PTT Bank Staj Başvurusu 2022 (Lise ve Üniversite)

Lise ve üniversite öğrencileri tarafından yapılabilen staj, onlara büyük bir katkı sağlamaktadır. Böylece mezun olmadan önce iş hayatının nasıl olduğunu, nelerin yapıldığı görmek, sektör hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır.

Bu nedenle yılın farklı dönemlerinde, ülkemizde bulunan birçok öğrenci hangi kurum kapsamında stajyer başvurusu yapabileceğini araştırmaktadır. Bu bağlamda çok sayıda kişi, PTT’yi tercih etmektedir. Yüzyıllara dayanan bir tecrübesi olan kurum stajyer öğrenci kabul etmektedir.

Bu sebeple tek yapmanız gereken, kurumun resmi sayfasını takip etmedir. Buradan gerekli ilanları bulabilir, ardından başvuru işlemlerini sağlayabilirsiniz.

PTT Bank Staj Başvurusu

PTT Bank Stajyer Alımı Yapacak

PTT Bank, stajyer alımı yapmakta olup bunları online sistemler üzerinden duyurmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, belirli tarihlerde açıldığı ve kapandığıdır. Bu nedenle sürekli incelemeniz, eğer şartları yerine getiriyorsanız hemen müracaat etmeniz gerekmektedir. İlanları takip etmek için, aşağıdaki işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx adresine giriş yapın.
  2. Sağ üst taraftan kurumsal üzerine gelerek, aşağıya doğru genişleyen menüden duyurular üzerine tıklayın.
  3. Güncel duyurular üzerine tıklayarak, tüm ilanları inceleyin.

Böylece yeni bir ilan çıktığında, kısa sürede buradan bulabilir, nereden başvuru yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Böylece oldukça hızlı şekilde işlem yapabilirsiniz.

PTT Bank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Bank lise stajı da dâhil olmak üzere, birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Eğer kurum lise okuyan öğrencileri kabul ediyorsa, bu ilanda belirteceği için gerekli bilgiler buradan elde edilebilir. Başvuru için şu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/default.aspx?i=y adresine giriş yapın.
  2. Sağ üst köşeden üye girişi üzerine tıklayın.
  3. E-posta adresinizi ve şifrenizi yazın. Üye değilseniz, hesabınız yok mu linkine tıklayın.
  4. Üyelik açtıktan sonra, ilanları inceleyin.

Ardından tek yapmanız gereken başvuru yapmadır. Burada adaylarda aranan nitelikler de verilebileceği için, başvuru öncesinde detaylı bir şekilde inceleme yapılmalıdır. Üniversite stajı için başvurmak istiyorsanız da bu işlemler takip edilmelidir.

PTT Bank Lise ve Üniversite Stajları

PTT Bank kapsamında stajyer olmak istiyorsanız, ayrıntılı tüm bilgileri gerekli ilanlar yayınlandığında bulmanız mümkündür. Böylece gerek lise öğrencilerinin kabul edilip edilmediğini, gerekse aranan nitelikleri öğrenebilirsiniz.

Ardından sadece staj başvurusu gerçekleştirmeniz gerekir. Şayet tüm aşamaları başarılı biçimde geçerseniz, stajyer olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*