İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erciş Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2019

Erciş Belediyesi Personel Alımı

Belediyede çalışmak isteyenler sertifika şartı olup, olmadığını merak ediyor. Son zamanlarda bazı belediyelerin personel alımlarında gündeme gelen sertifika şartı karşısında adaylar bir yandan Erciş Belediyesi personel alımı için tarihleri beklerken, bir yandan da başvuruda bulunacakları kadrolar için sertifika şartı olacak mı merak etmektedirler.

Bilindiği gibi belediyeler farklı kadrolarda personel alımlarını gerçekleştirmektedir. Kimi alımlarda, adayın sahip olduğu eğitim durumu ya da diğer kriterler “yeterli” olarak görülürken, kimi kadrolarda ise başvuruda bulunan kişilerin sahip oldukları özelliklere ek olarak, söz konusu nitelikleri taşıyor olduğuna dair bir kanıt belge niteliğinde olan sertifika talep edilmektedir.

Bu nedenle talep edilen sertifikanın aynı zamanda ilgili kurumlar tarafından onaylı olması da önemli bir husus olmaktadır.

Erciş Belediyesi Personel Alımı

Erciş Belediyesi İşçi Alımı

Sertifika özellikle de Erciş Belediyesi işçi alımı için bekleyen adayları ilgilendirmektedir. Çünkü hem ilgili kurumun, hem de diğer belediyelerin sertifika talebinde bulunduğu kadrolar genel olarak işçilik statüsünde yer alan pozisyonlar olmaktadır ki “tehlikeli” olarak tanımlanan görevleri alacak olan adaylar için sertifika daha fazla talep edilmektedir.

Adayın edineceği sertifika ile hem ilgili şartlarda çalışabilecek fiziksel duruma sahip olduğunu, hem de ilgili riskleri göze aldığını belgelendirmesi sağlanmaktadır. Ancak sertifika sadece bu kadrolar için istenmekle kalmayabilir.

Örneğin bilgisayar kullanımının önemli olduğu bir kadroda gerçekleştirilecek bir alım için de bilgisayar kurs belgesi talep edilmektedir. Ancak bu türden bir sertifika lise düzeyinde mezun bir aday için sorun olmamaktadır. Nitekim lise döneminde bilgisayar eğitimi almış bir adayın, ayrıca sertifika edinmesi gerekmemektedir.

Erciş Belediyesi Memur Alımı

Memur adayları sertifika konusunda daha rahat olabilirler. Eğer; tekniklerlik gibi belli başlı uzmanlık ya da mesleki beceri gerektiren ara güç için aday değilseniz, sizlerden Erciş Belediyesi memur alımı yapılırken hiç bir şekilde sertifika talep edilmemektedir.

Memur alımlarında daha çok adayın eğitim durumu önemli olmaktadır. Eğer belirli bir branş için memur ataması yapılacaksa, çoğu zaman söz konusu branş ile ilgili; ön lisans, lisans ya da üzerinde bir eğitim düzeyinde, ilgili fakültelerin bölümlerinden mezun adaylar talep edilmektedir.

Erciş İş İlanları

Dilerseniz Erciş iş ilanları sayfasında sahip olduğunuz niteliklere uygun açılan güncel iş ilanlarını bulabilir ve başvurularınızı çok daha kolay bir şekilde internetten gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru formunu web’den yayınlamayan şirketlere müracaat etmek için şahsen ilgili şirketin İnsan Kaynakları birimine gitmeniz gereklidir.

Şirketlerin alım şartları ilan detaylarında belirtilmekte ve birçok firma lise mezunu adaylara istihdam sağlamaktadır. Bu nedenle Erçiş’te yaşıyor ve öğrenim düzeyiniz lise ise bu ilanlar arasından kendinize uygun bir meslek edinebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir