TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2021

TRT’de çalışmak isteyen adaylara müjde. TRT bünyesine dahil olup firmaya iş başvurusu yapmak isteyenler aşağıdan gerekli bilgileri inceleyebilir ve TRT personel alımı ilanlarından dilediğine başvuru yapabilir. Aynı zamanda firmanın açık pozisyonlarını da takip edebilirsiniz.

Ülkemizde ülke genelinde yayın yapan ilk ulusal televizyon kanalı TRT’dir. Ulusal anlamda yayın yapmasa da ülkemizde açılan ilk kanal olan İTÜ TV de sonradan TRT bünyesine katılmıştır. 19 Mayıs 2012 tarihinde HD yayın yapmaya başlayan TRT 1 alt yapı anlamında, personel anlamında sürekli kendisini geliştirmeye, çağa ayak uydurmaya devam etmektedir.

trt personel alımı

TRT İş İlanları

TRT pek çok kişinin kurum bünyesinde çalışmanın hayallerini kurduğu işletmelerin başında gelmektedir. Radyo ve televizyon gibi bölümlerden mezun olanlar ise TRT kültürü ile tanışmak, kendilerini bu kültür ile geliştirmek için büyük çabalar sarf etmektedir. Elbette TRT İş İlanları için bu kadar çok talebin olmasının en önemli sebebi işin okulunda dahi öğrenilmesi mümkün olmayan detayların TRT çatısı altında öğrenilebiliyor olmasıdır.

Pozisyon Yayın Tarihi
Correspondent – TRT World  27.6.2021
Senior Machine Learning Engineer  17.6.2021
Senior Data Scientist  17.6.2021
UI/UX Designer  4.6.2021

TRT hakkında verdiğimiz bilgilerde köklü bir kuruluş olmasının getirdiği avantajlardan, yenilikçi bir yaklaşım ile de köklerini gün geçtikçe daha da sağlamlaştırıyor olmasından bahsettik. Elbette bahsedilen TRT kültürünün oluşmasında ve kişilerin bu kültüre dahil olmak isteyişinde personellerine sağlanan ortamın da etkisi büyüktür.

Kanal sayısının fazla olması, kendi bünyelerinde çok farklı yapımlara / programlara da ev sahipliği yapıyor olmaları istihdam açısından çok büyük holdingler ile dahi yarışabiliyor olmalarını sağlamaktadır.  Ayrıca elbette istihdam edilecek personel sayılarının fazla olmasının yanında istihdam alanı çeşitliliği de kişilerin şanslarının artmasını sağlamaktadır.

Nasıl Başvurulur?

TRT İş İlanları takibi yapılması geliştirdikleri ve kullanıma sundukları alt yapı nedeniyle kariyer siteleri aracılığı ile yapılmamaktadır. Zaman zaman büyük çapta işe alım süreçleri ile gündeme gelen TRT kültürünü korumak ve geliştirmek adına konu hakkında oldukça titiz davranabiliyor.

Kişi firmalar tarafından düzenlenen işe alım süreçlerinde 3 aşama dahi insanların gözünde büyürken TRT tarafından 7 aşamalı dahi değerlendirme süreçleri yürütülüyor olduğu bilinmektedir. TRT Açık Pozisyonları https://kariyer.trt.net.tr/ilan/site.aspx adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Alım yapılacak pozisyonlara göre değişiklik gösteriyor olsa da genel olarak;

 • C. vatandaşı olunması
 • Lisans mezuniyet tarihinin 2017 sonrası olması
 • İngilizce dil becerisi
 • 26 yaş üstü olması adaylardan beklenenler arasında yer almaktadır.

Çalışabilecek Pozisyonlar

 • Muhabir: Haber toplar ve bunları gerekli yerlere ulaştırır.
 • Sunucu: Gösterileri ve sanatçıları seyirciye tanıtır.
 • Aktüel Kameraman: Programların çekimlerini stüdyo dışında gerçekleştirir.
 • Metin Yazarı: Yaratıcı içerikler üretir ve içeriklerin geliştirilmesini sağlar.
 • Prodüktör: Programların yapım aşamalarını yönetir.

Temel Bilgiler:

Minimum Çalışma Yaşı: 26

Çalışma Saatleri: 24 saat ( Vardiya Sistemi )

Alım Yapılacak Şehirler: İstanbul / Avrupa – Berlin / Almanya

Diğer Kanalların İş İlanları: Star TV, ATV, Show TV, Flash TV, Fox TV ve Samanyolu TV.

16 yorum

 1. ben Emre yıldırım TRT DE çalışmak istiyorum ÇUKUROVA ÜNV.Elek.elektronik müh.bölümününü okudum.altdan 1 dersim var şimdilik dipl.alamadım stajımı Ankara TRT de yaptım ve TRT de çalışmak isterim.

 2. Ne kadar salak insan var burda ya adam dilekçe yazıyor resmen kardeşim TRT ye başvuracaksiniz anlamıyor musunuz burası sadece sizi bilgilendiren bir site. Nasıl insanlarla yaşıyoruz Allah sabır versin bize.

 3. Selamün aleyküm ben Ayla Avcıoğlu ilahiyat ve Arap dili mezunuyum. Özel sektörde öğretmen ve aynı zamanda tercümanım. Sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldım. Yüksek seviyede Arapça biliyorum. TRT de görev almak isterim. ( özellikle TRT diyanet veya TRT Arapça )

 4. merhaba ben hüseyin meslek lisesi telekomünikasyon bölümü mezunuyum silahlı özel güvenlik sertifikam var b sınıfı ehliyetim var trt de çalışmak istiyorum tlf 05469334001 ararsanız sevinirim gaziantepte yaşıyorum

 5. Çukurova adana meslek yüksek okulu bilgisayar bölümü mezunuyum.Adana’da ikamet ediyorum.Medya bölümüne ilgi duyuyorum ve TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

 6. Mrb mersin üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik, anadolu üniversitesi aof isletme fakültesi, anadolu üniversitesi halkla ilişkiler ve reklam on lisans mezunuyum. 1988 dogumluyum.1 yillik gazete deneyimim bulunmakla birlikte samsunda ikamet etmekteyim. Herhangi bir ikamet degistirme ve seyahat etme engelim yoktur.TRT kurumlarında çalışmak istiyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*