Alaşehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2021

Alaşehir Belediyesi Personel Alımı

İlk çağlardan beri bir yerleşim merkezi olarak görülen Alaşehir ilçesi, 1957 yılında Manisa’ ya bağlanarak müstakil bir ilçe olmuştur.

Alaşehir Belediyesi, Alaşehir’in, huzur ve refah içerisinde yaşanan bir şehre dönüştürülmesini kendisinin misyonu olarak kabul etmektedir. Kurum, Alaşehir’i bu misyonu doğrultusunda ekonomik ve kültürel gelişimini tamamlamış, altyapı sorunu olmayan ve her metrekaresi görsel güzelliklerle donanmış, “bölgenin ihracat merkezi” ve dahi “festivaller kenti” olmuş insanları mutlu ve yarınlarından da umutlu bir şehir yapmak hedefindedir.

Bu hedef doğrultusunda yatırımlar yapan kurum, kadrosunda oluşan personel açığını gidermek amacıyla deneyimli/deneyimsiz personel alımı yapacak.

Alaşehir Belediyesi Personel Alımı

Alaşehir Belediyesi İşçi Alımı

Alaşehir Belediyesi’nin son dönemlerde kadrosuna dâhil ettiği personellerde olduğu gibi, yakın zamanda alacağı tahmin edilen personelleri de sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi statüsüyle kadrolandıracağı ve bu şartlar dâhilinde sosyal haklar sağlayacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca maaşlar konusunda ise net bir açıklama yapmaktan kaçınan kurumda çalışanların asgari ücretin üzerinde maaş aldıkları da bilinmektedir.

Alaşehir Belediyesi Memur Alımı

Kurumun memur alım şartları, başvuruya açılan pozisyona göre değişim göstermektedir. Bunun beraberinde mimarlık gibi bazı memur kadroları için belediye, ilgili kadroya sadece o bölümü bitiren adayları almaktadır.

Daimi ve sözleşmesi olmasına bağlı olarak KPSS puan türüne ya da sadece mülakat sonucuna göre işe alınabilirsiniz. Sözlü sınav ile alım gerçekleşeceği zamanda Excel, Powerpoint ve Word programlarının özelliklerini uygulayabilme gibi konularda, başvuruda bulunan kişinin sınav komisyonu nezdinde bıraktığı genel intiba dikkate alınmaktadır.

Alaşehir Belediyesi memur alımı sayesinde kariyer planınıza uygun devlet kadrosunda bir meslek sahibi olabilirsiniz. Bunun için kurumun ilanlarını takip etmeli, ÖSYM tercihlerinde kadrosunda açık olup olmadığını incelemeli ve iş başvuru sürecinde yapılması gerekenleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz. Özellikle başvuruda tarafınızdan istenilen belgeleri, doğru bir şekilde ibraz etmeniz önem arz etmektedir.

Alaşehir Belediyesi İş İlanları

Alaşehir Belediyesi, vizyon olarak da Alaşehir halkının belediyeden beklediği hizmetleri kaliteli, verimli, etkin biçimde gerçekleştirmeyi ve bu çalışmalarıyla da diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmayı belirlemiştir.

Çalışma hedefleri kapsamında belirlediği vizyon ve misyonuyla vatandaşlarına hizmet veren kurum, hizmetlerini daha hızlı, devamlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilmek adına kadrosuna alacağı personeller için resmi internet sitesi üzerinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Alaşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımı yapacağı zaman genellikle internet sitesi üzerinden duyuru yayınlayarak vatandaşlarını bilgilendiren Alaşehir Belediyesi’nde çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinde yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da Alaşehir Belediyesi insan kaynakları birimine giderek özgeçmişleri ile birlikte ön başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru değerlendirmesi olumlu olan adaylar belediyenin internet sitesi üzerinden ilan edilmekte ve belediyenin personel alımı yapılacak olan ilgili kurumuna mülakat için davet edilmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Alaşehir İş İlanları

Şehir, özel işletmeler bakımından oldukça zengin bir yerleşim yeridir. Söz konusu işletmelerde daimi işçi olarak yılın her dönemi kazanç elde edebilirsiniz. Bunlar haricinde ilçenin merkezinde de çeşitli avukatlık büroları, tekstil ve elektronik mağazaları bulunmaktadır.

Bu nedenle Alaşehir iş ilanları için sitemizi ve firmaların yayın organlarını takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. Üzüm işletmelerine ise şahsen müracaatta bulunarak, ilgili birimle iş görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel Alaşehir iş ilanları

 • Mağaza Satış Danışmanı – Manisa
 • Manisa Kasiyer
 • Gratis Satış Danışmanı – Manisa

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Alaşehir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*