Kapaklı Belediyesi Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Kapaklı Belediyesi Personel Alımı

1986 yılında belediyecilik faaliyetlerine başlayan Kapaklı Belediyesi, 06.12.2012 tarihinde değişen belediyecilik kanunu sonucu 30.03.2014 yılında ilçe belediyesi statüsünü almıştır.

Birlikte yönetim ilkelerini uygulayarak, katılımcı, şeffaf, mükemmeliyetçi bir bakış açısıyla teknolojik ve bilimsel metotların ışığında öncü ve örnek belediyecilik hizmetleri sunduğunu belirten Kapaklı Belediyesi, bu hizmetlerini, çözüm odaklı, halkla iç içe ve ulaşılabilir olarak sürdürmektedir.

Kadrosuna bu ilkeler doğrultusunda çalışabilecek nitelikte personel alımı yapmaya hazırlanan Kapaklı Belediyesi’nin insan kaynakları birimi tarafından bu hususta çalışmalar yapılmaktadır.

Kapaklı Belediyesi Personel Alımı

Kapaklı Belediyesi İşçi Alımı

Kadrosuna işçi ve memur kadrosuyla personel alımı yapacak olan Kapaklı Belediyesi’nin bünyesinde çalıştırmak üzere daha çok işçi alımına kadro ayıracağı tahmin edilmektedir.

Kadrosuna alacağı işçileri genellikle sözleşmeli işçi olarak istihdam eden kurum, bütün işçilerini 08.00 ile 17.00 saatleri arasında çalıştırmakta ve mesai saatleri dışında çalışmak durumunda kalan personellerine maaşlarına ek olarak fazla mesai ücreti ödemektedir.

Kapaklı Belediyesi Memur Alımı

Adayların başvuruda bulunacakları kadro işçilik ya da memurluk kadrosu olabilir. Her iki durumda da ikamet durumu önemli bir belirleyici ayrıntıdır. Kapaklı Belediyesi memur alımı yapılırken, kişinin yaşadığı yer incelemektedir.

Alımlarda genellikle aynı ilçede ikamet eden adaylara öncelik verilirken, uzman düzeyde alımlarda ise komşu ilçelerden ya da merkezden katılımlar da kabul edilebilmektedir. Bu bağlamda ikamet durumunun önemi esasında alım yapılan kadroya göre de değişkenlik göstermektedir.

Genel düzeyde memurluk alımında ikamet durumu alınma şansını etkilerken, uzman düzeyde alımlarda ise bu şart daha esnek olabilmektedir.

Bu nedenle adayların başvuruda bulunmayı düşündükleri kadrolar için ikamet durumunun önemli mi olup olmadığını ya da ne kadar önemli olduğunu anlamaları bakımından geçmiş alımları kontrol etmeleri veya başka belediyelerin aynı kadrolardaki alımlarda sunmuş oldukları ikamet şartlarını incelemeleri daha doğru bir bilgi edinebilmeleri bakımından yeterli olacaktır.

Kapaklı Belediyesi İş İlanları

Hizmet standartları ile bölgesel düzeyde tanınan, Trakya’nın örnek bir yerel yönetim kurumu olmak hedefinde olan Kapaklı Belediyesi, sürekli iyileştirme mantığı ile daha fazla insana, daha az kaynak kullanarak daha etkin hizmet ulaştırabilmek adına çalışmalar sürdürdüğünü belirtmektedir.

Bu çalışmalar kapsamında zaman zaman personel açığı oluşan kurum, yakın zamanda kadrosuna almayı planladığı yeni personeller için resmi internet sitesinden iş ilanı yayınlayacak.

Belediyede Çalışılabilecek Pozisyonlar

 • Zabıta
 • Temizlik İşleri Görevlisi
 • Şoför
 • Güvenlik
 • Park ve Bahçe İşçisi
 • İşçi
 • Memur
 • Arşivci
 • İtfaiye eri

Kapaklı Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Personel alım aşamasının sözleşmeli işçi kısmında birçok belediye gibi İşkur ile ortak hareket eden Kapaklı Belediyesi’nin bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenlerin belediyenin resmi internet sitesinden yapacağı duyuruları dikkatle takip etmeleri gerekmektedir.

Personel alım koşullarını genellikle internet sitesi üzerinden detaylı bir şekilde açıklayan Kapaklı Belediyesi insan kaynakları birimi, belediyenin aradığı şartlara uygun olan adayların yine kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanacak olan iş başvuru formunu doldurmaları ya da kendilerine en yakın İşkur bürolarına giderek ön başvurularını yapmaları gerektiğini belirtmektedir.

Bilgi için tıklayın.

Kapaklı İş İlanları

İş arayanlar için fırsatlar bitmiyor ve Kapaklı iş ilanları sayfasına göz gezdirdiğimizde açılan pek çok yeni ilan olduğunu görebiliyoruz. Bu ilanlara başvuruda bulunmak son derece kolaydır. Kısa süre içerisinde para kazanmaya başlayabilir en az asgari ücret düzeyinde aylık düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Ek olarak KariyerYenibiriş ve SecretCV sitelerinden de Kapaklı iş ilanlarına bakabilirsiniz.

4 Comments

 1. İstanbul büyükşehir belediye çevre ve temizlik işlerinde çalıştım yaklaşık 6 yıl süre şuan kapaklı belediyesinde iş aramaktayım gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim

 2. E sınıfı ehliyet src piskotenik belgelerim var çerkezköy de ikamet ediyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*