Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2023

Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Diyarbakır ilinin merkezdeki dört yeni ilçesinden biri olan Yenişehir, Diyarbakır’ın büyükşehir belediyesi statüsüne alınmasıyla birlikte ilçe belediyesi olarak ilan edilmiştir.

Yaşanılan çevrenin doğal, kültürel, tarihi ve toplumsal dokusunu sürdürülebilir bir şekilde koruyan ve geliştiren Yenişehir Belediyesi, çok kültürlü ve çok dilli ekolojik bir perspektifle kentsel yaşam kalitesini artırma hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu faaliyetleri kapsamında dönemsel olarak kadrosunda yeni personellere ihtiyaç duyan kurumunu yakın zamanda da personel alımı yapacağı öngörülmektedir.

Yenişehir Belediyesi Personel Alımı

Yenişehir Belediyesi İşçi Alımı

Son dönemlerde bünyesinde çalıştırmak üzere aldığı bütün işçileri sözleşmeli olarak kadrosuna alan Yenişehir Belediyesi’nin, son dönemde yapacağı alımları da sözleşmeli işçi statüsünde yapacağı tahmin edilmektedir.

Yenişehir Belediyesi bünyesi bünyesinde gerek memur gerekse işçi olarak çalışan bütün personellere aynı mesai saatini uygulamakta ve maaş düzenlemesini de çalışanların niteliklerine göre adaletli bir şekilde yapmaktadır.

Ayrıca kurum çalışanlarına ve onların ailelerine sağlık, eğitim hizmetleri gibi birçok sosyal haklar da sağlamaktadır.

Yenişehir Belediyesi Memur Alımı

Belediyenin en çok alım gerçekleştirdiği kadrolardan birisi de memurluk kadroları olmaktadır. Gözde mesleklerden birisi güvenlik görevlisi alımları da yine memurluk kadrosuna dahil olmaktadır. Kıdem yükseltme şansı bulunan bu kadrolarda, böylelikle personeller zaman içerisinde daha fazla maaş almaya başlayabilirler.

Yenişehir Belediyesi memur alımı başvuru şartları başvurulan kadroya göre değişebilmektedir. Örneğin güvenlik görevlisi alımlarında çoğu zaman KPSS şartı bulunmakta ve adayların ilgili puan türünden en az 60 almış olmaları istenilmektedir. Üstelik çoğu zaman mülakat gerçekleştirilmektedir.

Bu alımlarda en az kriterler ise genel memurluk düzeyinde alımlarda talep edilmektedir. Bu nedenle bu kadroya talep daha fazla olmaktadır. Dolayısıyla yoğun ilgi de atanma şansını otomatik olarak daha düşürmektedir.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi İş İlanları

Etkin, verimli ve sonuç alıcı hizmet üretme ve sunma anlayışını kurumsal felsefe olarak belirleyen Yenişehir Belediyesi, personel alımı yapmak üzere yayınladığı bütün iş ilanlarında personellerinin de bu felsefe doğrultusunda çalışmaları gerektiğinin altını çizmektedir. Yakın zamanda kadrosuna alacağı personeller ile ilgili henüz net bir açıklama yapmayan kurum yetkililerinin, insan kaynakları biriminin çalışmaları tamamlaması halinde iş ilanı yayınlayacağı tahmin edilmektedir.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasında İşkur ile ortak hareket eden Yenişehir Belediyesi’nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Yenişehir Belediyesi, insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları ve mülakata girmeyi hak kazanmaları gerekmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Yenişehir İş İlanları

Adaylar belediye personel alımı ne zaman diye beklemek yerine, isterlerse Yenişehir iş ilanları ile kolayca iş bulabilirler. Çoğu zaman belediye personel alımları tarihleri belirsiz olması nedeniyle adaylar zaman kaybı yaşayabilmektedir.

Böyle bir durumda acil işe ihtiyaç duyan, para kazanmak isteyen vatandaşların yeni iş ilanlarını web sitemizden takip ederek, başvuruda bulunmalarını önerebiliriz.

Güncel Yenişehir iş ilanları

 • Diyarbakır – Modelist (Örme Dokuma Bayan)
 • Pide Ustası – Diyarbakır
 • Diyarbakır – Kesimhane Usta Makastar
 • Bireysel Müşteri Temsilcisi

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Yenişehir iş ilanlarına bakabilirsiniz.

6 Comments

 1. Selamun aleyküm aylardır işsizim belediyede temizlik çöp işi varsa çalışmak istiyorum saygılar ve çok hğrmetlerimi sunarım

 2. ben işsizim 6 yılık a2+b ehliyetim var. Src3 belgem var iş temzilik, şöfürlük, kuryecilik, vb her iş elimden gelir işe ihtiyacım var yardımcı olandan Allah razı olsun

 3. Selam aylardır işsizim belediyede temizlik çöp işi varsa çalışmak istiyorum saygılar ve çok hğrmetlerimi sunarım

 4. Yenisehir belediyesi hizmette sinir tanimiyo
  Iyi calisiyan belediye tesekurler

 5. Yenisehir belediyesinde calismak istiyorum
  Ozel guvenlik.zabita .baska bolumde olabilir

 6. yenişehir belediyemizde personel ihtiyacı varsa çalışmak isterim,bir çok yurtaş gibi bende işsizim b sürücü belgem var şöfürlük yapabilirim, aynı zamanda pide ustasıyım 15 yılık esnaflık tecrübem var..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*