İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akhisar Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Akhisar Belediyesi Personel Alımı

Akhisar Belediyesi personel alımı için tek bir tane iletişim kanalı belirtilmiştir. Çünkü kurum, alımlarını sadece İŞKUR bağlantılı gerçekleştirmektedir. Bu nedenle ilanlarının büyük çoğunluğunu İŞKUR aracılığıyla vatandaşlara duyurmaktadır.

Geçmiş yıllarda ülkemizde bulunan tüm belediyeler memur alımlarını ise kanun ve tüzükler mecburiyetinden dolayı KPSS yoluyla gerçekleştirmekteydi. Ancak son yıllarda yerel yönetimlerin KPSS şartsız personel alımı yaptığını görmekteyiz. Buna bağlı olarak da Akhisar Belediyesi, bazı kadroları için yazılı sınav olmaksızın alım yapabilmektedir.

Akhisar Belediyesi Personel Alımı

Akhisar Belediyesi İşçi Alımı

Akhisar Belediyesi işçi alımı pozisyonları devam eden projelere göre değişkenlik göstermektedir. Belediyelerin tamamında topluma yararlılık çalışmaları kapsamında yapılan projelerde istihdam oranları hesaplanmaktadır. Bu nedenle her yeni yapılan proje yeni bir istihdam ve işçi alımı anlamına gelmektedir. Akhisar Belediyesi’ de devamlı güncellenen projeleri için geçici işçi çoğunlukta olmak üzere personel alımı yapmaktadır.

Yol, park, köprü ve bina gibi projelerin yapımında görev alınması üzerine yapılan bu alımlarda, genellikle proje sonunda işine son verilmesi kaidesiyle alımlar yapılmaktadır. Akhisar Belediyesi işçi alımları sırasında İŞKUR profilleri ile başvuru kabul edilmektedir. Bu nedenle yerel yönetim bünyesinde işçi olabilmek için açılan ilanlara, web üzerinden ya da en yakın İŞKUR birimine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Akhisar Belediyesi Memur Alımı

Akhisar Belediyesi memur alımı az sayıda yapılmaktadır diyebiliriz. Çünkü kurum bünyesinde ki kalıcı memur kadrosu uzun süreden beri varlığını sürdürmektedir. Buna bağlı olarak da, KPSS ile yapılan alımlarda yüksek bir kontenjan sayısı bulunmamaktadır. Yazılı sınav şartı olmayan memur alımlarında ise kurumun kadrosundaki açığa başlı olarak ilan verilmektedir.

Zaman zaman gerçekleşen Akhisar Belediyesi memur alımlarında adaylar, memuriyet ile birlikte kurumun çeşitli kadrolarında görev yapmaya başlarlar. Özellikle ödeme tahsilat büroları için belediye memur alımı yapmaktadır. Ayrıca geçmiş dönem ilan detaylarını incelediğimizde belediye tesislerinde görev yapması için personel ilanları verildiğini görmekteyiz.

Belediyenin proje aşamasında iken hesaplayıp istihdam yaptığı memurlar, resmi odaklı işleri belediye yerine yürütmek maksadıyla yapılan çalışmalarda görev alırlar. Yine memurlar belediye yöneticilerinin danışmanlık hizmeti için de görev alabilmektedirler. Bu alım sürecinde açık olan pozisyonlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Akhisar İş İlanları

Akhisar’da bireysel olarak iş bulmanın temel yolu İŞKUR’a başvurmaktır. Birçok sektörde yer alan alımlar İŞKUR birlikteliği ile gerçekleştiğinden iş arayanların bu kanal üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Hizmet sektörünün birkaç ayağı faaliyet göstermektedir. Akhisar iş ilanları da bu hizmet sektörü aşamalarına aittir. Çünkü firmalar, çeşitli kariyer sitelerine ilan vererek de personel gereksinimlerini karşılamayı hedeflemektedirler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir