İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Canik Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Canik Belediyesi Personel Alımı

Personeller kaç saat çalışıyorlar, belediye çalışma şartları nasıl ve Canik Belediyesi personel alımı ne zaman merak edilmektedir. Adaylar, belediyede çalışmak istediklerinde çalışma koşullarına uygun bir şekilde çalışabileceklerinden emin olmalıdırlar. Bu koşulların başında da mesai saatleri de gelmektedir.

Normal koşullarda hem kamu kuruluşları, hem de özel sektörde çalışan personeller için belirlenmiş yasal sınır günlük 8 saat olmasına karşın, özel sektörde bu süre sınırı her defasında aşılmaktadır.

Bu nedenle özel sektörde çalışan personeller çoğu zaman 8 saatten daha fazla; hem de ek mesai ücreti almadan çalışmak durumunda kalmaktadır. Devlet bu durumun önüne geçmek adına pek çok önlem alsa da, henüz tam anlamıyla durumun önüne geçilmiş değil. Peki belediyede personeller kaç saat mesai yapıyor?

Canik Belediyesi Personel Alımı

Canik Belediyesi İşçi Alımı

“Serbest meslek” olarak çalıştığını ifade eden vatandaşların oldukça fazla olduğu Canik ilçesinde “işçi” alımlarına yönelik talebin de fazla olduğu bilinmektedir. Bu anlamda Canik Belediyesi işçi alımı için adayların günlük 8 saat mesai yapabiliyor olması yeterli olmaktadır.

Özel sektörde işçi düzeyinde personeller 10-12 saat kadar mesai yapmak durumunda kalırken, belediye bünyesinde bu sadece 8 saat olmaktadır. Öte yandan çalışma koşulları ve genel olarak diğer imkanlar bakımından da, belediye işçilik kadroları daha rahat olmaktadır.

Canik Belediyesi Memur Alımı

Sadece işçi kadroları için değil, aynı zamanda Canik Belediyesi memur alımı için de adayların günlük 8 saat mesai yapmaları yeterli olmaktadır. Peki, belediye bünyesinde personeller fazladan mesai yapar mı?

Belediye personellerinin fazla mesai yapmak zorunda olmaları çok nadir karşılaşılan bir durumdur. Bu genellikle işçi kadrosu için geçerlidir ancak çoğu zaman günlük azami 8 saatlik yasal süre yeterli olmaktadır. Dolayısıyla adayların, göreve başladıklarında özel sektöre kıyasla daha rahat koşullarda ve daha az mesai süresinde çalışmaları durumu söz konusudur.

Sadece kurumun, özel bir etkinlik düzenlediği dönemlerde ya da ilçe halkına hizmet verilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir projenin tamamlanması döneminde işçiler biraz daha fazla çalışabilirler. Söz konusu zamanlar haricinde günlük rutin yapılacak olan görevlerin tamamlanması yeterli olmaktadır.

Canik İş İlanları

İş bulmak isteyenler için internet güzel bir imkandır ancak güncel olan Canik iş ilanları sayfasının incelenmesi gerekmektedir.  Web sitemiz hem Canik Belediyesi iş ilanları, hem de ilçedeki özel firmaların duyuruları konusunda bu sayede ilçe sınırları içerisinde güncelliğe önem vermektedir.

Bu sayede ilçede ikamet eden ve iş arayan vatandaşların kolayca iş bulabilmelerine imkan sağlıyoruz. Sizler de ilanları güncel olarak takip ederek, kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. Ayrıca bu iş ilanlarına, çeşitli kariyer siteleri üzerinden online başvuruda da bulanbilirsiniz…

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir