Akhisar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Akhisar Belediyesi Personel Alımı

Manisa’nın il merkezi dışında nüfusu en yoğun olan ilçelerinden biri olma özelliğini taşıyan Akhisar, 2012 yılında düzenlenen belediyecilik kanunun kapsamında ilçe belediyesi statüsünü kazandı.

Akhisar Belediyesi olarak; vatandaşlarının kent yaşamlarını anlamlı kılmayı, onların kentten ve kent yönetimlerinden beklentilerini en etkin biçimde karşılamayı temel görevi olarak benimseyen kurum, misyonunu bu görevi yerine getirmek için fiziki, ekonomik, kültürel ve sosyal yaşamın kalitesini artırıcı çalışmalar yapmak üzere belirlemiştir.

Bu çalışmalar kapsamında sık sık yeni personellere ihtiyaç duyan personel alı mı kurumun yakın zamanda da çeşitli niteliklerde olmak üzere personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Akhisar Belediyesi Personel Alımı

Akhisar Belediyesi İşçi Alımı

Akhisar’ı gelişen, güzelleşen ve yaşanabilir bir ilçe olarak yaratabilmek için, katılımcı fikir ve değerlere önem veren Akhisar Belediyesi’nin kadrosuna memur alımından çok işçi alımı yapacağı tahmin edilmektedir.

Kadrosuna alacağı işçileri destek hizmetleri, fen işleri, bilgi işlem, temizlik işleri, park ve bahçeler müdürlüklerinde istihdam etmesi beklenen kurumun bu işçilerine 08.00 ile 17.00 saatleri arasında mesai uygulayacağı öngörülmektedir.

Akhisar Belediyesi Memur Alımı

Akhisar Belediyesi memur alımı az sayıda yapılmaktadır diyebiliriz. Çünkü kurum bünyesinde ki kalıcı memur kadrosu uzun süreden beri varlığını sürdürmektedir. Buna bağlı olarak da, KPSS ile yapılan alımlarda yüksek bir kontenjan sayısı bulunmamaktadır. Yazılı sınav şartı olmayan memur alımlarında ise kurumun kadrosundaki açığa başlı olarak ilan verilmektedir.

Zaman zaman gerçekleşen Akhisar Belediyesi memur alımlarında adaylar, memuriyet ile birlikte kurumun çeşitli kadrolarında görev yapmaya başlarlar. Özellikle ödeme tahsilat büroları için belediye memur alımı yapmaktadır. Ayrıca geçmiş dönem ilan detaylarını incelediğimizde belediye tesislerinde görev yapması için personel ilanları verildiğini görmekteyiz.

Belediyenin proje aşamasında iken hesaplayıp istihdam yaptığı memurlar, resmi odaklı işleri belediye yerine yürütmek maksadıyla yapılan çalışmalarda görev alırlar. Yine memurlar belediye yöneticilerinin danışmanlık hizmeti için de görev alabilmektedirler. Bu alım sürecinde açık olan pozisyonlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Akhisar Belediyesi İş İlanları

Kendilerini ”planlı atılım, tasarruflu yatırım yapan, ürettiği projeleri hayata geçirebilen ciddi ve gerçekçi bir belediye” olarak tanıtan Akhisar Belediyesi yetkilileri şeffaf, güvenilir, adil, kucaklayan, anlayışlı, sabırlı, sorun çözen yönetim anlayışı ile yatırımlarını sürdürmektedir.

Resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı iş ilanlarında kadrosuna alacağı personellerinin de bu ilkeler doğrultusunda çalışabilecek nitelikte olmaları gerektiğini ön şart olarak belirten kurumun, yeni alacağı personellerinde de bu şartları arayacağı bilinmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Akhisar Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alımlarını genellikle İşkur ortaklığında gerçekleştiren Akhisar Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların öncelikle belediyenin resmi internet sitesi üzerinden personel alım ilanının yayınlanmasını beklemeleri gerekmektedir.

Belediyenin internet sitesinde yayınlanan iş ilanını dikkatli bir şekilde inceleyen ve kendi niteliklerine uygun olarak değerlendiren adayların kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanan iş başvuru formunu eksiksiz doldurmaları ya da İşkur bürolarına giderek ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Akhisar İş İlanları

Akhisar’da bireysel olarak iş bulmanın temel yolu İŞKUR’a başvurmaktır. Birçok sektörde yer alan alımlar İŞKUR birlikteliği ile gerçekleştiğinden iş arayanların bu kanal üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Hizmet sektörünün birkaç ayağı faaliyet göstermektedir. Akhisar iş ilanları da bu hizmet sektörü aşamalarına aittir. Çünkü firmalar, çeşitli kariyer sitelerine ilan vererek de personel gereksinimlerini karşılamayı hedeflemektedirler.

Güncel Akhisar iş ilanları

 • Bayan Paketleme İşçisi
 • Draje Kaplama Ustası (Deneyimli veya yetiştirilmek üzere eleman
 • Genel Başvuru

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Akhisar iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*