TEB Staj Başvurusu 2024 (Lise ve Üniversite)

Türkiye’de en çok tercih edilen finans kurumları arasında olan TEB, yılın farklı dönemlerinde staj alımı yapmaktadır. Bunlara başvuru online platformlar üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ardından sınav yapılacaksa, adaylara gerekli bilgiler verilmektedir. Bundan sonra da mülakat süreci başlar. Tümünü geçen öğrenciler, staja geçebilir. Eğer başarılı bir biçimde tamamlarsanız, ilerleyen dönemlerde ile alım ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Zira birçok şirket, stajyerlerini açılan pozisyonda daha önde değerlendirmektedir.

Başvuru yaparken, tek dikkat etmeniz hangi öğrencilere yönelik olduğudur. Zira lise stajı değilse, lise okuyan kişiler tarafından başvuru yapılsa dahi kabul edilmez. Gerekli nitelikleri incelerseniz, ayrıntılı bilgileri edinebilirsiniz.

teb staj başvurusu

TEB Stajyer Alımı Yapacak

TEB yılın değişik zamanlarında üniversite stajı alımları yapmakta olup, bunlar güncel olarak da vardır. Eğer Kariyer.net platformunu ziyaret ederseniz, birden fazla duyuru olduğunu görebilirsiniz. Bunların hakkında tüm detaylar da paylaşılmış olup, nitelikler de dâhildir. Bunlardan TEB Portföy – üniversite stajyeri için aranan vasıflar şöyledir;

 1. Üniversitelerin üçüncü veya dördüncü sınıfında lisans öğrencisi olma
 2. Zorunlu stajı bulunma
 3. Finans sektörüne ilgili olma
 4. Microsoft Office kullanabilme
 5. Yenilikçi bakış açısına sahip olma

Eğer bu gibi şartları taşıyorsanız, başvuru yapabilirsiniz. Bankanın farklı ilanları da olup, onları da inceleyerek size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

TEB Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB stajyer başvurusu Kariyer.net kullanılarak dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, gerekli müracaatı kısa sürede tamamlayabilirsiniz;

 1. https://www.kariyer.net/firma-profil/teb-1126-1370 adresine giriş yapın.
 2. Eğer oturumunuz açık değilse giriş yapın. Kariyer.net üyesi değilseniz yeni hesap açın.
 3. TEB iş ilanları bölümüne gelerek, tüm ilanları gör butonuna tıklayın.
 4. Staja yönelik duyurulara tıklayarak, başvur butonun seçin.
 5. Gerekli alaları doldurarak, başvurunuzu tamamlayın.

Ardından tek yapmanız gereken, banka yetkilileri tarafından yanıt beklemedir. Eğer olumlu değerlendirseniz, sınav ve mülakata dair bilgiler iletilecektir. Staj yapmak için başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra tüm aşamaları geçerek, kabul edilebilirsiniz.

TEB Lise ve Üniversite Stajları

TEB kapsamında çalışmak istiyorsanız, staj başvurusu oldukça önemlidir. Bunun için online başvurunuzu tamamladıktan sonra, yapılırsa sınavdan da yeterli notu almanız gerekir. Mülakattan da olumlu olumlu değerlendirme alırsanız, staja başlayabilirsiniz. Ardından süreç boyunca olumlu bir izlenim bırakırsanız, sonraki dönemlerde başvurduğunuzda daha olumlu değerlendirebilirsiniz.

11 Comments

 1. Selçuk Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. Bankacılık alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Konya şubenizde kış stajı yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim. Teşekkür ederim.

 2. Sayın Yetkili,

  Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 4. sınıf  öğrencisiyim.Bölümümde zorunlu staj yok ama isteğe bağlı olarak staj yapmak istiyorum.İzmitteki şubenizde boşluk varsa staj yapmak istiyorum.Hem kendimi bu sektörde geliştirmek hem de okul bitiminde deneyimledigim bilgilerle kariyerime daha kolay karar verebilmek için.

  Herhangi bir staj deneyimim yok.Sektöre giriş için oldukça önem verdiğim yaz stajımı bankanızda yapmak istiyorum.Bu sayede sektöre hazırlanma hususunda bir başlangıç yapacağıma inanıyorum.Sizden olumlu/olumsuz dönüş bekliyorum.

  Saygılarımla

 3. Merhaba ben Ceylan Uşak Üniversitesi Bankacılık ve Finans öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu 40 iş günü stajımı kurumunuzda tamamlamak istiyorum İstanbul anadolu yakasında oturuyorum şubelerinizden birinde stajımı tamamlamak istiyorum.Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 4. Merhaba, ben İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa SBMYO Bankacılık ve Sigortacılık 1. sınıf öğrencisiyim. Yaz ayı içerisinde bulunan zorunlu stajımı İstanbul’ da yapmak istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 5. Ben bılecık seyh Edebali pazaryeri meslek yüksekokulu 1.sınıf bankacılık ve sigortacılık öğrencisiyim bankanızın Balıkesir subesinde staj yapmak istiyorum gereğinin yapılmasını arz ederim.

 6. Merhaba
  İstanbul/Beykoz ÇAVUŞBAŞI ÇOK PROGRAMLI LİSESİ bilgisayar web tasarımı bölümü 4.sınıf öğrencisiyim 2015/2016 dönemi zorunlu staj görevimi bankanızda yapmak istiyorum.Bilgilerinize arz ederim.

 7. Merhaba,
  Ben MERSİN ÜNİVERSİTESİ SOSYALBİLİMLER MYO İşletme Yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim yaz dönemi zorunlu stajımı ADANA/SEYHAN şubesinde yapmak istiyorum gereğin yapılmasını arz ederim.

 8. Merhaba ben İnönü Üniversitesi İBBF Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. sınıf öğrencisiyim. 18-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Antalya’daki şubenizde staj yapmak istiyorum.
  Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 9. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi iktisat bölümü 4.sinif ögrencisiyim.Bankacılik alaninda kendimi geliştirmek istiyorum.Kahramanmaraş şubenizde çalismak istiyorum.Gereginin yapilmasini arz ederim.

 10. merhaba.atatürk üniversitesi 3.sınıf ögrencisiyim (4.sınıfa geçtim)hatay iskenderunda ikamet ediyorum .deneyim kazanmak ,kendimi yetiştirmek,iş hayatını ögrenmek için iskenderun şubelerinizin birinde staj yapmak istiyorum .gereginiin yapılmasını arz ederim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*