Soma Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Soma Belediyesi Personel Alımı

Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Soma’da belediyecilik faaliyetleri 1891 yılında başlamış ve günümüze kadar gelişerek devam etmiştir.

Soma’da yaşayan bütün vatandaşlarının mahalli müşterek ihtiyaçlarını zamanında karşılayarak; adil ve kaliteli bir hizmet sunmak hedefiyle yatırımlar yapan Soma Belediyesi, bu yatırım alanlarında ve mevcut birimlerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmayı planlamaktadır.

Kadrosuna alacağı personelleri Soma’da ikamet ediyor olmasına dikkat eden kurum, elemanlarının ayrıca takım çalışmasına yatkın, yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek, genç ve dinamik olmalarına da özen göstermektedir.

Soma Belediyesi Personel Alımı

Soma Belediyesi İşçi Alımı

Hızla gelişen ve modernleşen Soma’da vatandaşlara daha kaliteli yaşam alanları sunmak adına işçi alımı yapacak olan Soma Belediyesi, kadrosuna yeni aldığı işçileri genellikle sözleşmeli işçi ve taşeron işçi olarak istihdam etmektedir. Bu işçileri arasında herhangi bir ayrım yapmayan kurum, bütün işçilerini aynı mesai saatleri arasında çalıştırmakta, aynı sosyal hakları sağlamakta ve pozisyonlarına göre maaş aralıkları belirlemektedir.

Soma Belediyesi Memur Alımı

Belediyeye ait memur alımı duyuruları da yapılmaktadır. Bu duyurularda ifade edilen başvuru şartları, alınacak olan personelin görevine göre belirlenmektedir. ÖSYM tarafından 2016 yılında gerçekleşen KPSS önlisans ve lise düzeyindeki sınavlardan yeterli puanı almış olan adaylar, Soma Belediyesi memur alımı için başvuruda bulunabilirler.

Çünkü kurum, şimdiye kadar yapmış olduğu alımları yazılı sınav puanına ve sonrasında da mülakata göre değerlendirme yaparak gerçekleştirmiştir. Ayrıca Manisa ili ya da Soma ilçesinde en az 6 ay ikamet etmek ve sosyal doku ile çevreyi tanıyor olmak da, belediyenin alımlar sırasında incelediği diğer kriterlerden bir kaçıdır.

Soma Belediyesi İş İlanları

Sürdürülebilir şehircilik ve çevre ilkeleri doğrultusunda katılımcı, şeffaf, çağdaş bir yönetim anlayışı ile Egenin Kömür ve Enerji kenti olma potansiyeline sahip olan Soma’ya bu değerleri kazandırmak isteyen Soma Belediyesi, bu amaçlar doğrultusunda kadrosuna alacağı personeller için internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Yenilikçi, katılımcı, şeffaf bir kurum ve yönetim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren kurum, yayınladığı iş ilanlarıyla adil, kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet verebilecek insan hakları ve çevreye duyarlılık konusunda hassas davranabilen personellere öncelik verileceğini belirtmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Soma Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasında İşkur ile ortak hareket eden Soma Belediyesi ‘nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri ve kendilerine uygun olan birimler için iş başvuru formunu doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Soma Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından incelenecek olan başvurulardan belediyenin aradığı şartlara uygun olan adaylar mülakata girmeyi hak kazanmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Soma İş İlanları

Güncel Soma iş ilanları için müracaatta bulunarak, işe alım sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Bunun için aşağıda belirtilen ilanlara ve çeşitli kariyer sitelerindeki duyurulara göz atarak online başvuruda bulunabilirsiniz.

Açık pozisyonlar içerisinde kariyer planınıza uygun bir sektöre başvuru yapmanız, sizin için daha faydalı olacaktır. Ayrıca öncesinde İŞKUR’un düzenlediği kurs ve eğitimlere katılarak, İŞKUR üzerinden profil oluşturursanız işe alınma aşamasında şansınız daha yüksek olacaktır.

Güncel Soma iş ilanları

 • VARDİYA AMİRİ (SOMA)

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Soma iş ilanlarına bakabilirsiniz.

2 Comments

 1. Belediye de çalışmak üzere işe girmek istiyorum şoförlüğüm iyidir ne iş olursa da olsun yaparım cep:05379339636

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*