İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sultangazi Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Sultangazi Belediyesi Personel Alımı

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Sultangazi’de ikamet eden vatandaşlar, Sultangazi Belediyesi personel alımı ilanlarını takip ederek, belediye bünyesinde; memur, işçi ve çeşitli kademelerde personel alımları için başvurularını yapmaktadır. Belediye bina içerisinde ve çeşitli faaliyet alanlarında, farklı vasıf ve şartları karşılayan iş gücüne ihtiyaç duyabilmektedir.

Bu nedenle hem ilgili iş gücünün karşılanmasını hem de belediye dahilindeki işsizlik sorunun giderilmesini amaçlayan kurum belirli periyotlarla ilanlar açmaktadır. Belediye bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların bu ilanları takip etmesi ve başvurularını doğru, eksiksiz bir şekilde, başvuru tarihlerinde yapması önemlidir. Bu sayede belirli bir kadroya alınma olasılığı daha yüksektir.

Sultangazi Belediyesi Personel Alımı

Sultangazi Belediyesi personel alımı gerçekleştirirken faaliyet alanı ve Belediye bünyesindeki ihtiyaçları dikkate alır. Bu bağlamda oldukça farklı vasıflarda personel talebinde bulunabilmektedir. Kimi zaman aranılan personeller için bazı sertifikalar da talep edilmektedir.

Örneğin bilgisayar operatörü alımında, bilgisayar operatörlüğü belgesine sahip olunması şartı olabilmektedir. Bununla birlikte belirli bir projede gece vardiyası söz konusu olduğunda, ilgili ilanın ayrıntılar kısmında gece vardiyası ile ilgili not da bulunur. Bu nedenle belirli bir ilan için başvuru durumunda olan adayların tüm bu ayrıntıları dikkate alarak başvurularını gerçekleştirmeleri, sonrasında herhangi bir sorun yaşamamaları açısından önem teşkil eder.

Sultangazi Belediyesi Memur Alımı

Sultangazi Belediyesi memur alımını yılın farklı dönemlerinde yapılmaktadır. Esasında Belediyenin faaliyetleri doğrultusunda hangi zamanlarda memur ihtiyacı olduğuna göre zamanlama değişkenlik göstermektedir. Alımları düzenli olarak kontrol etmek ederek, kariyer hedefinizle uyumlu bir işe sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Sultangazi Belediyesi memur alımları, insan kaynakları biriminin çeşitli politikalar üreterek pozisyona uygun kişilerin işe başlaması için çeşitli yöntemlerle de duyurulabilmektedir. Bu nedenle web sitemizi belirli aralıklarla incelemenizi öneririz…

Sultangazi Belediyesi İşçi Alımı

Sultangazi Belediyesi işçi alımı gerçekleştirdiğinde bu durumu ilan ile bildirmektedir. Web sitesi, İŞKUR üzerinden de ilan edilen işçi alımları ile ilgili ilanların detaylarında hangi bölgelerde, hangi amaçla işçi alımı yapıldığı gibi ayrıntılar yer almaktadır. Ayrıntılar kısmında aynı zamanda beden işçisi, şoför, hademe gibi farklı iş gücü ihtiyaçları da ayrıntılı bir şekilde yazmaktadır.

İşçiliğin talep edildiği grup hangisi olursa olsun, vatandaşların ilana başvuru sürecinde sağlaması gereken bazı belgeler vardır ki bu resmi başvuru belgelerin başlıcaları; ikametgâh, sağlık raporu, resim, nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgesi ve sabıka kaydı olarak sıralandırabilir.

Sultangazi Belediyesi sınırlarında bulunan; 50.Yıl Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Mahallesi, Habipler Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Cebeci Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eski Habipler Mahallesi gibi mahallelerde ikamet eden vatandaşların başvuracağı Sultangazi Belediyesi işçi alımı ilanları sonucunda alım yapılan personeller yine ilgili belediye sınırları içerisinde bulunan bu mahallelerde görev alacaktır.

Sultangazi Belediyesi İş İlanları

Belediyecilik kapsamındaki hizmetlerin planlanması ve yönetiminde metropolün yükselen değeri olması özelliğiyle “takip eden değil, takip edilen belediye olmak” isteyen kurumun vatandaşlarını kadrosuna alacağı personeller hususunda internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayarak bilgilendireceği tahmin edilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Sultangazi Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna almayı hedeflediği personellerinin, kadrolandırma şekillerini ve şartlarını internet sitesinden detaylı bir şekilde yayınlamayı tercih eden Sultangazi Belediyesi, bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Sultangazi Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından başvuruların değerlendirilmesi sonucu belediyenin istediği kriterlere uygun görülen adaylar kadrolandırma yapılacak ilgili birim ve insan kaynakları birimi tarafından mülakata tabi tutulmakta ve başarılı olanlar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Sultangazi İş İlanları

Sultangazi Belediyesi iş ilanları memur, işçi yada genel personel için de dahil olmak üzere; Personelalimi.gen.tr olarak sizlere güncel bir şekilde yayınlanan ilanları sunuyoruz…

 • TÜİK – Sözleşmeli Geçici Personel Alımı / Anketör
 • Sultangazi Belediyesi / Beden İşçisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de sultangazi iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir