Onikişubat Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Onikişubat Belediyesi Personel Alımı

12 Kasım 2012 yılında TBMM’de kabul edilen belediyecilik kanunu ile Kahramanmaraş merkez ilçesinin ikiye bölünmesi sonucu ilçe olan Onikişubat, nüfusu bakımından Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesidir.

Onikişubat Belediyesi, sosyal adalet ilkesi doğrultusunda bölgenin doğal ve kültürel değerlerini koruyarak Onikişubatlılar’ın yaşam standartlarını yükseltmek için katılımcı ve insan odaklı yaklaşımları kapsayan “Planlı, Katılımcı Belediyecilik ”anlayışıyla hizmet sunmaktadır.

Hizmetleri kapsamında deneyimli ve deneyimsiz personellere ihtiyaç duyan kurum, insan kaynakları biriminin çalışmaları sonucu personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır.

Onikişubat Belediyesi Personel Alımı

Onikişubat Belediyesi İşçi Alımı

Kaliteli ve etkin hizmet anlayışıyla personellerine ve gelişimlerine önem veren Onikişubat Belediyesi hayata geçirdiği projeler kapsamında ihtiyaç duyduğu personelleri istihdam etmek üzere işçi alımı yapmaya hazırlanıyor.

Kadrosuna alacağı işçileri sözleşmeli işçi ya da taşeron işçi olarak istihdam edeceği tatmin edilen kurumun, bu işçilerine asgari ücretin üzerinde maaş vereceği ve bazı sosyal haklar sağlayacağı bilinmektedir.

Onikişubat Belediyesi Memur Alımı

İşçi alımlarının ardından en çok rağbet gören diğer pozisyon ise belediye bünyesindeki memurluk statüsüdür. Memur sınıfına dâhil edilmek isteyen adayların, Onikişubat Belediyesi memur alımı için başvuruda bulunması gereklidir. Başvurular çoğunlukla ÖSYM aracılığıyla gerçekleşse de, son dönemlerde kurumun İŞKUR aracılığıyla sözlü sınav yaparak personel aldığı görülmektedir.

Onikişubat Belediyesi memur alımları tekniker, muhasebeci, evrakçı, bilgisayar operatörü gibi branşlarda gerçekleşebilmektedir. Memurluk ilanları, genel olarak belirli bir branşa yönelik oluşturulduğu için adayların eğitim düzeyleri önemli olmaktadır.

İlgili pozisyona bağlı olarak önlisans, lisans ya da yüksek lisans mezunu olunması talep edilebilir. Ayrıca pozisyon için mezuniyet koşulları haricinde sertifika da talep edilebilir. Söz konusu şartlar tamamen alım yapılacak olan bölüme göre değişmekte ve ilan detaylarında yer almaktadır.

Onikişubat Belediyesi İş İlanları

Onikişubat Belediyesi, alt yapıdan üst yapıya kadar kentsel tasarımında modern bir şehre yakışır ilçe olup, tüm kentin ilgisini çekecek büyük donatıları içinde barındıran, yaşayanlarının beklentilerine cevap bulabilecekleri huzurlu ve sağlıklı toplumu barındıran bir cazibe kenti oluşturmak hedefindedir.

Bu hedeflerine ulaşmak için kadrosuna yeni personeller alacak olan kurum, şeffaf, güvenilir, verimli, katılımcı, çevreye duyarlı personeller istihdam etmek üzere resmi internet sitesinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

  • Zabıta
  • Temizlik İşleri Görevlisi
  • Şoför
  • Güvenlik
  • Park ve Bahçe İşçisi
  • İşçi
  • Memur
  • Arşivci
  • İtfaiye eri

Onikişubat Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna almayı hedeflediği personellerinin, kadrolandırma şekillerini ve şartlarını internet sitesinden detaylı bir şekilde yayınlayan Onikişubat Belediyesi ‘nin bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin resmi internet sitesinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kurumun insan kaynakları birimi tarafından başvuruların değerlendirilmesi sonucu belediyenin istediği kriterlere uygun görülen adaylar kadrolandırma yapılacak ilgili birim ve insan kaynakları birimi tarafından mülakata tabi tutulmakta ve başarılı olanlar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Onikişubat İş İlanları

Onikişubat Belediyesi iş ilanları sayesinde kurumun bünyesinde işçi ya da memur olarak yer alamadıysanız, ilçedeki şirketlerin duyurularıyla da meslek sahibi olabilirsiniz. Bölgede Onikişubat iş ilanları vasıtasıyla, eleman arayan birçok firma/şirket bulunmaktadır.

Özellikle de belirli bir meslek grubunda uzmanlaşmış ve eğitim almış olan kariyer sahibi adaylar, bu ilanlar arasından yüksek maaş getirisi olan işleri tercih edebilirler.

DEPO SORUMLUSU

Maden Mühendisi (Şantiye Şefi)

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Onikişubat iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*