İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TRT Personel Alımı ve İş İlanları 2018

Trt personel alımı yapacak!

Trt iş başvurusu yaparak sizde Trt’ın gücünden güç alabilirsiniz. Trt personel alımı haberlerinin yanı sıra bazı ilan sitelerinde yer alan Trt eleman alımı ilanlarını sizler için burada paylaşmaya devam edeceğiz. Trt insan kaynakları departmanının yaptığı açıklama şu şekilde:

Adaylarda aranan şartlar;

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak
 • Kasten herhangi bir suçtan cezalı bulunmamak
 • Anayasaya karşı gelecek bir suçta(hırsızlık, rüşvet, zimmet, dolandırıcılık) bulunmamak
 • Erkek adaylar için, askerlik yaşı gelmemiş veya yaşındaysa askerliğini yapmış olmak
 • Reşit olmak
 • Herhangi bir zihinsel engeli olmamak

15 Temmuz darbe girişiminden sonra TRT personel alımı mülakatlarını ertelemişti. TRT bugün yeni mülakat tarihlerini belirledi.  300 personelin açığa alınmasından sonra daha önce ilan edilen personel alımı rakamlarının artması bekleniyor.

SÖZLÜ-MÜLAKAT/UYGULAMALI SINAV DUYURUSU

Mali Denetçi Yardımcılığı, Yönetim Hizmetleri Uzman Yardımcılığı, Kamera Asistanı, Stajyer Muhabir, Stajyer Spiker, Teknisyen, Yapım ve Yayın Elemanı ile Yardımcı Prodüktör sözlü-mülakat/uygulamalı sınavları ileri bir tarihe ertelenmiş olup, adaylara sınavlara katılacakları tarih tekrar duyurulacaktır. 21/07/2016 tarihinde yapılan duyurunun ardından güncelleme ile birlikte adaylara tekrar bilgilendirme yapılacağı söylenmiştir.

Başvuru formu ve sınav bilgileri

Aday personeller başvurularını www.trt.net.tr üzerinden gerçekleştirebilirler. Eksiksiz doldurulan başvuru forumları sınavın yapılacağı gün imzalı olarak sınav heyetine teslim edilecektir.

Sınavlar Ankara TRT Genel Müdürlüğü’nde, sözlü mülakat ve uygulamalı sınav şeklinde yapılacaktır. Sınavdan sonra gerekli özelliklerin olmadığı adaylar tespit edildiğinde sınavları geçersiz sayılacaktır.

TRT yeni eleman ve personel alımları başvurularında yapacağı seçimleri KPSS puanlarına göre yapıyor. KPSS puanı dışında öncelik %30 iletişim alanlarında olanlara %70 ise diğer alanlardaki şartların olduğu adaylara verilecek. Diğer yandan farklı kanallarında kullanmak adına Kürtçe, Arapça ve Azerice bilen adaylar da değerlendirmeye alınacak. TRT personel alımı için gerekli olan nitelikler de aşağıdaki gibidir, bu özelliklere sahip olan adaylar arasından öncelik KPSS puanlarına göre yapılır.

65 Yorum

 1. NUR SEDA BULUT 9 Ağustos 2014

  Ankara Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunuyum. Stajımı TRT radyosunda yaptım. TRT ile çalışmak isterim.

 2. merve 12 Ağustos 2014

  radyo sinema tv mezunuyum. KPSS’den 68 aldım.stajımı trt Ankara’ da yaptım. trt’ de çalışmak istiyorum.

 3. sultan menteş 19 Ağustos 2014

  sosyoloji ve sağlık kurumları işletmeciliği mezunuyum. 2014 lisans kpss den 78 almış bulunup hem kendim hemde kurumunuz için verimli olacağımı düşünerek TRT ile çalışmak istiyorum.

 4. Adem Bulcun 21 Ağustos 2014

  Matematik Bölümü mezunuyum. Pedagojik Formasyon aldım. 2014 KPSS lisans puanım 77. TRT de bana verilecek görevi layıkıyla yerine getirebileceğimi düşünüyorum.

 5. Sibel 23 Ağustos 2014

  Sosyoloji bölümü mezunuyum,23 yaşındayım,İstanbul’da yaşıyorum,TRT de çalışmayı çok istiyorum..Teşekkürler

 6. Demet Akçağ 24 Ağustos 2014

  TRT sizi ne yapsın ya ? Alımları buradan yapıyormuş gibi hikayenizi yazmışsınız 🙂

 7. faruk yağız 24 Ağustos 2014

  trt iletişim fakültelerinin radyo sinema tv bölümü dışında alım yapmamlı bende radyo sinema tv bölümünden mezun oldum 76 aldım stajımı trt yaptım hatta işi bildiğimden bir ay ihtiyaç vardi diye fazladan çalıştım kameraman olarak TRT DE çalışmak isterim

 8. metin ali 27 Ağustos 2014

  türk milleti gerçekten söylenildiği kadar zeki değil bence, adamlar resmen burdan işe girebilceklerini düşünüyorlar çok enteresan.

 9. sdates 31 Ağustos 2014

  Yeni alim tarihleri ne zaman ?

 10. didem yıldırım 2 Eylül 2014

  ben sosyal bilgiler öğretmenliği mezunuyum p3 83.35 aldım trt de çalışmak istiyorum saygılarımla…

 11. Mal mısınız? 4 Eylül 2014

  Buradan iş başvurusu yapılacağını mı sanıyorsunuz? Mal mısınız..? TRT bir ton taşeron, bir o kadar kurum sözleşmelisi çalıştırıyor da onlara bile memurluk vermiyor. İletişim fakültesi, radyo tv sinema bölümü diye bir şey var hiç duydunuz mu? Televizyonculuktan anlıyor musunuz? Önce kendinize bunları bir sorun.

 12. fatma 9 Eylül 2014

  GRAFİK TASARIM MEZUNUYUM TRT DE STAJ YAPTIM VE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN MEMNUN OLURUM.TEL.05053961698.TEL2.05054766713

 13. Ömer TUTKUS 13 Eylül 2014

  Merhaba Ben 1995 yılı Atatürk üniversitesi MYO Motor bölümü mezunuyum
  yaklaşık 22 yıldır bigisayar sistemleri, bilgisayar çevre birimleri, network cihazları, bankamatik sistemleri olmak üzere Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Türktelekom, Şekerbank, İşbankası,Çocuk Esirgeme Kurumları, PTT, Maliye, Nüfus, Milli Eğitim, TEDAŞ vs. olmak üzere birçok kurumların tüm sistemlerinin kurulumu bakım/onarımlarının yapılması konusunda görev yaptım. Çalıştığım firmalar. Meteksan Sitem A.Ş.(10 yıl Erzurum Bölge Sorumlusu), Altus Bilişim Hiz. A.Ş.(4 yıl Erzurum Bölge Sorumlusu) daha öncesinde küçük çaplı firmalarda bilgisayar sistemleri konusunda görev yaptım. 2012 KPSS den 61,9 puan, Ayrıca EKPSS Nisan 2014 75,8 puan aldım.
  Engel durumum Ruhsal Duygusal %40, Hafif kalp çarpıntısı %30 oranında raporum var. B Sınıfı Ehliyetim var. Aktif olarak Araç kullanabilmekteyim. Hızlık olmak üzere On parmak Q klavye kullanabilmekteyim.
  TRT de çalışmaktan son derece memnun olacağımı beyan etmek istiyorum. ****Daha öncesinde 1994 ses yarışmasına katılmak istemiştim. bazı ailevi sorunlardan dolayı katılamamıştım. Hangi departman olursa olsun TRT ile çalışmak bana gurur verecektir. saygılarımla.

 14. FATMA 18 Eylül 2014

  NİĞDE ÜNİVERSİTESİ MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI MEZUNUYUM TRT DE STAJ YAPTIM VE SİZİNLE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.

 15. hasan 24 Eylül 2014

  ben 2 yıllık radyo tv mezunuyum.trt sınavlarına girmek istiyorum.ne zaman olduğu ya da olacağı hakkında sitelerden yeterli bilgiler alamıyorum.yardımcı olursanız sevinirim…

 16. munevver 25 Eylül 2014

  büro yönetimi ve yönetici asistanlıgını okudum bes senelıkte bu alanda tecrubem var yıne boyle bı iş olarak trt ıle calışmayı cok ama cok istiyorum sızde uygun görürsenız gorusmek ve sızınle calısmak isterım.

 17. Sedat 28 Eylül 2014

  başvuru yorum kısmına değil yazının sonundaki Buradan başvuru yapabilirsiniz yazısına tıklayarak yapılıyor

 18. şerife 20 Ekim 2014

  Dicle Üniversitesi Çermik MSY Okulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünden mezunum TRT’de çalışmak istiyorum Kpss’den 78 aldım.Ancak iş başuvurusu için cv bırakmamız daha uygun olmaz mıydı?Saygılar

 19. semra doğan ulusman 22 Ekim 2014

  büro yönetimi mezunuyum kpss 2014 74 puan aldım 1984 doğumluyum kurumunuzda çalışmak istiyorum

 20. zehra 22 Ekim 2014

  ben zehra . cumhuriyet üniversitesi radyo tv yayımcılığı mezunuyum. trt de çalışmayı çok istiyorum. 10 senedir işsizim. şuan bizim bölümden alım olmadığı için işletme okuyorum. sizinle çalışmayı çok istiyorum. saygılarımla…

 21. safiye 23 Ekim 2014

  sosyoloji okuyorum 35 yaşındayım evliyim ve 3çocuk sahibiyim kpss 62 puan aldım temizlik yada çocuk bölümü iş arıyorum yardımcı annelik yaptım

 22. Serap şimşek 24 Ekim 2014

  Yozgat Bozok Üniversitesinde banka ve sigorta okudum TRT’de çalışmak sizinle takım arkadaşı olmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim…

 23. Levent Kalıpçıoğlu 28 Ekim 2014

  Baskent universitesi Radyo tv progmcligi bölümündn haziran ayında mezun oldum stajimi Kanal B ve Trt Spor’da yaptım ayrıca açık öğretim Fakültesi işletme bölümüne 4 yıllığa tamamlamak için kayıt yaptırdım. Kendi bölümümü severek okudum bu bölümde kendimi geliştirmek istiyorum o yüzden sizin gibi çalışanına değer veren bir kurum olduğunuzdan dolayı Trt’yi seçtim. Umarım bana böyle bir kurumda çalışma imkanını verirsiniz. Sevgi ve Saygılarımla
  LEVENT KALIPÇIOĞLU
  05545467527

 24. semra köse 3 Kasım 2014

  maliye bölümü mezunuyum fakat sizler arasında iş yapmak istiyorum.Trt kanalının ne kadar titiz bir kanal olduğunu görebilmekteyimm aranızda iyi işler yapacagıma inanıyorum saygılar

 25. aygül çakır 15 Kasım 2014

  merhaba ben çocuk gelişimi mezunuyumevliyim3.çocukannesiyimaçıköğretimdeokuyorumosyalhizmetlerbölümündeokuyorumİşarıyorumRTçalışmakisterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir