ilgili pek çok alanda alım yapılacaktır. Açık pozisyonlar ve başvuru için linkimizi tıklayabilirsiniz.

Çalışabilecek Pozisyonlar

 • Muhabir: Haber toplar ve bunları gerekli yerlere ulaştırır.
 • Sunucu: Gösterileri ve sanatçıları seyirciye tanıtır.
 • Aktüel Kameraman: Programların çekimlerini stüdyo dışında gerçekleştirir.
 • Metin Yazarı: Yaratıcı içerikler üretir ve içeriklerin geliştirilmesini sağlar.
 • Prodüktör: Programların yapım aşamalarını yönetir.

Diğer Kanalların İş İlanları: Star TV, ATV, Show TV, Flash TV, Fox TV ve Samanyolu TV.

16 Comments

 1. Yorum yapan kıymetli arkadaşlarım o kadar üzülüyorumki malesef çok zor eğer kalın enseli kravatlı dayınız yoksa çok zor

 2. ben Emre yıldırım TRT DE çalışmak istiyorum ÇUKUROVA ÜNV.Elek.elektronik müh.bölümününü okudum.altdan 1 dersim var şimdilik dipl.alamadım stajımı Ankara TRT de yaptım ve TRT de çalışmak isterim.

 3. Ne kadar salak insan var burda ya adam dilekçe yazıyor resmen kardeşim TRT ye başvuracaksiniz anlamıyor musunuz burası sadece sizi bilgilendiren bir site. Nasıl insanlarla yaşıyoruz Allah sabır versin bize.

 4. Ankara da oturuyorum, yeminli Arapça tercümanıyım , ileri derece de inglizcem var
  iş arıyorum

 5. Selamün aleyküm ben Ayla Avcıoğlu ilahiyat ve Arap dili mezunuyum. Özel sektörde öğretmen ve aynı zamanda tercümanım. Sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldım. Yüksek seviyede Arapça biliyorum. TRT de görev almak isterim. ( özellikle TRT diyanet veya TRT Arapça )

 6. Merhaba,
  Ben Zeynep Meral.İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunuyum.TRT Arapça’da çalışmak isterim.Teşekkürler.

 7. 1996 e sınıf ehliyet gerekli tüm evraklarim mevcuttur uzun yol nryeyimliyim 0541 959 98 26

 8. merhaba ben hüseyin meslek lisesi telekomünikasyon bölümü mezunuyum silahlı özel güvenlik sertifikam var b sınıfı ehliyetim var trt de çalışmak istiyorum tlf 05469334001 ararsanız sevinirim gaziantepte yaşıyorum

 9. Çukurova adana meslek yüksek okulu bilgisayar bölümü mezunuyum.Adana’da ikamet ediyorum.Medya bölümüne ilgi duyuyorum ve TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 10. Mrb mersin üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik, anadolu üniversitesi aof isletme fakültesi, anadolu üniversitesi halkla ilişkiler ve reklam on lisans mezunuyum. 1988 dogumluyum.1 yillik gazete deneyimim bulunmakla birlikte samsunda ikamet etmekteyim. Herhangi bir ikamet degistirme ve seyahat etme engelim yoktur.TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 11. meraba ben elektrık mezunuyum bes yıldır bu ısı yapıyorum sızınle calışmak istiyorum

 12. Mrb 4 yillik univ. Mezunuyum 26 yasindayim sizinle cokk calismak istiyorum eglenceli biriyimdir.

 13. Slm ben sinan ankara cankayada kalıyorum trt de çalışmak istiyorum şöför olarak mesleğim makam şöförlüğü 0541 883 12 22

 14. merhaba ben çocuk gelişimi mezunuyumevliyim3.çocukannesiyimaçıköğretimdeokuyorumsosyalhizmetlerbölümündeokuyorumİşarıyorumRTçalışmakisterim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*