İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Soma Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Soma Belediyesi Personel Alımı

Manisa bölgesinde oldukça geniş bir yüzölçümüne sahip olan Soma’da büyük ve küçük ölçekli birçok sanayi tesis mevcuttur. Ayrıca kömür madenleri de bulunmakta olduğu için bu alanla ilgili olarak pek çok sayıda kömür işletmesi de mevcut.

Olduğu konumdan ve sektörel iş imkânlarından dolayı çok tercih edilen bir ilçedir. Bu nedenle her mevsim dışarıdan göç almakta ve nüfusu giderek artmaktadır. Soma Belediyesi personel alımı ile artan nüfusa istihdam sağlayabilmek adına çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

Kişilerin, yaşam yeri olarak bu ilçeyi ilk sıraya koymalarının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Ancak nüfus artışını sağlayan en önemli neden kömür madenleridir. Soma Belediyesi personel alımları dışında çeşitli özel işletmelerde de iş bulmanız mümkün. 2017 yılı içerisinde belediyenin birçok kadroda alımı oldu. Bu alımların 2018 yılında da devam etmesi ve ilçede ikamet eden vatandaşlarımıza istihdam sağlanması bekleniyor.

Soma Belediyesi Personel Alımı

Soma Belediyesi İşçi Alımı

Soma Belediyesi işçi alımı, kurumun İnsan Kaynakları’nca web sitesinde duyurulmaktadır. Güncel bir şekilde bu alımları takip eden sitemiz, iş ilanı yayınlandığında an başvuru koşullarını ve müracaat için geçerli olan tarihleri bu sayfa aracılığıyla okurlarına iletmektedir. Bu nedenle Soma Belediyesi işçi alımları 2017 dönemine ait ilanları kaçırmak istemiyorsanız, sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalmanızı öneririz…

Başvurular, kurumun ilan detaylarında belirttiği kanallar üzerinden gerçekleşmektedir. Sürekli olarak ilan yayınlanması söz konusu olması için kurum sadece ihtiyaç duyduğu dönemlerde alım yapmaktadır. Örneğin; işçi kadrosunda emeklilik, işi bırakma vb. sebeplerle eksilme olduğunda ya da ilçede yeni bir tesis, park ve bahçe imarı olduğunda işçilere gereksinim duyulmaktadır.

Soma Belediyesi Memur Alımı

Belediyeye ait memur alımı duyuruları da yapılmaktadır. Bu duyurularda ifade edilen başvuru şartları, alınacak olan personelin görevine göre belirlenmektedir. ÖSYM tarafından 2016 yılında gerçekleşen KPSS önlisans ve lise düzeyindeki sınavlardan yeterli puanı almış olan adaylar, Soma Belediyesi memur alımı için başvuruda bulunabilirler.

Çünkü kurum, şimdiye kadar yapmış olduğu alımları yazılı sınav puanına ve sonrasında da mülakata göre değerlendirme yaparak gerçekleştirmiştir. Ayrıca Manisa ili ya da Soma ilçesinde en az 6 ay ikamet etmek ve sosyal doku ile çevreyi tanıyor olmak da, belediyenin alımlar sırasında incelediği diğer kriterlerden bir kaçıdır.

Soma İş İlanları

Güncel Soma iş ilanları için müracaatta bulunarak, işe alım sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Bunun için aşağıda belirtilen ilanlara ve çeşitli kariyer sitelerindeki duyurulara göz atarak online başvuruda bulunabilirsiniz.

Açık pozisyonlar içerisinde kariyer planınıza uygun bir sektöre başvuru yapmanız, sizin için daha faydalı olacaktır. Ayrıca öncesinde İŞKUR’un düzenlediği kurs ve eğitimlere katılarak, İŞKUR üzerinden profil oluşturursanız işe alınma aşamasında şansınız daha yüksek olacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir