Yeşilyurt Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Yeşilyurt Belediyesi Personel Alımı

2012 yılında belediyecilik kanununda yapılan düzenlemeyle Malatya’nın büyükşehir belediyesi statüsüne alınmasıyla iki merkez ilçe’den biri olarak tanımlanan Yeşilyurt, ilçe belediyesi unvanını almıştır.

Temelde vatandaşın müşterek ihtiyaçlarını karşılama konusunda hizmet üretmek amacıyla kurulmuş bir kurum olan Yeşilyurt Belediyesi, hizmetlerini çeşitlendirerek ilçeyi bütün varlıkları ile birlikte kalkındırmayı hedeflemektedir.

Bu hedef doğrultusunda yoğun bir çalışma temposu sergileyen kurum, hem çalışanlarının temposunu hafifletmek hem de vatandaşlarından gelen taleplere daha kısa sürede yanıt verebilmek amacıyla personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Yeşilyurt Belediyesi Personel Alımı

Yeşilyurt Belediyesi İşçi Alımı

Yeşilyurt Belediyesi, bünyesinde çalıştıracağı elemanlarını son dönemlerde sözleşmeli işçi olarak istihdam etmekte ve bu statü doğrultusunda sosyal haklar sağlamaktadır.

Belediye bünyesinde çalışacak olan personellerin en çok merak ettiği hususa açıklık getirmek gerekirse, belediye bünyesine yeni alınacak işçilerin, mevcut işçilerle aynı mesai saatleri içerisinde çalışacağı, aynı maaşları alacağı hatta mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kaldıkları takdirde ek mesai ücreti alacakları bilinmektedir.

Yeşilyurt Belediyesi Memur Alımı

Yeşilyurt Belediyesi memur alımı hemen her yerde olduğu gibi KPSS puanına bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen bu alımlarda pozisyon değişimi hakkı belediye bünyesinde saklı tutulmaktadır.

Memurlar 657 sayılı memur kanuna bağlı olarak görev alırlar ve bu hükümde yer alan her hakka sahiptirler. Kurumun memurları 2500-2800 Türk lirası aralığında maaş almaktadır. Ancak maaşların değişkenliği oluşabilir bir faktördür.

Memurun sahip olduğu beceriler ve çalışma şartları maaşında artışa veya düşüşe neden olabilmektedir. 657 sayılı kanun hükmünce belediye bünyesinde görev yapan memurlar, Ocak ve Temmuz aylarında belirlenen oranlarda zam almaktadırlar. Bunun yanı sıra aynı kanunda, memurları kapsayan tüm ikramiye ve zam olaylarından da çalışanların faydalanma hakkının var olduğu yer almaktadır.

Yeşilyurt Belediyesi İş İlanları

Yeşilyurt Belediyesi, vatandaşlarının mahalli ve müşterek ihtiyaçlarını karşılarken anlık kararlar ile geçici çözümler üretmek yerine; planlı, kalıcı, gelenekselleşmiş ve yönetim değiştiğinde de sürdürülebilir hizmetler üretilmesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Planlı ve programlı çalışmalar yaparak kalıcı eserler bırakma hedefinde olan kurum, bu hedefler doğrultusunda kadrosuna alacağı personeller ile ilgili insan kaynakları birimi tarafından yapılan çalışmaların sona ermesi halinde internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendirecek.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Yeşilyurt Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yozgat Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesini takip ederek kendilerine uygun birimlerde yayınlanacak personel alım ilanlarını beklemeleri gerekmektedir.

Belediye kadrosunda oluşan açık pozisyon ve çalışma şartlarını niteliklerine uygun olarak değerlendiren adayların, Yozgat Belediyesi internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Belediyenin insan kaynakları birimi tarafından incelenecek olan başvurular arasından kurumun aradığı kriterlere uygun görülen adaylar mülakata çağrılacaktır.

Bilgi için tıklayın.

Yeşilyurt İş İlanları

Yeşilyurt iş ilanları genel olarak hizmet sektörüne yönelik olup esnaf arasında yapılan elden istihdam yöntemiyle hayata geçmektedir. İşçi ve kalfa kategorilerinde yoğunluk bulunmaktadır.

Bu ilanlara, kariyer siteleri üzerinden ya da ilgili firmanın İnsan Kaynakları birimi aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.İlanlara dair çalışma ortamı, maaş miktarı ve ödemesi gibi detayları da, yine aynı kanallar vasıtasıyla öğrenebilirsiniz…

Güncel Yeşilyurt iş ilanları

 • Tesisatçı
 • Mağaza Satış Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Yeşilyurt iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*