TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2022

TRT’de çalışmak isteyen adaylara müjde. TRT bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve TRT personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Ülkemizde ülke genelinde yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı TRT’dir. Ulusal anlamda yayın yapmasa da ülkemizde açılan ilk kanal olan İTÜ TV de sonradan TRT bünyesine katılmıştır. 19 Mayıs 2012 tarihinde HD yayın yapmaya başlayan TRT 1 alt yapı anlamında, personel anlamında sürekli kendisini geliştirmeye, çağa ayak uydurmaya devam etmektedir.

trt personel alımı

TRT İş İlanları

TRT pek çok kişinin kurum bünyesinde çalışmanın hayallerini kurduğu işletmelerin başında gelmektedir. Radyo ve televizyon gibi bölümlerden mezun olanlar ise TRT kültürü ile tanışmak, kendilerini bu kültür ile geliştirmek için büyük çabalar sarf etmektedir. Elbette TRT İş İlanları için bu kadar çok talebin olmasının en önemli sebebi işin okulunda dahi öğrenilmesi mümkün olmayan detayların TRT çatısı altında öğrenilebiliyor olmasıdır.

Pozisyon Yayın Tarihi
Audience Engagement Producer – English  14.6.2022
Campaign Specialist  14.6.2022
Digital Campaign Specialist  14.6.2022
Executive Producer – TRT World  10.6.2022
Customer Service Representative (English and either Arabic, Urdu or Spanish)  10.6.2022
Siber Güvenlik Uzmanı/Kıdemli Uzmanı  8.6.2022
Backend Developer (Mid / Senior)  8.6.2022
Frontend Developer (Big Screens)  8.6.2022
İOS Developer  8.6.2022
Android Developer  8.6.2022
Social Media Specialist  8.6.2022
Senior Promo Producer  8.6.2022
Promo Video Editor  8.6.2022
Senior Machine Learning Engineer  7.6.2022
Senior Data Scientist  7.6.2022
Senior Data Engineer  7.6.2022
Data Science Team Lead  7.6.2022
Audience Engagement Senior Producer – Arabic  3.6.2022
Script Editor – TRT World  26.5.2022
Correspondent – TRT World  26.5.2022

TRT hakkında verdiğimiz bilgilerde köklü bir kuruluş olmasının getirdiği avantajlardan, yenilikçi bir yaklaşım ile de köklerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor olmasından bahsettik. Elbette bahsedilen TRT kültürünün oluşmasında ve kişilerin bu kültüre dahil olmak isteyişinde personellerine sağlanan ortamın da etkisi büyüktür.

Kanal sayısının fazla olması, kendi bünyelerinde çok farklı yapımlara / programlara da ev sahipliği yapıyor olmaları istihdam açısından çok büyük holdingler ile dahi yarışabiliyor olmalarını sağlamaktadır.  Ayrıca elbette istihdam edilecek personel sayılarının fazla olmasının yanında istihdam alanı çeşitliliği de kişilerin şanslarının artmasını sağlamaktadır.

Nasıl Başvurulur?

TRT İş İlanları takibi yapılması geliştirdikleri ve kullanıma sundukları alt yapı nedeniyle kariyer siteleri aracılığı ile yapılmamaktadır. Zaman zaman büyük çapta işe alım süreçleri ile gündeme gelen TRT kültürünü korumak ve geliştirmek adına konu hakkında oldukça titiz davranabiliyor.

Kişi firmalar tarafından düzenlenen işe alım süreçlerinde 3 aşama dahi insanların gözünde büyürken TRT tarafından 7 aşamalı dahi değerlendirme süreçleri yürütülüyor olduğu bilinmektedir. TRT Açık Pozisyonları https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Alım yapılacak pozisyonlara göre değişiklik gösteriyor olsa da genel olarak;

 • C. vatandaşı olunması
 • Lisans mezuniyet tarihinin 2017 sonrası olması
 • İngilizce dil becerisi
 • 26 yaş üstü olması adaylardan beklenenler arasında yer almaktadır.

Çalışabilecek Pozisyonlar

 • Muhabir: Haber toplar ve bunları gerekli yerlere ulaştırır.
 • Sunucu: Gösterileri ve sanatçıları seyirciye tanıtır.
 • Aktüel Kameraman: Programların çekimlerini stüdyo dışında gerçekleştirir.
 • Metin Yazarı: Yaratıcı içerikler üretir ve içeriklerin geliştirilmesini sağlar.
 • Prodüktör: Programların yapım aşamalarını yönetir.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 26

Çalışma Saatleri: 24 saat ( Vardiya Sistemi )

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul / Avrupa – Berlin / Almanya

Diğer Kanalların İş İlanları: Star TV, ATV, Show TV, Flash TV, Fox TV ve Samanyolu TV.

16 Comments

 1. Yorum yapan kıymetli arkadaşlarım o kadar üzülüyorumki malesef çok zor eğer kalın enseli kravatlı dayınız yoksa çok zor

 2. ben Emre yıldırım TRT DE çalışmak istiyorum ÇUKUROVA ÜNV.Elek.elektronik müh.bölümününü okudum.altdan 1 dersim var şimdilik dipl.alamadım stajımı Ankara TRT de yaptım ve TRT de çalışmak isterim.

 3. Ne kadar salak insan var burda ya adam dilekçe yazıyor resmen kardeşim TRT ye başvuracaksiniz anlamıyor musunuz burası sadece sizi bilgilendiren bir site. Nasıl insanlarla yaşıyoruz Allah sabır versin bize.

 4. Ankara da oturuyorum, yeminli Arapça tercümanıyım , ileri derece de inglizcem var
  iş arıyorum

 5. Selamün aleyküm ben Ayla Avcıoğlu ilahiyat ve Arap dili mezunuyum. Özel sektörde öğretmen ve aynı zamanda tercümanım. Sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldım. Yüksek seviyede Arapça biliyorum. TRT de görev almak isterim. ( özellikle TRT diyanet veya TRT Arapça )

 6. Merhaba,
  Ben Zeynep Meral.İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı mezunuyum.TRT Arapça’da çalışmak isterim.Teşekkürler.

 7. 1996 e sınıf ehliyet gerekli tüm evraklarim mevcuttur uzun yol nryeyimliyim 0541 959 98 26

 8. merhaba ben hüseyin meslek lisesi telekomünikasyon bölümü mezunuyum silahlı özel güvenlik sertifikam var b sınıfı ehliyetim var trt de çalışmak istiyorum tlf 05469334001 ararsanız sevinirim gaziantepte yaşıyorum

 9. Çukurova adana meslek yüksek okulu bilgisayar bölümü mezunuyum.Adana’da ikamet ediyorum.Medya bölümüne ilgi duyuyorum ve TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 10. Mrb mersin üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik, anadolu üniversitesi aof isletme fakültesi, anadolu üniversitesi halkla ilişkiler ve reklam on lisans mezunuyum. 1988 dogumluyum.1 yillik gazete deneyimim bulunmakla birlikte samsunda ikamet etmekteyim. Herhangi bir ikamet degistirme ve seyahat etme engelim yoktur.TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 11. meraba ben elektrık mezunuyum bes yıldır bu ısı yapıyorum sızınle calışmak istiyorum

 12. Mrb 4 yillik univ. Mezunuyum 26 yasindayim sizinle cokk calismak istiyorum eglenceli biriyimdir.

 13. Slm ben sinan ankara cankayada kalıyorum trt de çalışmak istiyorum şöför olarak mesleğim makam şöförlüğü 0541 883 12 22

 14. merhaba ben çocuk gelişimi mezunuyumevliyim3.çocukannesiyimaçıköğretimdeokuyorumsosyalhizmetlerbölümündeokuyorumİşarıyorumRTçalışmakisterim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*