Serik Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Serik Belediyesi Personel Alımı

1926 yılında da ilçe belediyesi olarak ilan edilen Serik Belediyesi, bugün merkez belediyesiyle birlikte  66  adet mahalleye hizmet vermektedir.

Özellikle yaz aylarında turizm sebebiyle nüfusu artan ilçenin halkı da geçimini büyük oranda turizmden sağlamaktadır.

Turizm alanları başta olmak üzere ilçe genelinde modernizasyonu sağlamak ve vatandaşlarının kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla projeler geliştiren Serik Belediyesi, hayata geçirdiği proje alanları ve mevcut birimlerinde çalıştırmak üzere personel alımı yapacak.

Serik Belediyesi Personel Alımı

Serik Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemde istihdam ettiği personellerini sözleşmeli işçi statüsüyle kadrosuna alan Serik Belediyesi, yönetim birimi haricinde yeni alacağı personellerini de sözleşmeli işçi kadrosuyla istihdam edeceği öngörülmektedir.

Belediye yetkililerinin işçi alımı aşamasında her zaman yaptığı gibi eşit ve adaletli bir şekilde seçim yapacağı kurumda bütün personellerin kendisine uygun iş ilanı için tercih yapmaları ve istenen iş için yeterli olup olmadıklarını belirlemek adına personel adaylarına mülakat yapılmaktadır.

Tüm personellerin 08.30 ile 17.30 saatleri arasında çalıştığı Serik Belediyesi’nde herhangi bir sebeple mesaiye kalan personellerin belediyenin belirlediği ücret politikasına göre ek mesai ücreti alacağı bilinmektedir.

Serik Belediyesi Memur Alımı

Serik Belediyesi iş ilanları arasında memur alımları da yer almaktadır. Kurumun çevre düzenlemeleri haricinde yönetim binasında da çeşitli hizmetleri olduğu için memurlara ihtiyaç duyulmaktadır. Serik Belediyesi memur alımı başvuru yapmak isteyen vatandaşların, açılacak olan pozisyonları ve ÖSYM tercih kılavuzunu takip etmesi gereklidir.

Bazı alımlar ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS sınavı puan türüne göre yapılırken, bazı kadrolara ise yalnızca sözlü sınavla alım yapılmaktadır. Başvuru kriterleri arasında adli sicilinin temiz olması, ilgili pozisyona bağlı olarak lise, üniversite ya da dengi bir okuldan mezun olmak, erkek adayların askerliğini yapmış olması ve başvuru tarihleri arasında müracaatların gerçekleştirilmiş olması yer almaktadır.

Serik Belediyesi İş İlanları

Serik Belediyesi yetkilileri tarafından personel alımı ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte, insan kaynakları birim tarafından yapılan çalışmaların tamamlanması halinde personel alımlarının gerçekleştirileceği ve alım şartlarının kurumun internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde yayınlanacağı bilinmektedir. Personel alım şartlarının kurum içerisinde netleşmesiyle birlikte sitemiz üzerinden de duyuru yapılacak ve başvuru şartları ile ilgili detaylı bilgi verilecektir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Serik Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadrosuna alacağı personellerinin, kadrolandırma şekillerini ve şartlarını genellikle internet sitesinden yayınlayan Serik Belediyesi’nin bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşların belediyenin internet sitesinden yayınlayacağı iş başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Serik Belediyesi insan kaynakları birimi tarafından başvuruların değerlendirilmesi sonucu belediyenin istediği kriterlere uygun görülen adaylar mülakata tabi tutulmakta ve başarılı olanlar için işe alım süreci başlatılmaktadır.

Bilgi için tıklayın.

Serik İş İlanları

Sizlere web sitemiz üzerinden belediyenin duyurularını online bir şekilde sunarken, Serik iş ilanları başlığı altında ilçedeki diğer işletmelerin alımlarını da en güncel şekli ile duyurmaktayız. İlanların her birisinin talep ettiği şart ve belgeler farklı olduğu için çeşitli kariyer sitelerinden ilan detaylarını incelemenizi öneririz. Böylelikle sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Güncel Serik iş ilanları 

 • Cankurtaran
 • Antalya Belek CarrefourSA/Market Görevlileri
 • Çocuk Oyun Alanı Elemanı
 • KAT GÖREVLİSİ
 • Misafir İlişkileri Elemanı

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Serik iş ilanlarına bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*